Кошарка на Летњим олимпијским играма 2020 — Олимпијски квалификациони турнир за мушкарце у Сплиту
Олимпијски квалификациони турнир за мушкарце у кошарци 2020. | |
---|---|
Место одржавања | Сплит, Хрватска |
Трајање | 29. јун 2021 — 4. јул 2021. |
Број тимова | 6 |
Дворана | 1 (у једном граду) |
Шампион | Немачка |
МВП | Мориц Вагнер |
Најбољи стрелац | Франциско Круз (23,0 поена по мечу) |
Најбољи скакач | Фабијан Хаимес (8,7 скокова по мечу) |
Најбољи асистент | Омар Абада (5,5 асист. по мечу) |
Највише поена | Бразил (85,8 поена) |
Највише скокова | Мексико (37,7 скокова) |
Највише асистенција | Бразил (22,3 асистенција) |
Официјални сајт | WOQT Croatia |
Олимпијски квалификациони турнир у кошарци за мушкарце 2020. је једно од четири квалификациона турнира. Такмичење почиње 29. јуна, а завршава се финалном утакмицом 4. јула 2021. у Сплиту у Хрватској. Немачка се као победник турнира пласирала на Олимпијске игре.
Турнир је одложен због пандемије вируса корона, неће се одиграти 2020. него 2021, након што су одложене и Летње олимпијске игре у Токију.
Репрезентације
Репрезентација | Квалификовани путем | Датум квалификовања | Ранг на ФИБА листи |
---|---|---|---|
Хрватска | Позивница | 19. септембар 2019. | 14. место |
Русија | 8. место на Светском првенству 2019. | 15. септембар 2019. | 9. место |
Бразил | 13. место на Светском првенству 2019. | 15. септембар 2019. | 11. место |
Немачка | 18. место на Светском првенству 2019. | 15. септембар 2019. | 18. место |
Мексико | Позивница | 19. септембар 2019. | 25. место |
Тунис | 20. место на Светском првенству 2019. | 15. септембар 2019. | 33. место |
Дворана
Сплит | Сплит Кошарка на Летњим олимпијским играма 2020 — Олимпијски квалификациони турнир за мушкарце у Сплиту на карти Хрватске |
---|---|
Спаладијум арена | |
Капацитет: 10.941 |
Прелиминарна рунда
Група А
Табела | ИГ | Д | И | КД | КП | КР | Бод. | Коментари |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Немачка | 2 | 2 | 0 | 151 | 143 | +8 | 4 | Пласман у полуфинале |
2. Мексико | 2 | 1 | 1 | 148 | 146 | +2 | 3 | |
3. Русија | 2 | 0 | 2 | 131 | 141 | -10 | 2 | Елиминација |
Немачка vs. Мексико
29. јун 2021. | Немачка | 82–76 | Мексико | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
16:30 | Четвртине: 19:22, 21:20, 22:25, 20:9 | ||||
Поени: Сајбоу 17 Скокови: Војтман 10 Асистенције: Војтман 5 | Извештај | Поени: Круз 30 Скокови: Ајон 15 Асистенције: Круз, Стол 6 | Арена: Спаладијум арена Судије: Метју Калио, Еди Вијатор, Такаки Като |
Мексико vs. Русија
30. јун 2021. | Мексико | 72–64 | Русија | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
16:30 | Четвртине: 18:16, 13:20, 19:7, 22:21 | ||||
Поени: Круз 21 Скокови: Хаимес 9 Асистенције: Ајон 6 | Извештај | Поени: Антонов 13 Скокови: Воронцевич 8 Асистенције: Воронцевич 6 | Арена: Спаладијум арена Судије: Хорхе Васкез, Еди Виатор, Рабах Нујаим |
Русија vs. Немачка
1. јул 2021. | Русија | 67–69 | Немачка | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
16:30 | Четвртине: 17:15, 18:17, 18:18, 14:19 | ||||
Поени: Воронцевич 17 Скокови: Антонов 8 Асистенције: Астапкович 4 | Извештај | Поени: Војтман 13 Скокови: Војтман 7 Асистенције: Бенцинг, Сајбоу 3 | Арена: Спаладијум арена Судије: Хорхе Васкез, Мајкл Вајланд, Такаки Като |
Група Б
Табела | ИГ | Д | И | КД | КП | КР | Бод. | Коментари |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Бразил | 2 | 2 | 0 | 177 | 142 | +53 | 4 | Пласман у полуфинале |
2. Хрватска (Д) | 2 | 1 | 1 | 142 | 164 | -22 | 3 | |
3. Тунис | 2 | 0 | 2 | 127 | 158 | -31 | 2 | Елиминација |
Тунис vs. Бразил
29. јун 2021. | Тунис | 57–83 | Бразил | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
20:00 | Четвртине: 21:21, 10:22, 15:21, 11:19 | ||||
Поени: Марнауји 13 Скокови: Межри 7 Асистенције: Абада, Ел Мабрук 4 | Извештај | Поени: Бените 15 Скокови: Варежао 8 Асистенције: дос Сантос 8 | Арена: Спаладијум арена Судије: Адемир Зураповић, Хорхе Васкез, Мајкл Вејланд |
Бразил vs. Хрватска
30. јун 2021. | Бразил | 94–67 | Хрватска | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
20:00 | Четвртине: 25:20, 20:14, 26:21, 23:12 | ||||
Поени: Хетшајмајр 20 Скокови: Кабокло 8 Асистенције: Уертас 8 | Извештај | Поени: Богдановић 16 Скокови: Билан 7 Асистенције: Рогић, Укић 4 | Арена: Спаладијум арена Судије: Адемир Зураповић, Метју Калио, Мајкл Вајланд |
Хрватска vs. Тунис
1. јул 2021. | Хрватска | 75–70 | Тунис | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
20:00 | Четвртине: 20:11, 22:17, 14:29, 19:13 | ||||
Поени: Хезоња 27 Скокови: Жижић 12 Асистенције: Хезоња 3 | Извештај | Поени: Слиман 15 Скокови: Слиман 7 Асистенције: Абада 7 | Арена: Спаладијум арена Судије: Еди Виатор, Андрес Бартел, Рабах Нујаим |
Елиминациона рунда
Полуфинале | Финале | |||||
3. јул | ||||||
Немачка | 86 | |||||
4. јул | ||||||
Хрватска | 76 | |||||
Немачка | 75 | |||||
3. јул | ||||||
Бразил | 64 | |||||
Бразил | 102 | |||||
Мексико | 74 | |||||
Полуфинале
Бразил vs. Мексико
3. јул 2021. | Бразил | 102–74 | Мексико | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
12:30 | Четвртине: 24:18, 29:24, 27:15, 22:17 | ||||
Поени: Бените 22 Скокови: три играча 5 Асистенције: Дос Сантос 6 | Извештај | Поени: Круз 18 Скокови: Хаимес 8 Асистенције: Стол 7 | Арена: Спаладијум арена Судије: Адемир Зураповић, Еди Виатор, Такаки Като |
Немачка vs. Хрватска
3. јул 2021. | Немачка | 86–76 | Хрватска | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
16:00 | Четвртине: 19:23, 24:22, 13:18, 30:13 | ||||
Поени: Ло 29 Скокови: Бартел 6 Асистенције: Ло 8 | Извештај | Поени: Богдановић 38 Скокови: Хезоња, Жижић 6 Асистенције: Хезоња 3 | Арена: Спаладијум арена Судије: Метју Калио, Хорхе Васкез, Мајкл Вајланд |
Финале
Немачка vs. Бразил
4. јул 2021. | Немачка | 75–64 | Бразил | Сплит | |
---|---|---|---|---|---|
19:30 | Четвртине: 14:17, 22:17, 16:12, 23:18 | ||||
Поени: Вагнер 28 Скокови: Војтман 11 Асистенције: Ло 5 | Извештај | Поени: Варежао 14 Скокови: Бените, Кабокло 5 Асистенције: Бените, Уертас 3 | Арена: Спаладијум арена Судије: Адемир Зураповић, Метју Калио, Мајкл Вајланд |
Коначне позиције
# | Репрезентација | П–И | Напомена |
---|---|---|---|
1 | Немачка | 4—0 | Квалификовани на Олимпијске игре 2020. |
2 | Бразил | 3—1 | |
3 | Мексико | 1—2 | |
4 | Хрватска | 1—2 | |
5 | Русија | 0—2 | |
6 | Тунис | 0—2 |
Референце
Спољашње везе
- Официјелни вебсајт
- п
- р
- у
- Сент Луис 1904.
- Берлин 1936.
- Лондон 1948.
- Хелсинки 1952.
- Мелбурн 1956.
- Рим 1960.
- Токио 1964.
- Мексико сити 1968.
- Минхен 1972.
- Монтреал 1976.
- Москва 1980.
- Лос Анђелес 1984.
- Сеул 1988.
- Барселона 1992.
- Атланта 1996.
- Сиднеј 2000.
- Атина 2004.
- Пекинг 2008.
- Лондон 2012.
- Рио де Жанеиро 2016.
- Токио 2020.
- Париз 2024.