Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (eliminacje strefy CAF)
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018.
Wstęp
Strefa CAF posiada zapewnione pięć miejsc na Mistrzostwach Świata 2018.
Kwalifikacje zostały podzielone na następujące rundy:
- Pierwsza runda: Najsłabsze zespoły strefy według rankingu FIFA (miejsca 28-53; niżej przedstawione zostało, które zespoły zaczynają od jakiej rundy) zostaną podzielone na pary. Każda para rozegra dwumecz i zwycięzca tego dwumeczu awansuje do rundy drugiej.
- Druga runda: 27 zespołów + 13 zwycięzców par z pierwszej rundy również zostanie podzielonych na pary. Każda para rozegra dwumecz i zwycięzca tego dwumeczu awansuje do rundy trzeciej.
- Trzecia runda: 20 drużyn zostanie podzielonych na pięć grup po cztery zespoły grające każdy z każdym w systemie mecz i rewanż. Z każdej grupy zwycięzca uzyska awans na Mistrzostwa Świata 2018.
Rozstawienie
Miejsca 1-27 Zespoły zaczynają od drugiej rundy. | Miejsce 28-53 Zespoły zaczynają od pierwszej rundy. | ||
---|---|---|---|
Terminarz
|
|
Pierwsza runda
W tej rundzie, 26 najniżej notowanych drużyn ze strefy CAF według rankingu FIFA z lipca 2015 zostanie rozlosowanych w 13 par, które zagrają ze sobą w systemie mecz i rewanż. Zwycięzcy dwumeczów uzyskają awans do drugiej rundy eliminacji.
Koszyk A | Koszyk B |
---|---|
|
|
Mecze
9 października 2015 14:30 CEST | Somalia | 0:2 (0:0) Raport | Niger | Addis Abeba Stadium, Addis Abeba (Etiopia) Widzów: 5000 Sędzia: Haithem Kossaï |
13 października 2015 17:00 CEST | Niger | 4:0 (3:0) Raport | Somalia | Stade Général Seyni Kountché, Niamey Widzów: 7000 Sędzia: Falou Galasse Kane |
- Niger wygrał w dwumeczu 6−0 i awansował do drugiej rundy.
7 października 2015 | Sudan Południowy Pretino 5' | 1:1 (1:1) Raport | Mauretania | Juba Stadium, Dżuba Widzów: 10 000 Sędzia: Rajab Bakasambe |
13 października 2015 19:00 CEST | Mauretania | 4:0 (1:0) Raport | Sudan Południowy | Stadion Olimpijski, Nawakszut Widzów: 9000 Sędzia: Fidel Gomes |
- Mauretania wygrała w dwumeczu 5−1 i awansowała do drugiej rundy.
9 października 2015 19:00 CEST | Gambia | 1:1 (0:0) Raport | Namibia 61' Stephanus | Independence Stadium, Bakau Widzów: 12 000 Sędzia: Ousmane Karembe |
13 października 2015 17:00 CEST | Namibia Stephanus 42' Somaeb 64' | 2:1 (1:1) Raport | Gambia 9' Dibba | Sam Nujoma Stadium, Windhuk Widzów: 4000 Sędzia: Joshua Bondo |
- Namibia wygrała w dwumeczu 3−2 i awansowała do drugiej rundy.
8 października 2015 17:00 CEST | Wyspy Świętego Tomasza i Książęca | 1:0 (0:0) Raport | Etiopia | Estádio Nacional 12 de Julho, São Tomé Widzów: 4550 Sędzia: Alhadi Mahamat |
11 października 2015 15:00 CEST | Etiopia | 3:0 (1:0) Raport | Wyspy Świętego Tomasza i Książęca | Addis Abeba Stadium, Addis Abeba Widzów: 23 840 Sędzia: Jean Claude Ishimwe |
- Etiopia wygrała w dwumeczu 3−1 i awansowała do drugiej rundy.
10 października 2015 16:30 CEST | Czad | 1:0 (0:0) Raport | Sierra Leone | Stade Omnisports Idriss Mahamat Ouya, Ndżamena Widzów: 2664 Sędzia: Kokou Fagla |
13 października 2015 16:30 CEST | Sierra Leone | 2:1 (0:1) Raport | Czad | Adokiye Amiesimaka Stadium, Port Harcourt (Nigeria) Widzów: 100 Sędzia: Aboubacar Bangoura |
- Czad zremisował w dwumeczu 2−2, ale dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe awansował do drugiej rundy.
7 października 2015 14:00 CEST | Komory | 0:0 (0:0) Raport | Lesotho | Stade de Moroni, Moroni Widzów: 2800 Sędzia: Andofetra Rakotojaona |
13 października 2015 18:00 CEST | Lesotho Seturumane 18' | 1:1 (1:0) Raport | Komory | Setsoto Stadium, Maseru Widzów: 480 Sędzia: Samuel Chirinda |
- Komory zremisowały w dwumeczu 1−1, ale dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe awansowały do drugiej rundy.
9 października 2015 15:00 CEST | Dżibuti | 0:6 (0:1) Raport | Eswatini | Stade du Ville, Dżibuti Widzów: 10 050 Sędzia: Pacifique Ndabihawenimana |
17 października 2015 | Eswatini Hlatjwako 7', 38' | 2:1 (2:1) Raport | Dżibuti | Somholo National Stadium, Lobamba Widzów: 2141 Sędzia: Ganesh Chutooree |
- Eswatini wygrał w dwumeczu 8−1 i awansował do drugiej rundy.
10 października 2015 15:00 CEST | Erytrea | 0:2 (0:1) Raport | Botswana | Cicero Stadium, Asmara Widzów: 9950 Sędzia: Ibrahim Nour El Din |
13 października 2015 20:00 CEST | Botswana | 3:1 (2:1) Raport | Erytrea | Francistown Stadium, Francistown Widzów: 15 073 Sędzia: Nelson Emile Fred |
- Botswana wygrała w dwumeczu 5−1 i awansowała do drugiej rundy.
7 października 2015 14:30 CEST | Seszele | 0:1 (0:1) Raport | Burundi | Stadion Ludowy, Roche Caiman Widzów: 2000 Sędzia: Lemma Nigussie |
13 października 2015 15:00 CEST | Burundi | 2:0 (0:0) Raport | Seszele | Stade Prince Louis Rwagasore, Bużumbura Widzów: 6095 Sędzia: Hafiz Abdelghani Alamen |
- Burundi wygrało w dwumeczu 3−0 i awansowało do drugiej rundy.
8 października 2015 18:00 CEST | Liberia | 1:1 (1:0) Raport | Gwinea Bissau | Antoinette Tubman Stadium, Monrovia Widzów: 10 100 Sędzia: Fabricio Duarte |
13 października 2015 18:00 CEST | Gwinea Bissau Cassama 45+2' | 1:3 (1:2) Raport | Liberia | Estádio 24 de Setembro, Bissau Widzów: 12 000 Sędzia: Ferdinand Udoh |
- Liberia wygrała w dwumeczu 4−2 i awansowała do drugiej rundy.
8 października 2015 13:30 CEST | Republika Środkowoafrykańska | 0:3 (0:2) Raport | Madagaskar | Stade Municipal de Mahamasina, Antananarywa (Madagaskar) Widzów: 20 000 Sędzia: Jean-Jacques Ndala |
11 października 2015 13:30 CEST | Madagaskar | 2:2 (2:2) Raport | Republika Środkowoafrykańska 7' Dagoulou 45+1' Malick | Stade Municipal de Mahamasina, Antananarywa Widzów: 20 000 Sędzia: Daniel Bennett |
- Madagaskar wygrał w dwumeczu 5−2 i awansował do drugiej rundy.
7 października 2015 16:30 CEST | Mauritius | 2:5 (0:2) Raport | Kenia | Stade Anjalay, Belle Vue Maurel Widzów: 2300 Sędzia: Duncan Lengani |
11 października 2015 15:00 CEST | Kenia | 0:0 Raport | Mauritius | Moi International Sports Centre, Nairobi Widzów: 10 000 Sędzia: Cosmas Mandeng Bakaly |
- Kenia wygrała w dwumeczu 5−2 i awansowała do drugiej rundy.
7 października 2015 15:00 CEST | Tanzania | 2:0 (2:0) Raport | Malawi | Benjamin Mkapa National Stadium, Dar es Salaam Widzów: 11 474 Sędzia: Hagi Wiish |
11 października 2015 14:00 CEST | Malawi | 1:0 (1:0) Raport | Tanzania | Kamuzu Stadium, Blantyre Widzów: 7656 Sędzia: Hélder Martins de Carvalho |
- Tanzania wygrała w dwumeczu 2−1 i awansowała do drugiej rundy.
Druga runda
W tej rundzie weźmie udział 13 zespołów z poprzedniej rundy oraz 27 najwyżej notowane zespoły strefy CAF według rankingu FIFA, zostanie rozlosowanych w 20 par, które zagrają ze sobą w systemie mecz i rewanż. Zwycięzcy dwumeczów uzyskają awans do trzeciej rundy eliminacji.
Koszyk 1 | Koszyk 2 |
---|---|
| |
Koszyk 3 | Koszyk 4 |
|
Mecze
13 listopada 2015 16:00 CET | Niger | 0:3 (0:3) Raport | Kamerun | Stade Général Seyni Kountché, Niamey Widzów: 20 000 Sędzia: Noureddine El Jaafari |
17 listopada 2015 15:00 CET | Kamerun | 0:0 Raport | Niger | Stade Omnisports, Jaunde Widzów: 5000 Sędzia: Gehad Grisha |
- Kamerun wygrał w dwumeczu 3−0 i awansował do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 18:00 CET | Mauretania N’Diaye 22' | 1:2 (1:0) Raport | Tunezja | Stadion Olimpijski, Nawakszut Widzów: 9000 Sędzia: Eric Otogo-Castane |
17 listopada 2015 18:00 CET | Tunezja | 2:1 (0:0) Raport | Mauretania 51' Khalil | Stadion Olimpijski, Radis Widzów: 3000 Sędzia: Denis Batte |
- Tunezja wygrała w dwumeczu 4−2 i awansowała do trzeciej rundy.
12 listopada 2015 15:00 CET | Namibia | 0:1 (0:1) Raport | Gwinea | Sam Nujoma Stadium, Windhuk Widzów: 2000 Sędzia: Rédouane Jiyed |
15 listopada 2015 20:00 CET | Gwinea | 2:0 (1:0) Raport | Namibia | Stade Mohamed V, Casablanca (Maroko) Widzów: 1000 Sędzia: Bienvenu Sinko |
- Gwinea wygrała w dwumeczu 3−0 i awansowała do trzeciej rundy.
14 listopada 2015 14:00 CET | Etiopia | 3:4 (1:1) Raport | Kongo | Addis Abeba Stadium, Addis Abeba Widzów: 30 000 Sędzia: Mohamed Said Kordi |
17 listopada 2015 16:00 CET | Kongo | 2:1 (0:1) Raport | Etiopia | Stade Alphonse Massemba-Débat, Brazzaville Widzów: 17 000 Sędzia: Mohamed El Fadil |
- Kongo wygrało w dwumeczu 6−4 i awansowało do trzeciej rundy.
14 listopada 2015 15:30 CET | Czad | 1:0 (0:0) Raport | Egipt | Stade Omnisports Idriss Mahamat Ouya, Ndżamena Widzów: 10 000 Sędzia: Ferdinand Udoh |
17 listopada 2015 17:30 CET | Egipt | 4:0 (4:0) Raport | Czad | Stadion Borg El Arab, Aleksandria Widzów: 35 000 Sędzia: Thierry Nkurunziza |
- Egipt wygrał w dwumeczu 4−1 i awansował do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 13:00 CET | Komory | 0:0 Raport | Ghana | Stade Mohamed Said Cheikh, Mitsamiouli Widzów: 7000 Sędzia: Norman Matemera |
17 listopada 2015 16:00 CET | Ghana | 2:0 (1:0) Raport | Komory | Baba Yara Stadium, Kumasi Widzów: 16 480 Sędzia: Mohamed Ragab |
- Ghana wygrała w dwumeczu 2−0 i awansowała do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 18:00 CET | Eswatini | 0:0 Raport | Nigeria | Somholo National Stadium, Lobamba Widzów: 5918 Sędzia: Germain Koole |
17 listopada 2015 16:00 CET | Nigeria | 2:0 (0:0) Raport | Eswatini | Adokiye Amiesimaka Stadium, Port Harcourt Widzów: 27 000 Sędzia: Jackson Pavaza |
- Nigeria wygrała w dwumeczu 2−0 i awansowała do trzeciej rundy.
14 listopada 2015 17:00 CET | Botswana | 2:1 (2:0) Raport | Mali | Francistown Stadium, Francistown Widzów: 26 662 Sędzia: Adelaide Ali |
17 listopada 2015 20:00 CET | Mali | 2:0 (2:0) Raport | Botswana | Stade 26 mars, Bamako Widzów: 15 000 Sędzia: Ali Lemghaifry |
- Mali wygrała w dwumeczu 3−2 i awansowała do trzeciej rundy.
12 listopada 2015 14:30 CET | Burundi | 2:3 (1:1) Raport | Demokratyczna Republika Konga | Stade Prince Louis Rwagasore, Bużumbura Widzów: 8000 Sędzia: Mbongiseni Fakudze |
15 listopada 2015 15:30 CET | Demokratyczna Republika Konga | 3:0 (walkower) Raport | Burundi | Stade des Martyrs, Kinszasa Widzów: 80 000 Sędzia: Luelseghed Ghebremichael |
- Demokratyczna Republika Konga wygrała w dwumeczu 6−2 i awansowała do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 17:00 CET | Liberia | 0:1 (0:1) Raport | Wybrzeże Kości Słoniowej | Antoinette Tubman Stadium, Monrovia Widzów: 12 000 Sędzia: Youssef Essrayri |
17 listopada 2015 18:00 CET | Wybrzeże Kości Słoniowej | 3:0 (2:0) Raport | Liberia | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidżan Widzów: 13 000 Sędzia: Lazard Tsiba |
- Wybrzeże Kości Słoniowej wygrała w dwumeczu 4−0 i awansowała do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 12:30 CET | Madagaskar | 2:2 (1:0) Raport | Senegal | Stade Municipal de Mahamasina, Antananarywa Widzów: 24 000 Sędzia: Hudu Munyemana |
17 listopada 2015 20:00 CET | Senegal | 3:0 (1:0) Raport | Madagaskar | Stade Léopold-Sédar-Senghor, Dakar Widzów: 35 000 Sędzia: Joshua Bondo |
- Senegal wygrała w dwumeczu 5−2 i awansowała do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 14:00 CET | Kenia | 1:0 (1:0) Raport | Republika Zielonego Przylądka | Nyayo National Stadium, Nairobi Widzów: 12 000 Sędzia: Denis Dembélé |
17 listopada 2015 20:00 CET | Republika Zielonego Przylądka | 2:0 (1:0) Raport | Kenia | Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia Widzów: 12 000 Sędzia: Joseph Lamptey |
- Republika Zielonego Przylądka wygrała w dwumeczu 2−1 i awansowała do trzeciej rundy.
14 listopada 2015 14:30 CET | Tanzania | 2:2 (1:0) Raport | Algieria | Benjamin Mkapa National Stadium, Dar es Salaam Widzów: 37 913 Sędzia: Mahamadou Keita |
17 listopada 2015 19:15 CET | Algieria | 7:0 (3:0) Raport | Tanzania | Stade Mustapha Tchaker, Al-Bulajda Widzów: 35 000 Sędzia: Sidi Alioum |
- Algieria wygrała w dwumeczu 9−2 i awansowała do trzeciej rundy.
11 listopada 2015 18:00 CET | Sudan | 0:1 (0:1) Raport | Zambia 28' Kalengo | Karima Stadium, Kurajma Widzów: 12 000 Sędzia: Mohamed Benouza |
15 listopada 2015 14:00 CET | Zambia | 2:0 (0:0) Raport | Sudan | Levy Mwanawasa Stadium, Ndola Widzów: 40 000 Sędzia: Bakary Gassama |
- Zambia wygrała w dwumeczu 3−0 i awansowała do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 14:30 CET | Libia | 1:0 (0:0) Raport | Rwanda | Stade Olympique de Sousse, Susa (Tunezja) Widzów: 500 Sędzia: Malang Diedhiou |
17 listopada 2015 14:30 CET | Rwanda Tuyisenge 46' | 1:3 (0:1) Raport | Libia | Stade Régional Nyamirambo, Kigali Widzów: 8000 Sędzia: Djamal Aden |
- Libia wygrała w dwumeczu 4−1 i awansowała do trzeciej rundy.
12 listopada 2015 20:00 CET | Maroko | 2:0 (1:0) Raport | Gwinea Równikowa | Stade d’Agadir, Agadir Widzów: 32 000 Sędzia: Daniel Bennett |
15 listopada 2015 16:00 CET | Gwinea Równikowa | 1:0 (1:0) Raport | Maroko | Estadio de Bata, Bata Widzów: 2000 Sędzia: Janny Sikazwe |
- Maroko wygrało w dwumeczu 2−1 i awansowało do trzeciej rundy.
11 listopada 2015 18:00 CET | Mozambik | 1:0 (0:0) Raport | Gabon | Estádio do Zimpeto, Maputo Widzów: 18 730 Sędzia: Parmendra Nunkoo |
14 listopada 2015 18:00 CET | Gabon | 1:0 (Dogr.) k. 4:3 (1:0) Raport | Mozambik | Stade d’Angondjé, Libreville Widzów: 20 000 Sędzia: Bernard Camille |
Rzuty karne | ||||
Poko Evouna Tandjigora Obiang Aubameyang | Júnior Miquissone Baúque Domingues Miro |
12 listopada 2015 16:00 CET | Benin | 2:1 (1:0) Raport | Burkina Faso | Stade de l’Amitié, Kotonu Widzów: 17 000 Sędzia: Bouchaïb El Ahrach |
17 listopada 2015 19:00 CET | Burkina Faso | 2:0 (1:0) Raport | Benin | Stadion 4 Sierpnia, Wagadugu Widzów: 21 212 Sędzia: Mehdi Abid Charef |
- Burkina Faso wygrała w dwumeczu 3−2 i awansowała do trzeciej rundy.
12 listopada 2015 16:30 CET | Togo | 0:1 (0:1) Raport | Uganda | Stade de Kégué, Lomé Widzów: 25 000 Sędzia: Yakhouba Keita |
15 listopada 2015 14:00 CET | Uganda | 3:0 (3:0) Raport | Togo | Nelson Mandela National Stadium, Kampala Widzów: 40 000 Sędzia: Hamada Nampiandraza |
- Uganda wygrała w dwumeczu 4−0 i awansowała do trzeciej rundy.
13 listopada 2015 15:30 CET | Angola Gelson 1' | 1:3 (1:2) Raport | Południowa Afryka | Estádio Nacional de Ombaka, Benguela Widzów: 25 000 Sędzia: Bamlak Tessema Weyesa |
17 listopada 2015 18:00 CET | Południowa Afryka | 1:0 (0:0) Raport | Angola | Moses Mabhida Stadium, Durban Widzów: 17 152 Sędzia: Davies Omweno |
- Południowa Afryka wygrała w dwumeczu 4−1 i awansowała do trzeciej rundy.
Trzecia runda
W tej rundzie weźmie udział 20 zespołów z poprzedniej rundy, zostaną rozlosowane do pięciu cztero zespołowych grup, w których każdy zagra ze sobą w systemie mecz i rewanż. Zwycięzcy grup uzyskają awans na Mistrzostwa Świata 2018. Losowanie grup odbyło się 24 czerwca 2016 roku.
Mecze odbędą się w okresie od 3 października 2016 roku do 14 listopada 2017 roku.
Koszyki
Koszyki zostały ustalone na podstawie rankingu FIFA z listopada 2015 roku[4].
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Legenda:
- Msc. - miejsce,
- M - liczba rozegranych meczów,
- W - mecze wygrane,
- R - mecze zremisowane,
- P - mecze przegrane,
- Br+ - bramki zdobyte,
- Br- - bramki stracone,
- Pkt. - punkty (3 za zwycięstwo, 1 za remis, 0 za porażkę)
awans do MŚ |
brak awansu |
Grupa A
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (eliminacje strefy CAF)/Grupa A.
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Tunezja | 6 | 4 | 2 | 0 | 11 | 4 | +7 | 14 |
2. | Demokratyczna Republika Konga | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 6 | +5 | 13 |
3. | Libia | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 10 | −6 | 4 |
4. | Gwinea | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 14 | −8 | 3 |
Grupa B
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (eliminacje strefy CAF)/Grupa B.
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Nigeria | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 6 | +5 | 13 |
2. | Zambia | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | +1 | 8 |
3. | Kamerun | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 9 | −2 | 7 |
4. | Algieria | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 10 | −4 | 4 |
Grupa C
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (eliminacje strefy CAF)/Grupa C.
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Maroko | 6 | 3 | 3 | 0 | 11 | 0 | +11 | 12 |
2. | Wybrzeże Kości Słoniowej | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 5 | +2 | 8 |
3. | Gabon | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 7 | −5 | 6 |
4. | Mali | 6 | 0 | 4 | 2 | 1 | 9 | −8 | 4 |
Grupa D
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (eliminacje strefy CAF)/Grupa D.
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Senegal | 6 | 4 | 2 | 0 | 10 | 3 | +7 | 14 |
2. | Burkina Faso | 6 | 2 | 3 | 1 | 10 | 6 | +4 | 9 |
3. | Republika Zielonego Przylądka | 6 | 2 | 0 | 4 | 4 | 12 | −8 | 6 |
4. | Południowa Afryka | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 10 | −3 | 4 |
Grupa E
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 (eliminacje strefy CAF)/Grupa E.
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Bramki | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Egipt | 6 | 4 | 1 | 1 | 8 | 4 | +4 | 13 |
2. | Uganda | 6 | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | +1 | 9 |
3. | Ghana | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 3 | +4 | 7 |
4. | Kongo | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 12 | −9 | 2 |
Strzelcy
309 bramek w 127 meczach.
5 goli
4 gole
3 gole
- Yacine Brahimi
- Joel Mogorosi
- Abdallah Said
- Richmond Boakye
- Thomas Partey
- Yannick Bolasie
- Thievy Bifouma
- Victor Moses
- Andile Jali
- Sandile Hlatjwako
- Youssef Msakni
- Faruku Miya
- Brian Mwila
2 gole
- Faouzi Ghoulam
- Mogakolodi Ngele
- Banou Diawara
- Alain Traoré
- Bertrand Traoré
- Cédric Amissi
- Ezechiel Ndouassel
- Cédric Bakambu
- Jonathan Bolingi
- Neeskens Kebano
- Dieumerci Mbokani
- Ahmed Hassan
- Dawit Fekadu
- Getaneh Kebede
- Vincent Aboubakar
- Michael Olunga
- Johanna Omolo
- Mohammed Monir
- Njiva Rakotoharimalala
- Falimery Ramanamahefa
- Hakim Ziyech
- Boubacar Bagili
- Moulaye Ahmed Khalil
- Willy Stephanus
- Mahamane Cissé
- Kelechi Iheanacho
- Alex Iwobi
- John Obi Mikel
- Tokelo Rantie
- Mame Biram Diouf
- Sadio Mané
- Cheikh N’Doye
- Diafra Sakho
- Mbwana Samatta
- Wahbi Khazri
- Seydou Doumbia
- Giovanni Sio
- Héldon
- Nuno Rocha
- Garry Mendes Rodrigues
- Patson Daka
- Winston Kalengo
- Collins Mbesuma
1 gol
- Nabil Bentaleb
- Riyad Mahrez
- Carl Medjani
- El Arbi Hillel Soudani
- Gelson
- Babatounde Bello
- Stéphane Sessègnon
- Tapiwa Gadibolae
- Galabgwe Moyana
- Issoufou Dayo
- Jonathan Pitroipa
- Léger Djimrangar
- Michaël Nkololo
- Chancel Mbemba
- Paul-José M’Poku
- Mohamed Liban Issa
- Mohamed Elneny
- Shikabala
- Henok Goitom
- Shimelis Bekele
- Ramkel Lok
- Gatoch Panom
- Malick Evouna
- Mario Lemina
- Axel Méyé
- Pa Dibba
- Abdou Jammeh
- Jordan Ayew
- Edwin Gyasi
- Wakaso Mubarak
- Alkhaly Bangoura
- Demba Camara
- Keita Junior
- Seydouba Soumah
- Idrissa Sylla
- Amido Baldé
- Ibraime Barreto Cassama
- Igor Engonga
- André Zambo Anguissa
- Yaya Banana
- Stéphane M’Bia
- Benjamin Moukandjo
- Clinton N’Jie
- Franck Pangop
- Edgar Salli
- Moses Simon
- Ayub Masika
- Haron Shakava
- Mohamed M’Changama
- Marvin Baudry
- Hardy Binguila
- Férébory Doré
- Vladis-Emmerson Illoy-Ayyet
- Justalain Kounkou
- Arnold Bouka Moutou
- Delvin N’Dinga
- Francis N’Ganga
- Tšepo Seturumane
- Faisal Al Badri
- Hamdou Elhouni
- Elmutasem Elmusrati
- Mohamed Ghanudi
- Motasem Sabbou
- Akram Zuway
- Anicet Abel
- Faneva Andriatsima
- Paul Johann
- John Banda
- Cheick Diabaté
- Bakary Sako
- Samba Sow
- Sambou Yatabaré
- Yacine Bammou
- Younès Belhanda
- Medhi Benatia
- Nabil Dirar
- Youssef El-Arabi
- Achraf Hakimi
- Mimoun Mahi
- Ismaël Diakité
- Oumar N’Diaye
- Moussa Samba
- Jonathan Bru
- Andy Sophie
- Hélder Pelembe
- Hendrick Somaeb
- Vincent Aboubakar
- Efe Ambrose
- Odion Ighalo
- John Ugochukwu
- Moses Simon
- Dean Furman
- Thamsanqa Gabuza
- Thulani Hlatshwayo
- Thulani Serero
- Percy Tau
- Sibusiso Vilakazi
- Themba Zwane
- Eudes Dagoulou
- Demba Malick
- Jacques Tuyisenge
- Keita Baldé
- Moussa Konaté
- Cheikhou Kouyaté
- Kara Mbodj
- Opa Nguette
- Ismaïla Sarr
- Moussa Sow
- Alhaji Kamara
- Hassan Mila Sesay
- Phumlani Dlamini
- Mcolisi Lukhele
- Mthunzi Mkhontfo
- Sabelo Ndzinisa
- Tony Tsabedze
- Dominic Pretino
- Elias Maguri
- Thomas Ulimwengu
- Aymen Abdennour
- Anice Badri
- Mohammed Ben Amor
- Änis Ben-Hatira
- Syam Ben Youssef
- Saad Bguir
- Ghailene Chaalali
- Yassine Chikhaoui
- Yassine Meriah
- Milton Karisa
- Geofrey Massa
- Joseph Ochaya
- Emmanuel Okwi
- Gohi Bi Cyriac
- Maxwel Cornet
- Max Gradel
- Gervinho
- Jonathan Kodjia
- Jean Seri
- Luís Leal
- Lubambo Musonda
- Enock Mwepu
Gole samobójcze
- Manucho Diniz (dla Republiki Południowej Afryki)
- Dieumerci Mbokani (dla Burundi)
- Wilfred Moke (dla Tunezji)
- Ousmane Sidibe (dla Demokratycznej Republiki Konga)
- Salif Coulibaly (dla Wybrzeża Kości Słoniowej)
- Thamsanqa Mkhize (dla Senegalu)
Przypisy
- ↑ a b W nawiasie podane miejsce w rankingu FIFA w chwili losowania danej rundy.
- ↑ Mecz został przerwany w 10 minucie przy wyniku 1:1 z powodu intensywnych opadów deszczu. Spotkanie zostało wznowione następnego dnia o godzinie 10:00 od 10 minuty i stanu 1:1.
- ↑ Mecz Suazi - Dżibuti miał pierwotnie być rozegrany 13 października 2015, ale został przesunięty na 17 października 2015 r ze względu na problemy reprezentacji Dżibuti, z dotarciem na czas na mecz.
- ↑ 20 reprezentacji z Afryki powalczy o 5 przepustek na MŚ 2018. Są potentaci i zespół Kasperczaka. sportowefakty.wp.pl, 2015-11-18. [dostęp 2016-03-12]. (pol.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona FIFA
- p
- d
- e
Turnieje |
|
---|---|
Eliminacje |
|
Składy |
|
Finały |
- p
- d
- e
|