2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemeleri
2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Elemeleri 2017 yılında Gürcistan'da düzenlenen 2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasında mücadele edecek 7 Takımı belirlemek amacıyla 2 tur üzerinden yapılan elemelerdir.[1]
1. Eleme Turu
13 grupta 13 ülkenin ev sahipliğinde tek maç üzerinden oynanan grup mücadelelerinde 52 takım mücadele eder ve gruplarını ilk 2'de tamamlayan ülkelerle en iyi 3., Elite tura geçmeye hak kazandı.
Takım | Puan | Sıra |
---|---|---|
İspanya | 14.833 | 1 |
|
|
Grup 1
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belçika (H) | 3 | 1 | 2 | 0 | 9 | 4 | +5 | 5 | Elit tur |
2 | Finlandiya | 3 | 1 | 2 | 0 | 9 | 3 | +6 | 5 | |
3 | Rusya | 3 | 1 | 2 | 0 | 8 | 3 | +5 | 5 | |
4 | Kazakistan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 16 | -16 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Rusya v Finlandiya
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 15.00 |
Rusya | 1-1 | Finlandiya |
---|---|---|
Makhatadze 88' | Rapor | Lappalainen 58' |
Gemeentelijk Sportpark, Tessenderlo Hakem: Sebastian Colțescu (Romanya) |
Kazakistan v Belçika
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 19.30 |
Kazakistan | 0-5 | Belçika |
---|---|---|
Rapor | Verreth 4', 14' Vancamp 8' Vanzeir 55' Daneels 77' |
Belçika v Finlandiya
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 15.00 |
Belçika | 2-2 | Finlandiya |
---|---|---|
Vancamp 33' Faes 90+3' | Rapor | Soisalo 29' Lappalainen 72' |
Rusya v Kazakistan
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 19.30 |
Rusya | 5-0 | Kazakistan |
---|---|---|
Lysov 14' Galanin 21' Chalov 44' Prudnikov 88' Lomovitski 90+2' | Rapor |
Belçika v Rusya
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 19.00 |
Belçika | 2-2 | Rusya |
---|---|---|
Mangala 19' Verreth 90+3' | Rapor | Lomovitski 33' Makhatadze 50' (pen.) |
Finlandiya v Kazakistan
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 19.00 |
Finlandiya | 6-0 | Kazakistan |
---|---|---|
Ylätupa 16', 44' Soisalo 25' Eremenko 45+2', 65' Lappalainen 46' | Rapor |
Grup 2
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | Elit tur |
2 | Norveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 2 | +10 | 6 | |
3 | Romanya | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 5 | +3 | 3 | |
4 | San Marino | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 19 | -19 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
San Marino v Norveç
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 17.00 |
San Marino | 0-9 | Norveç |
---|---|---|
Rapor | Ajer 14' (pen.) Risa 19', 32', 48', 56', 76' Hansson 35' Agouda 62', 83' |
Hollanda v Romanya
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 19.30 |
Hollanda | 2-1 | Romanya |
---|---|---|
Bijleveld 45' Dilrosun 45+1' | Rapor | Petre 14' |
Norveç v Romanya
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 15.00 |
Norveç | 3-1 | Romanya |
---|---|---|
Roseth 14' Ajer 86' Grødem 90' | Rapor | Petre 68' |
Hollanda v San Marino
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 18.00 |
Hollanda | 4-0 | San Marino |
---|---|---|
Velanas 3' Sierhuis 67', 70', 81' (pen.) | Rapor |
Norveç v Hollanda
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 19.30 |
Norveç | 0-1 | Hollanda |
---|---|---|
Rapor | Dilrosun 5' |
Romanya v San Marino
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 19.30 |
Romanya | 6-0 | San Marino |
---|---|---|
Coman 23', 51' Hagi 26', 56', 81' Petre 37' | Rapor |
Grup 3
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İsrail | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 | Elit tur |
2 | İskoçya | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 6 | |
3 | Andorra (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 6 | 0 | 3 | |
4 | Lihtenştayn | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | -8 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Lihtenştayn v İskoçya
25 Ekim 2016 (2016-10-25) 11.30 |
Lihtenştayn | 0-1 | İskoçya |
---|---|---|
Rapor | Shaw 10' |
İsrail v Andorra
25 Ekim 2016 (2016-10-25) 16.00 |
İsrail | 3-2 | Andorra |
---|---|---|
Khalaila 18' Asefa 21' Mahamid 86' (pen.) | Rapor | Martínez 56' Pomares 73' |
İsrail v Lihtenştayn
27 Ekim 2016 (2016-10-27) 11.30 |
İsrail | 5-0 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Mahamid 15', 43' Altman 28' Khalaila 60' Najjar 73' | Rapor |
İskoçya v İsrail
30 Ekim 2016 (2016-10-30) 12.00 |
İskoçya | 0-1 | İsrail |
---|---|---|
Rapor | Abu Fani 14' |
Andorra v Lihtenştayn
30 Ekim 2016 (2016-10-30) 12.00 |
Andorra | 4-2 | Lihtenştayn |
---|---|---|
Fernández 27' Torres 30' Quaderer 38' (kk) Martínez 87' | Rapor | Marxer 77' Frick 90' |
Grup 4
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 2 | +10 | 9 | Elit tur |
2 | İrlanda | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | |
3 | Arnavutluk (H) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 | |
4 | Cebelitarık | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 11 | -11 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Almanya v Cebelitarık
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 14.00 |
Almanya | 5-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Eggestein 38' Gül 48' Baku 84', 90+3' Touré 90+5' | Rapor |
İrlanda v Cebelitarık
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 12.00 |
İrlanda | 5-0 | Cebelitarık |
---|---|---|
Hale 21' Kinsella 36' Leahy 79', 90+1' Barrett 84' | Rapor |
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 14.00 |
Almanya | 3-2 | Arnavutluk |
---|---|---|
Köhlert 8' Shipnoski 33' Baku 45+1' | Rapor | Zeka 78' (pen.), 90+2' |
Grup 5
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avusturya | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 4 | +6 | 9 | Elit tur |
2 | Bosna-Hersek | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | |
3 | Azerbaycan | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 | |
4 | Litvanya (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 8 | -6 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
4 Ekim 2016 (2016-10-04) 13.00 |
Avusturya | 4-1 | Azerbaycan |
---|---|---|
Jakupovic 23', 66' Kogler 46' Lovrić 81' | Rapor | Krivotsyuk 41' |
Litvanya v Bosna-Hersek
4 Ekim 2016 (2016-10-04) 16.00 |
Litvanya | 0-3 | Bosna-Hersek |
---|---|---|
Rapor | Žerić 22' Nikić 39' Demirović 82' (pen.) |
Avusturya v Litvanya
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 16.00 |
Avusturya | 3-2 | Litvanya |
---|---|---|
Hainka 9' Jakupovic 13' Arase 67' | Rapor | Medelinskas 21', 90+4' |
9 Ekim 2016 (2016-10-09) 13.00 |
Bosna-Hersek | 1-3 | Avusturya |
---|---|---|
Hadžić 6' | Rapor | Lovrić 33' (pen.) Danso 50' Tüccar 90+3' |
Azerbaycan v Litvanya
9 Ekim 2016 (2016-10-09) 13.00 |
Azerbaycan | 2-0 | Litvanya |
---|---|---|
Nabiyev 33' Muradov 45+1' | Rapor |
Grup 6
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 | Elit tur |
2 | Yunanistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
3 | Galler (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 6 | +3 | 6 | |
4 | Lüksemburg | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 13 | -11 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Galler v Yunanistan
10 Kasım 2016 (2016-11-10) 16.00 |
Galler | 0-2 | Yunanistan |
---|---|---|
Rapor | Mingos 59' Nikolaou 78' |
İngiltere v Lüksemburg
10 Kasım 2016 (2016-11-10) 18.00 |
İngiltere | 2-0 | Lüksemburg |
---|---|---|
Mavididi 3' Sessegnon 80' | Rapor |
Yunanistan v Lüksemburg
12 Kasım 2016 (2016-11-12) 16.00 |
Yunanistan | 5-0 | Lüksemburg |
---|---|---|
Limnios 1', 21' Mingos 15' Pavlidis 66', 73' | Rapor |
İngiltere v Galler
12 Kasım 2016 (2016-11-12) 18.00 |
İngiltere | 2-3 | Galler |
---|---|---|
Arnold 63', 73' (pen.) | Rapor | Broadhead 35' (pen.), 75' Harris 61' |
Yunanistan v İngiltere
15 Kasım 2016 (2016-11-15) 18.00 |
Yunanistan | 0-2 | İngiltere |
---|---|---|
Rapor | Arnold 20' (pen.) Chalobah 63' |
Lüksemburg v Galler
15 Kasım 2016 (2016-11-15) 18.00 |
Lüksemburg | 2-6 | Galler |
---|---|---|
Da Costa 4' Brandenburger 35' (pen.) | Rapor | Woodburn 21', 50' Broadhead 38', 71', 81' Cullen 54' |
Grup 7
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İtalya | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 7 | Elit tur |
2 | Macaristan | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 6 | |
3 | İsviçre | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 | 4 | |
4 | Ermenistan (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | -9 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
İsviçre v Ermenistan
10 Kasım 2016 (2016-11-10) 12.00 |
İsviçre | 4-0 | Ermenistan |
---|---|---|
Schmid 15' Muheim 25' Domgjoni 58' Qela 70' | Rapor |
İtalya v Ermenistan
12 Kasım 2016 (2016-11-12) 12.00 |
İtalya | 2-1 | Ermenistan |
---|---|---|
Cutrone 13' Marchizza 90+3' (pen.) | Rapor | Petrosyan 81' |
İsviçre v Macaristan
12 Kasım 2016 (2016-11-12) 15.00 |
İsviçre | 1-2 | Macaristan |
---|---|---|
Guillemenot 62' (pen.) | Rapor | B. Tóth 55', 85' (pen.) |
İtalya v İsviçre
15 Kasım 2016 (2016-11-15) 12.00 |
İtalya | 1-1 | İsviçre |
---|---|---|
Gabbia 16' | Rapor | Guillemenot 37' |
Ermenistan v Macaristan
15 Kasım 2016 (2016-11-15) 12.00 |
Ermenistan | 0-4 | Macaristan |
---|---|---|
Rapor | Szoboszlai 18' Bíró 25' Kleisz 87' Szabó 90' |
Grup 8
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bulgaristan (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 6 | Elit tur |
2 | Portekiz | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
3 | Belarus | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 6 | -4 | 4 | |
4 | Danimarka | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 | 3 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Bulgaristan v Portekiz
10 Kasım 2016 (2016-11-10) 10.00 |
Bulgaristan | 1-0 | Portekiz |
---|---|---|
Vieira 21' (kk) | Rapor |
Danimarka v Belarus
10 Kasım 2016 (2016-11-10) 13.30 |
Danimarka | 5-0 | Belarus |
---|---|---|
Kudsk 9' Buur 18' Kabongo 38' Bruun Larsen 39', 60' | Rapor |
Portekiz v Belarus
12 Kasım 2016 (2016-11-12) 10.00 |
Portekiz | 1-1 | Belarus |
---|---|---|
Miguel Luis 90+1' | Rapor | Lisakovich 79' (pen.) |
Danimarka v Bulgaristan
12 Kasım 2016 (2016-11-12) 13.30 |
Danimarka | 1-3 | Bulgaristan |
---|---|---|
Marcussen 11' | Rapor | Tilev 21' Yordanov 64', 80' |
15 Kasım 2016 (2016-11-15) 13.00 |
Portekiz | 2-1 | Danimarka |
---|---|---|
Tiago Dias 79' (pen.) Miguel Luis 88' | Rapor | Harboe Ramkilde 50' |
Belarus v Bulgaristan
15 Kasım 2016 (2016-11-15) 13.00 |
Belarus | 1-0 | Bulgaristan |
---|---|---|
Bakhar 83' | Rapor |
Grup 9
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fransa | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 | Elit tur |
2 | Çekya (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | |
3 | Slovenya | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 3 | +4 | 4 | |
4 | Estonya | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 14 | -14 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Estonya v Çekya
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 17.00 |
Estonya | 0-5 | Çekya |
---|---|---|
Rapor | Turyna 17', 70' Köstl 65' Šašinka 85' Chvěja 89' |
Çekya v Slovenya
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 17.00 |
Çekya | 2-1 | Slovenya |
---|---|---|
Sadílek 8' Šašinka 16' | Rapor | Novak 5' |
Slovenya v Estonya
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 17.00 |
Slovenya | 5-0 | Estonya |
---|---|---|
Mlakar 18', 87' Sredojevič 24', 59' Čoralič 27' | Rapor |
Grup 10
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İsveç | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 | 9 | Elit tur |
2 | Sırbistan (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 6 | |
3 | Malta | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 3 | |
4 | Moldova | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | -4 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
İsveç v Malta
9 Kasım 2016 (2016-11-09) 14.00 |
İsveç | 4-0 | Malta |
---|---|---|
Lidberg 2' Isherwood 17' Hadzikadunic 66' Gyökeres 87' | Rapor |
İsveç v Moldova
11 Kasım 2016 (2016-11-11) 14.00 |
İsveç | 1-0 | Moldova |
---|---|---|
Lidberg 26' | Rapor |
Sırbistan v İsveç
14 Kasım 2016 (2016-11-14) 14.00 |
Sırbistan | 2-3 | İsveç |
---|---|---|
Birmančević 28' Vlahović 55' | Rapor | Degerlund 42' Karlsson 82' Lidberg 90+1' |
Malta v Moldova
14 Kasım 2016 (2016-11-14) 14.00 |
Malta | 1-0 | Moldova |
---|---|---|
Friggieri 72' | Rapor |
Grup 11
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovakya | 3 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 | 9 | Elit tur |
2 | Polonya (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 1 | +6 | 6 | |
3 | Kuzey İrlanda | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 3 | |
4 | Kuzey Makedonya | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | -7 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Kuzey İrlanda v Slovakya
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 11.00 |
Kuzey İrlanda | 0-1 | Slovakya |
---|---|---|
Rapor | King 37' (kk) |
Kuzey Makedonya v Polonya
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 15.30 |
Kuzey Makedonya | 0-4 | Polonya |
---|---|---|
Rapor | Jóźwiak 48' Wojtkowski 65', 69' Tomczyk 82' |
Kuzey Makedonya v Kuzey İrlanda
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 11.00 |
Kuzey Makedonya | 1-2 | Kuzey İrlanda |
---|---|---|
Elmas 60' | Rapor | McKee 59' McClean 90' |
Slovakya v Polonya
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 15.30 |
Slovakya | 1-0 | Polonya |
---|---|---|
Tupta 86' | Rapor |
Slovakya v Kuzey Makedonya
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 15.30 |
Slovakya | 2-0 | Kuzey Makedonya |
---|---|---|
Baumgartner 55' Jedinák 90+3' | Rapor |
Polonya v Kuzey İrlanda
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 15.30 |
Polonya | 3-0 Awarded | Kuzey İrlanda |
---|---|---|
Schikowski 60' | Rapor |
Grup 12
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hırvatistan | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 | 9 | Elit tur |
2 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | 6 | |
3 | Faroe Adaları | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 | -5 | 3 | |
4 | Karadağ (H) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 5 | -3 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Hırvatistan v Kıbrıs Cumhuriyeti
9 Kasım 2016 (2016-11-09) 12.00 |
Hırvatistan | 4-0 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Lovren 37' Soldo 52' Majić 60' Majer 61' | Rapor |
Faroe Adaları v Karadağ
9 Kasım 2016 (2016-11-09) 12.00 |
Faroe Adaları | 2-1 | Karadağ |
---|---|---|
Agnarsson 49' Muller 59' | Rapor | Drinčić 36' |
Hırvatistan v Faroe Adaları
11 Kasım 2016 (2016-11-11) 12.00 |
Hırvatistan | 5-0 | Faroe Adaları |
---|---|---|
Soldo 32' Brekalo 37' Kulenović 58' Gjira 71' Moro 85' | Rapor |
Karadağ v Kıbrıs Cumhuriyeti
11 Kasım 2016 (2016-11-11) 12.00 |
Karadağ | 0-1 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Rapor | Matthaiou 75' |
Karadağ v Hırvatistan
14 Kasım 2016 (2016-11-14) 12.00 |
Karadağ | 1-2 | Hırvatistan |
---|---|---|
Krnić 85' | Rapor | Špikić 4' Halilović 45+3' |
Kıbrıs Cumhuriyeti v Faroe Adaları
14 Kasım 2016 (2016-11-14) 12.00 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 1-0 | Faroe Adaları |
---|---|---|
Matthaiou 5' (pen.) | Rapor |
Grup 13
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Türkiye | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 | 7 | Elit tur |
2 | Ukrayna (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 | |
3 | İzlanda | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 | |
4 | Letonya | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 7 | -5 | 1 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Letonya v Türkiye
6 Ekim 2016 (2016-10-06) 14.00 |
Letonya | 2-2 | Türkiye |
---|---|---|
Davidenkovs 11' Saveljevs 65' | Rapor | Demir 77' Kahraman 84' |
Ukrayna v Letonya
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 14.00 |
Ukrayna | 3-0 | Letonya |
---|---|---|
Alibekov 17' (pen.), 55' (pen.) Popov 90' | Rapor |
Türkiye v İzlanda
8 Ekim 2016 (2016-10-08) 14.00 |
Türkiye | 2-1 | İzlanda |
---|---|---|
Yüksel 10' Arslan 82' | Rapor | Andrésson 69' |
Türkiye v Ukrayna
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 14.00 |
Türkiye | 3-1 | Ukrayna |
---|---|---|
Koçaklı 57', 64' Yüksel 85' | Rapor | Dubinchak 20' |
İzlanda v Letonya
11 Ekim 2016 (2016-10-11) 14.00 |
İzlanda | 2-0 | Letonya |
---|---|---|
Gudjohnsen 19' Andrésson 88' | Rapor |
En iyi 3.ler listesi
Sıra | Grp | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | Belarus | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | Elite round |
2 | 6 | Galler | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 3 | |
3 | 1 | Rusya | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 | |
4 | 7 | İsviçre | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1[a] | |
5 | 9 | Slovenya | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1[a] | |
6 | 4 | Arnavutluk | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 0[b] | |
7 | 3 | Andorra | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 0[b] | |
8 | 2 | Romanya | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 | |
9 | 13 | İzlanda | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | 0 | |
10 | 5 | Azerbaycan | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | -4 | 0 | |
11 | 11 | Kuzey İrlanda | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 | |
12 | 10 | Malta | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | -5 | 0 | |
13 | 12 | Faroe Adaları | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | 0 |
Sıralama kuralları: 1) points; 2) goal difference; 3) goals scored; 4) disciplinary points; 5) coefficient; 6) drawing of lots.
Notlar:
- ^ a b Tie broken by disciplinary points.
- ^ a b Tie broken by disciplinary points.
Elit tur
Gürcistan'da oynanacak 2017 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonasına katılacak 7 takımı belirlemek amacıyla eleme turundan gelen 27 takımın direkt elite tura çıkan ile 7 grupta tek maç olarak oynadıkları eleme turudur. Gruplarını lider bitirenler turnuvaya katılmaya hak kazanırlar.
Torbalar
Sıra | Grp | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Seeding |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | - | İspanya | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Pot A |
2 | 4 | Almanya | 3 | 3 | 0 | 0 | 12 | 2 | +10 | 9 | |
3 | 12 | Hırvatistan | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 | 9 | |
4 | 3 | İsrail | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 9 | |
5 | 5 | Avusturya | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 4 | +6 | 9 | |
6 | 10 | İsveç | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 2 | +6 | 9 | |
7 | 2 | Hollanda | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | |
8 | 11 | Slovakya | 3 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 | 9 | Pot B |
9 | 9 | Fransa | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 | |
10 | 13 | Türkiye | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 | 7 | |
11 | 7 | İtalya | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 7 | |
12 | 2 | Norveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 2 | +10 | 6 | |
13 | 6 | Yunanistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 | 6 | |
14 | 9 | Çekya | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | |
15 | 7 | Macaristan | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 6 | Pot C |
16 | 11 | Polonya | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | +4 | 6[a] | |
17 | 6 | İngiltere | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6[b] | |
18 | 13 | Ukrayna | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6[b] | |
19 | 5 | Bosna-Hersek | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6[c] | |
20 | 4 | İrlanda | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6[c] | |
21 | 10 | Sırbistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 6 | |
22 | 8 | Bulgaristan | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 6 | Pot D |
23 | 3 | İskoçya | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 6 | |
24 | 12 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | 6 | |
25 | 1 | Finlandiya | 3 | 1 | 2 | 0 | 9 | 3 | +6 | 5 | |
26 | 1 | Belçika | 3 | 1 | 2 | 0 | 9 | 4 | +5 | 5 | |
27 | 8 | Portekiz | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
28 | 8 | Belarus | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 6 | -4 | 4 |
Sıralama kuralları: 1) puan; 2) gol averajı; 3) atılan gol; 4) disiplin puanları; 5) sıralama; 6) eşleşme durumu.
Notlar:
- ^ Poland were seeded according to their results in the qualifying round before their default victory against Northern Ireland was awarded.
- ^ a b Tie broken by disciplinary points.
- ^ a b Tie broken by disciplinary points.
Gruplar
Grup 1
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hollanda (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 | 7 | Final turnuvası |
2 | Yunanistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 4 | |
3 | Finlandiya | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 | |
4 | Ukrayna | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Hollanda v Finlandiya
23 Mart 2017 (2017-03-23) 16.00 |
Hollanda | 1-0 | Finlandiya |
---|---|---|
Pikkarainen 88' (kk) | Rapor |
Ukrayna v Yunanistan
23 Mart 2017 (2017-03-23) 19.00 |
Ukrayna | 2-0 | Yunanistan |
---|---|---|
Mykolenko 45+2' Rusyn 49' | Rapor |
Yunanistan v Finlandiya
25 Mart 2017 (2017-03-25) 14.00 |
Yunanistan | 4-1 | Finlandiya |
---|---|---|
Kampetsis 48', 90+1' Pavlidis 62' Vrousai 88' | Rapor | Eremenko 18' (pen.) |
Hollanda v Ukrayna
25 Mart 2017 (2017-03-25) 17.00 |
Hollanda | 2-0 | Ukrayna |
---|---|---|
Kadioglu 80' (pen.), 88' | Rapor |
Yunanistan v Hollanda
28 Mart 2017 (2017-03-28) 17.00 |
Yunanistan | 0-0 | Hollanda |
---|---|---|
Rapor |
Finlandiya v Ukrayna
28 Mart 2017 (2017-03-28) 17.00 |
Finlandiya | 2-1 | Ukrayna |
---|---|---|
Lappalainen 31', 51' | Rapor | Yanakov 90+3' |
Grup 2
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Almanya (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 1 | +7 | 9 | Final turnuvası |
2 | Sırbistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 4 | |
3 | Slovakya | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 5 | 0 | 3 | |
4 | Kıbrıs Cumhuriyeti | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 7 | -6 | 1 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
23 Mart 2017 (2017-03-23) 11.00 |
Almanya | 2-1 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Amenyido 3', 90+3' | Rapor | Matthaiou 16' |
Slovakya v Kıbrıs Cumhuriyeti
25 Mart 2017 (2017-03-25) 16.00 |
Slovakya | 5-0 | Kıbrıs Cumhuriyeti |
---|---|---|
Tupta 37', 40' Štefanec 68' Herc 75' Dubec 90+1' | Rapor |
Slovakya v Almanya
28 Mart 2017 (2017-03-28) 17.00 |
Slovakya | 0-4 | Almanya |
---|---|---|
Rapor | Hack 5' Özcan 18' Amenyido 57', 75' |
Kıbrıs Cumhuriyeti v Sırbistan
28 Mart 2017 (2017-03-28) 17.00 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 0-0 | Sırbistan |
---|---|---|
Rapor |
Grup 3
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İngiltere (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 1 | +10 | 9 | Final turnuvası |
2 | İspanya | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | |
3 | Norveç | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 6 | -4 | 3 | |
4 | Belarus | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 12 | -10 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
İspanya v Belarus
22 Mart 2017 (2017-03-22) 15.00 |
İspanya | 5-0 | Belarus |
---|---|---|
Óscar 16' Gómez 37', 74' Mboula 72', 90+2' | Rapor |
İngiltere v Norveç
22 Mart 2017 (2017-03-22) 15.00 |
İngiltere | 3-0 | Norveç |
---|---|---|
Mount 32' Edun 46' Field 55' | Rapor |
İspanya v İngiltere
24 Mart 2017 (2017-03-24) 15.00 |
İspanya | 0-3 | İngiltere |
---|---|---|
Rapor | Alexander-Arnold 9', 64' (pen.) Willock 86' |
Norveç v Belarus
24 Mart 2017 (2017-03-24) 15.00 |
Norveç | 2-1 | Belarus |
---|---|---|
Grødem 19' Ajer 27' (pen.) | Rapor | Dickenkov 61' |
Norveç v İspanya
27 Mart 2017 (2017-03-27) 15.00 |
Norveç | 0-2 | İspanya |
---|---|---|
Rapor | Gómez 45+2' Mboula 68' |
Belarus v İngiltere
27 Mart 2017 (2017-03-27) 15.00 |
Belarus | 1-5 | İngiltere |
---|---|---|
Mukhamedau 5' | Rapor | Nmecha 15' Buckley-Ricketts 24' Edwards 57' Willock 61', 74' |
Grup 4
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portekiz (H) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | Final turnuvası |
2 | Hırvatistan | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 4 | |
3 | Türkiye | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | |
4 | Polonya | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 3 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Hırvatistan v Polonya
25 Mart 2017 (2017-03-25) 15.00 |
Hırvatistan | 2-0 | Polonya |
---|---|---|
Kalaica 5' Brekalo 13' (pen.) | Rapor |
Portekiz v Polonya
28 Mart 2017 (2017-03-28) 17.00 |
Portekiz | 3-1 | Polonya |
---|---|---|
Rui Pedro 39', 82' Queirós 75' | Rapor | Listkowski 29' |
Grup 5
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bulgaristan | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 | 7 | Final turnuvası |
2 | Bosna-Hersek | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | |
3 | İsrail | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | |
4 | Fransa (H) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 | 1 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
İsrail v Bulgaristan
22 Mart 2017 (2017-03-22) 19.00 |
İsrail | 1-1 | Bulgaristan |
---|---|---|
Abu Fani 56' | Rapor | Genchev 86' |
İsrail v Bosna-Hersek
24 Mart 2017 (2017-03-24) 16.30 |
İsrail | 1-1 | Bosna-Hersek |
---|---|---|
Abu Fani 18' | Rapor | Mustedanagić 3' |
Fransa v Bulgaristan
24 Mart 2017 (2017-03-24) 19.00 |
Fransa | 1-2 | Bulgaristan |
---|---|---|
Diaby 66' | Rapor | Krastev 14' Yordanov 56' |
Bulgaristan v Bosna-Hersek
27 Mart 2017 (2017-03-27) 19.00 |
Bulgaristan | 3-1 | Bosna-Hersek |
---|---|---|
Rusev 4' (pen.) Krastev 29', 45+1' | Rapor | Demirović 64' |
Grup 6
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çekya (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 | 9 | Final turnuvası |
2 | Macaristan | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | |
3 | Avusturya | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 3 | |
4 | İskoçya | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 | -5 | 0 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
Avusturya v İskoçya
22 Mart 2017 (2017-03-22) 11.00 |
Avusturya | 3-0 | İskoçya |
---|---|---|
Arase 8' Jakupovic 65' (pen.) Lovrić 79' (pen.) | Rapor |
Macaristan v Çekya
22 Mart 2017 (2017-03-22) 17.00 |
Macaristan | 1-2 | Çekya |
---|---|---|
Csernik 58' | Rapor | Lingr 16' Turyna 27' |
24 Mart 2017 (2017-03-24) 11.00 |
Avusturya | 1-3 | Macaristan |
---|---|---|
Sahanek 22' | Rapor | Tömösvári 36' Bíró 44' Szabó 90+3' |
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště Hakem: Manfredas Lukjančukas (Litvanya) |
Çekya v Avusturya
27 Mart 2017 (2017-03-27) 19.00 |
Çekya | 3-0 | Avusturya |
---|---|---|
Sahanek 2' (kk) Mareček 76' Sadílek 89' | Rapor |
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště Hakem: Charalambos Kalogeropoulos (Yunanistan) |
İskoçya v Macaristan
27 Mart 2017 (2017-03-27) 19.00 |
İskoçya | 1-2 | Macaristan |
---|---|---|
Johnston 74' (pen.) | Rapor | B. Bíró 35' B. Szabó 87' (pen.) |
Grup 7
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İsveç | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | +3 | 6 | Final turnuvası |
2 | İrlanda | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6 | |
3 | Belçika (H) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | |
4 | İtalya | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 4 | -3 | 1 |
Sıralama kuralları:
(H) Ev sahibi.
İsveç v Belçika
23 Mart 2017 (2017-03-23) 16.00 |
İsveç | 1-2 | Belçika |
---|---|---|
Ingelsson 17' | Rapor | Verstraete 37' Rigo 82' |
İsveç v İrlanda
25 Mart 2017 (2017-03-25) 14.00 |
İsveç | 3-0 | İrlanda |
---|---|---|
Ingelsson 25' Sabovic 52' Isak 73' | Rapor |
Katılacak ülkeler
Takım | Katılım şekli | Katılım tarihi | Önceki katılımlar1 sadece U-19 (2002'den beri) |
---|---|---|---|
Gürcistan | Evsahibi | 26 Ocak 2015[2] | 1 (2013) |
Hollanda | Elit turu grup 1 lideri | 28 Mart 2017 | 4 (2010, 2013, 2015, 2016) |
Almanya | Elit turu grup 2 lideri | 28 Mart 2017 | 8 (2002, 2004, 2005, 2007, 2008, 2014, 2015, 2016) |
İngiltere | Elit turu grup 3 lideri | 24 Mart 2017 | 8 (2002, 2003, 2005, 2008, 2009, 2010, 2012, 2016) |
Portekiz | Elit turu grup 4 lideri | 28 Mart 2017 | 8 (2003, 2006, 2007, 2010, 2012, 2013, 2014, 2016) |
Bulgaristan | Elit turu grup 5 lideri | 27 Mart 2017 | 2 (2008, 2014) |
Çekya | Elit turu grup 6 lideri | 27 Mart 2017 | 4 (2002, 2003, 2008, 2011) |
İsveç | Elit turu grup 7 lideri | 28 Mart 2017 | 0 (ilk kez) |
- 1Kalın yazılı yıllar şampiyonluk, italik yazılı yıllar ev sahibi
Kaynakça
Dış bağlantılar
- Official website at UEFA.com
- Match list[ölü/kırık bağlantı] at rsssf.com