Medaliści igrzysk olimpijskich w strzelectwie
| Niektóre z zamieszczonych tu informacji od 2021-01 wymagają weryfikacji. Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu. |
Lista medalistów letnich igrzysk olimpijskich w strzelectwie.
Konkurencje obecnie rozgrywane
Mężczyźni
Karabin małokalibrowy 50 m leżąc
Karabin, trzy postawy
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Helsinki 1952 | Erling Kongshaug | Vilho Ylönen | Boris Andriejew |
Melbourne 1956 | Anatolij Bogdanow | Otakar Hořínek | Nils Johan Sundberg |
Rzym 1960 | Wiktor Szamburkin | Marat Nijazow | Klaus Zähringer |
Tokio 1964 | Lones Wigger | Weliczko Weliczkow | László Hammerl |
Meksyk 1968 | Bernd Klingner | John Writer | Witalij Parchimowicz |
Monachium 1972 | John Writer | Lanny Bassham | Werner Lippoldt |
Montreal 1976 | Lanny Bassham | Margaret Murdock | Werner Seibold |
Moskwa 1980 | Wiktor Własow | Bernd Hartstein | Sven Johansson |
Los Angeles 1984 | Malcolm Cooper | Daniel Nipkow | Alister Allan |
Seul 1988 | Malcolm Cooper | Alister Allan | Kirił Iwanow |
Barcelona 1992 | Hyraczia Petikian | Robert Foth | Ryōhei Koba |
Atlanta 1996 | Jean-Pierre Amat | Siergiej Bielajew | Wolfram Waibel |
Sydney 2000 | Rajmond Debevec | Juha Hirvi | Harald Stenvaag |
Ateny 2004 | Jia Zhanbo | Michael Anti | Christian Planer |
Pekin 2008 | Qiu Jian | Jurij Suchorukow | Rajmond Debevec |
Londyn 2012 | Niccolò Campriani | Kim Jong-hyun | Matthew Emmons |
Karabin pneumatyczny 10 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Los Angeles 1984 | Philippe Hébérle | Andreas Kronthaler | Barry Dagger |
Seul 1988 | Goran Maksimović | Nicolas Berthelot | Johann Riederer |
Barcelona 1992 | Jurij Fiedkin | Franck Badiou | Johann Riederer |
Atlanta 1996 | Artiom Chadżybiekow | Wolfram Waibel | Jean-Pierre Amat |
Sydney 2000 | Cai Yalin | Artiom Chadżybiekow | Jewgienij Alejnikow |
Ateny 2004 | Zhu Qinan | Li Jie | Jozef Gönci |
Pekin 2008 | Abhinav Bindra | Zhu Qinan | Henri Häkkinen |
Londyn 2012 | Alin George Moldoveanu | Niccolò Campriani | Gagan Narang |
Pistolet dowolny 50 m
Pistolet szybkostrzelny 25 m
Pistolet pneumatyczny 10 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Seul 1988 | Taniu Kiriakow | Erich Buljung | Xu Haifeng |
Barcelona 1992 | Wang Yifu | Siergiej Pyżianow | Sorin Babii |
Atlanta 1996 | Roberto Di Donna | Wang Yifu | Taniu Kiriakow |
Sydney 2000 | Franck Dumoulin | Wang Yifu | Ihar Basinski |
Ateny 2004 | Wang Yifu | Michaił Niestrujew | Władimir Isakow |
Pekin 2008 | Pang Wei | Jin Jong-oh | Jason Turner |
Londyn 2012 | Jin Jong-oh | Luca Tesconi | Andrija Zlatić |
Trap
Double Trap
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Atlanta 1996 | Russell Mark | Albano Pera | Zhan Bing |
Sydney 2000 | Richard Faulds | Russell Mark | Fehaid Aldeehani |
Ateny 2004 | Ahmad Al Maktoum | Rajyavardhan Singh Rathore | Wang Zheng |
Pekin 2008 | Walton Eller | Francesco D’Aniello | Hu Binyuan |
Londyn 2012 | Peter Wilson | Håkan Dahlby | Wasilij Mosin |
Skeet
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Meksyk 1968 | Jewgienij Pietrow | Romani Garagani | Konrad Wirnhier |
Monachium 1972 | Konrad Wirnhier | Jewgienij Pietrow | Michael Buchheim |
Montreal 1976 | Josef Panáček | Eric Swinkels | Wiesław Gawlikowski |
Moskwa 1980 | Hans Kjeld Rasmussen | Lars-Göran Carlsson | Roberto Castrillo |
Los Angeles 1984 | Matthew Dryke | Ole Riber Rasmussen | Luca Scribani Rossi |
Seul 1988 | Axel Wegner | Alfonso de Iruarrízaga | Jorge Guardiola |
Barcelona 1992 | Zhang Shan | Juan Jorge Giha | Bruno Rossetti |
Atlanta 1996 | Ennio Falco | Mirosław Rzepkowski | Andrea Benelli |
Sydney 2000 | Mykoła Milczew | Petr Málek | James Graves |
Ateny 2004 | Andrea Benelli | Marko Kemppainen | Juan Miguel Rodríguez |
Pekin 2008 | Vincent Hancock | Tore Brovold | Anthony Terras |
Londyn 2012 | Vincent Hancock | Anders Golding | Nasir al-Atijja |
Kobiety
Pistolet pneumatyczny 10 m
Karabin pneumatyczny 10 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Los Angeles 1984 | Pat Spurgin | Edith Gufler | Wu Xiaoxuan |
Seul 1988 | Irina Sziłowa | Silvia Sperber | Anna Małuchina |
Barcelona 1992 | Yeo Gap-sun | Wesela Leczewa | Aranka Binder |
Atlanta 1996 | Renata Mauer-Różańska | Petra Horneber | Aleksandra Ivošev |
Sydney 2000 | Nancy Johnson | Kang Cho-hyun | Gao Jing |
Ateny 2004 | Du Li | Lubow Gałkina | Kateřina Kůrková |
Pekin 2008 | Kateřina Emmons | Lubow Gałkina | Snježana Pejčić |
Londyn 2012 | Yi Siling | Sylwia Bogacka | Yu Dan |
Pistolet sportowy 25 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Los Angeles 1984 | Linda Thom | Ruby Fox | Patricia Dench |
Seul 1988 | Nino Salukwadze | Michiko Hasegawa | Jasna Šekarić |
Barcelona 1992 | Marina Łogwinienko | Li Duihong | Dordżsürengijn Mönchbajar |
Atlanta 1996 | Li Duihong | Diana Jorgowa | Marina Łogwinienko |
Sydney 2000 | Maria Grozdewa | Tao Luna | Łalita Jauhleuska |
Ateny 2004 | Maria Grozdewa | Lenka Hyková | İradə Aşumova |
Pekin 2008 | Chen Ying | Otrjadyn Gündegmaa | Dordżsürengijn Mönchbajar |
Londyn 2012 | Kim Jang-mi | Chen Ying | Ołena Kostewycz |
Karabin trzy postawy 50 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Los Angeles 1984 | Wu Xiaoxuan | Ulrike Holmer | Wanda Jewell |
Seul 1988 | Silvia Sperber | Wesela Leczewa | Walentina Czerkasowa |
Barcelona 1992 | Launi Meili | Nonka Matowa | Małgorzata Książkiewicz |
Atlanta 1996 | Aleksandra Ivošev | Irina Gierasimionok | Renata Mauer-Różańska |
Sydney 2000 | Renata Mauer-Różańska | Tatjana Gołdobina | Marija Feklistowa |
Ateny 2004 | Lubow Gałkina | Valentina Turisini | Wang Chengyi |
Pekin 2008 | Du Li | Kateřina Emmons | Eglis Yaima Cruz |
Londyn 2012 | Jamie Lynn Gray | Ivana Maksimović | Adéla Sýkorová |
Skeet
Trap
Konkurencje nierozgrywane
Pistolet wojskowy 25 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Ateny 1896 | John Paine | Sumner Paine | Nikolaos Morakis |
Pistolet dowolny 30 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Ateny 1896 | Sumner Paine | Holger Nielsen | Joanis Frangudis |
Pistolet wojskowy 30 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Sztokholm 1912 | Szwecja Eric Carlberg Vilhelm Carlberg Johan Hübner von Holst Paul Palén | Imperium Rosyjskie Amos Kasz Nikołaj Mielnicki Gieorgij Pantielejmonow Pawieł Wojłosznikow | Wielka Brytania Hugh Durant Albert Kempster Horatio Poulter Charles Edward Stewart |
Antwerpia 1920 | Stany Zjednoczone Karl Frederick Louis Harant Michael Kelly Alfred Lane James Snook | Grecja Jeorjos Moraitinis Aleksandros Teofilakis Joanis Teofilakis Jeorjos Wafiaidis Iason Sappas | Szwajcaria Gustave Amoudruz Hans Egli Domenico Giambonini Joseph Jehle Fritz Zulauf |
Pistolet dowolny 50 m drużynowo
Karabin wojskowy 200 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Ateny 1896 | Pantelis Karasewdas | Pawlos Pawlidis | Nikolaos Trikupis |
Karabin wojskowy leżąc 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Otto Olsen | Léon Johnson | Fritz Kuchen |
Karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Stany Zjednoczone Morris Fisher Joseph Jackson Willis A. Lee Carl Osburn Lloyd Spooner | Francja Léon Johnson André Parmentier Achille Paroche Georges Roes Émile Rumeau | Finlandia Voitto Kolho Kalle Lappalainen Veli Nieminen Vilho Vauhkonen Magnus Wegelius |
Karabin wojskowy stojąc 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Carl Osburn | Lars Jørgen Madsen | Lawrence Nuesslein |
Karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Dania Lars Jørgen Madsen Niels Larsen Anders Peterson Erik Sætter-Lassen Anders Peter Nielsen | Stany Zjednoczone Carl Osburn Lawrence Nuesslein Lloyd Spooner Willis A. Lee Thomas Brown | Szwecja Olle Ericsson Hugo Johansson Leon Lagerlöf Walfrid Hellman Mauritz Eriksson |
Karabin wojskowy trzy pozycje 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Sztokholm 1912 | Sándor Prokopp | Carl Osburn | Engebret Skogen |
Karabin wojskowy drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Stany Zjednoczone William Leushner William Martin Charles Winder Kellogg Casey Charles Benedict Ivan Eastman | Wielka Brytania Harcourt Ommundsen Fleetwood Varley Arthur Fulton Philip Richardson Walter Padgett John Martin | Kanada William Smith Charles Crowe Bruce Williams Dugald McInnis William Eastcott Harry Kerr |
Sztokholm 1912 | Stany Zjednoczone Cornelius Burdette Allan Briggs Harry Adams John Jackson Carl Osburn Warren Sprout | Wielka Brytania Harcourt Ommundsen Henry Burr Edward Skilton James Reid Edward Parnell Arthur Fulton | Szwecja Mauritz Eriksson Werner Jernström Tönnes Björkman Carl Björkman Bernhard Larsson Hugo Johansson |
Karabin wojskowy 600 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Hugo Johansson | Mauritz Eriksson | Lloyd Spooner |
Karabin wojskowy 600 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Stany Zjednoczone Dennis Fenton Joseph Jackson Willis A. Lee Oliver Schriver Lloyd Spooner | Południowa Afryka Robert Bodley Ferdinand Buchanan George Harvey Frederick Morgan David Smith | Szwecja Erik Blomkvist Mauritz Eriksson Carl Hugo Johansson Gustaf Adolf Jonsson Erik Ohlsson |
Karabin wojskowy 300 i 600 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Stany Zjednoczone Joseph Jackson Willis A. Lee Carl Osburn Oliver Schriver Lloyd Spooner | Norwegia Albert Helgerud Otto Olsen Jacob Onsrud Olaf Sletten Østen Østensen | Szwajcaria Werner Schneeberger Joseph Jehle Weibel Fritz Kuchen Eugene Addor |
Runda pojedyncza do sylwetki jelenia
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Oscar Swahn | Ted Ranken | Alexander Rogers |
Sztokholm 1912 | Alfred Swahn | Åke Lundeberg | Nestori Toivonen |
Antwerpia 1920 | Otto Olsen | Alfred Swahn | Harald Natvig |
Paryż 1924 | John Boles | Cyril Mackworth-Praed | Otto Olsen |
Runda pojedyncza do sylwetki jelenia drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Szwecja Alfred Swahn Arvid Knöppel Oscar Swahn Ernst Rosell | Wielka Brytania Charles Nix William Lane-Joynt Walter Ellicot Ted Ranken | – |
Sztokholm 1912 | Szwecja Alfred Swahn Oscar Swahn Åke Lundeberg Per-Olof Arvidsson | Stany Zjednoczone Walter Winans William Leushner William Libbey W. Neil McDonnel | Wlk. Ks. Finlandii Axel Londen Nestori Toivonen Ernst Rosenqvist Toivo Väänänen |
Antwerpia 1920 | Norwegia Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Hans Nordvik Otto Olsen | Finlandia Yrjö Kolho Kaarlo Lappalainen Robert Tikkanen Nestori Toivonen Magnus Wegelius | Stany Zjednoczone Thomas Brown Willis A. Lee Lawrence Nuesslein Carl Osburn Lloyd Spooner |
Paryż 1924 | Norwegia Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Otto Olsen | Szwecja Otto Hultberg Mauritz Johansson Fredric Landelius Alfred Swahn | Stany Zjednoczone John Boles Raymond Orville Coulter Dennis Fenton Walter Stokes |
Runda podwójna do sylwetki jelenia
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Stany Zjednoczone Walter Winans | Wielka Brytania Ted Ranken | Szwecja Oscar Swahn |
Sztokholm 1912 | Szwecja Åke Lundeberg | Szwecja Edward Benedicks | Szwecja Oscar Swahn |
Antwerpia 1920 | Norwegia Ole Lilloe-Olsen | Szwecja Fredric Landelius | Norwegia Einar Liberg |
Paryż 1924 | Norwegia Ole Lilloe-Olsen | Wielka Brytania Cyril Mackworth-Praed | Szwecja Alfred Swahn |
Runda podwójna do sylwetki jelenia drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Antwerpia 1920 | Norwegia Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Thorstein Johansen Harald Natvig Hans Nordvik | Szwecja Edvard Benedicks Bengt Lagercrantz Fredric Landelius Alfred Swahn Oscar Swahn | Finlandia Yrjö Kolho Robert Tikkanen Nestori Toivonen Vilho Vauhkonen Magnus Wegelius |
Paryż 1924 | Wielka Brytania Cyril Mackworth-Praed Philip Neame Herbert Spencer Perry Allen Whitty | Norwegia Einar Liberg Ole Lilloe-Olsen Harald Natvig Otto Olsen | Szwecja Axel Ekblom Mauritz Johansson Fredric Landelius Alfred Swahn |
Biegnący jeleń 100 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Helsinki 1952 | John Larsen | Olof Sköldberg | Tauno Mäki |
Melbourne 1956 | Witalij Romanenko | Olof Sköldberg | Władimir Siewriugin |
Ruchomy cel 10 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Barcelona 1992 | Michael Jakosits | Anatolij Asrabajew | Luboš Račanský |
Atlanta 1996 | Yang Ling | Xiao Jun | Miroslav Januš |
Sydney 2000 | Yang Ling | Oleg Moldovan | Niu Zhiyuan |
Ateny 2004 | Manfred Kurzer | Aleksandr Blinow | Dimitrij Łykin |
Ruchomy cel 50 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Monachium 1972 | Jakiw Żełezniak | Helmut Bellingrodt | John Kynoch |
Montreal 1976 | Aleksander Gazow | Aleksandr Kiediarow | Jerzy Greszkiewicz |
Moskwa 1980 | Igor Sokołow | Thomas Pfeffer | Aleksander Gazow |
Los Angeles 1984 | Li Yuwei | Helmut Bellingrodt | Huang Shiping |
Seul 1988 | Tor Heiestad | Huang Shiping | Hennadij Awramenko |
Karabin dowolny klęcząc 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Paryż 1900 | Konrad Stäheli | Emil Kellenberger Anders Peter Nielsen | – |
Karabin dowolny leżąc 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Paryż 1900 | Achille Paroche | Anders Peter Nielsen | Ole Østmo |
Karabin dowolny stojąc 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Paryż 1900 | Lars Jørgen Madsen | Ole Østmo | Charles Paumier |
Karabin dowolny trzy pozycje 300 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Ateny 1896 | Jeorjos Orfanidis | Joanis Frangudis | Viggo Jensen |
Paryż 1900 | Emil Kellenberger | Anders Peter Nielsen | Ole Østmo Paul Van Asbroeck |
Londyn 1908 | Albert Helgerud | Harry Simon | Ole Sæther |
Sztokholm 1912 | Otto Olsen | Léon Johnson | Fritz Kuchen |
Antwerpia 1920 | Morris Fisher | Niels Hansen Larsen | Østen Østensen |
Londyn 1948 | Emil Grünig | Pauli Janhonen | Willy Røgeberg |
Helsinki 1952 | Anatolij Bogdanow | Robert Bürchler | Lew Wajnsztajn |
Melbourne 1956 | Wasilij Borisow | Allan Erdman | Vilho Ylönen |
Rzym 1960 | Hubert Hammerer | Hans Rudolf Spillmann | Wasilij Borisow |
Tokio 1964 | Gary Anderson | Szota Kweliaszwili | Martin Gunnarsson |
Meksyk 1968 | Gary Anderson | Walentin Korniew | Kurt Müller |
Monachium 1972 | Lones Wigger | Boris Mielnik | Lajos Papp |
Karabin dowolny trzy pozycje 300 m drużynowo
Karabin wojskowy dowolna pozycja 600 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Sztokholm 1912 | Paul Colas | Carl Osburn | John Jackson |
Paryż 1924 | Morris Fisher | Carl Osburn | Niels Larsen |
Karabin dowolny 1000 jardów
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Joshua Millner | Kellogg Casey | Maurice Blood |
Karabin małokalibrowy 25 jardów znikający cel
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | William Styles | Harold Hawkins | Edward Amoore |
Karabin małokalibrowy 25 jardów ruchomy cel
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | John Fleming | Maurice Matthews | William Marsden |
Karabin 50 jardów + 100 jardów nieruchomy cel
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Arthur Carnell | Harold Humby | George Barnes |
Karabin małokalibrowy 25 m
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Sztokholm 1912 | Vilhelm Carlberg | Johan Hübner von Holst | Gideon Ericsson |
Karabin małokalibrowy 25 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Sztokholm 1912 | Szwecja Johan Hübner von Holst Eric Carlberg Vilhelm Carlberg Gustaf Boivie | Wielka Brytania William Pimm Joseph Pepé William Milne William Kensett Styles | Stany Zjednoczone Frederick Hird Warren Sprout Neil McDonnell William Leushner |
Karabin 50 m drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Wielka Brytania Edward Amoore Harold Humby Maurice Matthews William Pimm | Szwecja Eric Carlberg Vilhelm Carlberg Franz-Albert Schartau Johan Hübner von Holst | Francja Henri Bonnefoy Paul Colas Léon Lécuyer André Regaud |
Sztokholm 1912 | Wielka Brytania William Pimm Edward Lessimore Joseph Pepé Robert Murray | Szwecja Arthur Nordenswan Eric Carlberg Ruben Örtegren Vilhelm Carlberg | Stany Zjednoczone Warren Sprout William Leuschner Frederick Hird Carl Osburn |
Antwerpia 1920 | Stany Zjednoczone Lawrence Nuesslein Arthur Rothrock Willis Augustus Lee Dennis Fenton Oliver Schriver | Szwecja Sigvard Hultcrantz Erik Ohlsson Leon Lagerlöf Ragnar Stare Olle Ericsson | Norwegia Østen Østensen Olaf Sletten Anton Olsen Sigvart Johansen Albert Helgerud |
Pistolet dowolny 50 m drużynowo
Trap drużynowo
Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Londyn 1908 | Wielka Brytania Alexander Maunder James Pike Charles Palmer John Postans Frank Moore Philip Easte | Kanada Walter Ewing George Beattie Arthur Westover Mylie Fletcher George Vivian Donald McMackon | Wielka Brytania George Whitaker Gerald Skinner John Butt William Morris Harold Creasey Richard Hutton |
Sztokholm 1912 | Stany Zjednoczone Charles Billings Ralph Spotts John Hendrickson James Graham Edward Gleason Frank Hall | Wielka Brytania Harry Humby William Percy Grosvenor Alexander Maunder George Whitaker Charles Palmer John Butt | Cesarstwo Niemieckie Franz Freiherr von Zedlitz und Leipe Horst Goeldel-Bronikowen Erich Graf von Bernstorff Erland Koch Albert Preuß Alfred Goeldel-Bronikowen |
Antwerpia 1920 | Stany Zjednoczone Mark Arie Horace Bonser Forest McNeir Frederick Plum Frank Troeh Frank Wright | Belgia Albert Bosquet Joseph Cogels Émile Dupont Edouard Fesinger Henri Quersin Louis Van Tilt | Szwecja Per Kinde Fredric Landelius Erik Lundqvist Erik Sökjer-Petersen Karl Richter Alfred Swahn |
Paryż 1924 | Stany Zjednoczone Frank Hughes Fred Etchen John Noel Clarence Platt Samuel Sharman William Silkworth | Kanada George Beattie James Montgomery Samuel Vance John Black William Barnes Samuel Robert Newton | Finlandia Werner Ekman Konrad Huber Robert Huber Robert Tikkanen Georg Nordblad Magnus Wegelius |
Linki zewnętrzne
- Strzlectwo na igrzyskach olimpijskich na stronie Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-05-14)]. (ang.)
- p
- d
- e
Medaliści igrzysk olimpijskich według dyscypliny
Letnie |
|
---|---|
Zimowe |
|