Светско првенство у рукомету 1970.
Светско првенство у рукомету 1970. Championnat du monde de handball masculin 1970 | |
---|---|
Информације о турниру | |
Домаћин | Француска |
Време одржавања | 26. фебруар – 8. март |
Екипа | 16 (из 3 конфедерација) |
Дворане | 14 (у 14 градова) |
Позиције | |
Прваци | Румунија |
Другопласирани | Источна Немачка |
Трећепласирани | Југославија |
Четвртопласирани | Данска |
Статистика | |
Одиграно утакмица | 42 |
Укупно голова | 1262 (30.05 по утакмици) |
Најбољи стрелац | Владимир Максимов |
7. Светско рукометно првенство, је одржано од 26. фебруара до 8. марта 1970. у Француској у следећим градовима: Париз, Лион, Бордо, Евро, Троа, Орлеан, Безансон, Руан, Каен, Амјен, Гренобл, Мец, Милуз, Хагондаг. Учествовало је укупно 16 екипа. Светску титулу је освојила Румунија, која је у финалу са 13:12 победила Источну Немачку.
Први круг
Група А
Источна Немачка | 13 – 11 | СССР | ||
Шведска | 8 - 6 | Норвешка | ||
СССР | 10 - 9 | Норвешка | ||
Шведска | 11 – 9 | Источна Немачка | ||
Источна Немачка | 10 – 8 | Норвешка | ||
СССР | 12 – 11 | Шведска | ||
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Шведска | 3 | 2 | 0 | 1 | 30 | 27 | +3 | 4 |
2. | Источна Немачка | 3 | 2 | 0 | 1 | 32 | 30 | +2 | 4 |
3. | СССР | 3 | 2 | 0 | 1 | 33 | 33 | 0 | 4 |
4. | Норвешка | 3 | 0 | 0 | 3 | 23 | 28 | -5 | 0 |
Група Б
Чехословачка | 19 - 9 | Јапан | ||
Југославија | 34 - 8 | Сједињене Државе | ||
Чехословачка | 23 - 9 | Сједињене Државе | ||
Југославија | 17 - 17 | Јапан | ||
Јапан | 21 - 15 | Сједињене Државе | ||
Чехословачка | 16 - 15 | Југославија | ||
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Чехословачка | 3 | 3 | 0 | 0 | 58 | 33 | +25 | 6 |
2. | Југославија | 3 | 1 | 1 | 1 | 66 | 41 | +25 | 3 |
3. | Јапан | 3 | 1 | 1 | 1 | 47 | 51 | -4 | 3 |
4. | Сједињене Државе | 3 | 0 | 0 | 3 | 32 | 78 | -46 | 0 |
Група Ц
Румунија | 12 - 9 | Француска | ||
Западна Немачка | 11 - 10 | Швајцарска | ||
Румунија | 22 - 7 | Швајцарска | ||
Западна Немачка | 15 - 12 | Француска | ||
Француска | 15 - 12 | Швајцарска | ||
Западна Немачка | 15 - 14 | Румунија | ||
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Западна Немачка | 3 | 3 | 0 | 0 | 41 | 36 | +5 | 6 |
2. | Румунија | 3 | 2 | 0 | 1 | 48 | 31 | +17 | 4 |
3. | Француска | 3 | 1 | 0 | 2 | 36 | 39 | -3 | 2 |
4. | Швајцарска | 3 | 0 | 0 | 3 | 29 | 48 | -195 | 0 |
Група Д
Данска | 23 - 16 | Пољска | ||
Мађарска | 19 - 9 | Исланд | ||
Данска | 19 - 13 | Исланд | ||
Мађарска | 15 – 9 | Пољска | ||
Исланд | 21 - 18 | Пољска | ||
Мађарска | 24 - 19 | Данска | ||
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Мађарска | 3 | 3 | 0 | 0 | 58 | 37 | +21 | 6 |
2. | Данска | 3 | 2 | 0 | 1 | 61 | 53 | +8 | 4 |
3. | Исланд | 3 | 1 | 0 | 2 | 43 | 56 | -13 | 2 |
4. | Пољска | 3 | 0 | 0 | 3 | 43 | 59 | -16 | 0 |
Пласман од 9-12. места
СССР | 25 - 14 | Француска | ||
Јапан | 20 - 19 | Исланд | ||
СССР | 19 - 15 | Исланд | ||
Јапан | 22 - 13 | Француска | ||
СССР | 28 - 12 | Јапан | ||
Исланд | 19 - 17 | Француска | ||
Плас. | Екипа | И | П | Н | ПО | ГД | ГП | ГР | Бодови |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9. | Мађарска | 3 | 3 | 0 | 0 | 72 | 41 | +31 | 6 |
10. | Данска | 3 | 2 | 0 | 1 | 54 | 60 | -6 | 4 |
11. | Исланд | 3 | 1 | 0 | 2 | 53 | 56 | -3 | 2 |
12. | Пољска | 3 | 0 | 0 | 3 | 44 | 66 | -22 | 0 |
Борба за медаље
Четвртфинале
Румунија | 15 - 13 | Шведска | ||
Данска | 18 - 16 | Чехословачка | ||
Источна Немачка | 18 - 17 (п.п.) | Западна Немачка | ||
Југославија | 11 - 10 | Мађарска | ||
Полуфинале 5-8. места
Шведска | 12 - 11 | Чехословачка | ||
Западна Немачка | 15 - 13 | Мађарска | ||
Полуфинале
Румунија | 18 - 12 | Данска | ||
Источна Немачка | 17 - 13 | Југославија | ||
За 7. место
Чехословачка | 21 - 14 | Мађарска | ||
За 5. место
Западна Немачка | 15 - 14 | Шведска | ||
За 3. место
Југославија | 29 - 12 | Данска | ||
Финале
Румунија | 13 - 12 (после 2 продужетка) | Источна Немачка | ||
2° место Источна Немачка | Победник 7. Светског првенства у рукомету 1970. Румунија 3° титула | 3° место СФР Југославија |
Коначан пласман
| Најбољи стрелци
|
Састав победничких екипа
Злато | Румунија | Александту Динча, Корнел Пену, Габријел Чицид, Георге Горан, Роланд Гунес, Мичаи Маринеску, Цезар Ника, Јон Попеску, Стефан Орбан, Стефан Бирталан, Кристијан Гату, Георге Груја, Гита Лику, Титус Молдован, Корнел Отелеа, Валентин Самунги | Селектор:Николае Недеф, Еуген Трофин, Опреа Власе |
Сребро | Источна Немачка | Рајнер Фриске, Клаус Прусе, Рајнер Ганшов, Клаус Лангхоф, Герхард Гернхофер, Волф-Дитрих Најлинг, Вернер Зенгер, Рајнер Зимерман, Клаус Пецолдћ, Волфганг Лакенмахер, Јозеф Розе, Карл Хајнз Рост, Хари Зорнак, Хорст Јанкхофер, Петер Рандт, Клаус Франке | Селектор: Хајнц Зајлер |
Бронза | Југославија | Абас Арсланагић, Борис Костић, Драгутин Мервар, Мирослав Прибанић, Златко Жагмештер, Бранислав Покрајац, Хрвоје Хорват, Ђорђе Лаврнић, Чедомир Бугарски, Милорад Каралић, Небојша Поповић, Слободан Мишковић, Милан Лазаревић, Маријан Јакшековић, Милан Крстић, Петар Фајфрић, Јосип Милковић | Селектор: Владо Штенцл |
Спољашње везе
- Страница на ihf.info
- Састави екипа
- п
- р
- у
Светско првенство у рукомету
- Немачка 1938.
- Шведска 1954.
- Источна Немачка 1958.
- Западна Немачка 1961.
- Чехословачка 1964.
- Шведска 1967.
- Француска 1970.
- Источна Немачка 1974.
- Данска 1978.
- Западна Немачка 1982.
- Швајцарска 1986.
- Чехословачка 1990.
- Шведска 1993.
- Исланд 1995.
- Јапан 1997.
- Египат 1999.
- Француска 2001.
- Португалија 2003.
- Тунис 2005.
- Немачка 2007.
- Хрватска 2009.
- Шведска 2011.
- Шпанија 2013.
- Катар 2015.
- Француска 2017.
- Данска / Немачка 2019.
- Египат 2021.
- Пољска / Шведска 2023.
- Хрватска / Данска / Норвешка 2025.
- Немачка 2027.
- Југославија 1957.
- Румунија 1962.
- Западна Немачка 1965.
- Холандија 1971.
- Југославија 1973.
- СССР 1975.
- Чехословачка 1978.
- Мађарска 1982.
- Холандија 1986.
- Јужна Кореја 1990.
- Норвешка 1993.
- Аустрија / Мађарска 1995.
- Немачка 1997.
- Данска / Норвешка 1999.
- Италија 2001.
- Хрватска 2003.
- Русија 2005.
- Француска 2007.
- Кина 2009.
- Бразил 2011.
- Србија 2013.
- Данска 2015.
- Немачка 2017.
- Јапан 2019.
- Шпанија 2021.
- Данска / Норвешка / Шведска 2023.
- Немачка / Холандија 2025.
- Мађарска 2025.