Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Wyniki turnieju piłki ręcznej odbywającego się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2000 w Sydney.
Turniej mężczyzn
Drużyny uczestniczące
Turniej kwalifikacyjny | Data | Państwo | Miejsc | Reprezentacja |
---|---|---|---|---|
Gospodarz | - | - | 1 | Australia |
Mistrzostwa Świata | 2-15 czerwca 1999 | Egipt | 7 | Szwecja |
Mistrzostwa Europy | 21-31 stycznia 2000 | Chorwacja | 1 | Słowenia |
Mistrzostwa Azji | 24-30 stycznia 2000 | Japonia | 1 | Korea Południowa |
Afrykański Turniej Kwalifikacyjny | 15-18 października 1999 | Benin | 1 | Tunezja |
Igrzyska Panamerykańskie | 31 lipca – 7 sierpnia 1999 | Kanada | 1 | Kuba |
Łącznie | 12 |
Faza Grupowa
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Rosja | 5 | 4 | 0 | 1 | 129 | 121 | +8 | 8 | Ćwierćfinał |
2. | Niemcy | 5 | 3 | 1 | 1 | 128 | 113 | +15 | 7 | Ćwierćfinał |
3. | Egipt | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 115 | +7 | 6 | Ćwierćfinał |
4. | Jugosławia | 5 | 3 | 0 | 2 | 130 | 127 | +3 | 6 | Ćwierćfinał |
5. | Korea Południowa | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 131 | -3 | 3 | 9-10 miejsce |
6. | Kuba | 5 | 0 | 0 | 5 | 128 | 158 | -30 | 0 | 11-12 miejsce |
Wyniki
16 września 2000 9:00 | Niemcy | 30-22 (15-11) | Kuba | |||
16 września 2000 14:30 | Jugosławia | 25-24 (12-10) | Korea Południowa | |||
16 września 2000 19:30 | Rosja | 22-21 (15-7) | Egipt | |||
18 września 2000 9:30 | Niemcy | 24-24 (11-13) | Korea Południowa | |||
18 września 2000 14:30 | Jugosławia | 25-22 (11-14) | Egipt | |||
18 września 2000 19:30 | Rosja | 31-26 (15-14) | Kuba | |||
20 września 2000 11:30 | Rosja | 26-24 (9-11) | Korea Południowa | |||
20 września 2000 14:30 | Egipt | 29-26 (12-11) | Kuba | |||
20 września 2000 21:30 | Niemcy | 28-22 (13-11) | Jugosławia | |||
22 września 2000 9:30 | Egipt | 28-21 (15-8) | Korea Południowa | |||
22 września 2000 11:30 | Jugosławia | 33-26 (16-10) | Kuba | |||
22 września 2000 19:30 | Niemcy | 25-23 (11-15) | Rosja | |||
24 września 2000 11:30 | Korea Południowa | 35-28 (15-13) | Kuba | |||
24 września 1996 16:30 | Egipt | 22-21 (11-8) | Niemcy | |||
24 września 2000 21:30 | Rosja | 27-25 (14-12) | Jugosławia | |||
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Szwecja | 5 | 5 | 0 | 0 | 155 | 121 | +34 | 10 | Ćwierćfinał |
2. | Francja | 5 | 3 | 1 | 1 | 120 | 104 | +16 | 7 | Ćwierćfinał |
3. | Hiszpania | 5 | 3 | 0 | 2 | 144 | 126 | +18 | 6 | Ćwierćfinał |
4. | Słowenia | 5 | 2 | 1 | 2 | 137 | 127 | +10 | 5 | Ćwierćfinał |
5. | Tunezja | 5 | 1 | 0 | 4 | 111 | 117 | -6 | 2 | 9-10 miejsce |
6. | Australia | 5 | 0 | 0 | 5 | 106 | 178 | -72 | 0 | 11-12 miejsce |
Wyniki
16 września 2000 11:30 | Francja | 24-24 (9-11) | Słowenia | |||
16 września 2000 16:30 | Hiszpania | 24-22 (12-10) | Tunezja | |||
16 września 2000 21:30 | Szwecja | 44-23 (23-12) | Australia | |||
18 września 2000 11:30 | Francja | 20-17 (11-11) | Tunezja | |||
18 września 2000 16:30 | Hiszpania | 39-23 (17-7) | Australia | |||
18 września 2000 21:30 | Szwecja | 32-30 (17-6) | Słowenia | |||
20 września 2000 9:30 | Szwecja | 27-18 (13-11) | Tunezja | |||
20 września 2000 16:30 | Słowenia | 33-20 (14-9) | Australia | |||
20 września 2000 19:30 | Francja | 25-23 (11-11) | Hiszpania | |||
22 września 2000 14:30 | Tunezja | 34-24 (15-11) | Australia | |||
22 września 2000 16:30 | Hiszpania | 31-28 (17-13) | Słowenia | |||
22 września 2000 21:30 | Szwecja | 24-23 (11-9) | Francja | |||
24 września 2000 9:30 | Słowenia | 22-20 (9-12) | Tunezja | |||
24 września 2000 14:30 | Francja | 28-16 (13-7) | Australia | |||
24 września 2000 19:30 | Szwecja | 28-27 (11-9) | Hiszpania | |||
Runda klasyfikacyjna (miejsca 9.-12.)
Mecz o 11.miejsce
26 września 2000 9:30 | Kuba | 26-24 (14-15) | Australia | |||
Mecz o 9.miejsce
26 września 2000 11:30 | Korea Południowa | 24-19 (13-7) | Tunezja | |||
Runda Finałowa( miejsca 1.-8.)
Drabinka
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
26 września 2000 , 14:30 | ||||||||||
Rosja | 33 | |||||||||
29 września 2000 , 14:30 | ||||||||||
Słowenia | 22 | |||||||||
Rosja | 29 | |||||||||
26 września 2000 , 19:30 | ||||||||||
Jugosławia | 26 | |||||||||
Francja | 21 | |||||||||
30 września 2000 , 21:30 | ||||||||||
Jugosławia | 26 | |||||||||
Rosja | 28 | |||||||||
26 września 2000 , 21:30 | ||||||||||
Szwecja | 26 | |||||||||
Szwecja | 27 | |||||||||
29 września 2000 , 16:30 | ||||||||||
Egipt | 23 | |||||||||
Szwecja | 32 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
26 września 2000 , 16:30 | ||||||||||
Hiszpania | 25 | |||||||||
Niemcy | 26 | Jugosławia | 22 | |||||||
Hiszpania | 27 | Hiszpania | 26 | |||||||
30 września 2000 , 19:30 | ||||||||||
Ćwierćfinały
26 września 2000 14:30 | Rosja | 33-22 (14-9) | Słowenia | |||
26 września 2000 16:30 | Niemcy | 26-27 (13-11) | Hiszpania | |||
26 września 2000 19:30 | Francja | 21-26 (9-10) | Jugosławia | |||
26 września 2000 21:30 | Szwecja | 27-23 (14-12) | Egipt | |||
Mecze o miejsce 5.-8.
29 września 2000 11:30 | Niemcy | 24-18 (10-9) | Egipt | |||
29 września 2000 16:30 | Słowenia | 22-29 (9-17) | Francja | |||
Półfinały
29 września 2000 14:30 | Rosja | 29-26 (14-15) | Jugosławia | |||
29 września 2000 16:30 | Szwecja | 32-25 (15-10) | Hiszpania | |||
Mecz o 7.miejsce
30 września 2000 14:30 | Egipt | 34-28 (18-12) | Słowenia | |||
Mecz o 5.miejsce
30 września 2000 16:30 | Niemcy | 25-22 (11-11) | Francja | |||
Mecz o Brązowy Medal
30 września 2000 19:30 | Jugosławia | 22-26 (9-12) | Hiszpania | |||
Mecz o Złoty Medal
30 września 2000 21:30 | Rosja | 28-26 (13-14) | Szwecja | |||
Medaliści
Złoto | Srebro | Brąz |
Rosja Andriej Ławrow Dmitrij Filippow Wiaczesław Gorpiszyn Oleg Chodkow Eduard Kokszarow Wasilij Kudinow Stanisław Kulinczenko Dmitrij Kuzielew Dienis Kriwoszłykow Igor Ławrow Siergiej Pogoriełow Pawieł Sukosian Dmitrij Torgowanow Aleksandr Tuczkin Lew Woronin | Szwecja Magnus Andersson Ola Lindgren Tomas Svensson Pierre Thorsson Magnus Wislander Martin Boquist Martin Frändesjö Mathias Franzén Peter Gentzel Andreas Larsson Stefan Lövgren Ljubomir Vranjes Staffan Olsson Johan Pettersson Thomas Sivertsson | Hiszpania Talant Dujszebajew Mateo Garralda Rafael Guijosa Demetrio Lozano Jordi Nuñez Juan Pérez Iñaki Urdangarin Alberto Urdiales David Barrufet Enric Masip Andrej Ksepkin Antonio Ortega Antonio Ugalde Josu Olalla Xavier O'Callaghan |
Turniej kobiet
Drużyny uczestniczące
Turniej kwalifikacyjny | Data | Państwo | Miejsc | Reprezentacja |
---|---|---|---|---|
Gospodarz | - | - | 1 | Australia |
Mistrzostwa Świata | 29 listopada- 12 grudnia 1999 | Norwegia | 5 | Norwegia Francja |
Mistrzostwa Europy | 11-20 grudnia 1998 | Holandia | 1 | Dania |
Mistrzostwa Azji | 24-30 stycznia 2000 | Japonia | 1 | Korea Południowa |
Afrykański Turniej Kwalifikacyjny | 15-18 październik 1999 | Benin | 1 | Angola |
Igrzyska Panamerykańskie | 31 lipca-8 sierpnia 1999 | Kanada | 1 | Brazylia |
Łącznie | 10 |
Faza Grupowa
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Korea Południowa | 4 | 4 | 0 | 0 | 131 | 100 | +31 | 8 | Ćwierćfinał |
2. | Węgry | 4 | 2 | 1 | 1 | 119 | 106 | +13 | 5 | Ćwierćfinał |
3. | Francja | 4 | 2 | 0 | 2 | 90 | 93 | -3 | 4 | Ćwierćfinał |
4. | Rumunia | 4 | 1 | 1 | 2 | 99 | 101 | -2 | 3 | Ćwierćfinał |
5. | Angola | 4 | 0 | 0 | 4 | 98 | 137 | -39 | 0 | 9-10 miejsce |
Wyniki :
17 września 2000 14:30 | Węgry | 42-22 (18-13) | Angola | |||
17 września 2000 21:30 | Korea Południowa | 25-18 (15-3) | Francja | |||
19 września 2000 16:30 | Węgry | 23-22 (12-14) | Francja | |||
19 września 2000 19:30 | Korea Południowa | 34-25 (16-9) | Rumunia | |||
21 września 2000 16:30 | Rumunia | 35-25 (16-11) | Angola | |||
21 września 2000 21:30 | Korea Południowa | 41-33 (16-19) | Węgry | |||
23 września 2000 14:30 | Francja | 29-27 (16-11) | Angola | |||
23 września 2000 21:30 | Węgry | 21-21 (10-12) | Rumunia | |||
25 września 2000 16:30 | Korea Południowa | 31-24 (14-16) | Angola | |||
25 września 2000 21:30 | Francja | 21-18 (11-10) | Rumunia | |||
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Norwegia | 4 | 4 | 0 | 0 | 101 | 72 | +29 | 8 | Ćwierćfinał |
2. | Dania | 4 | 3 | 0 | 1 | 124 | 83 | +41 | 6 | Ćwierćfinał |
3. | Austria | 4 | 2 | 0 | 2 | 131 | 90 | +41 | 4 | Ćwierćfinał |
4. | Brazylia | 4 | 1 | 0 | 3 | 100 | 133 | -33 | 2 | Ćwierćfinał |
5. | Australia | 4 | 0 | 0 | 4 | 59 | 137 | -78 | 0 | 9-10 miejsce |
Wyniki :
17 września 2000 16:30 | Norwegia | 19-17 (10-7) | Dania | |||
17 września 2000 19:30 | Brazylia | 32-19 (15-7) | Australia | |||
19 września 2000 14:30 | Norwegia | 28-18 (12-11) | Australia | |||
19 września 2000 21:30 | Dania | 30-26 (16-13) | Austria | |||
21 września 2000 14:30 | Austria | 45-26 (21-14) | Brazylia | |||
21 września 2000 19:30 | Dania | 38-12 (18-6) | Australia | |||
23 września 2000 16:30 | Norwegia | 30-16 (18-7) | Brazylia | |||
23 września 2000 19:30 | Austria | 39-10 (17-6) | Australia | |||
25 września 2000 14:30 | Dania | 39-26 (19-12) | Brazylia | |||
25 września 2000 19:30 | Norwegia | 24-21 (12-7) | Austria | |||
Runda Klasyfikacyjna(miejsca 9.-10.)
28 września 2000 12:30 | Angola | 26-18 (12-6) | Australia | |||
Runda Finałowa(miejsca 1.-8.)
Drabinka
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
28 września 2000 , 14:30 | ||||||||||
Korea Południowa | 35 | |||||||||
29 września 2000 , 19:30 | ||||||||||
Brazylia | 24 | |||||||||
Korea Południowa | 29 | |||||||||
26 września 2000 , 19:30 | ||||||||||
Dania | 31 | |||||||||
Dania | 28(ET) | |||||||||
1 października 2000 , 16:30 | ||||||||||
Francja | 26 | |||||||||
Dania | 31 | |||||||||
26 września 2000 , 21:30 | ||||||||||
Węgry | 27 | |||||||||
Norwegia | 28 | |||||||||
29 września 2000 , 21:30 | ||||||||||
Rumunia | 16 | |||||||||
Norwegia | 23 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
26 września 2000 , 16:30 | ||||||||||
Węgry | 28 | |||||||||
Węgry | 28(ET) | Korea Południowa | 21 | |||||||
Austria | 27 | Norwegia | 22 | |||||||
1 października 2000 , 14:30 | ||||||||||
Ćwierćfinały
28 września 2000 14:30 | Korea Południowa | 35-24 (19-12) | Brazylia | |||
28 września 2000 16:30 | Węgry | 28-27 (1ET) (25-25,14-12) | Austria | |||
28 września 2000 19:30 | Dania | 28-26 (1ET) (24-24,13-8) | Francja | |||
28 września 2000 21:30 | Norwegia | 28-16 (12-8) | Rumunia | |||
Mecze o miejsce 5.-8.
29 września 2000 9:30 | Brazylia | 23-32 (9-16) | Francja | |||
29 września 2000 11:30 | Austria | 29-23 (12-12) | Rumunia | |||
Półfinały
29 września 2000 19:30 | Korea Południowa | 29-31 (11-20) | Dania | |||
29 września 2000 21:30 | Norwegia | 23-28 (10-16) | Węgry | |||
Mecz o 7.miejsce
1 października 2000 9:30 | Brazylia | 33-38 (1ET) (32-32,15-17) | Rumunia | |||
Mecz o 5.miejsce
1 października 2000 11:30 | Austria | 33-32 (1ET) (25-25,13-8) | Francja | |||
Mecz o Brązowy Medal
1 października 2000 14:30 | Korea Południowa | 21-22 (13-12) | Norwegia | |||
Mecz o Złoty Medal
1 października 2000 16:30 | Dania | 31-27 (14-16) | Węgry | |||
Medaliści
Bibliografia
- http://www.todor66.com/handball/Olympic/Women_2000.html [dostęp 2016-08-19]
- http://www.todor66.com/handball/Olympic/Men_2000.html [dostęp 2016-08-19]
- p
- d
- e
Dyscypliny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000