Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 1999
| |||
Data | 5 – 7 marca 1999 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Maebashi | ||
Hala | Green Dome |
VII Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrane zostały w dniach 5-7 marca 1999 w Maebashi w hali Green Dome.
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Stany Zjednoczone | 3 | 8 | 8 | 19 |
2. | Rosja | 3 | 3 | 1 | 7 |
3. | Rumunia | 3 | 1 | 0 | 4 |
4. | Niemcy | 3 | 0 | 4 | 7 |
5. | Wielka Brytania | 3 | 0 | 2 | 5 |
6. | Etiopia | 2 | 0 | 1 | 3 |
7. | Kuba | 2 | 0 | 0 | 2 |
8. | Polska | 1 | 2 | 2 | 5 |
9. | Czechy | 1 | 1 | 2 | 4 |
10. | Bułgaria | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Ukraina | 1 | 0 | 1 | 2 |
12. | Francja | 1 | 0 | 0 | 1 |
12= | Grecja | 1 | 0 | 0 | 1 |
12= | Kazachstan | 1 | 0 | 0 | 1 |
12= | Namibia | 1 | 0 | 0 | 1 |
12= | Południowa Afryka | 1 | 0 | 0 | 1 |
17. | Kenia | 0 | 2 | 0 | 2 |
17= | Nigeria | 0 | 2 | 0 | 2 |
19. | Hiszpania | 0 | 1 | 1 | 2 |
20. | Australia | 0 | 1 | 0 | 1 |
20= | Barbados | 0 | 1 | 0 | 1 |
20= | Dania | 0 | 1 | 0 | 1 |
20= | Estonia | 0 | 1 | 0 | 1 |
20= | Islandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
20= | Maroko | 0 | 1 | 0 | 1 |
20= | Mozambik | 0 | 1 | 0 | 1 |
27. | Węgry | 0 | 0 | 2 | 2 |
27= | Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 |
29= | Bahamy | 0 | 0 | 1 | 1 |
29= | Meksyk | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mężczyźni
konkurencje biegowe
konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok w dal | Iván Pedroso Kuba | 8,62 CR | Yago Lamela Hiszpania | 8,56ER | Erick Walder Stany Zjednoczone | 8,30 |
trójskok | Charles Friedek Niemcy | 17,18 | LaMark Carter[1] Stany Zjednoczone | 16,98 | Zsolt Czingler Węgry | 16,98 |
skok wzwyż | Javier Sotomayor Kuba | 2,36 | Wiaczesław Woronin Rosja | 2,36 | Charles Austin Stany Zjednoczone | 2,33 |
skok o tyczce | Jean Galfione Francja | 6,00 CR | Jeff Hartwig Stany Zjednoczone | 5,95 | Danny Ecker Niemcy | 5,85 |
pchnięcie kulą | Ołeksandr Bahacz Ukraina | 21,41 | John Godina Stany Zjednoczone | 21,06 | Jurij Biłonoh Ukraina | 20,89 |
siedmiobój | Sebastian Chmara Polska | 6386 | Erki Nool Estonia | 6374 | Roman Šebrle Czechy | 6319 |
Kobiety
konkurencje biegowe
konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok w dal | Tatiana Kotowa Rosja | 6,86 | Shana Williams Stany Zjednoczone | 6,82 | Iwa Prandżewa Bułgaria | 6,78 |
trójskok | Ashia Hansen Wielka Brytania | 15,02 | Iwa Prandżewa Bułgaria | 14,94 | Šárka Kašpárková Czechy | 14,87 |
skok wzwyż | Christina Kałczewa Bułgaria | 1,99 | Zuzana Kováčiková-Hlavoňová Czechy | 1,96 | Tisha Waller Stany Zjednoczone | 1,96 |
skok o tyczce | Nastia Ryshich Niemcy | 4,50 CR | Vala Flosadóttir Islandia | 4,45 | Nicole Rieger-Humbert Niemcy Zsuzsanna Szabó Węgry | 4,35 |
pchnięcie kulą | Swietłana Kryweliowa Rosja | 19,08 | Krystyna Zabawska Polska | 19,00 | Teri Tunks Stany Zjednoczone | 18,86 |
pięciobój | Le Shundra Nathan Stany Zjednoczone | 4753 | Irina Biełowa Rosja | 4691 | Urszula Włodarczyk Polska | 4596 |
Występy Polaków
Kobiety
- bieg na 60 m
- Zuzanna Radecka odpadła w półfinale
- Marzena Pawlak odpadła w eliminacjach
- bieg na 200 m
- Zuzanna Radecka odpadła w półfinale
- bieg na 1500 m
- Lidia Chojecka zajęła 3. miejsce (brązowy medal)
- bieg na 60 m przez płotki
- Anna Leszczyńska-Łazor odpadła w eliminacjach
- skok o tyczce
- Monika Pyrek zajęła 11. miejsce
- pchnięcie kulą
- Krystyna Zabawska zajęła 2. miejsce (srebrny medal)
- pięciobój
- Urszula Włodarczyk zajęła 3. miejsce (brązowy medal)
Mężczyźni
- bieg na 60 m
- Marcin Nowak odpadł w półfinale
- bieg na 200 m
- Ryszard Pilarczyk odpadł w półfinale
- Marcin Urbaś odpadł w półfinale
- bieg na 400 m
- Tomasz Czubak odpadł w półfinale
- Piotr Długosielski odpadł w półfinale
- bieg na 800 m
- Wojciech Kałdowski odpadł w półfinale
- bieg na 60 m przez płotki
- Tomasz Ścigaczewski zajął 5. miejsce
- Krzysztof Mehlich odpadł w eliminacjach
- sztafeta 4 × 400 m
- Piotr Haczek, Jacek Bocian, Piotr Rysiukiewicz i Robert Maćkowiak zajęli 2. miejsce (srebrny medal)
- siedmiobój
- Sebastian Chmara zajął 1. miejsce (złoty medal)
Przypisy
- ↑ Pierwotnie srebrny medal zdobył z wynikiem 17,05 m Bułgar Rostisław Dimitrow, jednakże za stosowanie efedryny został zdyskwalifikowany, źródło: IAAF Sopot 2014 Statistics Handbook [online], IAAF, s. 47 [dostęp 2014-10-28] (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona zawodów. www2.iaaf.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-08-15)].
- p
- d
- e