VM i padling 1950
VM i padling 1950 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | København | ||
Vertsland | Danmark | ||
Arena(er) | København | ||
Dato | 1950 |
VM i padling 1950 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i København i Danmark i 1950.
Medaljevinnere
Menn
Kano
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 1000 m | Josef Holeček (TCH) | Robert Boutigny (FRA) | Bengt Backlund (SWE) | |||
C-1 10000 m | Robert Boutigny (FRA) | Josef Holeček (TCH) | Bengt Backlund (SWE) | |||
C-2 1000 m | Tsjekkoslovakia Jan Brzák-Felix Bohumil Kudma | Frankrike Frankrike Georges Dransart Armand Loreau | Tsjekkoslovakia Václáv Havel Jiří Pecka | |||
C-2 10000 m | Tsjekkoslovakia Jan Brzák-Felix Bohumil Kudma | Frankrike Frankrike Georges Dransart Armand Loreau | Tsjekkoslovakia Bohuslav Karlík Oldřich Lomecký |
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Johann Kobberup (DEN) | Lennart Klingström (SWE) | Andreas Lind (DEN) | |||
K-1 1000 m | Gert Fredriksson (SWE) | Thorvald Strömberg (FIN) | Lars Petterson (SWE) | |||
K-1 10000 m | Thorvald Strömberg (FIN) | Gert Fredriksson (SWE) | Arne Jansson (SWE) | |||
K-1 4 x 500 m relay | Sverige Sverige Lars Glasser Ingermar Hedberg Lennart Klingström Gert Fredriksson | Danmark Danmark Poul Agger Andreas Lind Ejvind Hansen Johan Kobberup | Østerrike Østerrike Herbert Klepp Max Raub Herbert Wiedermann Günther Rührnschopf | |||
K-2 500 m | Sverige Sverige Lars Glasser Ingermar Hedberg | Sverige Sverige Herny Pettersson Berndt Häppling | Østerrike Østerrike Max Raub Herbert Wiedermann | |||
K-2 1000 m | Sverige Sverige Lars Glasser Ingermar Hedberg | Norge Norge Ivar Mathisen Knut Østby | Nederland Nederland Piet Bakker Harri Kooistra | |||
K-2 10000 m | Sverige Sverige Gunnar Akerhund Hans Wetterström | Danmark Danmark Svend Frømming Ingvar Nørregaard | Sverige Sverige Karl-Erick Björk Per-Olav Olsson | |||
K-4 1000 m | Sverige Sverige Einar Pihl Hans Eirksson Lars Pettersson Harry Johansson | Sverige Sverige Gunnar Åkerlund Ebbe Frick Sven-Olaf Sjödelius Hans Wetterström | Østerrike Østerrike Herbert Klepp Walter Frühwirth Hans Ortner Paul Felinger | |||
K-4 10000 m | Sverige Sverige Karl Andersson Stig Andersson Gösta Gustavsson Berndt Häppling | Sverige Sverige Karl-Erik Björk Per-Olav Olsson Klas Norgren Arne Jannson | Østerrike Østerrike Walter Piemann Alfred Schmidtberger Otto Lochner Alfred Kramer |
Kvinner
Kajakk
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Sylvi Saimo (FIN) | Karen Hoff (DEN) | Fritzi Schwingl (AUT) | |||
K-2 500 m | Finland Finland Sylvi Saimo Greta Grönholm | Østerrike Østerrike Trude Leibhart Fritzi Schwingl | Sverige Sverige Ingrid Wallgren Lisa Lundberg |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- v
- d
- r
Autoritetsdata