Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2007
6. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozgrywane były w dniach 12 – 15 lipca 2007 w Debreczynie na Węgrzech. W zawodach startowali zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.
Gospodarza imprezy wybrano na kongresie European Athletics w Lublanie 18 kwietnia 2005 – kontrkandydatem do organizacji mistrzostw było Annecy[1].
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
Miej. | Państwo | R-m | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 15 | 8 | 12 | 35 |
2 | Wielka Brytania | 6 | 3 | 2 | 11 |
3 | Niemcy | 4 | 6 | 3 | 13 |
4 | Polska | 4 | 2 | 3 | 9 |
5 | Białoruś | 4 | 1 | 1 | 5 |
6 | Francja | 2 | 5 | 3 | 10 |
7 | Ukraina | 2 | 1 | 4 | 7 |
8 | Finlandia | 1 | 1 | 2 | 4 |
9 | Szwecja | 1 | 1 | 1 | 3 |
10 | Grecja | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Rumunia | 1 | 1 | 0 | 2 |
12 | Hiszpania | 1 | 0 | 1 | 2 |
12 | Turcja | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Litwa | 1 | 0 | 0 | 1 |
15 | Czechy | 0 | 4 | 2 | 6 |
16 | Holandia | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Chorwacja | 0 | 1 | 2 | 3 |
17 | Węgry | 0 | 1 | 2 | 3 |
19 | Łotwa | 0 | 1 | 1 | 2 |
19 | Portugalia | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 | Belgia | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
21 | Serbia | 0 | 1 | 0 | 1 |
24 | Włochy | 0 | 0 | 2 | 2 |
25 | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
25 | Cypr | 0 | 0 | 1 | 1 |
25 | Słowacja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mężczyźni
konkurencje biegowe
konkurencje techniczne
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Linus Thörnblad Szwecja | 2,24 | Benjamin Lauckner Niemcy | 2,21 | Vita Jussi Finlandia | 2,21 |
skok o tyczce | Paweł Prokopienko Rosja | 5,75 | Jesper Fritz Szwecja | 5,70 | Denys Fedas Ukraina | 5,65 |
skok w dal | Michał Rosiak Polska | 7,94 | Petteri Lax Finlandia | 7,89 | Roman Novotný Czechy | 7,87 |
trójskok | Gary White Wielka Brytania | 16,33 | Adrian Świderski Polska | 16,29 | Jurij Żurawlew Rosja | 16,22 |
pchnięcie kulą | Jakub Giża Polska | 19,87 | Luka Rujević Serbia | 19,55 | Aleksander Grekow Rosja | 19,13 |
rzut dyskiem | Martin Wierig Niemcy | 61,10 | Jan Marcell Czechy | 58,48 | Apostolos Parelis Cypr | 58,16 |
rzut młotem | Jury Szajunou Białoruś | 74,92 | Kristóf Németh Węgry | 72,56 | Marcel Lomnický Słowacja | 72,17 |
rzut oszczepem | Alexander Vieweg Niemcy | 79,56 | Kārlis Alainis Łotwa | 76,83 | Ołeksandr Pjatnycia Ukraina | 76,28 |
dziesięciobój | Andrej Krauczanka Białoruś | 8492 | Pascal Behrenbruch Niemcy | 8239 | Arkadij Wasiljew Rosja | 8179 |
Kobiety
konkurencje biegowe
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Verena Sailer Niemcy | 11,66 | Montell Douglas Wielka Brytania | 11,66 | Myriam Soumaré Francja | 11,68 |
200 m | Julija Czermoszanska Rosja | 23,19 | Nelly Banco Francja | 23,36 | Marta Jeschke Polska | 23,42 |
400 m | Ludmiła Litwinowa Rosja | 51,25 | Olga Szulikowa Rosja | 51,57 | Ksienija Zadorina Rosja | 51,78 |
800 m | Maria Szapajewa Rosja | 2:00,86 | Élodie Guégan Francja | 2:01,26 | Vanja Perišić Chorwacja | 2:01,34 |
1500 m | Abby Westley Wielka Brytania | 4:15,48 | Lizi Brathwaite Wielka Brytania | 4:16,45 | Tatiana Betliukowa Rosja | 4:16,40 |
5000 m | Laura Kenney Wielka Brytania | 16:22,28 | Wolha Minina Białoruś | 16:27,31 | Marta Romo Hiszpania | 16:29,56 |
10 000 m | Wolha Minina Białoruś | 33:06,37 | Irina Siergiejewa Rosja | 33:08,69 | Alina Aleksiejewa Rosja | 33:09,63 |
100 m ppł | Nevin Yanıt Turcja | 12,90 | Christina Vukicevic Norwegia | 13,08 | Jessica Ennis Wielka Brytania | 13,09 |
400 m ppł | Angela Moroșanu Rumunia | 54,50 | Irina Obiedina Rosja | 55,19 | Zuzana Hejnová Czechy | 55,93 |
3000 m z przeszkodami | Katarzyna Kowalska Polska | 9:39,40 | Ancuţa Bobocel Rumunia | 9:41,84 | Sara Moreira Portugalia | 9:42,47 |
sztafeta 4 × 100 m | Rosja Juna Mechti-Zade Ksienija Wdowina Natalia Murynowicz Julija Czermoszanska | 43,67 | Niemcy Anne-Kathrin Elbe Verena Sailer Mareike Peters Anne Möllinger | 43,75 | Polska Paulina Siemieniako Ewelina Klocek Marta Jeschke Iwona Brzezińska | 43,78 |
sztafeta 4 × 400 m | Rosja Olga Szulikowa Ksienija Zadorina Jelena Nowikowa Ludmiła Litwinowa | 3:26,58 | Francja Marie-Angélique Lacordelle Symphora Behi Virginie Michanol Thélia Sigère | 3:30,56 | Ukraina Hanna Płoticyna Ksenia Karandiuk Julia Irchina Ołeksandra Pejczewa | 3:33,90 |
chód 20 km | Tatjana Szemiakina Rosja | 1:28:48 | Swietłana Sołowiowa Rosja | 1:33:58 | Olga Michajłowa Rosja | 1:34:41 |
konkurencje techniczne
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Swietłana Szkolina Rosja | 1,92 | Adonía Steryíou Grecja | 1,92 | Ebba Jungmark Szwecja | 1,89 |
skok o tyczce | Aleksandra Kiriaszowa Rosja | 4,50 | Anna Schultze Niemcy | 4,35 | Anna Battke Niemcy | 4,35 |
skok w dal | Anna Nazarowa Rosja | 6,81 | Denisa Ščerbová Czechy | 6,80 | Jelena Sokołowa Rosja | 6,71 |
trójskok | Lilia Kulik Ukraina | 14,39 | Jekatierina Kajukowa Rosja | 14,11 | Anastasija Taranowa Rosja | 13,99 |
pchnięcie kulą | Irina Tarasowa Rosja | 18,26 | Denise Hinrichs Niemcy | 17,56 | Anna Awdiejewa Rosja | 17,47 |
rzut dyskiem | Kateryna Karsak Ukraina | 64,40 | Veronika Watzek Austria | 57,15 | Swietłana Iwanowa Rosja | 56,92 |
rzut młotem | Maryja Smalaczkowa Białoruś | 69,34 | Lenka Ledvinová Czechy | 67,63 | Natalija Zołotuchina Ukraina | 67,00 |
rzut oszczepem | Linda Stahl Niemcy | 62,17 | Annika Suthe Niemcy | 57,86 | Madara Palameika Łotwa | 57,07 |
siedmiobój | Viktorija Žemaitytė Litwa | 6219 | Jolanda Keizer Holandia | 6219 | Julia Mächtig Niemcy | 6151 |
Występy Polaków
- Osobny artykuł: Polska na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2007.
Przypisy
- ↑ Andrzej Lasocki. MEJ 2007 w Hengelo. „Lekkoatleta”, 5/2005. Łomianki: Sportpress.
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie EAA (ang.)
- Wyniki zawodów w bazie tilastopaja.org. tilastopaja.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)]. (ang.).