VM i skiskyting 2021 – Stafett kvinner
VM i skiskyting 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Normaldistanse | menn | kvinner | ||
Sprint | menn | kvinner | ||
Jaktstart | menn | kvinner | ||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Stafett | menn | kvinner | ||
Miksstafett | lag | par |
4 x 6 km stafett for kvinner under VM i skiskyting 2021 ble arrangert 20. februar 2021.[1][2]
Resultater
Rennet startet kl. 11:45.[3]
Plass | Startnr. | Land | Tid | Strafferunder | Diff. |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Norge Norge Ingrid Landmark Tandrevold Tiril Eckhoff Ida Lien Marte Olsbu Røiseland | 1:10:39.0 17:24.6 17:18.7 18:05.6 17:50.1 | 0+6 0+5 0+0 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 0+3 0+1 | |
02 | 1 | Tyskland Vanessa Hinz Janina Hettich Denise Herrmann Franziska Preuß | 1:10:47.8 17:26.4 18:17.5 17:48.4 17:15.5 | 0+5 0+0 0+0 0+0 0+2 0+0 0+3 0+0 0+0 0+0 | +0:08.8 +8.8 |
03 | 8 | Ukraina Ukraina Anastasija Merkusjyna Julija Dzjyma Daria Blasjko Olena Pidhrusjna | 1:10:48.2 17:30.2 17:38.5 18:03.4 17:36.1 | 0+3 0+4 0+1 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+0 0+2 | +0:09.2 +9.2 |
4 | 6 | Belarus Belarus Iryna Kryuko Dzinara Alimbekava Hanna Sola Jelena Krutsjinkina | 1:11:07.8 17:48.6 17:19.8 17:49.5 18:09.9 | 0+5 0+3 0+2 0+0 0+0 0+0 0+1 0+2 0+2 0+1 | +0:28.8 +28.8 |
5 | 3 | Sverige Sverige Johanna Skottheim Linn Persson Elvira Öberg Hanna Öberg | 1:11:26.9 18:06.1 17:41.0 17:54.3 17:45.5 | 0+7 0+2 0+1 0+2 0+3 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 | +0:47.9 +47.9 |
6 | 14 | Polen Polen Kinga Zbylut Monika Hojnisz-Staręga Kamila Żuk Anna Mąka | 1:11:31.1 17:49.0 17:20.1 17:49.7 18:32.3 | 0+2 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 | +0:52.1 +52.1 |
7 | 9 | Østerrike Østerrike Dunja Zdouc Katharina Innerhofer Julia Schwaiger Lisa Theresa Hauser | 1:11:43.3 18:05.2 17:48.5 18:07.2 17:42.4 | 0+8 0+7 0+3 0+2 0+2 0+3 0+1 0+1 0+2 0+1 | +1:04.3 |
8 | 2 | Frankrike Frankrike Anaïs Bescond Anaïs Chevalier-Bouchet Chloé Chevalier Julia Simon | 1:11:54.2 17:35.2 17:39.9 18:17.9 18:21.2 | 0+3 0+2 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 0+2 0+1 | +1:15.2 |
9 | 7 | Italia Italia Lisa Vittozzi Michela Carrara Federica Sanfilippo Dorothea Wierer | 1:12:07.1 17:08.6 18:41.4 18:42.4 17:34.7 | 0+6 0+3 0+0 0+0 0+3 0+1 0+3 0+2 0+0 0+0 | +1:28.1 |
10 | 10 | Tsjekkia Tsjekkia Jessica Jislová Eva Puskarčíková Markéta Davidová Lucie Charvátová | 1:12:19.4 17:59.1 18:30.2 17:45.3 18:04.8 | 0+3 0+3 0+0 0+2 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 0+1 | +1:40.4 |
11 | 4 | RBU RBU Jevgenija Pavlova Tatjana Akimova Svetlana Mironova Uljana Kajsjeva | 1:12:49.9 17:46.7 18:58.0 17:46.7 18:18.5 | 0+2 1+5 0+0 0+0 0+0 1+3 0+1 0+1 0+1 0+1 | +2:10.9 |
12 | 11 | Sveits Sveits Aita Gasparin Selina Gasparin Elisa Gasparin Lena Häcki | 1:14:39.7 18:06.6 18:49.2 18:42.7 19:01.2 | 1+6 0+7 0+1 0+1 1+3 0+1 0+0 0+2 0+2 0+3 | +4:00.7 |
13 | 12 | USA USA Susan Dunklee Joanne Reid Clare Egan Deedra Irwin | 1:14:58.6 17:59.9 18:10.4 18:39.7 20:08.6 | 0+3 2+8 0+1 0+0 0+1 0+3 0+1 0+2 0+0 2+3 | +4:19.6 |
14 | 15 | Finland Finland Suvi Minkkinen Mari Eder Erika Jänkä Nastassia Kinnunen | 1:15:25.8 17:54.1 17:53.7 20:09.2 19:28.8 | 0+2 1+5 0+0 0+0 0+2 0+0 0+0 1+3 0+0 0+2 | +4:46.8 |
15 | 18 | Japan Japan Fuyuko Tachizaki Sari Maeda Yurie Tanaka Asuka Hachisuka | 1:15:37.0 18:07.6 18:21.0 19:32.0 19:36.4 | 0+3 0+3 0+1 0+0 0+0 0+2 0+2 0+0 0+0 0+1 | +4:58.0 |
16 | 13 | Canada Canada Nadia Moser Emma Lunder Megan Bankes Sarah Beaudry | 1:16:27.3 18:49.2 18:31.9 18:48.7 20:17.5 | 0+7 1+7 0+3 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 0+1 1+3 | +5:48.3 |
17 | 16 | Estland Estland Regina Oja Johanna Talihärm Tuuli Tomingas Kadri Lehtla | 1:16:36.8 19:13.9 18:32.7 19:05.3 19:44.9 | 0+4 0+7 0+3 0+2 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 0+1 | +5:57.8 |
18 | 21 | Bulgaria Milena Todorova Daniela Kadeva Maria Zdravkova Valentina Dimitrova | 1:17:13.7 17:34.6 19:03.4 20:09.8 20:25.9 | 0+3 0+6 0+0 0+2 0+0 0+1 0+2 0+1 0+1 0+2 | +6:34.7 |
19 | 22 | Slovenia Slovenia Polona Klemenčič Lena Repinc Živa Klemenčič Lea Einfalt | 1:17:38.3 18:20.1 18:37.0 19:43.8 20:57.4 | 2+6 1+6 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 1+3 2+3 0+2 | +6:59.3 |
20 | 17 | Kasakhstan Kasakhstan Galina Visjnevskaja-Sjeporenko Ljudmila Akhatova Jelizaveta Beltsjenko Anastasija Kondratjeva | 1:17:49.4 18:47.8 19:48.3 18:56.7 20:16.6 | 0+3 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 0+2 0+1 0+1 | +7:10.4 |
21 | 19 | Slovakia Slovakia Ivona Fialková Paulína Fialková Henrieta Horvátová Veronika Machyniaková | LAP 19:12.2 18:45.7 19:49.1 | 0+3 0+0 2+3 0+1 1+3 0+1 0+2 0+1 | |
22 | 23 | Latvia Latvia Sanita Buliņa Annija Keita Sabule Inese Golubeva Baiba Bendika | LAP 20:08.2 | 1+3 0+1 0+1 0+0 | |
23 | 20 | Sør-Korea Sør-Korea Mun Ji-hee Anna Frolina Jekaterina Avvakumova Kim Seon-su | LAP 21:02.9 | 3+3 0+0 3+3 |