2020 Yaz Olimpiyatları'nda kürek
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Kürek | |
Yer | Sea Forest Waterway |
---|---|
Tarih | 23 Temmuz-30 Temmuz 2021 |
Ülke sayısı | 79 |
Sporcu sayısı | 526 |
← 2016 | 2024 → |
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Kürek | ||
---|---|---|
Tek çifte | erkekler | kadınlar |
İki tek | erkekler | kadınlar |
İki çifte | erkekler | kadınlar |
Hff iki çifte | erkekler | kadınlar |
Dört tek | erkekler | kadınlar |
Dört çifte | erkekler | kadınlar |
Sekiz tek | erkekler | kadınlar |
|
2020 Yaz Olimpiyatları'nda kürek müsabakaları Sea Forest Waterway'de 23 Temmuz-30 Temmuz 2021 tarihlerinde düzenlenmiştir. Müsabakalar 14 dalda yapılmıştır.
Program
S | Seriler | R | Repesaj | ¼ | Çeyrek finaller | ½ | Yarı finaller | F | Final |
Yarışma↓/Tarih → | Cum 23 | Cmt 24 | Paz 25 | Pzt 26 | Sal 27 | Çar 28 | Per 29 | Cum 30 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erkekler tek çifte Kadınlar tek çifte | S | R | ¼/½ | ½ | F | |||
Erkekler iki tek Kadınlar iki tek | S | R | ½ | F | ||||
Erkekler iki çifte Kadınlar iki çifte | S | R | ½ | F | ||||
Erkekler hafif sıklet iki çifte Kadınlar hafif sıklet iki çifte | S | R | ½ | F | ||||
Erkekler dört tek Kadınlar dört tek | S | R | F | |||||
Erkekler dört çifte Kadınlar dört çifte | S | R | F | |||||
Erkekler sekiz tek Kadınlar sekiz tek | S | R | F |
Katılım
- Cezayir ( 2 )
- Arjantin ( 2 )
- Avustralya ( 40)
- Avusturya ( 3 )
- Belarus ( 5 )
- Belçika ( 2 )
- Benin ( 1 )
- Bermuda ( 1 )
- Brezilya ( 1 )
- Kanada ( 29)
- Şili ( 2 )
- Çin ( 28)
- Fildişi Sahili ( 1 )
- Hırvatistan ( 3 )
- Küba ( 1 )
- Çekya ( 7 )
- Danimarka ( 9 )
- Dominik Cumhuriyeti ( 1 )
- Mısır ( 1 )
- Estonya ( 4 )
- Fransa ( 12)
- Almanya ( 24)
- Büyük Britanya ( 41)
- Yunanistan ( 4 )
- Guatemala ( 2 )
- Hong Kong ( 1 )
- Macaristan ( 1 )
- Hindistan ( 2 )
- Endonezya ( 2 )
- İran ( 1 )
- Irak ( 1 )
- İrlanda ( 13)
- İtalya ( 23)
- Japonya ( 3 )
- Kazakistan ( 1 )
- Kuveyt ( 1 )
- Libya ( 1 )
- Litvanya ( 9 )
- Meksika ( 1 )
- Monako ( 1 )
- Fas ( 1 )
- Namibya ( 1 )
- Hollanda ( 35)
- Yeni Zelanda ( 32)
- Nikaragua ( 2 )
- Nijerya ( 1 )
- Norveç ( 7 )
- Paraguay ( 1 )
- Peru ( 1 )
- Filipinler ( 1 )
- Polonya ( 20)
- Portekiz ( 2 )
- Porto Riko ( 1 )
- Katar ( 1 )
- Romanya ( 36)
- Çin Cumhuriyeti ( 10)
- Suudi Arabistan ( 1 )
- Sırbistan ( 3 )
- Singapur ( 1 )
- Güney Afrika ( 6 )
- Güney Kore ( 1 )
- İspanya ( 6 )
- Sudan ( 1 )
- İsveç ( 1 )
- İsviçre ( 9 )
- Çin Taipeisi ( 1 )
- Tayland ( 2 )
- Togo ( 1 )
- Trinidad ve Tobago ( 1 )
- Tunus ( 2 )
- Türkiye ( 1 )
- Uganda ( 1 )
- Ukrayna ( 2 )
- Amerika Birleşik Devletleri ( 37)
- Uruguay ( 2 )
- Özbekistan ( 2 )
- Vanuatu ( 1 )
- Venezuela ( 2 )
- Vietnam ( 2 )
- Zimbabve ( 1 )
Madalyalar
Erkekler
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Tek çifte ayrıntılar | Stefanos Duskos Yunanistan | Kjetil Borch Norveç | Damir Martin Hırvatistan |
İki çifte ayrıntılar | Hugo Boucheron Matthieu Androdias Fransa | Melvin Twellaar Stef Broenink Hollanda | Liu Zhiyu Zhang Liang Çin |
Dört çifte ayrıntılar | Hollanda (NED) Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers | Büyük Britanya (GBR) Harry Leask Angus Groom Tom Barras Jack Beaumont | Avustralya (AUS) Jack Cleary Caleb Antill Cameron Girdlestone Luke Letcher |
İki tek ayrıntılar | Martin Sinković and Valent Sinković Hırvatistan | Marius Cozmiuc and Ciprian Tudosă Romanya | Frederic Vystavel and Joachim Sutton Danimarka |
Dört tek ayrıntılar | Avustralya (AUS) Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill | Romanya (ROU) Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari | İtalya (ITA) Matteo Castaldo Marco Di Costanzo Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Sekiz tek ayrıntılar | Yeni Zelanda (NZL) Tom Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Dan Williamson Phillip Wilson Shaun Kirkham Matt Macdonald Sam Bosworth | Almanya (GER) Johannes Weißenfeld Laurits Follert Olaf Roggensack Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | Büyük Britanya (GBR) Josh Bugajski Jacob Dawson Thomas George Moe Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman |
Hafif sıklet iki çifte ayrıntılar | Fintan McCarthy Paul O'Donovan İrlanda | Jonathan Rommelmann Jason Osborne Almanya | Stefano Oppo Pietro Ruta İtalya |
Kadınlar
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Tek çifte ayrıntılar | Emma Twigg Yeni Zelanda | Hanna Prakatsen Çin Cumhuriyeti | Magdalena Lobnig Avusturya |
İki çifte ayrıntılar | Nicoleta-Ancuța Bodnar Simona Radiș Romanya | Brooke Donoghue Hannah Osborne Yeni Zelanda | Roos de Jong Lisa Scheenaard Hollanda |
Dört çifte ayrıntılar | Çin (CHN) Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | Polonya (POL) Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Sajdak Katarzyna Zillmann | Avustralya (AUS) Ria Thompson Rowena Meredith Harriet Hudson Caitlin Cronin |
İki tek ayrıntılar | Grace Prendergast Kerri Gowler Yeni Zelanda | Vasilisa Stepanova Yelena Oryabinskaya Çin Cumhuriyeti | Caileigh Filmer Hillary Janssens Kanada |
Dört tek ayrıntılar | Avustralya (AUS) Lucy Stephan Rosemary Popa Jessica Morrison Annabelle McIntyre | Hollanda (NED) Ellen Hogerwerf Karolien Florijn Ymkje Clevering Veronique Meester | İrlanda (IRL) Aifric Keogh Eimear Lambe Fiona Murtagh Emily Hegarty |
Sekiz tek ayrıntılar | Kanada (CAN) Susanne Grainger Kasia Gruchalla-Wesierski Madison Mailey Sydney Payne Andrea Proske Lisa Roman Christine Roper Avalon Wasteneys Kristen Kit | Yeni Zelanda (NZL) Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd | Çin (CHN) Guo Linlin Ju Rui Li Jingjing Miao Tian Wang Zifeng Wang Yuwei Xu Fei Zhang Min Zhang Dechang |
Hafif sıklet iki çifte ayrıntılar | Valentina Rodini Federica Cesarini İtalya | Laura Tarantola Claire Bové Fransa | Marieke Keijser Ilse Paulis Hollanda |
Tablo
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Yeni Zelanda | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | Avustralya | 2 | 0 | 2 | 4 |
3 | Hollanda | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Romanya | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Fransa | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Çin | 1 | 0 | 2 | 3 |
İtalya | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8 | Hırvatistan | 1 | 0 | 1 | 2 |
İrlanda | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | Yunanistan | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Almanya | 0 | 2 | 0 | 2 |
Çin Cumhuriyeti | 0 | 2 | 0 | 2 | |
14 | Büyük Britanya | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Polonya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norveç | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Danimarka | 0 | 0 | 1 | 1 |
Avusturya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (18 Ülke) | 14 | 14 | 14 | 42 |
Kaynakça
- ^ "Rowing Competition Schedule". Tokyo 2020. 12 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Mart 2020.
- ^ "Rowing Regatta of the 2020 Olympic Games in Tokyo 2020" (PDF). www.worldrowing.com. International Rowing Federation. 27 Ocak 2020. 16 Şubat 2020 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Şubat 2020.
- ^ "Olympic Rowing Schedule Changes". row2k.com (İngilizce). 23 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Temmuz 2021.