VM i svømming 1994. De sjuende verdensmesterskapet i svømming ble arrangert i Roma i perioden 1. til 11. september.
Menn
50 meter fri
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | RUS | Alexander Popov | 00:22,17 |
2. | USA | Gary Hall jr. | 00:22,44 |
3. | LTU | Majolis Raimundas | 00:22,52 |
100 meter fri
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | RUS | Alexander Popov | 00:49,12 |
2. | USA | Gary Hall jr. | 00:49,41 |
3. | BRA | Gustavo Borges | 00:49,52 |
200 meter fri
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | FIN | Antti Kasvio | 01:47,32 |
2. | SWE | Anders Holmertz | 01:48,24 |
3. | NZL | Danyon Loader | 01:48,49 |
400 meter fri
1500 meter fri
100 meter butterfly
200 meter butterfly
100 meter rygg
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | ESP | Martin Lopez-Zubero | 00:55,17 |
2. | USA | Jeff Rouse | 00:55,51 |
3. | HUN | Tamás Deutsch | 00:55,69 |
200 meter rygg
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | RUS | Vladimir Selkov | 01:57,42 |
2. | ESP | Martin Lopez-Zubero | 01:58,75 |
3. | USA | Royce Sharp | 01:58,86 |
100 meter bryst
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | HUN | Norbert Rózsa | 01:01,24 |
2. | HUN | Károly Gűttler | 01:01,44 |
3. | | Fred Deburghgraeve | 01:01,79 |
200 meter bryst
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | HUN | Norbert Rózsa | 02:12,81 |
2. | USA | Eric Wunderlich | 02:12,87 |
3. | HUN | Károly Gűttler | 02:14,12 |
200 meter medley
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | | Jani Sievinen | 01:58,16 (WR) |
2. | USA | Greg Burgess | 02:00,86 |
3. | HUN | Attila Czene | 02:01,84 |
400 meter medley
4 x 100 meter fri
Plass | Land | Utøvere | Tid |
1. | USA | | 03:16,90 |
2. | RUS | | 03:18,12 |
3. | BRA | | 03:19,35 |
4 x 200 meter fri
Plass | Land | Utøvere | Tid |
1. | SWE | | 07:17,74 |
2. | RUS | | 07:18,13 |
3. | GER | | 07:19,10 |
4 x 100 meter medley
Plass | Land | Utøvere | Tid |
1. | USA | | 03:37,74 |
2. | RUS | | 03:38,28 |
3. | HUN | | 03:39,47 |
25 kilometer
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | CAN | Greg Streppel | 05:05:42,00 |
2. | AUS | David Bates | 05:36:31,00 |
3. | RUS | Alexej Akatiew | 05:37:26,00 |
Kvinner
50 meter fri
100 meter fri
200 meter fri
400 meter fri
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | CHN | Aihua Yang | 04:09,64 |
2. | GER | Cristina Teuscher | 04:10,21 |
3. | CRC | Claudia Poll | 04:10,61 |
800 meter fri
100 meter butterfly
200 meter butterfly
100 meter rygg
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | CHN | He Cihong | 01:00,57 |
2. | RUS | Nina Schiwanewskaja | 01:00,83 |
3. | USA | Barbara Bedford | 01:01,32 |
200 meter rygg
100 meter bryst
200 meter bryst
200 meter medley
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | CHN | Lü Bin | 02:12,34 |
2. | USA | Allison Wagner | 02:14,40 |
3. | AUS | Elli Overton | 02:15,26 |
400 meter medley
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | CHN | Dai Guohong | 04:39,14 |
2. | USA | Allison Wagner | 04:39,98 |
3. | USA | Kristine Quance | 04:42,21 |
4 x 100 meter fri
Plass | Land | Utøvere | Tid |
1. | CHN | | 03:37,91 WR |
2. | USA | | 03:41,50 |
3. | GER | | 03:42,94 |
4 x 200 meter fri
Plass | Land | Utøvere | Tid |
1. | CHN | - Le Ying
- Yang Aihua
- Lü Bin
- Zhou Ouanbin
| 07:57,96 |
2. | GER | | 08:01,37 |
3. | USA | | 08:03,16 |
4 x 100 meter medley
Plass | Land | Utøvere | Tid |
1. | CHN | | 04:01,67 WR |
2. | USA | | 04:06,53 |
3. | RUS | - Nina Schiwanewskaja
- Olga Prochorowa
- Swetlana Potdeewa
- Natalia Mescherjakowa
| 04:06,70 |
25 kilometer
Plass | Land | Utøver | Tid |
1. | AUS | Melissa Cunningham | 05:48:25,00 |
2. | HUN | Rita Kovács | 05:50:13,00 |
3. | AUS | Shelley Taylor-Smith | 05:53:12,00 |
Medaljeoversikt
* Vertsnasjon ( Italia)