Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 – dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn
| |||
Dyscyplina | wioślarstwo | ||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 10 września | ||
Zamknięcie (finał) | 12 września | ||
Liczba zawodników | 40 zawodników (20 osad) | ||
I miejsce | Linus Lichtschlag | ||
II miejsce | Pedro Fraga | ||
III miejsce | Jeremie Azou |
Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (LM2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.
Harmonogram konkurencji
Wydarzenie | Runda |
---|---|
Piątek, 10 września 2010 | Eliminacje |
Sobota, 11 września 2010 | Repasaże |
Sobota, 11 września 2010 | Półfinały C/D |
Sobota, 11 września 2010 | Półfinały A/B |
Sobota, 11 września 2010 | Finał B |
Sobota, 11 września 2010 | Finał A |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał B |
Niedziela, 12 września 2010 | Finał A |
Medaliści
Złoto | Srebro | Brąz |
Niemcy Linus Lichtschlag Lars Hartig | Portugalia Pedro Fraga Nuno Mendes | Francja Jeremie Azou Remi Di Girolamo |
Wyniki
Eliminacje
Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R
Eliminacje 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Linus Lichtschlag Lars Hartig | Niemcy | 6:31,15 | PA/B |
2 | Matevž Malešič Jure Cvet | Słowenia | 6:34,81 | PA/B |
3 | Javid Afandiyev Ihor Chmara | Azerbejdżan | 6:47,74 | R |
4 | Joonas Petäjäniemi Juho-Pekka Petäjäniemi | Finlandia | 6:57,74 | R |
5 | Makar Sargsjan Sargis Gharabaghtsjan | Armenia | 7:14,16 | R |
Eliminacje 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugalia | 6:21,71 | PA/B |
2 | Jeremie Azou Remi Di Girolamo | Francja | 6:24,54 | PA/B |
3 | Thijs Obreno Hannes Obreno | Belgia | 6:31,75 | R |
4 | Petr Čabla Adam Kapa | Czechy | 6:33,31 | R |
5 | Bartłomiej Pawełczak Mariusz Stańczuk | Polska | 6:35,73 | R |
Eliminacje 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Lorenzo Bertini Elia Luini | Włochy | 6:28,64 | PA/B |
2 | Joschka Hellmeier Florian Berg | Austria | 6:32,21 | PA/B |
3 | Ljubomir Gospodinow Wasil Witanow | Bułgaria | 6:37,28 | R |
4 | Róbert Rácz Tamás Varga | Węgry | 6:39,42 | R |
5 | Peter Nørlem Andreas Rambøl | Dania | 6:44,68 | R |
Eliminacje 4
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Panagiotis Magdanis Ilias Pappas | Grecja | 6:26,73 | PA/B |
2 | Kristoffer Brun Are Strandli | Norwegia | 6:27,62 | PA/B |
3 | Andriej Szewiel Iwan Kudriawcew | Rosja | 6:29,15 | R |
4 | Dennis Bernhardsson Oskar Russberg | Szwecja | 6:31,45 | R |
5 | Niall Kenny Mark O'Donovan | Irlandia | 6:34,70 | R |
Repasaże
Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3... → PC/D
Repasaże 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Róbert Rácz Tamás Varga | Węgry | 7:13,52 | PA/B |
2 | Thijs Obreno Hannes Obreno | Belgia | 7:15,32 | PA/B |
3 | Dennis Bernhardsson Oskar Russberg | Szwecja | 7:19,52 | PC/D |
4 | Javid Afandiyev Ihor Chmara | Azerbejdżan | 7:20,79 | PC/D |
5 | Peter Nørlem Andreas Rambøl | Dania | 7:21,36 | PC/D |
6 | Makar Sargsjan Sargis Gharabaghtsjan | Armenia | BUW | PC/D |
Repasaże 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Niall Kenny Mark O'Donovan | Irlandia | 7:12,11 | PA/B |
2 | Petr Čabla Adam Kapa | Czechy | 7:12,73 | PA/B |
3 | Andriej Szewiel Iwan Kudriawcew | Rosja | 7:13,67 | PC/D |
4 | Bartłomiej Pawełczak Mariusz Stańczuk | Polska | 7:16,57 | PC/D |
5 | Ljubomir Gospodinow Wasil Witanow | Bułgaria | 7:29,05 | PC/D |
6 | Joonas Petäjäniemi Juho-Pekka Petäjäniemi | Finlandia | 7:39,91 | PC/D |
Półfinały C/D
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FC, 4... → FD
Półfinały C/D 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Bartłomiej Pawełczak Mariusz Stańczuk | Polska | 6:50,26 | FC |
2 | Peter Nørlem Andreas Rambøl | Dania | 6:53,58 | FC |
3 | Dennis Bernhardsson Oskar Russberg | Szwecja | 6:58,43 | FC |
4 | Joonas Petäjäniemi Juho-Pekka Petäjäniemi | Finlandia | 6:59,71 | FD |
Półfinały C/D 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Andriej Szewiel Iwan Kudriawcew | Rosja | 7:12,14 | FC |
2 | Javid Afandiyev Ihor Chmara | Azerbejdżan | 7:16,30 | FC |
3 | Ljubomir Gospodinow Wasil Witanow | Bułgaria | 7:24,03 | FC |
4 | Makar Sargsjan Sargis Gharabaghtsjan | Armenia | 7:28,40 | FD |
Półfinały A/B
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB
Półfinały A/B 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugalia | 6:36,16 | FA |
2 | Linus Lichtschlag Lars Hartig | Niemcy | 6:38,98 | FA |
3 | Joschka Hellmeier Florian Berg | Austria | 6:41,57 | FA |
4 | Petr Čabla Adam Kapa | Czechy | 6:48,02 | FB |
5 | Kristoffer Brun Are Strandli | Norwegia | 6:48,30 | FB |
6 | Róbert Rácz Tamás Varga | Węgry | 6:55,85 | FB |
Półfinały A/B 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Lorenzo Bertini Elia Luini | Włochy | 6:33,85 | FA |
2 | Jeremie Azou Remi Di Girolamo | Francja | 6:34,26 | FA |
3 | Matevž Malešič Jure Cvet | Słowenia | 6:35,76 | FA |
4 | Panagiotis Magdanis Ilias Pappas | Grecja | 6:40,49 | FB |
5 | Niall Kenny Mark O'Donovan | Irlandia | 6:45,20 | FB |
6 | Thijs Obreno Hannes Obreno | Belgia | 6:48,92 | FB |
Finał D
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Joonas Petäjäniemi Juho-Pekka Petäjäniemi | Finlandia | 7:02,69 | |
2 | Makar Sargsjan Sargis Gharabaghtsjan | Armenia | 7:36,67 |
Finał C
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Bartłomiej Pawełczak Mariusz Stańczuk | Polska | 6:49,17 | |
2 | Dennis Bernhardsson Oskar Russberg | Szwecja | 6:50,07 | |
3 | Andriej Szewiel Iwan Kudriawcew | Rosja | 6:51,11 | |
4 | Javid Afandiyev Ihor Chmara | Azerbejdżan | 6:56,45 | |
5 | Peter Nørlem Andreas Rambøl | Dania | 6:57,20 | |
6 | Ljubomir Gospodinow Wasil Witanow | Bułgaria | 6:57,51 |
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Thijs Obreno Hannes Obreno | Belgia | 6:32,39 | |
2 | Panagiotis Magdanis Ilias Pappas | Grecja | 6:34,34 | |
3 | Kristoffer Brun Are Strandli | Norwegia | 6:34,80 | |
4 | Niall Kenny Mark O'Donovan | Irlandia | 6:39,46 | |
5 | Róbert Rácz Tamás Varga | Węgry | 6:40,40 | |
6 | Petr Čabla Adam Kapa | Czechy | 6:40,70 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Linus Lichtschlag Lars Hartig | Niemcy | 6:21,46 | ||
Pedro Fraga Nuno Mendes | Portugalia | 6:22,50 | ||
Jeremie Azou Remi Di Girolamo | Francja | 6:23,99 | ||
4 | Joschka Hellmeier Florian Berg | Austria | 6:25,35 | |
5 | Matevž Malešič Jure Cvet | Słowenia | 6:25,50 | |
6 | Lorenzo Bertini Elia Luini | Włochy | 6:29,32 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki konkurencji podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 (ang.)
- p
- d
- e
mężczyźni | |
---|---|
kobiety |