2019 Dünya Tekvando Grand Slam
2019 Dünya Tekvando Grand Slam | |
---|---|
Mekan | Wuxi Taihu Uluslararası Fuar Merkezi |
Yer | Wuxi, Çin |
Tarih | 18-20 Aralık |
← 2018 2022 → |
2019 Dünya Tekvando Grand Slam, Dünya Tekvando Grand Slam serisinin üçüncü turnuvası olarak 18-20 Aralık tarihleri arasında Çin'in Wuxi şehrindeki Wuxi Taihu Uluslararası Fuar Merkezi'nde yapıldı.[1][2]
Eleme Turnuvaları
Turnuva | Sonuç |
---|---|
Turnuva 1 | 2018 Grand Slam kazananı |
Turnuva 2 | 2019 Dünya Şampiyonası kazananı (Ağır sıkletler) |
Turnuva 3 | 2019 Dünya Şampiyonası kazananı (Hafif sıkletler) |
Turnuva 4 | 2018 Grand Slam ikincisi |
Turnuva 5 | 2019 Grand Prix Finali birincisi |
Turnuva 6 | 2019 Grand Prix Seri 3 Şampiyonu |
Turnuva 7 | 2019 Grand Prix Seri 2 Şampiyonu |
Turnuva 8 | 2019 Grand Prix Seri 1 Şampiyonu |
Turnuva 9 | 1. sıra sporcusu Açık II. Eleme Turnuvası |
Turnuva 10 | 1. sıra sporcusu Açık I. Eleme Turnuvası |
- Bir sporcunun birden fazla yarışmaya katılma hakkı alması durumunda, pozisyonu en yüksek seribaşı sporcuya atanır ve boş seribaşları pozisyonları sadece diğer seribaşı sporcuları tarafından doldurulur
- Kasım 2019'in en yüksek Olimpiyat rütbeli sporcuları boş pozisyonu dolduracak, ancak sırlama için değil.
Seribaşı Olmayan Sporcular aşağıdaki gibidir:
- 2019 II. Eleme Turnuvası 2.
- 2019 I. Eleme Turnuvası 2.
- 2019 II. Eleme Turnuvası 3.
- 2019 I. Eleme Turnuvası 3.
- Dünya Taekwondo Teknik Komitesi'nin Tavsiyesi üzerine
- Ev Sahibi Ülke Sporcusu
Etkinlik takvimi
Yarışma 18 Aralık - 20 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Etkinlik Tarihi | Sıkletler | |
---|---|---|
Erkekler | Kadınlar | |
18 Aralık | -68 kg | -67 kg |
-80 kg | ||
19 Aralık | +80 kg | -49 kg |
-57 kg | ||
20 Aralık | -58 kg | +67 kg |
Madalya özeti
Erkekler
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
58 kg | Bae Jun-seo (KOR) | Lee Min-yeong (KOR) | Liang Yushuai (CHN) |
68 kg | Lee Dae-hoon (KOR) | Zhao Shuai (CHN) | Lin Wenye (CHN) |
80 kg | Maksim Khramtsov (RUS) | Hwan Nam-goong (KOR) | Nikita Rafalovich (UZB) |
+80 kg | In Kyo-don (KOR) | Mahama Cho (GBR) | Rafail Aiukaev (RUS) |
Kadınlar
Event | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
49 kg | Panipak Wongpattanakit (THA) | Wu Jingyu (CHN) | Zuo Ju (CHN) |
57 kg | Zhou Lijun (CHN) | Jade Jones (GBR) | Luo Zongshi (CHN) |
67 kg | Matea Jelić (CRO) | Doris Pole (CRO) | Guo Yunfei (CHN) |
+67 kg | Lee Da-bin (KOR) | Bianca Walkden (GBR) | Zheng Shuyin (CHN) |
Madalya tablosu
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Güney Kore (KOR) | 4 | 2 | 0 | 6 |
2 | Çin (CHN) | 1 | 2 | 6 | 9 |
3 | Hırvatistan (CRO) | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Rusya (RUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Tayland (THA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Büyük Britanya (GBR) | 0 | 3 | 0 | 3 |
7 | Özbekistan (UZB) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam (7 Ülke) | 8 | 8 | 8 | 24 |