Европско првенство у рукомету за жене 2024.
Европско првенство у рукомету 2024. Европско првенство у рукомету за жене 2024. | ||
---|---|---|
Домаћин | Аустрија Мађарска Швајцарска | |
Време одржавања | 28. новембар — 15. децембар 2024. | |
Екипа | 24 | |
Дворане | 4 (у 4 града) | |
Статистика | ||
◄◄ // 2022. 2026. ►► |
Европско првенство у рукомету за жене 2024. је шеснаесто издање овог такмичења, али прво на коме ће се учествовати 24 екипе. Одржаће се у Аустрији, Мађарској и Швајцарској. Титулу шампиона брани репрезентација Норвешке.
Градови домаћини
Аустрија | Мађарска | Швајцарска | |
---|---|---|---|
Инзбрук | Беч | Дебрецин | Базел |
Олимпијска дворана Инзбрук | Бечка градска дворана | Főnix Aréna (en) | St. Jakobshalle (en) |
Квалификовани тимови
Репрезентација | Квалификован као | Датум квалификације | Прошла учешћа |
---|---|---|---|
Аустрија | Домаћин | 25. јануар 2020 | 8 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008) |
Мађарска | Домаћин | 25. јануар 2020 | 15 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Швајцарска | Домаћин | 25. јануар 2020 | 1 (2022) |
Норвешка | Шампиони 2022 | 20. новембар 2022 | 15 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Данска | Група 8 | 28. фебруар 2024 | 15 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Шведска | Група 7 | 2. март 2024 | 13 (1994, 1996, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Холандија | Група 3 | 3. март 2024 | 9 (1998, 2002, 2006, 2010, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Румунија | Група 1 | 3. март 2024 | 14 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Француска | Група 4 | 3. март 2024 | 12 (2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Шпанија | Група 5 | 3. март 2024 | 12 (1998, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Црна Гора | Група 6 | 3. март 2024 | 7 (2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Хрватска | Група 1 | 3. април 2024 | 12 (1994, 1996, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Северна Македонија | Група 5 | 3. април 2024 | 6 (1998, 2000, 2006, 2012, 2012, 2022) |
Немачка | Група 2 | 4. април 2024 | 15 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Украјина | Група 2 | 7. април 2024 | 11 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2024) |
Чешка | Група 3 | 7. април 2024 | 7 (1994, 2002, 2004, 2012, 2016, 2018, 2020) |
Словенија | Група 4 | 7. април 2024 | 8 (2002, 2004, 2006, 2010, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Србија | Група 6 | 7. април 2024 | 9 (2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Исланд | Група 7 | 7. април 2024 | 2 (2010, 2012) |
Пољска | Група 7 | 8. април 2024 | 8 (1996, 1998, 2006, 2014, 2016, 2018, 2020, 2022) |
Турска | Један од четири најбоље трећепласиране екипе | 7. април 2024 | 0 (деби) |
Словачка | Један од четири најбоље трећепласиране екипе | 7. април 2024 | 2 (1994, 2014) |
Португалија | Један од четири најбоље трећепласиране екипе | 7. април 2024 | 1 (2008) |
Фарска Острва | Један од четири најбоље трећепласиране екипе | 7. април 2024 | 0 (деби) |
Жреб
Жреб ће се одржати дана 18. априла 2024. године у Будимпешта.
Носиоци
Шешир 1 | Шешир 2 | Шешир 3 | Шешир 4 |
---|---|---|---|
Групна фаза
Група А
28. новембар 2024. | Мађарска | : | Турска | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
28. новембар 2024. | Шведска | : | Северна Македонија | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
30. новембар 2024. | Шведска | : | Мађарска | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
30. новембар 2024. | Северна Македонија | : | Турска | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
2. децембар 2024. | Северна Македонија | : | Мађарска | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
2. децембар 2024. | Турска | : | Шведска | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Шведска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Мађарска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Северна Македонија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Турска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Група Б
29. новембар 2024. | Румунија | : | Чешка | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
29. новембар 2024. | Црна Гора | : | Србија | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
1. децембар 2024. | Црна Гора | : | Румунија | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
1. децембар 2024. | Србија | : | Чешка | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
3. децембар 2024. | Србија | : | Румунија | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
3. децембар 2024. | Чешка | : | Црна Гора | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Црна Гора | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Румунија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Србија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Чешка | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Група Ц
28. новембар 2024. | Шпанија | : | Португалија | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
28. новембар 2024. | Француска | : | Пољска | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
30. новембар 2024. | Пољска | : | Португалија | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
30. новембар 2024. | Француска | : | Шпанија | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
2. децембар 2024. | Пољска | : | Шпанија | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
2. децембар 2024. | Португалија | : | Француска | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Француска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Шпанија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Пољска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Португалија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Група Д
29. новембар 2024. | Швајцарска | : | Фарска Острва | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
29. новембар 2024. | Данска | : | Хрватска | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
1. децембар 2024. | Хрватска | : | Фарска Острва | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
1. децембар 2024. | Данска | : | Швајцарска | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
3. децембар 2024. | Фарска Острва | : | Данска | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
3. децембар 2024. | Хрватска | : | Швајцарска | St. Jakobshalle, Базел |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Данска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Швајцарска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Хрватска | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Фарска Острва | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Група Е
28. новембар 2024. | Аустрија | : | Словачка | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
28. новембар 2024. | Норвешка | : | Словенија | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
30. новембар 2024. | Норвешка | : | Аустрија | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
30. новембар 2024. | Словенија | : | Словачка | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
2. децембар 2024. | Словенија | : | Аустрија | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
2. децембар 2024. | Словачка | : | Норвешка | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Норвешка | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Аустрија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Словенија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Словачка | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Група Ф
29. новембар 2024. | Холандија | : | Исланд | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
29. новембар 2024. | Немачка | : | Украјина | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
1. децембар 2024. | Холандија | : | Немачка | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
1. децембар 2024. | Исланд | : | Украјина | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
3. децембар 2024. | Украјина | : | Холандија | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
3. децембар 2024. | Исланд | : | Немачка | Олимпијска дворана Инзбрук, Инзбрук |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Холандија | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Немачка | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Исланд | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Украјина | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Друга фаза
Група 1
5. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
5. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
5. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
6. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
6. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
6. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
8. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
8. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
8. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
10. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
10. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
10. децембар 2024. | ' | : | ' | Főnix Aréna, Дебрецин |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | А1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Б1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Ц1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | А2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5. | Б2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6. | Ц2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Група 2
5. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
5. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
5. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
7. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
7. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
7. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
9. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
9. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
9. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
11. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
11. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
11. децембар 2024. | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
Репрезентација | Ут. | Поб. | Н. | Пор. | Пос. | При. | Гр. | Бод. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Д1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Е1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Ф1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Д2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5. | Е2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6. | Ф2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Завршни круг
Полуфинале | Финале | |||||
13. децембар | ||||||
15. децембар | ||||||
13. децембар | ||||||
За 3. место | ||||||
15. децембар | ||||||
Полуфинале
13. децембар 2024. : | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
13. децембар 2024. : | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
Утакмица за пето место
13. децембар 2024. 15:00 | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
Утакмица за треће место
15. децембар 2024. 15:15 | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
Финале
15. децембар 2024. 18:00 | ' | : | ' | Бечка градска дворана, Беч |
(:) | ||||
2° место | Победник 16. Европског првенства у рукомету за жене 2024. | 3° место |
Коначан пласман
Позиција | Репрезентација | ОУ | П | Н | ПО | Пос. | Прим. | ГР | Напомена |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Финале | |||||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Квалификовала се за Светско првенство 2025 и Европско првенство 2026. | ||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
Елиминисани у полуфиналу | |||||||||
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
4. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Утакмица за пето место | |||||||||
5. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
6. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Елиминисани у другом кругу | |||||||||
7. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
8. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
9. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
10. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
11. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
12. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Елиминисани у првом кругу | |||||||||
13. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
14. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
15. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
16. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
17. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
18. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
19. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
20. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
21. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
22. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
23. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
24. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Спољашње везе
- Званична презентација
- п
- р
- у
Европско првенство у рукомету
- Португалија 1994.
- Шпанија 1996.
- Италија 1998.
- Хрватска 2000.
- Шведска 2002.
- Словенија 2004.
- Швајцарска 2006.
- Норвешка 2008.
- Аустрија 2010.
- Србија 2012.
- Данска 2014.
- Пољска 2016.
- Хрватска 2018.
- Аустрија / Норвешка / Шведска 2020.
- Мађарска / Словачка 2022.
- Немачка 2024.
- Данска / Шведска / Норвешка 2026.
- Немачка 1994.
- Данска 1996.
- Холандија 1998.
- Румунија 2000.
- Данска 2002.
- Мађарска 2004.
- Шведска 2006.
- Македонија 2008.
- Данска / Норвешка 2010.
- Србија 2012.
- Мађарска / Хрватска 2014.
- Шведска 2016.
- Француска 2018.
- Данска 2020.
- Словенија / Северна Македонија / Црна Гора 2022.
- Аустрија / Мађарска / Швајцарска 2024.
- Русија 2026.