2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen 97 kg
2000 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen 97 kg | ||||||||||
Yer | Sidney Kongre ve Sergi Sarayı | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 24-26 Eylül 2000 | |||||||||
Ülke sayısı | 20 | |||||||||
Sporcu sayısı | 20 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 1996 | 2004 → |
2000 Yaz Olimpiyatları'nda Güreş | ||
---|---|---|
Serbest | Grekoromen | |
54 kg | 54 kg | |
58 kg | 58 kg | |
63 kg | 63 kg | |
69 kg | 69 kg | |
76 kg | 76 kg | |
85 kg | 85 kg | |
97 kg | 97 kg | |
130 kg | 130 kg | |
|
Erkekler grekoromen 97 kg müsabakaları 2000 Yaz Olimpiyatları'nda güreş müsabakaları kapsamında 24-26 Eylül 2000 tarihlerinde Sidney Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Her havuzda üç veya dört güreşçiden oluşan bir eleme sistemi ile düzenlenen yarışma, kazananlar doğrudan eleme yoluyla çeyrek finallere, yarı finallere ve finallere katılmaya hak kazandı.[1]
Program
Tüm zamanlar Avustralya Yaz Saati (UTC+11.00)
Tarih | Saat | Etkinlik |
---|---|---|
24 Eylül 2000 | 09:30 | 1. Tur |
17:00 | 2. Tur | |
17:00 | 3. Tur | |
25 Eylül 2000 | 09:30 | Çeyrek finaller |
17:00 | Yarı finaller | |
26 Eylül 2000 | 17:00 | Final |
Sonuçlar
Eleme Turları
1.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Petru Sudureac (ROM) | 2–3 | Mikael Ljungberg (SWE) | 1–3 PP |
Ali Mollov (BUL) | 1–6 | Petru Sudureac (ROM) | 1–3 PP |
Mikael Ljungberg (SWE) | 10–0 | Ali Mollov (BUL) | 4–0 ST |
2.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Reynaldo Peña (CUB) | 1–0 | Sergey Matviyenko (KAZ) | 3–0 PO |
Rafael Samurgashev (ARM) | 1–0 | Reynaldo Peña (CUB) | 3–0 PO |
Sergey Matviyenko (KAZ) | 6–0 | Rafael Samurgashev (ARM) | 3–0 PO |
3.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Garrett Lowney (USA) | 2–0 | Marek Švec (CZE) | 3–0 PO |
Gogi Koguashvili (RUS) | 3–8 | Garrett Lowney (USA) | 1–3 PP |
Marek Švec (CZE) | 2–3 | Gogi Koguashvili (RUS) | 1–3 PP |
4.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Gennady Chkhaidze (GEO) | 2–0 | Andrzej Wroński (POL) | 3–0 PO |
Hakkı Başar (TUR) | 2–4 | Gennady Chkhaidze (GEO) | 1–3 PP |
Andrzej Wroński (POL) | 7–1 | Hakkı Başar (TUR) | 3–1 PP |
5.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Konstantinos Thanos (GRE) | 3–0 | Park Woo (KOR) | 3–0 PO |
Ben Vincent (AUS) | 0–11 | Urs Bürgler (SUI) | 0–4 ST |
Konstantinos Thanos (GRE) | 11–0 | Ben Vincent (AUS) | 4–0 ST |
Park Woo (KOR) | 0–1 | Urs Bürgler (SUI) | 0–3 PO |
Konstantinos Thanos (GRE) | 4–0 | Urs Bürgler (SUI) | 3–0 PO |
Park Woo (KOR) | 11–0 | Ben Vincent (AUS) | 4–0 ST |
6.Grup
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Mindaugas Ežerskis (LTU) | 3–1 | Sergey Lishtvan (BLR) | 3–1 PP |
Davyd Saldadze (UKR) | 9–0 | Hassene Fkiri (TUN) | 3–0 PO |
Mindaugas Ežerskis (LTU) | 0–2 | Davyd Saldadze (UKR) | 0–3 PO |
Sergey Lishtvan (BLR) | 10–0 | Hassene Fkiri (TUN) | 4–0 ST |
Mindaugas Ežerskis (LTU) | 6–3 | Hassene Fkiri (TUN) | 3–1 PP |
Sergey Lishtvan (BLR) | 2–5 | Davyd Saldadze (UKR) | 1–3 PP |
Final Turları
Çeyrek finaller | Yarı finaller | Altın madalya maçı | |||||||||||
Mikael Ljungberg (SWE) | 5 | ||||||||||||
Sergey Matviyenko (KAZ) | 0 | Mikael Ljungberg (SWE) | 8 | ||||||||||
Garrett Lowney (USA) | 2 | Garrett Lowney (USA) | 1 | ||||||||||
Gennady Chkhaidze (GEO) | 0 | Mikael Ljungberg (SWE) | 2 | ||||||||||
Davyd Saldadze (UKR) | 1 | ||||||||||||
Konstantinos Thanos (GRE) | 2 | ||||||||||||
Davyd Saldadze (UKR) | 4 | Bronz madalya maçı | |||||||||||
Garrett Lowney (USA) | 3 | ||||||||||||
Konstantinos Thanos (GRE) | 1 |
Sıralama turu 5-6 | |||
Sergey Matviyenko (KAZ) | 1 | ||
Gennady Chkhaidze (GEO) | 1 |
Final sıralaması
Sıra | Güreşçi |
---|---|
Mikael Ljungberg (SWE) | |
Davyd Saldadze (UKR) | |
Garrett Lowney (USA) | |
4 | Konstantinos Thanos (GRE) |
5 | Gennady Chkhaidze (GEO) |
6 | Sergey Matviyenko (KAZ) |
7 | Urs Bürgler (SUI) |
8 | Mindaugas Ežerskis (LTU) |
9 | Sergey Lishtvan (BLR) |
10 | Park Woo (KOR) |
11 | Petru Sudureac (ROM) |
12 | Gogi Koguashvili (RUS) |
13 | Andrzej Wroński (POL) |
14 | Rafael Samurgashev (ARM) |
15 | Reynaldo Peña (CUB) |
16 | Hakkı Başar (TUR) |
17 | Hassene Fkiri (TUN) |
18 | Marek Švec (CZE) |
19 | Ali Mollov (BUL) |
20 | Ben Vincent (AUS) |
Kaynakça
- ^ "Wrestling at the 2000 Sydney Summer Games: Men's Heavyweight, Greco-Roman". Sports Reference. 18 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Mayıs 2019.
Dış bağlantılar
- Resmi rapor 20 Şubat 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.