2019 Dünya Eskrim Şampiyonası
2019 Dünya Eskrim Şampiyonası | |
---|---|
Mekan | SYMA Spor ve Konferans Merkezi |
Yer | Budapeşte, Macaristan |
Tarih | 15-23 Temmuz 2019 |
2019 Dünya Eskrim Şampiyonası | ||
---|---|---|
Epe | erkekler | kadınlar |
Takım epe | erkekler | kadınlar |
Flöre | erkekler | kadınlar |
Takım flöre | erkekler | kadınlar |
Kılıç | erkekler | kadınlar |
Takım kılıç | erkekler | kadınlar |
|
2019 Dünya Eskrim Şampiyonası, 15-23 Temmuz 2019 tarihlerinde Budapeşte, Macaristan'da yapıldı.[1]
Program
On iki etkinlik düzenlendi.[2]
Tüm saatler (UTC+2) yerel saatine göredir.
Tarih | Saat | Tur |
---|---|---|
15 Temmuz 2019 | 09:00 | Kadınlar epe elemeleri |
13:00 | Erkekler kılıç elemeleri | |
16 Temmuz 2019 | 09:00 | Kadınlar flöre elemeleri |
14:00 | Erkekler epe elemeleri | |
17 Temmuz 2019 | 09:00 | Erkekler flöre elemeleri |
14:00 | Kadınlar kılıç elemeleri | |
18 Temmuz 2019 | 18:40 | Kadınlar epe |
Erkekler kılıç | ||
19 Temmuz 2019 | 18:30 | Erkekler epe |
Kadınlar flöre | ||
20 Temmuz 2019 | 09:40 | Kadınlar takım epe elemeleri |
10:40 | Erkekler takım kılıç elemeleri | |
18:30 | Kadınlar kılıç | |
Erkekler flöre | ||
21 Temmuz 2019 | 08:30 | Erkekler takım epe elemeleri |
Kadınlar takım flöre elemeleri | ||
16:00 | Kadınlar takım epe | |
Erkekler takım kılıç | ||
22 Temmuz 2019 | 09:40 | Erkekler takım flöre elemeleri |
11:15 | Kadınlar takım kılıç elemeleri | |
16:00 | Kadınlar takım flöre | |
Erkekler takım epe | ||
23 Temmuz 2019 | 16:00 | Kadınlar takım kılıç |
Erkekler takım flöre |
Madalya özeti
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Macaristan)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya (RUS) | 3 | 3 | 1 | 7 |
2 | Fransa (FRA) | 2 | 3 | 0 | 5 |
3 | Güney Kore (KOR) | 2 | 0 | 2 | 4 |
4 | Macaristan (HUN)* | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Ukrayna (UKR) | 1 | 1 | 2 | 4 |
6 | Çin (CHN) | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | ABD (USA) | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | Brezilya (BRA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | İtalya (ITA) | 0 | 1 | 7 | 8 |
10 | Büyük Britanya (GBR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Hong Kong (HKG) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Yunanistan (GRE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İran (IRI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romanya (ROU) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
İsviçre (SUI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (15 Ülke) | 12 | 12 | 18 | 42 |
Erkekler etkinlikleri
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Bireysel epe ayrıntılar | Gergely Siklósi Macaristan | Sergey Bida Rusya | Andrea Santarelli İtalya |
İhor Reyzlin Ukrayna | |||
Takım epe ayrıntılar | Fransa Alexandre Bardenet Yannick Borel Ronan Gustin Daniel Jerent | Ukrayna Anatoliy Herey Bohdan Nikişın İhor Reyzlin Roman Sviçkar | İsviçre Max Heinzer Lucas Malcotti Michele Niggeler Benjamin Steffen |
Bireysel flöre ayrıntılar | Enzo Lefort (FRA) | Marcus Mepstead (GBR) | Son Young-ki (KOR) |
Dmitriy Jerebçenko (RUS) | |||
Takım flöre ayrıntılar | ABD Miles Chamley-Watson Race Imboden Alexander Massialas Gerek Meinhardt | Fransa Erwann Le Pechoux Enzo Lefort Julien Mertine Maxime Pauty | İtalya Giorgio Avola Andrea Cassarà Alessio Foconi Daniele Garozzo |
Bireysel kılıç ayrıntılar | Oh Sang-uk Güney Kore | András Szatmári Macaristan | Mücteba Abidini İran |
Luca Curatoli İtalya | |||
Takım kılıç ayrıntılar | Güney Kore Gu Bon-gil Ha Han-sol Kim Jun-ho Oh Sang-uk | Macaristan Tamás Decsi Csanád Gémesi András Szatmári Áron Szilágyi | İtalya Enrico Berrè Luca Curatoli Aldo Montano Luigi Samele |
Kadınlar etkinlikleri
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Bireysel epe ayrıntılar | Nathalie Moellhausen Brezilya | Lin Sheng Çin | Olena Krıvıtska Ukrayna |
Vivian Kong Hong Kong | |||
Takım epe ayrıntılar | Çin Lin Sheng Sun Yiwen Xu Anqi Zhu Mingye | Rusya Tatyana Andryuşina Violetta Hrapina Violetta Kolobova Lübov Şutova | İtalya Alice Clerici Rossella Fiamingo Federica Isola Mara Navarria |
Bireysel flöre ayrıntılar | İnna Deriglazova Rusya | Pauline Ranvier Fransa | Arianna Errigo İtalya |
Elisa Di Francisca İtalya | |||
Takım flöre ayrıntılar | Rusya İnna Deriglazova Anastasiya İvanova Larisa Korobeynikova Adelina Zagidullina | İtalya Elisa Di Francisca Arianna Errigo Francesca Palumbo Alice Volpi | ABD Jacqueline Dubrovich Lee Kiefer Nzingha Prescod Nicole Ross |
Bireysel kılıç ayrıntılar | Olha Harlan (UKR) | Sofya Velikaya (RUS) | Teodora Gundura (GRE) |
Bianca Pascu (ROU) | |||
Takım kılıç ayrıntılar | Rusya Yana Yegoryan Olga Nikitina Sofiya Pozdnyakova Sofya Velikaya | Fransa Cécilia Berder Manon Brunet Charlotte Lembach Caroline Queroli | Güney Kore Choi Soo-yeon Hwang Seon-a Kim Ji-yeon Yoon Ji-su |
Kaynakça
- ^ "Hungary To Host Both World Fencing Championships And World Modern Pentathlon Championships In 2019". hungarytoday.hu. 29 Kasım 2016. 19 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2019.
- ^ "Program". 22 Haziran 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Temmuz 2019.
Dış bağlantılar
- Resmi internet sitesi 18 Temmuz 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.