Вимблдон 2010.
Вимблдон 2010. | ||||
---|---|---|---|---|
Датум: | 21. јун - 4. јул. | |||
Сезона: | 124. | |||
Категорија: | Гренд слем | |||
Локација: | Вимблдон, Лондон, УК | |||
Побједници | ||||
Мушкарци појединачно | ||||
Рафаел Надал | ||||
Жене појединачно | ||||
Серена Вилијамс | ||||
Мушки парови | ||||
Јирген Мелцер / Филип Печнер | ||||
Женски парови | ||||
Вања Кинг / Јарослава Шведова | ||||
Мјешовити парови | ||||
Леадер Паес / Кара Блек | ||||
Вимблдон
|
Вимблдон 2010 се играо на отвореним теренима на трави у Вимблдону, у Лондону, у Уједињеном Краљевству од понедјељка, 21. јуна до недјеље, 4. јула 2010. Била је то 124. едиција Вимблдона, и трећи Гренд слем турнир у 2010.
Битни догађаји
Меч Изнер — Маи
Меч првог кола између Џона Изнера и Николе Маија је најдужи меч у историји тениса. Трајао је 11 сати и пет минута, а одиграна су 183 гема. Изнер је побиједио, 6–4, 3–6, 67–7, 7–63, 70–68.[1][2][3][4]
Краљица Елизабета II у посјети Вимблдону
Краљица Елизабета II је посјетила Вимблдон у четвртак, 24. јуна.[5][6][7] То је била њена прва посјета турниру након 1977. године. Она је поздравила браниоце титуле Роџера Федерера и Серену Вилијамс; вишеструке освајаче турнира: Мартину Навратилову, Били Џин Кинг и Винус Вилијамс; групу врхунских тенисера: Каролину Возњацки, Јелену Јанковић, Новака Ђоковића и Ендија Родика; као и четири тенисерке из Британије: Хедер Вотсон, Јелену Балтачу, Ен Киотавонг и Лору Робсон. Након тога је ручала са групом бивших и активних тенисера. Завршила је посјету гледајући меч Ендија Марија и Јарка Нијеминена из ложе на Централном терену.
Рекорди
- Меч Новака Ђоковића и Оливјеа Рокуса је био меч који се најкасније завршио на Вимблдону, у 22:58. Ђоковић је побиједио 4–6, 6–2, 3–6, 6–4, 6–2.[8]
- Тејлор Дент је поставио нови рекорд у брзини сервиса, 238 km/h.[9]
Појединачна конкуренција
Побједник | Финалиста | ||
---|---|---|---|
Рафаел Надал (2) | Томаш Бердих (12) | ||
Поражени у полуфиналу | |||
Новак Ђоковић | Енди Мари | ||
Поражени у четвртфиналу | |||
Роџер Федерер (1) | Лу Јенсјун | Жо-Вилфрид Цонга (10) | Робин Седерлинг (6) |
Поражени у осмини финала | |||
Јирген Мелцер (16) | Данијел Брандс | Лејтон Хјуит (15) | Енди Родик (5) |
Жилијен бенету (32) | Сем Квери (18) | Давид Ферер (9) | Пол-Анри Матју |
Поражени у трећем колу | |||
Арно Клеман | Фелисијано Лопез (22) | Денис Истомин | Виктор Ханеску (31) |
Алберт Монтањес (28) | Гаел Монфис (21) | Флоријан Мајер | Филип Колшрајбер (29) |
Фабио Фоњини | Тобијас Камке (Q) | Ксавијер Малис | Жил Симон (26) |
Томас Белучи (25) | Жереми Шарди | Тијемо де Бакер | Филип Печнер (33) |
Поражени у другом колу | |||
Илија Бозољац (Q) | Питер Лучак | Ричардас Беранкис | Виктор Троицки |
Бенјамин Бекер | Рајнер Шитлер | Марсел Илхан (Q) | Николај Давиденко (7) |
Тејлор Дент (Q) | Брендан Иванс (Q) | Карол Бек | Јевгениј Королев |
Мардо Фиш | Михал Пжишежњи | Тејмураз Габашвили (WC) | Мишел Лодра |
Мајкл Расел | Андреас Бек | Андреас Сепи | Александар Долгополов |
Јулијан Рајстер (LL) | Иван Додиг (Q) | Илија Марченко | Јарко Нијеминен |
Марсел Гранољерс | Мартин Фишер (Q) | Лукаш Лацко | Флорент Сера |
Миахил Јужњи (13) | Џон Изнер (23) | Лукаш Кубот | Робин Хасе |
Поражени у првом колу | |||
Алехандро Фаља | Николас Масу | Јанко Типсаревић | Томи Робредо (30) |
Џеси Левин (LL) | Карстен Бол (Q) | Игор Куницин | Дастин Браун |
Андреј Голубев | Рајан Свитинг (LL) | Дмитриј Турсунов | Станислас Вавринка (22) |
Андреј Кузњецов (WC) | Маркос Данијел | Игор Андрејев | Кевин Андерсон |
Оливјер Рокус | Хуан Игнасио Чела | Џеси Хута Галунг (Q) | Паоло Лоренци |
Леонардо Мајер | Сантијаго Вентура (LL) | Едуардо Скванк | Максимо Гонзалес |
Марин Чилић (11) | Бернард Томић (Q) | Орасио Зебаљос | Иван Љубичић (17) |
Потити Стараће | Рамон Делгадо (LL) | Џеси Витен (Q) | Рајив Рам |
Фернандо Вердаско (8) | Пере Риба | Џејми Бејкер (WC) | Кристоф Влиеген |
Николас Алмагро (19) | Гиљермо-Гарсија Лопез | марко Кјудинели | Роберт Кендрик (Q) |
Хуан Карлос Фереро (14) | Рик де Воест (Q) | Оскар Ернандез | Сергиј Стаховски |
Гиљермо Алкајде (Q) | Михаел Берер | Штефан Коубек (LL) | Јан Хајек |
Роби Ђинепри | Фредереко Жил | Го Соеда (LL) | Рикардо Мељо |
Маркос Багдатис (24) | Данијел Ђимено-Травер | Симон Греул | Николас кифер (WC) |
Дуди Села | Марк Жикел | Сантијаго Ђиралдо | Никола Маи |
Стефан Роберт | Блаж Кавчич | Џејмс Блејк | Кеи Нишикори |
Побједница | Финалисткиња | ||
---|---|---|---|
Серена Вилијамс (1) | Вера Звонарјова (21) | ||
Поражене у полуфиналу | |||
Петра Квитова | Цветана Пиронкова | ||
Поражене у четвртфиналу | |||
Ли На (9) | Каја Канепи (Q) | Ким Клајстерс (8) | Винус Вилијамс (2) |
Поражене у осмини финала | |||
Марија Шарапова (16) | Агњешка Радвањска (7) | Каролина Возњацки (3) | Клара Закопалова |
Жистин Енен (17) | Јелена Јанковић (4) | Марион Бартоли (11) | Јармила Грот |
Поражене у трећем колу | |||
Доминика Цибулкова | Барбора Захлавова-Стрицова | Анастасија Родионова | Сара Ерани (32) |
Анастасија Пављученкова (29) | Викторија Азаренка (14) | Флавија Пенета (10) | Александра Дулгеру (31) |
Марија Кириленко (27) | Нађа Петрова (12) | Јанина Викмајер (15) | Аљона Бондаренко (28) |
Регина Куликова | Грета Арн (Q) | Ангелика Кербер | Алиса Клејбанова (26) |
Поражене у другом колу | |||
Ана Чакветадзе | Ајуми Морита | Данијела Хантухова (24) | Јоана Ралука Олару |
Куруми Нара (Q) | Светлана Кузњецова (19) | Аранча Пара Сантонха | Алберта Бријанти |
Каи-чен Чанг | Роберта Винчи | Ђе Џенг (23) | Бојана Јовановски |
Моника Никулеску | Араван Резај (18) | Ромина Опранди | Едина Галовиц |
Каролина Шпрем | Шенај Пери (Q) | Кристина Бароа | Џан Јунгжан |
Кирстен Флипкенс | Андреја Хлавачкова | Варвара Лепченко | Александра Вознијак |
Вера Душевина | Јарослава Шведова (30) | Алиша Молик | Петра Мартић |
Шахар Пер (13) | Мелани Уден (33) | Ала Кудријавцева | Јекатарина Макарова |
Поражене у првом колу | |||
Микајла Ларшер де Брито | Андреа Петковић | Тамарин Танасугарн | Луција Шафарова (25) |
Вања Кинг | Јелена Веснина | Ализе Корне | Анастасија Пивоварова |
Шанел Пиперс (WC) | Маријана Дуке Марињо | Ен Кеотавонг | Акгул Аманмурадова |
Жули Коин | Олга Говорцова | Џил Крејбас | Мелинда Цинк |
Татјана Гарбин | Аранча Рус | Сибила бамер | Ивета Бенешова |
Полин Пармантје | Сорана Крстеа | Кејси Делаква (PR) | Мирјана Лучић (Q) |
Анабел Медина Григес | Жизела Дулко | Ивон Меусбургер | Магдалена Рибарикова |
Кимико Дате Крум | Хедер Вотсон (WC) | Тимеа Бачински | Саманта Стосур (6) |
Марија Елена Камерин | Бетани Матек Сандс (Q) | Анастасија Јакимова (Q) | Штефани Вогел |
Анастасија Севастова | Марија Корицева | Пати Шнидер | Татјана Малек |
Алисон Риск (WC) | Стефани Дубоа (LL) | Нопанва Лерчивакарн (WC) | Нурија Љагостера Вивес (Q) |
Кети О'Брајен | Луција Храдецка | Елени Данилидоу (Q) | Лора Робсон (WC) |
Франческа Скјавоне (5) | Ана Лапушенкова | Мелани Саут (WC) | Полона Херцог |
Катарина Бондаренко (34) | Зузана Кучова | Јелена Балтача | Јулија Гергес |
Ана Ивановић | Сања Мирза | Рената Ворачова | Ана-Лена Гронефелд |
Сандра Захлавова | Софија Арвидсон | Агњеш Савај | Росана де лос Риос |
Резиме свих дана
1. дан (21. јун)
- Поражени носиоци:
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, прво коло | Роџер Федерер | Алехандро Фаља | 5–7, 4–6, 6–4, 7–6(1), 6–0 |
Жене појединачно, прво коло | Јелена Јанковић [4] | Лора Робсон [WC] | 6–3, 7–6(5) |
Мушкарци појединачно, прво коло | Новак Ђоковић [3] | Оливјер Рокус | 4–6, 6–2, 3–6, 6–4, 6–2 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, прво коло | Николај Давиденко [7] | Кевин Андерсон | 3–6, 6–7(3), 7–6(3), 7–5, 9–7 |
Мушкарци појединачно, прво коло | Енди Родик [5] | Рајев Рам | 6–3, 6–2, 6–2 |
Жене појединачно, прво коло | Винус Вилијамс [2] | Росана де лос Риос | 6–3, 6–2 |
Мечеви на терену број 2 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, прво коло | Ким Клајстерс [8] | Марија Елена Камерин | 6–0, 6–3 |
Мушкарци појединачно, прво коло | Марди Фиш | Бернард Томић | 6–3, 7–6(8), 6–2 |
Жене појединачно, прво коло | Вера Душевина | Франческа Скјавоне [5] | 6–7(0), 7–5, 6–1 |
Мушкарци појединачно, прво коло | Лејтон Хјуит [15] | Максимо Гонзалез | 5–7, 6–0, 6–2, 6–2 |
2. дан (22. јун)
- Поражени носиоци:
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
3. дан (23. јун)
- Поражени носиоци:
- Мушкарци појединачно: Николај Давиденко
- Жене појединачно: Мелани Уден, Јарослава Шведова, Шахар Пер
- Мушки парови: Лукаш Кубот / Оливер Марах
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, друго коло | Енди Родик [5] | Микаел Љодра | 4–6, 6–4, 6–1, 7–6(2) |
Жене појединачно, друго коло | Винус Вилијамс [2] | Јекатарина Макарова | 6–0, 6–4 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Новак Ђоковић [3] | Тејлор Дент | 7–6(5), 6–1, 6–4 |
Женски парови, прво коло | Сара Борвел / Ракел Копс Зоунс и Лизел Хубер [5] / Бетани Матек Сандс [5] | 7-6(1), 3-6 (прекинуто) | |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, друго коло | Ким Клајстерс [8] | Каролина Шпрем | 6–3, 6–2 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Лејтон Хјуит [15] | Јевгениј Королев | 6–4, 6–4, 3–0, предаја |
Мушкарци појединачно, друго коло | Роџер Федерер [1] | Илија Бозољац [Q] | 6–3, (4)6–7, 6–4, 7–6(5) |
Мушкарци појединачно, прво коло | Јулија Гергес Агњеш Савај | Наоми Кадавеј [WC] Ана Смит [WC] | 4-6, 6-4, 6-1 |
Мечеви на терену број 2 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, друго коло | Жистин Енен [17] | Кристина Бароа | 6–3, 7–5 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Гаел Монфис [21] | Карол Бек | 6–4, 6–4, 6–7(4), 6–4 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Томаш Бердих [12] | Бенјамин Бекер | 7–5, 6–3, 6–4 |
Жене појединачно, друго коло | Јелена Јанковић [4] | Александра Вознијак | 4–6, 6–2, 6–4 |
Битни мачеви на другим теренима | |||
Меч на терену 18 | |||
Мушкарци појединачно, прво коло | Никола Маи и Џон Изнер [23] | 4-6, 6-3, 7-6(7), 6-7(3), 59-59 (меч прекинут по други пут) |
4. дан (24. јун)
- Поражени носиоци:
- Жене појединачно: Данијела Хантухова, Араван Резај, Светлана Кузњецова, Ђе Џенг
- Мушки парови: Марди Фиш / Марк Ноулс
- Женски парови: Џан Јунгжан / Ђе Џенг, Алицја Росолска / Јан Зи
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (11. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, друго коло | Енди Мари [4] | Јарко Нијеминен | 6–4, 6–3, 6–2 |
Жене појединачно, друго коло | Каролина Возњацки [3] | Каи-чен Чанг | 6–4, 6–3 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Рафаел Надал [2] | Робин Хасе | 5–7, 6–2, 3–6, 6–0, 6–3 |
Женски парови, прво коло | Јелена Балтача Олга Савчук | Регина Куликова Анастасија Севастова | 6–3, 6–3 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, друго коло | Марија Шарапова [16] | Јоана Ралука Олару | 6–1, 6–4 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Робин Седерлинг [6] | Марсел Гранољерс | 7–5, 6–1, 6–4 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Сем Квери [18] | Иван Додиг | 6–2, 5–7, 6–3, 7–6(10) |
Женски парови, прво коло | Женг Шуаи [Q] Каја Канепи [Q] | Сали Пирс [WC] Лора Робсон [WC] | 6–2, 6–4 |
Мечеви на терену број 2 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, друго коло | Жо-Вилфрид Цонга [10] | Александар Долгополов | 6–4, 6–4, 6–7(5), 5–7, 10–8 |
Мушкарци појединачно, друго коло | Давид Ферер [9] | Флорент Сера | 6–4, 7–5, (6)6–7, 6–3 |
Жене појединачно, друго коло | Серена Вилијамс [1] | Ана Чакветадзе | 6–0, 6–1 |
Битни мечеви на осталим теренима | |||
Меч на терену 18 | |||
Мушкарци појединачно, прво коло | Џон Изнер [23] | Никола Маи | 6-4, 3-6, 6-7(7), 7-6(3), 70-68 |
5. дан (25. јун)
- Поражени носиоци:
- Мушкарци појединачно: Виктор Ханеску, Џон Изнер, Фелисијано Лопез, Алберт Монтањес, Михаил Јужњи, Гаел Монфис, Филип Колшрајбер
- Жене појединачно: Нађа Петрова, Јанина Викмајер, Марија Кириленко, Алиса Клејбанова, Аљона Бондаренко
- Мушки парови: Франтишек Чермак / Михал Мертинак, Лукаш Длоухи / Леандер Паес
- Женски парови: Марија Кириленко / Агњешка Радвањска
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
6. дан (26. јун)
- Поражени носиоци:
- Мушкарци појединачно: Томас Белучи, Филип Печнер, Жил Симон
- Жене појединачно: Флавија Пенета, Анастасија Пављученкова, Викторија Азаренка, Сара Ерани, Александра Дулгеру
- Мушки парови: Данијел Нестор / Ненад Зимоњић, Марсело Мело / Бруно Соарез, Маријуш Фирстенберг / Марцин Матковски
- Женски парови: Џуанг Ђажунг / Олга Говорцова, Моника Никулеску / Шахар Пер, Вера Душевина / Јекатарина Макарова
- Мјешовити парови: Оливер Марах / Нурија Љагостера Вивес, Махеш Бупати / Лизел Хубер, Роберт Линдстедт / Јекатарина Макарова
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Прва недјеља (27. јуна)
Прва недјеља је традиционално на Вимблдону дан за одмарање, те се не играју мечеви.
7. дан (28. јун)
- Поражени носиоци:
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, осмина финала | Роџер Федерер [1] | Јирген Мелцер [16] | 6–3, 6–2, 6–3 |
Жене појединачно, осмина финала | Серена Вилијамс [1] | Марија Шарапова [16] | 7–6(9), 6–4 |
Мушкарци појединачно, осмина финала | Енди Мари [4] | Сем Квери [18] | 7–5, 6–3, 6–4 |
Мјешовити парови, друго коло | Ненад Зимоњић [1] Саманта Стосур [1] | Колин Флеминг [WC] Сара Борвел [WC] | 6–1, 6–4 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, осмина финала | Ким Клајстерс [8] | Жистин Енен [17] | 2–6, 6–2, 6–3 |
Мушкарци појединачно, осмина финала | Новак Ђоковић [3] | Лејтон Хјуит [15] | 7–5, 6–4, 3–6, 6–4 |
Мушкарци појединачно, осмина финала | Рафаел Надал [2] | Пол-Анри Матју | 6–4, 6–2, 6–2 |
Мечеви на терену број 2 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, осмина финала | Винус Вилијамс [2] | Јармила Грот | 6–4, 7–6(5) |
Жене појединачно, осмина финала | Петра Квитова | Каролина Возњацки [3] | 6–2, 6–0 |
Мушкарци појединачно, осмина финала | Лу Јенсјун | Енди Родик [5] | 4–6, 7–6(3), 7–6(4), 6–7(5), 9–7 |
Мјешовити парови, друго коло | Џонатан Марај [WC] Ана Смит [WC] | Марћин Матковски [16] Татјана Гарбин [16] | 7–6(6), 6–7(3), 6–4 |
8. дан (29. јун)
- Поражени носиоци:
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, четвртфинале | Вера Звонарјова [21] | Ким Клајстерс [8] | 3–6, 6–4, 6–2 |
Жене појединачно, четвртфинале | Серена Вилијамс [1] | Ли На [9] | 7–5, 6–3 |
Мушки парови, треће коло | Боб Брајан Мајк Брајан | Карстен Бол Крис Гучоне | 6–4, 6–4, 7–6(5) |
Женски парови са позивницом | Мартина Навратилова Јана Новотна | Кончита Мартинез Натали Тозија | 7–5, 6–1 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, четвртфинале | Цветана Пиронкова | Винус Вилијамс [2] | 6–2, 6–3 |
Жене појединачно, четвртфинале | Петра Квитова | Каја Канепи [Q] | 4–6, 7–6(8), 8–6 |
Мушки парови, четвртфинале | Роберт Линдстет Орија Текау | Марсел Гранољерс Томи Робредо | 7–6(5), 6–2, 2–6, 6–4 |
9. дан (30. јун)
- Поражени носиоци:
- Мушкарци појединачно: Роџер Федерер, Робин Седерлинг, Жо-Вилфрид Цонга
- Женски парови: Серена Вилијамс / Винус Вилијамс, Квета Пешке / Катарина Среботник, Лиса Рејмонд / Рене Стабс
- Мушки парови: Боб Брајан / Мајк Брајан
- Мјешовити парови: Ненад Зимоњић / Саманта Стосур, Марк Ноулс / Катарина Среботник, Маријуш Фирстенберг / Јан Зи
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, четвртфинале | Томаш Бердих [12] | Роџер Федерер [1] | 6–4, 3–6, 6–1, 6–4 |
Мушкарци појединачно, четвртфинале | Енди Мари [4] | Жо-Вилфрид Цонга [10] | 6–7(5), 7–6(3), 6–2, 6–2 |
Женски парови, четвртфинале | Лизел Хубер [5] Бетани Матек Сандс [5] | Лиса Рејмонд [7] Рене Стабс [7] | 6–4, 6–3 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, четвртфинале | Новак Ђоковић [3] | Лу Јенсјун | 6–3, 6–2, 6–2 |
Мушкарци појединачно, четвртфинале | Рафаел Надал [2] | Робин Седерлинг [6] | 3–6, 6–3, 7–6(4), 6–1 |
Женски парови, четвртфинале | Жизела Дулко [4] Флавија Пенета [4] | Јулија Гергес Агњеш Савај | 6–2, 6–2 |
10. дан (1. јул)
- Поражени носиоци:
- Мушки парови: Весли Муди / Дик Норман
- Мјешовити парови: Пол Хенли / Чан Јунг-јан
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, полуфинале | Вера Звонарева [22] | Цветана Пиронкова | 3–6, 6–3, 6–2 |
Жене појединачно, полуфинале | Серена Вилијамс [1] | Петра Квитова | 7–6(5), 6–2 |
Мушки парови, полуфинале | Роберт Линдстед [16] Орија Текау [16] | Хуан Игнасио Чела Едуардо Скванк | 6–4, 7–5, 6–2 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушки парови, полуфинале | Јирген Мелцер Филип Печнер | Весли Муди [7] Дик Норман [7] | 7–6(3), 6–3, 3–6, 5–7, 6–3 |
Мјешовити парови, четвртфинале | Марсело Мело [10] Рене Стабс [10] | Ксавијер Малис Ким Клајстерс | 7–6(3), 7–6(3) |
Мјешовити парови, четвртфинале | Весли Муди [11] Лиса Рејмонд [11] | Јулијан Ноулс Јарослава Шведова | 7–6(8), 3–6, 6–2 |
11. дан (2. јул)
- Поражени носиоци:
- Мушкарци појединачно: Новак Ђоковић, Енди Мари
- Женски парови: Жизела Дулко / Флавија Пенета, Лизел Хубер / Бетани Матек Сандс
- Мјешовити парови: Лукаш Длоухи / Ивета Бенешова, Марсело Мело [10] / Рене Стабс
Распоред мечева
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, полуфинале | Томаш Бердих [12] | Новак Ђоковић [3] | 6–3, 7–6(9), 6–3 |
Мушкарци појединачно, полуфинале | Рафаел Надал [2] | Енди Мари [4] | 6–4, 7–6(6), 6–4 |
Мечеви на терену број 1 | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Женски парови, полуфинале | Јелена Веснина Вера Звонарјова | Жизела Дулко [4] Флавија Пенета [4] | 6–3, 6–1 |
Женски парови, полуфинале | Вања Кинг Јарослава Шведова | Лизел Хубер [5] Бетани Матек Сандс [5] | 6–4, 6–4 |
Мјешовити парови, полуфинале | Леандер Паес [2] Кара Блек [2] | Лукаш Длоухи [9] Ивета Бенешова [9] | 6–3, 6–3 |
Мјешовити парови, полуфинале | Весли Муди [11] Лиса Рејмонд [11] | Марсело Мело [10] Рене Стабс [10] | 6–4, 6–4 |
12. дан (3. јул)
- Поражени носиоци:
- Жене појединачно: Вера Звонарјова
- Мушки парови: Роберт Линдстед / Орија Текау
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009) (језик: енглески)
Мечеви на Централном терену | |||
---|---|---|---|
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Жене појединачно, финале | Серена Вилијамс [1] | Вера Звонарјова [21] | 6–3, 6–2 |
Мушки парови, финале | Јирген Мелцер Филип Печнер | Роберт Линдстет [16] Орија Текау [16] | 6–1, 7–5, 7–5 |
Женски парови, финале | Вања Кинг Јарослава Шведова | Јелена Веснина Вера Звонарјова | 7–6(6), 6–2 |
13. дан (4. јул)
- Поражени носиоци:
- Мушкарци појединачно: Томаш Бердих
- Мјешовити парови: Весли Муди / Лиса Рејмонд
- Распоред мечева Архивирано на сајту Wayback Machine (10. јул 2009)
Мечеви на главним теренима | |||
---|---|---|---|
Мечеви на Централном терену | |||
Коло | Побједник | Поражени | Резултат |
Мушкарци појединачно, финале | Рафаел Надал [2] | Томаш Бердих [12] | 6–3, 7–5, 6–4 |
Мјешовити парови, финале | Леандер Паес [2] Кара Блек [2] | Весли Муди [11] Лиса Рејмонд [11] | 6–4, 7–6(5) |
Побједници
Мушкарци појединачно
Рафаел Надал је побиједио Томаша Бердиха, 6–3, 7–5, 6–4.
- То је била Надалова пета титула у сезони и 41. у каријери. Била је то његова осма гренд слем титула, а друга на Вимблдону.
Жене појединачно
Серена Вилијамс је побиједила Веру Звонарјову, 6–3, 6–2.
- Ово је била друга титула уа Вилијамсову у сезони, а 37. у њеној каријери. То је била њена четврта титула на Вилмблдону, а 13. гренд слем титула.
Мушки парови
Јирген Мелцер и Филип Печнер су побиједили Роберта Линдстета и Хорију Текауа, 6–1, 7–5, 7–5.
- То је била прва гренд слем титула у каријери и за Мелцера и за Печнера.
Женски парови
Вања Кинг и Јарослава Шведова су побиједиле Јелену Веснину и Веру Звонарјову, 7–6(6), 6–2.
Мјешовити парови
Леандер Паес и Кара Блек су побиједили Веслија Мудија и Лису Рејмонд, 6–4, 7–6(5).
Носиоци
Носиоци и битни тенисери који су се повукли са турнира.
Формула по којој се одређују носиоци:
- Поени на АТП листи недјељу дана прије Вимблдона
- додаје се 100% поена од турнира на трави у току претходних 12 мјесеци
- додаје се 75% поена од најбољег резултата на трави у току 12 мјесеци прије тога
Н | Ранг | Тенисер | Поени прије турнира | поена | Освојио поена | Нови поени | Успјех |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Роџер Федерер | 8525 | 2000 | 360 | 6885 | Четвртфинале, изгубио од Томаша Бердиха |
2 | 1 | Рафаел Надал | 8745 | 0 | 2000 | 10745 | Побједник, савладао Томаша Бердиха у финалу |
3 | 3 | Новак Ђоковић | 6545 | 360 | 720 | 6905 | Полуфинале, изгубио од Томаша Бердиха |
4 | 4 | Енди Мари | 5155 | 720 | 720 | 5155 | Полуфинале, изгубио од Рафаела Надала |
5 | 7 | Енди Родик | 4510 | 1200 | 180 | 3490 | Осмина финала, изгубио од Јена-Суна Луа |
6 | 6 | Робин Седерлинг | 4755 | 180 | 360 | 4935 | Четвртфинале, изгубио од Рафаела Надала |
7 | 5 | Николај Давиденко | 4785 | 90 | 45 | 4740 | 2. коло, изгубио од Данијела Брендса |
8 | 9 | Фернандо Вердаско | 3645 | 180 | 10 | 3475 | 1. коло, изгубио од Фабија Фоњинија |
9 | 11 | Давид Ферер | 3010 | 90 | 180 | 3100 | Осмина финала, изгубио од Робина Седерлинга |
10 | 10 | Жо-Вилфрид Цонга | 3185 | 90 | 360 | 3455 | Четвртфинале, изгубио од Ендија Марија |
11 | 12 | Марин Чилић | 2945 | 90 | 10 | 2865 | 1. коло, изгубио од Флоријана Мајера |
12 | 13 | Томаш Бердих | 2825 | 180 | 1200 | 3845 | Фналиста, изгубио од Рафаела Надала |
13 | 14 | Михаил Јужњи | 2665 | 10 | 45 | 2700 | 2. коло, изгубио од Пола Анрија Матјуа |
14 | 17 | Хуан Карлос Фереро | 2095 | 360 | 10 | 1745 | 1. коло, изгубио од Ксавијера Малиса |
15 | 26 | Лејтон Хјуит | 1565 | 360 | 180 | 1385 | Осмина финала, изгубио од Новака Ђоковића |
16 | 16 | Јирген Мелцер | 2125 | 90 | 180 | 2215 | Осмина финала, изгубио од Роџера Федерера |
17 | 15 | Иван Љубичић | 2190 | 0 | 10 | 2200 | 1. коло, изгубио од Михала Пшишежњег |
18 | 21 | Сем Квери | 1755 | 45 | 180 | 1890 | Осмина финала, изгубио од Ендија Марија |
19 | 18 | Николас Алмагро | 1960 | 90 | 10 | 1880 | 1. коло, изгубио од Андреаса Сепија |
20 | 23 | Станислас Вавринка | 1690 | 180 | 10 | 1520 | 1. коло, изгубио од Дениса Истомина |
21 | 20 | Гаел Монфис | 1905 | 0 | 90 | 1995 | 3. коло, изгубио од Лејтона Хјуита |
22 | 30 | Фелисијано Лопез | 1455 | 10 | 90 | 1535 | 3. коло, изгубио од Јиргена Мелцера |
23 | 19 | Џон Изнер | 1925 | 0(45) | 45 | 2015 | 2. коло, изгубио од Тијема де Бакера |
24 | 27 | Маркос Багдатис | 1545 | 0 | 10 | 1555 | 1. коло, изгубио од Лукаша Лацка |
25 | 24 | Томас Белучи | 1652 | 0(20) | 90 | 1762 | 3. коло, изгубио од Робина Седерлинга |
26 | 32 | Жил Симон | 1305 | 180 | 90 | 1215 | 3. коло, изгубио од Ендија Марија |
28 | 31 | Алберт Монтањес | 1405 | 90 | 90 | 1405 | 3. коло, изгубио од Новака Ђоковића |
29 | 35 | Филип Колшрајбер | 1230 | 90 | 90 | 1230 | 3. коло, изгубио од Ендија Родика |
30 | 36 | Томи Робредо | 1155 | 90 | 10 | 1075 | 1. коло, изгубио од Питера Лучака |
31 | 37 | Виктор Ханеску | 1070 | 45 | 90 | 1115 | 3. коло, изгубио од Данијела Брендса |
32 | 38 | Жилијен Бенету | 1059 | 10 | 180 | 1229 | Осмина финала, изгубио од Жоа-Вилфрида Цонге |
33 | 38 | Филип Печнер | 1055 | 90 | 90 | 1055 | 3. коло, изгубио од Рафаела Надала |
– | 8 | Хуан Мартин дел Потро | 4395 | 45 | 0 | 4350 | Повукао се због повреде десног ручног зглоба[10] |
– | 22 | Фернандо Гонзалес | 1710 | 180 | 0 | 1530 | Повукао се због повреде кољена[11] |
– | 25 | Радек Штјепанек | 1645 | 180 | 0 | 1465 | Повукао се због повреде кољена[12] |
27 | 29 | Ернест Гулбис | 1459 | 45 | 0 | 1414 | Повукао се због повреде мишића десног бедра |
– | 28 | Хуан Монако | 1475 | 10 | 0 | 1465 | Повукао се због повреде ручног зглоба |
– | 33 | Иво Карловић | 1285 | 360 | 0 | 925 | Повукао се због повреде стопала[13] |
– | 34 | Томи Хас | 1230 | 720 | 0 | 510 | Повукао се због операције десног кука |
Носиоци се код жена одређују према ВТА листи, осим гдје је, по мишљењу Комитета, потребно промијенити редослијед ради добијања избалансираног жреба.
Н | Ранг | Тенисерка | Поени прије турнира | поена | Освојила поена | Нови поени | Успјех |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Серена Вилијамс | 8475 | 2000 | 2000 | 8475 | Побједница, савладала Веру Звонарјову у финалу |
2 | 2 | Винус Вилијамс | 6506 | 1400 | 500 | 5606 | Четвртфинале, изгубила од Цветане Пиронкове |
3 | 3 | Каролина Возњацки | 5630 | 280 | 280 | 5630 | Осмина финала, изгубила од Петре Квитове |
4 | 4 | Јелена Јанковић | 5780 | 160 | 280 | 5900 | Осмина финала, изгубила од Вере Звонарјове |
5 | 6 | Франческа Скјавоне | 4920 | 500 | 5 | 4425 | 1. коло, изгубила од Вере Душевине |
6 | 7 | Саманта Стосур | 5045 | 160 | 5 | 4890 | 1. коло, изгубила од Каје Канепи |
7 | 8 | Агњешка Радвањска | 3950 | 500 | 280 | 3730 | Осмина финала, изгубила од Ли На |
8 | 9 | Ким Клајстерс | 4010 | 0 | 500 | 4510 | Четвртфинале, изгубила од Вере Звонарјове |
9 | 10 | Ли На | 3416 | 160 | 500 | 3756 | Четвртфинале, изгубила од Серене Вилијамс |
10 | 11 | Флавија Пенета | 3450 | 160 | 160 | 3450 | 3. коло, изгубила од Кларе Закопалове |
11 | 12 | Марион Бартоли | 3246 | 160 | 280 | 3366 | Осмина финала, изгубила од Цветане Пиронкове |
12 | 13 | Нађа Петрова | 3195 | 280 | 160 | 3075 | 3. коло, изгубила од Жистин Енен |
13 | 14 | Шахар Пер | 3175 | 100 | 100 | 3175 | 2. коло, изгубила од Ангелике Кербер |
14 | 15 | Викторија Азаренка | 3430 | 500 | 160 | 3090 | 3. коло, изгубила од Петре Квитове |
15 | 16 | Јанина Викмајер | 2980 | 5 | 160 | 3135 | 3. коло, изгубила од Вере Звонарјове |
16 | 17 | Марија Шарапова | 3080 | 100 | 180 | 3260 | Осмина финала, изгубила од Серене Вилијамс |
17 | 18 | Жистин Енен | 3135 | 0 | 280 | 3415 | Осмина финала, изгубила од Ким Клајстерс |
18 | 19 | Араван Резај | 2825 | 100 | 100 | 2825 | 2. коло, изгубила од Кларе Закопалове |
19 | 20 | Светлана Кузњецова | 2940 | 160 | 100 | 2880 | 2. коло, изгубила од Анастасије Родионове |
21 | 22 | Вера Звонарјова | 2725 | 160 | 1400 | 3965 | |
23 | 24 | Ђе Џенг | 2296 | 100 | 100 | 2296 | 2. коло, изгубила од Петре Квитове |
24 | 25 | Данијела Хантухова | 2285 | 280 | 100 | 2105 | 2. коло, изгубила од Барборе Захлавове Стрицове |
25 | 26 | Луција Шафарова | 2075 | 5 | 5 | 2075 | 1. коло, изгубила од Доминике Цибулкове |
26 | 27 | Алиса Клејбанова | 2010 | 100 | 160 | 2070 | 3. коло, изгубила од Винус Вилијамс |
27 | 28 | Марија Кириленко | 1985 | 100 | 160 | 2045 | 3. коло, изгубила од Ким Клајстерс |
28 | 29 | Аљона Бондаренко | 1855 | 5 | 160 | 2010 | 3. коло, изгубила од Јелене Јанковић |
29 | 30 | Анастасија Пављученкова | 1850 | 100 | 160 | 1910 | 3. коло, изгубила од Каролине Возњацки |
30 | 31 | Јарослава Шведова | 1860 | 100 | 100 | 1860 | 2. коло, изгубила од Регине Куликове |
31 | 32 | Александра Дулгеру | 1855 | 0(30) | 160 | 1945 | 3. коло, изгубила од Каје Канепи |
32 | 33 | Сара Ерани | 1660 | 100 | 160 | 1720 | 3. коло, изгубила од Агњешке Радвањске |
33 | 34 | Мелани Уден | 1513 | 280 | 100 | 1333 | 2. коло, изгубила од Јармиле Грот |
34 | 35 | Катарина Бондаренко | 1481 | 100 | 5 | 1386 | 1. коло, изгубила од Грете Арн |
– | 5 | Јелена Дементјева | 5570 | 900 | 0 | 4670 | Повукла се због повреде лијевог троглавог гњатног мишића[14] |
20 | 21 | Динара Сафина | 2632 | 900 | 0 | 1732 | Повукла се због повреде леђа[15] |
22 | 23 | Марија Хосе Мартинез Санчез | 2540 | 5 | 0 | 2535 | Повукла се због повреде кољена |
Асеви
|
|
Специјалне позивнице
Учесници који су добили специјалну позивницу организатора за учешће на турниру.
Мушкарци појединачно
| Жене појединачно
|
Мушки парови
| Женски парови
|
Мјешовити парови
- Боб Брајан / Линдси Давенпорт
- Колин Флеминг / Сара Борвел
- Рос Хачинс / Ен Киотавонг
- Џонатан Марај / Ана Смит
- Џејми Мари / Лора Робсон
Квалификанти
Учесници који су до главног жреба доспјели преко квалификација:
Мушкарци појединачно
| Жене појединачно
|
Мушки парови
| Женски парови
|
Срећни губитници
Тенисери који су у главни жреб доспјели као замјена тенисера који су се повукли након што је жреб већ био одређен
Мушкарци појединачно
| Жене појединачно
|
Поени
Успјех | Мушкарци појединачно | Мушки парови | Жене појединачно | Женски парови |
---|---|---|---|---|
Побједа | 2000 | |||
Финале | 1200 | 1400 | ||
Полуфинале | 720 | 900 | ||
Четвртфинале | 360 | 500 | ||
Осмина финала | 180 | 280 | ||
Коло са 32 учесника | 90 | 160 | ||
Коло са 64 учесника | 45 | 0 | 100 | 5 |
Коло са 128 учесника | 10 | – | 5 | – |
Квалификант | 25 | 60 | ||
Треће коло квалификација | 16 | 50 | ||
Друго коло квалификација | 8 | 40 | ||
Прво коло квалификација | 0 | 2 |
Новчана награда
Мушкарци и жене појединачно
| Мушки и женски парови
| Мјешовити парови
|
Медијска покривеност
- Европа: Еуроспорт
- Албанија: Суперспорт, M Ryci Ltd
- Белгија: РТБФ, ВРТ
- Босна и Херцеговина: Спорт Клуб
- Бугарска: Диема, ТВ Седем ЈСЦ, ТВ7
- Грчка: Netmed Hellas
- Данска: ТВ2 Спорт
- Ирска: ТГ4
- Италија: Sky Sport
- Литванија: Sport 1
- Македонија: Спорт Клуб
- Малта: Go Multiplus
- Норвешка: NRK
- Њемачка: Sky Deutschland
- Пољска: Polsat
- Португал: Sport TV
- Румунија: MPI / Sport Radio TV
- Русија: NTV Plus
- Словачка: Чешка телевизија
- Словенија: Спорт Клуб
- Србија: Спорт Клуб, Б92
- Турска: Media Eye
- Уједињено Краљевство: BBC
- Француска: Канал +
- Холандија: NOS, SBS 6, Sport1, Utd Football Broadcasting
- Хрватска: ХРТ
- Црна Гора: Спорт Клуб, ТВ Ин
- Чешка: Чешка телевизија
- Шпанија: Канал +
- Швајцарска: SSR TV
- Шведска: ТВ4,
- САД: NBC, ESPN, Tennis Channel
- Канада: RDS, TSN
- Аустралија: Nine Network, Fox Sports}-
- Јапан: WOWOW, NHK, Gaora
- Азија: Star Sports
- Венецуела: Meridiano
- Нигерија: NRK
- Средњи исток: ART
- Нови Зеланд: Sky Sport, TVNZ
- Јужна Африка: Supersport
Референце
- ^ „Изнер добио најдужи меч у историји”. РТС. 24. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Завршен је најдужи меч свих времена”. МТС мондо. 24. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Изнер победио у епском мечу - 11 сати, 183 гема!”. Блиц. 24. 6. 2010. Архивирано из оригинала 25. 06. 2010. г. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Изнер победио у маратонском мечу, после три дана”. РТВ. 24. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Краљица Елизабета II на Вимблдону”. Б92. 24. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Британска краљица дошла на Вимблдон”. РТВ. 24. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Јелена и Новак упознали краљицу Елизабету II”. МТС мондо. 24. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Новак „ноћна птица“, рекордер Вимблдона”. МТС мондо. 22. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Ђоковић на удару 243 km на час”. РТВ. 22. 6. 2010. Приступљено 24. 6. 2010.
- ^ „Дел Потро прескаче Вимблдон и УС Опен”. novosti.rs. 20. 5. 2010. Приступљено 19. 6. 2010.
- ^ „Дуга пауза за Гонзалес”. vesti-online.com. 13. 6. 2010. Приступљено 19. 6. 2010.
- ^ „Ни Штепанек не игра на Вилмблдону”. Б92. 17. 6. 2010. Приступљено 19. 6. 2010.
- ^ „Карловић пропушта Вимблдон”. Б92. 17. 6. 2010. Приступљено 19. 6. 2010.
- ^ „Дементијева пропушта Вимблдон”. Б92. 15. 6. 2010. Приступљено 19. 6. 2010.
- ^ „Динара Сафина не игра због повреде”. Б92. 19. 6. 2010. Приступљено 19. 6. 2010.
Спољашње везе
- Званична интернет презентација
- п
- р
- у
- 1968.
- 1969.
- 1970.
- 1971.
- 1972.
- 1973.
- 1974.
- 1975.
- 1976.
- 1977.
- 1978.
- 1979.
- 1980.
- 1981.
- 1982.
- 1983.
- 1984.
- 1985.
- 1986.
- 1987.
- 1988.
- 1989.
- 1990.
- 1991.
- 1992.
- 1993.
- 1994.
- 1995.
- 1996.
- 1997.
- 1998.
- 1999.
- 2000.
- 2001.
- 2002.
- 2003.
- 2004.
- 2005.
- 2006.
- 2007.
- 2008.
- 2009.
- 2010
- 2011.
- 2012.
- 2013.
- 2014.
- 2015.
- 2016.
- 2017.
- 2018.
- 2019.
- 2020.
- 2021.
- 2022.
- 2023.