Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I Dywizji 2024 rozegrane zostały w dniach 28 kwietnia – 4 maja (Dywizja I, Grupa A) i 27 kwietnia – 3 maja (Dywizja I, Grupa B).
Do mistrzostw I Dywizji przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Dywizja I, Grupa A swoje mecze rozgrywała w Bolzano we Włoszech, natomiast Dywizja I Grupa B w stolicy Litwy Wilnie. Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.
Hale, w których zorganizowano zawody:
Grupa A
Do mistrzostw świata elity w 2025 z Dywizji IA awansowały pierwsze dwie reprezentacje. Ostatni zespół został zdegradowany.
Wyniki
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (2:1, 0:1, 2:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
28 kwietnia 2024 | Japonia | 1 : 3 | Węgry | Sparkasse Arena, Bolzano |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (0:1, 0:0, 1:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi:
|
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:2, 1:2, 0:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (1:1, 3:0, 2:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (2:1, 4:0, 0:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
30 kwietnia 2024 | Włochy | 4 : 3 pd. | Japonia | Sparkasse Arena, Bolzano |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:0, 2:2, 1:1, 1:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (0:0, 0:0, 1:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (0:1, 2:1, 2:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (1:0, 0:0, 1:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (0:1, 0:1, 2:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (2:0, 0:1, 1:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
3 maja 2024 | Włochy | 2 : 3 pd. | Węgry | Sparkasse Arena, Bolzano |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (2:1, 1:0, 1:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (4:0, 0:1, 4:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (1:0, 0:1, 1:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Tabela
= awans do elity
= utrzymanie w Dywizji I, Grupie A
= spadek do Dywizji I, Grupy B
Grupa B
Do mistrzostw świata dywizji IA w 2025 awansował zwycięzca turnieju. Ostatni zespół został zdegradowany do mistrzostw świata dywizji IIA w 2025.
Wyniki
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (0:0, 0:1, 0:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Hiszpania | 0 : 3 | Litwa | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (0:0, 0:2, 0:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi:
|
min. kar | | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Estonia | 0 : 8 | Ukraina | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:1, 0:3, 0:4) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
28 kwietnia 2024 | Chiny | 7 : 1 | Hiszpania | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (2:1, 1:0, 4:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
28 kwietnia 2024 | Litwa | 6 : 1 | Estonia | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (3:1, 1:0, 2:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (2:0, 1:0, 1:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
30 kwietnia 2024 | Ukraina | 9 : 0 | Chiny | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (4:0, 2:0, 3:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (1:1, 1:2, 1:0, 0:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
30 kwietnia 2024 | Litwa | 3 : 2 | Holandia | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:0, 2:1, 1:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (0:0, 1:1, 5:0) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (0:0, 2:1, 1:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
1 maja 2024 | Chiny | 0 : 3 | Litwa | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:1, 0:0, 0:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Szczegóły |
Godzina: 12:30 | | (0:0, 0:0, 0:1) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
3 maja 2024 | Chiny | 1 : 3 | Estonia | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 16:00 | | (0:1, 0:0, 1:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
3 maja 2024 | Litwa | 1 : 4 | Ukraina | Avia Solutions Group Arena, Wilno |
Szczegóły |
Godzina: 19:30 | | (0:1, 0:1, 1:2) | | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: |
min. kar | | min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
1 | Ukraina | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 31 | 2 | +29 |
2 | Litwa | 5 | 12 | 4 | 0 | 0 | 1 | 16 | 7 | +9 |
3 | Estonia | 5 | 8 | 2 | 1 | 0 | 2 | 11 | 20 | −9 |
4 | Chiny | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 11 | 16 | −5 |
5 | Hiszpania | 5 | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 | 20 | −14 |
6 | Holandia | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 4 | 14 | −10 |
= awans do Dywizji I, Grupy A
= utrzymanie w Dywizji I, Grupie B
= spadek do Dywizji II, Grupy A
Przypisy
Bibliografia
- Dywizja IA na stronie IIHF (ang.)
- Dywizja IB na stronie IIHF (ang.)
Elita 2024 | |
---|
Turnieje | |
---|
Elita | |
---|
I Dywizja | - 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
2020 2021 - 2022
- 2023
- 2024
|
---|
II Dywizja | - 2001
- 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
2020 2021 - 2022
- 2023
- 2024
|
---|
III Dywizja | - 2002
- 2003
- 2004
- 2005
- 2006
- 2007
- 2008
- 2009
- 2010
- 2011
- 2012
- 2013
- 2014
- 2015
- 2016
- 2017
- 2018
- 2019
2020 2021 - 2022
- 2023
- 2024
|
---|
IV Dywizja | - 2018
- 2019
2020 2021 - 2022
- 2023
- 2024
|
---|
←2022/2023 Sezon 2023/2024 w sportach zimowych 2024/2025→