2017 Dünya Gençler Halter Şampiyonası
2017 Dünya Gençler Halter Şampiyonası | |||
---|---|---|---|
Ev sahibi şehir | Japonya, Tokyo | ||
Tarih | 15-23 Haziran | ||
Ana stadyum | Ota Şehir Spor Salonu | ||
|
2017 Dünya Gençler Halter Şampiyonası 15-23 Haziran 2017 tarihleri arasında Japonya'nın Tokyo kentinde düzenlenmiştir.[1][2][3]
Madalya tablosu
Büyük (Toplam sonuç) madalyalara göre sıralama
* Ev sahibi ülke ( Japonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 7 | 2 | 0 | 9 |
2 | Tayland | 1 | 2 | 1 | 4 |
3 | Özbekistan | 1 | 1 | 0 | 2 |
Kolombiya | 1 | 1 | 0 | 2 | |
5 | Ermenistan | 1 | 0 | 2 | 3 |
6 | Ekvador | 1 | 0 | 1 | 2 |
İran | 1 | 0 | 1 | 2 | |
8 | Katar | 1 | 0 | 0 | 1 |
Letonya | 1 | 0 | 0 | 1 | |
ABD | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Ukrayna | 0 | 2 | 2 | 4 |
12 | Gürcistan | 0 | 2 | 1 | 3 |
13 | Japonya | 0 | 1 | 1 | 2 |
Belarus | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15 | Venezuela | 0 | 1 | 0 | 1 |
Büyük Britanya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Fiji | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Vietnam | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Rusya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Türkiye | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sırbistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Brezilya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Güney Kore | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (24 Ülke) | 16 | 16 | 16 | 48 |
Tüm madalyalara göre sıralama: Büyük (Toplam sonuç) ve Küçük (Koparma ve Silkme)
* Ev sahibi ülke ( Japonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Çin | 21 | 5 | 3 | 29 |
2 | Tayland | 4 | 4 | 4 | 12 |
3 | Kolombiya | 3 | 2 | 3 | 8 |
4 | Ermenistan | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | Özbekistan | 3 | 2 | 0 | 5 |
6 | Ekvador | 3 | 1 | 3 | 7 |
7 | Gürcistan | 2 | 2 | 3 | 7 |
8 | İran | 2 | 2 | 2 | 6 |
9 | Katar | 2 | 1 | 0 | 3 |
10 | ABD | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Japonya | 1 | 3 | 3 | 7 |
12 | Letonya | 1 | 2 | 1 | 4 |
13 | Vietnam | 1 | 2 | 0 | 3 |
14 | Ukrayna | 0 | 5 | 4 | 9 |
15 | Belarus | 0 | 3 | 2 | 5 |
16 | Rusya | 0 | 2 | 3 | 5 |
17 | Fiji | 0 | 2 | 1 | 3 |
Venezuela | 0 | 2 | 1 | 3 | |
19 | Türkiye | 0 | 1 | 2 | 3 |
Büyük Britanya | 0 | 1 | 2 | 3 | |
21 | Brezilya | 0 | 1 | 1 | 2 |
Sırbistan | 0 | 1 | 1 | 2 | |
23 | İtalya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Tunus | 0 | 1 | 0 | 1 | |
25 | Güney Kore | 0 | 0 | 2 | 2 |
Romanya | 0 | 0 | 2 | 2 | |
27 | Almanya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Cezayir | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Meksika | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (29 Ülke) | 48 | 48 | 48 | 144 |
Madalya özeti
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
– 56 kg | Koparma | Hao Wang (CHN) | 120 kg | Lại Gia Thành (VIE) | 109 kg | İsa Güngör (TUR) | 109 kg |
Silkme | Gia Thanh Lai (VIE) | 140 kg | Hiroyuki Mashiko (JPN) | 139 kg | Hao Wang (CHN) | 138 kg | |
Toplam | Hao Wang (CHN) | 258 kg | Lại Gia Thành (VIE) | 249 kg | Hiroyuki Mashiko (JPN) | 244 kg | |
– 62 kg | Koparma | Zhixiang Lin (CHN) | 130 kg | Cumali Kıvanç (TUR) | 127 kg | Chengzuo Wei (CHN) | 126 kg |
Silkme | Zhixiang Lin (CHN) | 160 kg | Luis Fernando Barrera (COL) | 155 kg | Jon Luke Mau (GER) | 154 kg | |
Toplam | Zhixiang Lin (CHN) | 290 kg | Luis Fernando Barrera (COL) | 281 kg | Cumali Kıvanç (TUR) | 273 kg | |
– 69 kg | Koparma | Masanori Miyamoto (JPN) | 147 kg | Mirko Zanni (ITA) | 140 kg | José David Lozano (COL) | 139 kg |
Silkme | Clarence Cummings Jr. (USA) | 183 kg | Masanori Miyamoto (JPN) | 173 kg | Paul Dumitrascu (ROU) | 171 kg | |
Toplam | Clarence Cummings Jr. (USA) | 321 kg | Masanori Miyamoto (JPN) | 320 kg | Bak Ju-hyo (KOR) | 305 kg | |
– 77 kg | Koparma | Yeison López (COL) | 161 kg | Xiaoyu Shu (CHN) | 155 kg | Ritvars Suharevs (LAT) | 154 kg |
Silkme | Yeison López (COL) | 195 kg | Shakhzod Khudayberganov (UZB) | 186 kg | Kim Sung-min (KOR) | 185 kg | |
Toplam | Yeison López (COL) | 356 kg | Shakhzod Khudayberganov (UZB) | 338 kg | Viacheslav Iarkin (RUS) | 335 kg | |
– 85 kg | Koparma | Revaz Davitadze (GEO) | 162 kg | Faris Ibrahim (QAT) | 160 kg | Keydomar Vallenilla (VEN) | 156 kg |
Silkme | Faris Ibrahim (QAT) | 193 kg | Keydomar Vallenilla (VEN) | 192 kg | Jhonatan Mosquera (COL) | 191 kg | |
Toplam | Faris Ibrahim (QAT) | 353 kg | Keydomar Vallenilla (VEN) | 348 kg | Revaz Davitadze (GEO) | 347 kg | |
– 94 kg | Koparma | Farkhodbek Sobirov (UZB) | 180 kg | Yauheni Tsikhantsou (BLR) | 171 kg | Kyryl Pyrohov (UKR) | 169 kg |
Silkme | Farkhodbek Sobirov (UZB) | 210 kg | Yauheni Tsikhantsou (BLR) | 207 kg | Rahman Ourameh (IRI) | 205 kg | |
Toplam | Farkhodbek Sobirov (UZB) | 390 kg | Yauheni Tsikhantsou (BLR) | 378 kg | Rahman Ourameh (IRI) | 364 kg | |
– 105 kg | Koparma | Dato Khetsuriani (GEO) | 173 kg | Reza Beiralvand (IRI) | 163 kg | Takayuki Iwasaki (JPN) | 163 kg |
Silkme | Reza Beiralvand (IRI) | 206 kg | Samvel Gasparyan (ARM) | 205 kg | Aymen Touairi (ALG) | 201 kg | |
Toplam | Reza Beiralvand (IRI) | 369 kg | Dato Khetsuriani (GEO) | 368 kg | Samvel Gasparyan (ARM) | 365 kg | |
+ 105 kg | Koparma | Simon Martirosyan (ARM) | 191 kg | Ali Davoudi (IRI) | 187 kg | Giorgi Chkheidze (GEO) | 184 kg |
Silkme | Simon Martirosyan (ARM) | 235 kg | Tamas Kajdoci (SRB) | 223 kg | Giorgi Chkheidze (GEO) | 222 kg | |
Toplam | Simon Martirosyan (ARM) | 426 kg | Giorgi Chkheidze (GEO) | 406 kg | Tamas Kajdoci (SRB) | 403 kg |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
– 48 kg | Koparma | Thunya Sukcharoen (THA) | 82 kg | Luana Madeira (BRA) | 79 kg | Chiraphan Nanthawong (THA) | 78 kg |
Silkme | Thunya Sukcharoen (THA) | 97 kg | Chiraphan Nanthawong (THA) | 96 kg | Ibuki Takahashi (JPN) | 96 kg | |
Toplam | Thunya Sukcharoen (THA) | 179 kg | Chiraphan Nanthawong (THA) | 174 kg | Luana Oliveira Madeira (BRA) | 169 kg | |
– 53 kg | Koparma | Zhu Qiaoling (CHN) | 88 kg | Kristina Novitskaia (RUS) | 85 kg | Mariia Hanhur (UKR) | 84 kg |
Silkme | Zhu Qiaoling (CHN) | 109 kg | Nouha Landoulsi (TUN) | 105 kg | Ludmila Pankova (BLR) | 105 kg | |
Toplam | Zhu Qiaoling (CHN) | 197 kg | Mariia Hanhur (UKR) | 188 kg | Ludmila Pankova (BLR) | 186 kg | |
– 58 kg | Koparma | Yang Chunyuan (CHN) | 100 kg | Rebeka Koha (LAT) | 99 kg | Rattanaphon Pakkaratha (THA) | 92 kg |
Silkme | Rattanaphon Pakkaratha (THA) | 121 kg | Rebeka Koha (LAT) | 120 kg | Yang Chunyuan (CHN) | 118 kg | |
Toplam | Rebeka Koha (LAT) | 219 kg | Yang Chunyuan (CHN) | 218 kg | Rattanaphon Pakkaratha (THA) | 213 kg | |
– 63 kg | Koparma | Zhou Xiaojing (CHN) | 106 kg | Huang Ting (CHN) | 105 kg | Nathalia Llamosa (COL) | 94 kg |
Silkme | Huang Ting (CHN) | 134 kg | Zhou Xiaojing (CHN) | 130 kg | Ana Lilia Durán (MEX) | 122 kg | |
Toplam | Huang Ting (CHN) | 239 kg | Zhou Xiaojing (CHN) | 236 kg | Florina Sorina Hulpan (ROU) | 213 kg | |
– 69 kg | Koparma | Yi Chuwei (CHN) | 104 kg | Aleksandra Kozlova (RUS) | 103 kg | Rebekah Tiler (GBR) | 102 kg |
Silkme | Yi Chuwei (CHN) | 126 kg | Hanna Panova (UKR) | 123 kg | Rebekah Tiler (GBR) | 123 kg | |
Toplam | Yi Chuwei (CHN) | 230 kg | Rebekah Tiler (GBR) | 225 kg | Hanna Panova (UKR) | 223 kg | |
– 75 kg | Koparma | Neisi Dajomes (ECU) | 108 kg | Anastasiia Shyshanova (UKR) | 107 kg | Maria Tretyakova (RUS) | 99 kg |
Silkme | Neisi Dajomes (ECU) | 134 kg | Sona Poghosyan (ARM) | 125 kg | Tamara Yajaira Arce (ECU) | 124 kg | |
Toplam | Neisi Dajomes (ECU) | 242 kg | Anastasiia Shyshanova (UKR) | 230 kg | Sona Poghosyan (ARM) | 223 kg | |
– 90 kg | Koparma | Peng Lina (CHN) | 107 kg | Valentyna Kisil (UKR) | 106 kg | Eileen Cikamatana (FIJ) | 97 kg |
Silkme | Peng Lina (CHN) | 133 kg | Eileen Cikamatana (FIJ) | 132 kg | Daria Riazanova (RUS) | 127 kg | |
Toplam | Peng Lina (CHN) | 240 kg | Eileen Cikamatana (FIJ) | 229 kg | Valentyna Kisil (UKR) | 227 kg | |
+ 90 kg | Koparma | Sun Yongjie (CHN) | 130 kg | Lisseth Ayoví (ECU) | 111 kg | Duangaksorn Chaidee (THA) | 110 kg |
Silkme | Sun Yongjie (CHN) | 151 kg | Duangaksorn Chaidee (THA) | 150 kg | Lisseth Ayoví (ECU) | 135 kg | |
Toplam | Sun Yongjie (CHN) | 281 kg | Duangaksorn Chaidee (THA) | 260 kg | Lisseth Ayoví (ECU) | 246 kg |
Takım sıralaması
Sıra | Erkekler | Kadınlar | ||
---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | İran | 423 | Çin | 571 |
2 | Japonya | 394 | Ukrayna | 509 |
3 | Çin | 391 | Ekvador | 491 |
4 | Kolombiya | 346 | ABD | 432 |
5 | Belarus | 339 | Rusya | 420 |
6 | Chinese Taipei | 330 | Tayland | 383 |
7 | ABD | 308 | Japonya | 380 |
8 | Gürcistan | 278 | Chinese Taipei | 345 |
9 | Güney Kore | 276 | Kanada | 226 |
10 | Ermenistan | 268 | Türkiye | 210 |
Kaynakça
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 25 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 11 Mayıs 2022.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 21 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 11 Mayıs 2022.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 14 Aralık 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 11 Mayıs 2022.
Dış bağlantılar
- Uluslararası Halter Federasyonu internet sitesi 11 Mayıs 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.