Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych 2004
32. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 19 - 20 marca 2004 roku w Brukseli, w Belgii.
Rezultaty
Seniorzy (długi dystans)
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Czas |
Złoto | Kenenisa Bekele | 35:52 min |
Srebro | Gebre-egziabher Gebremariam | 36:10 min |
Brąz | Sileshi Sihine | 36:11 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Punkty |
Złoto | Etiopia Kenenisa Bekele (1) Gebre-egziabher Gebremariam (2) Sileshi Sihine (3) Yibeltal Admassu (8) | 14 pkt |
Srebro | Kenia Eliud Kipchoge (4) Charles Kamathi (5) Wilberforce Talel (10) John Cheruiyot Korir (11) | 30 pkt |
Brąz | Erytrea Zersenay Tadese (6) Yonas Kifle (9) Tesfayohannes Mesfen (22) Samson Kiflemariam (29) | 66 pkt |
Seniorzy (krótki dystans)
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Czas |
Złoto | Kenenisa Bekele | 11:31 min |
Srebro | Gebre-egziabher Gebremariam | 11:36 min |
Brąz | Maregu Zewdie | 11:42 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Punkty |
Złoto | Etiopia Kenenisa Bekele (1) Gebre-egziabher Gebremariam (2) Maregu Zewdie (3) Dejene Berhanu (11) | 17 pkt |
Srebro | Katar Abdullah Ahmad Hassan (4) Saif Saaeed Shaheen (5) Sultan Khamis Zaman (8) Abdulaziz Abdelrahman Al-Ameeri (22) | 39 pkt |
Brąz | Kenia Eliud Kirui (6) Isaac Kiprono Songok (7) Abraham Chebii (19) Kiplimo Muneria (20) | 52 pkt |
Juniorzy
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Czas |
Złoto | Meba Tadesse | 24:01 min |
Srebro | Boniface Kiprop Toroitich | 24:03 min |
Brąz | Ernest Kimeli | 24:16 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Punkty |
Złoto | Kenia | 20 pkt |
Srebro | Etiopia | 25 pkt |
Brąz | Uganda | 33 pkt |
Kobiety (długi dystans)
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Czas |
Złoto | Benita Johnson | 27:17 min |
Srebro | Ejegayehu Dibaba | 27:29 min |
Brąz | Werknesh Kidane | 27:34 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Punkty |
Złoto | Etiopia Ejegayehu Dibaba (2) Werknesh Kidane (3) Teyba Erkesso (5) Derartu Tulu (16) | 26 pkt |
Srebro | Kenia Alice Timbilili (4) Eunice Jepkoriri (7) Fridah Domongole (9) Sally Barsosio (10) | 30 pkt |
Brąz | Wielka Brytania Kathy Butler (11) Liz Yelling (13) Louise Damen (22) Natalie Harvey (28) | 74 pkt |
Kobiety (krótki dystans)
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Czas |
Złoto | Edith Masai | 13:07 min |
Srebro | Tirunesh Dibaba | 13:09 min |
Brąz | Teyba Erkesso | 13:11 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Punkty |
Złoto | Etiopia Tirunesh Dibaba (2) Teyba Erkesso (3) Werknesh Kidane (4) Ejegayehu Dibaba (10) | 19 pkt |
Srebro | Kenia Edith Masai (1) Isabella Ochichi (5) Peninah Jepchumba (7) Vivian Cheruiyot (8) | 21 pkt |
Brąz | Kanada Émilie Mondor (13) Carmen Douma-Hussar (17) Malindi Elmore (22) Tina Connelly (35) | 87 pkt |
Juniorki
Indywidualnie
Medal | Zawodnik | Czas |
Złoto | Meselech Melkamu | 20:48 min |
Srebro | Aziza Aliyu | 20:53 min |
Brąz | Mestawat Tadesse | 20:56 min |
Drużynowo
Medal | Zawodnik | Punkty |
Złoto | Etiopia | 10 pkt |
Srebro | Kenia | 36 pkt |
Brąz | Japonia | 67 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Etiopia | 9 | 6 | 5 | 20 |
2. | Kenia | 2 | 4 | 2 | 8 |
3. | Australia | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Uganda | 0 | 1 | 1 | 2 |
5. | Katar | 0 | 1 | 0 | 1 |
6. | Wielka Brytania | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Erytrea | 0 | 0 | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona
- p
- d
- e