Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Kod MKOl | VEN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1968 Meksyk (miasto) | ||||||
Liczba zawodników | 23 w 5 dyscyplinach | |||||
|
Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 23 zawodników, wyłącznie mężczyzn. Reprezentanci Wenezueli zdobyli 1 złoty medal olimpijski, pierwszy (i do tej pory jedyny) w historii startów na igrzyskach.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Francisco Rodríguez | Boks | waga papierowa (do 48 kg) |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.
Mężczyźni
- Francisco Rodríguez
- waga papierowa, do 48 kg, zdobył złoty medal (pokonał kolejno: Rafaela Carbonella z Kuby, Hatha Karunaratne ze Sri Lanki, Harlana Marbley'a z USA i Jee Yong-ju z Korei Południowej)
- Félix Márquez
- waga musza, do 51 kg (odpadł w 1 rundzie; przegrał z Nikołajem Nowikowem z ZSRR)
- Armando Mendoza
- waga lekka, do 60 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Ramónem Puello z Dominikany i przegrał z Mohamedem Muruli z Ugandy)
- Nelson Ruiz
- waga lekkopółśrednia, do 63,5 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Niyomem Prasertsomem z Tajlandii i przegrał z Kimem Sa-yongiem z Korei Południowej)
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.
Mężczyźni
- Horacio Esteves
- bieg na 100 metrów (odpadł w eliminacjach)
- Manuel Planchart
- bieg na 100 metrów (odpadł w eliminacjach)
- José Jacinto Hidalgo
- bieg na 400 metrów (odpadł w eliminacjach)
- Víctor Maldonado
- bieg na 400 metrów przez płotki (odpadł w półfinale)
- Víctor Patíñez, Raúl Dome, Víctor Maldonado, José Jacinto Hidalgo
- sztafeta 4 × 400 metrów (odpadła w eliminacjach)
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.
- Edgar Espinoza
- pistolet dowolny 50 m (zajął 37. miejsce)
- Juan Llabot
- karabinek małokalibrowy 3 postawy 50 m (zajął 52. miejsce)
- Enrico Forcella
- karabinek małokalibrowy leżąc 50 m (zajął 44. miejsce)
- Boris Loginow
- karabinek małokalibrowy leżąc 50 m (zajął 55. miejsce)
- Ivo Orlandi
- trap (zajął 32. miejsce)
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.
Mężczyźni
- Silvio Fernández
- floret indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji)
- szpada indywidualnie (odpadł w 2 rundzie eliminacji)
- Félix Piñero
- floret indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji)
- szpada indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji)
- Freddy Salazar
- floret indywidualnie (odpadł w 1 rundzie eliminacji)
- Silvio Fernández, Luis García, Félix Piñero, Freddy Salazar
- floret drużynowo (odpadli w eliminacjach)
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968.
- Karsten Boysen
- klasa Finn (zajął 30. miejsce)
- Daniel Trujillo, Frohmund Burger, Hervé Roche
- klasa Dragon (zajęli 22. miejsce)
Bibliografia
- Venezuela at the 1968 Summer Olympics [online], olympedia.org [dostęp 2021-05-12] (ang.).
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 w Meksyku, Meksyk
Afryka | |
---|---|
Ameryka |
|
Azja | |
Europa |
|
Australia i Oceania |