Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – czwórki mężczyzn
Złoty medal | André Lange, René Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze |
---|---|
Srebrny medal | Aleksiej Wojewoda, Aleksiej Sieliwierstow, Filipp Jegorow, Aleksandr Zubkow |
Brązowy medal | Martin Annen, Cédric Grand, Thomas Lamparter, Beat Hefti |
Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 | ||
---|---|---|
Dwójki | mężczyźni | kobiety |
Czwórki | mężczyźni |
- Główny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Bobslejowe czwórki mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 odbyły się w dniach 24-25 lutego w Cesana Torinese na torze Cesana Pariol. Rozegrane zostały cztery ślizgi - po dwa pierwszego dnia i drugiego. Mistrzami olimpijskimi zostali Niemcy, srebro przypadło osadzie rosyjskiej, a brąz olimpijski wywalczyła czwórka Szwajcarii.
Wyniki
Ranking | Kraj | Zawodnicy | 1. Ślizg | 2. Ślizg | 3. Ślizg | 4. Ślizg | Łączny czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy (GER-1) | André Lange René Hoppe Kevin Kuske Martin Putze | 55.20 | 55.30 | 54.80 | 55.12 | 3:40.42 | +0.00 |
2. | Rosja (RUS-1) | Aleksiej Wojewoda Aleksiej Sieliwierstow Filipp Jegorow Aleksandr Zubkow | 55.22 | 55.45 | 54.87 | 55.01 | 3:40.55 | +0.13 |
3. | Szwajcaria (SUI-1) | Martin Annen Thomas Lamparter Beat Hefti Cédric Grand | 55.26 | 55.37 | 55.00 | 55.20 | 3:40.83 | +0.41 |
4. | Kanada (CAN-1) | Pierre Lueders Ken Kotyk Morgan Alexander Lascelles Oneil Brown | 55.34 | 55.43 | 54.95 | 55.20 | 3:40.92 | +0.50 |
5. | Niemcy (GER-2) | Rene Spies Christoph Heyder Enrico Kühn Alex Metzger | 55.47 | 55.48 | 54.91 | 55.18 | 3:41.04 | +0.62 |
6. | USA (USA-2) | Steven Holcomb Curtis Tomasevicz Bill Schuffenhauer Lorenzo Smith III | 55.46 | 55.50 | 55.14 | 55.26 | 3:41.36 | +0.94 |
7. | USA (USA-1) | Todd Hays Pavle Jovanovic Steve Mesler Brock Kreitzburg | 55.43 | 55.56 | 55.04 | 55.41 | 3:41.44 | +1.02 |
8. | Szwajcaria (SUI-2) | Ivo Rueegg Andi Gees Roman Handschin Christian Aebli | 55.65 | 55.63 | 55.22 | 55.30 | 3:41.80 | +1.38 |
9. | Rosja (RUS-2) | Jewgienij Popow Siergiej Gołubiew Piotr Makarczuk Dmitrij Stiopuszkin | 55.87 | 55.57 | 55.16 | 55.33 | 3:41.93 | +1.51 |
10. | Łotwa (LAT-1) | Jānis Miņins Daumants Dreiškens Mārcis Rullis Jānis Ozols | 55.88 | 55.69 | 55.51 | 55.51 | 3:42.59 | +2.17 |
11. | Włochy (ITA-2) | Fabrizio Tosini Luca Ottolino Antonio de Sanctis Giorgio Morbidelli | 55.80 | 55.73 | 55.57 | 55.51 | 3:42.61 | +2.19 |
12. | Włochy (ITA-1) | Simone Bertazzo Samuele Romanini Matteo Torchio Omar Sacco | 55.63 | 56.13 | 55.46 | 55.62 | 3:42.84 | +2.42 |
13. | Austria (AUT-1) | Wolfgang Stampfer Klaus Seelos Juergen Loacker Hans-Peter Welz | 55.77 | 55.83 | 55.73 | 55.53 | 3:42.86 | +2.44 |
14. | Czechy (CZE-1) | Ivo Danilevič Radek Řechka Roman Gomola Jan Kobián | 55.92 | 55.83 | 55.66 | 55.56 | 3:42.97 | +2.55 |
15. | Polska (POL-1) | Dawid Kupczyk Michał Zblewski Mariusz Latkowski Marcin Płacheta | 55.89 | 55.79 | 55.85 | 55.49 | 3:43.02 | +2.60 |
16. | Holandia (NED-1) | Arend Glas Vincent Kortbeek Sybren Jansma Arno Klaassen | 55.82 | 56.08 | 55.78 | 55.51 | 3:43.19 | +2.77 |
17. | Wielka Brytania (GBR-1) | Lee Johnston Martin Wright Karl Johnston Dan Humphries | 56.06 | 56.07 | 55.93 | 55.32 | 3:43.38 | +2.96 |
18. | Kanada (CAN-2) | Serge Despres Nathan Cunningham Steve Larsen David Bissett | 56.10 | 56.15 | 55.69 | 55.58 | 3:43.52 | +3.10 |
19. | Francja (FRA-1) | Bruno Mingeon Christophe Fouquet Pierre-Alain Menneron Alexandre Vanhoutte | 56.09 | 56.08 | 55.87 | 55.71 | 3:43.75 | +3.33 |
20. | Słowacja (SVK-1) | Milan Jagnešák Viktor Rájek Andrej Benda Róbert Kresťanko | 56.29 | 56.13 | 56.26 | 55.98 | 3:44.66 | +4.24 |
21. | Łotwa (LAT-2) | Mihalis Arhipovs Intars Dīcmanis Māris Bogdanovs Reinis Rozītis | 56.34 | 56.54 | 56.13 | - | - | - |
22. | Rumunia (ROM-1) | Nicolae Istrate Adrian Duminicel Gabriel Popa Ioan Dănuț Dovalciuc | 56.61 | 56.70 | 56.41 | - | - | - |
23. | Chorwacja (CRO-1) | Ivan Šola Slaven Krajačić Alek Osmanović Jurica Grabušić Dejan Vojnović | 56.67 | 56.67 | 56.51 | - | - | - |
24. | Węgry (HUN-1) | Marton Gyulai Zsolt Kürtösi Tamas Margl Bertalan Pinter | 56.99 | 56.73 | 56.45 | - | - | - |
25. | Brazylia (BRA-1) | Ricardo Raschini Márcio Silva Claudinei Quirino Édson Bindilatti | 60.31 | 58.51 | 60.12 | - | - | - |
- | Nowa Zelandia (NZL-1) | Alan Henderson Aaron Orangi Steve Harrison Matthew Dallow | DNS | - | - | - | - | - |
Bibliografia
- Wyniki zawodów. sports123.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-05-18)]. sports123.com