1934 Avrupa Su Sporları Şampiyonası
Madalya Tablosu
Host nation
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 9 | 4 | 19 | |
2 | Hollanda | 4 | 2 | 1 | 7 |
3 | 3 | 0 | 0 | 3 | |
4 | Fransa | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Büyük Britanya | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | 0 | 2 | 2 | 4 | |
7 | Çekoslovakya | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | İsveç | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Danimarka | 0 | 0 | 4 | 4 |
10 | İsviçre | 0 | 0 | 1 | 1 |
10 | Belçika | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 16 | 16 | 16 | 48 |
Madalya Özeti
Dalış
- Erkekler maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m sıçrama tahtası | Leo Esser | 138.75 | Winfried Mahraun | 129.53 | Franz Leikert Çekoslovakya | 129.38 |
10 m yüksek tahta | Hermann Stork | 98.99 | Franz Leikert Çekoslovakya | 92.17 | Ewald Riebschläger | 90.72 |
- Kadınlar maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m sıçrama tahtası | Olga Jensch-Jordan | 74.78 | Katinka Larsen Büyük Britanya | 68.1 | Anneliese Kapp | 65.56 |
10 m yüksek tahta | Hertha Schieche | 35.43 | Ingeborg Sjöqvist İsveç | 31.54 | Inger Kragh Danimarka | 31.39 |
Yüzme
- Erkekler maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m serbest | Ferenc Csik | 59.7 | Helmuth Fischer | 59.8 | Otto Wille | 1:01.2 |
400 m serbest | Jean Taris Fransa | 4:55.5 | Paolo Costoli | 5:07.5 | Giacomo Signori | 5:11.0 |
1500 m serbest | Jean Taris Fransa | 20:01.5 | Paolo Costoli | 21:01.1 | Norman Wainwright Büyük Britanya | 21:10.0 |
100 m sırt üstü yüzüş | John Besford Büyük Britanya | 1:11.7 | Ernst Küppers | 1:12.2 | Edgar Siegrist İsviçre | 1:12.6 |
200 m kurbağalama yüzüş | Erwin Sietas | 2:49.0 | Paul Schwarz | 2:49.4 | Hans Malmstrøm Danimarka | 2:49.8 |
4×200 m serbest röle | Ödön Grof Andras Marothy Ferenc Csik Árpád Lengyel | 9:30.2 | Heiko Schwartz Wolfgang Leisewitz Otto Lenkitsch Otto Wille | 9:31.2 | Massimo Costa Giacomo Signori Guido Giunta Paolo Costoli | 9:44.1 |
- Kadınlar maçı
Event | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Willy den Ouden Hollanda | 1:07.1 | 100 m | Rie Mastenbroek Hollanda | 1:08.1 | Gisela Arendt | 1:10.3 |
400 m serbest | Rie Mastenbroek Hollanda | 5:27.4 | Willy den Ouden Hollanda | 5:27.4 | Lilli Andersen Danimarka | 5:45.1 |
100 m sırt üstü yüzüş | Rie Mastenbroek Hollanda | 1:20.3 | Gisela Arendt | 1:20.4 | Puck Oversloot Hollanda | 1:22.2 |
200 m kurbağalama yüzüş | Martha Genenger | 3:09.2 | Hanni Hölzner | 3:09.3 | Inger Kragh Danimarka | 3:13.2 |
4×100 m serbest röle | Hollanda Jopie Selbach Ans Timmermans Rie Mastenbroek Willy den Ouden | 4:41.5 | Ruth Halbsguth Ingrid Ohliger Hilde Salbert Gisela Arendt | 4:50.4 | Büyük Britanya Olive Bartle Margery Hinton Edna Hughes Beatrice Wolstenholme | 4:58.3 |
Su Sporları
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Erkekler turnuvası | Macaristan | Almanya | Belçika |