Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді 2023
Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді 2023 | |
---|---|
Загальна інформація | |
Місто | Еспоо |
Розігрується медалей | 44 комплекти |
Відкриття | 12 липня |
Закриття | 16 липня |
Арена | Леппяваара |
Медіафайли у Вікісховищі | |
2025 → |
Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді 2023 буде проведений 12-16 липня в Еспоо.
Змагання з усіх дисциплін, крім спортивної ходьби, будуть проведені на стадіоні спортивного парку «Леппяваара»[fi]. Траса ходьби буде прокладена вулицями міста.
Рішення про надання фінському місту права провести чемпіонат було прийнято Радою Європейської легкоатлетичної асоціації 8 травня 2021[1].
Призери
Чоловіки
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 метрів | Джеремая Азу Велика Британія | 10,05 | Рафаель Бужу Нідерланди | 10,17 | Пабло Матео Франція | 10,18 |
200 метрів | Блессінг Афріфа Ізраїль | 20,67 | Рафаель Бужу Нідерланди | 20,68 | Тімоте Мументалер Швейцарія | 20,85 |
400 метрів | Говард Бендтдаль Інгвальдсен Норвегія | 45,13 | Ліонель Шпітц Швейцарія | 45,27 PB | Мольнар Аттіла Угорщина | 45,36 |
800 метрів | Яні Мез'ян Франція | 1.45,92 | Ітан Гассі Велика Британія | 1.45,95 | Поль Ансельміні Франція | 1.45,99 |
1500 метрів | Стефан Ніллессен Нідерланди | 3.43,45 | Мохамед Аттауї Іспанія | 3.43,63 | Самуель Пільстрем Швеція | 3.43,73 |
5000 метрів | Чарльз Гікс Велика Британія | 13.35,07 | Ееміль Геландер Фінляндія | 13.40,15 PB | Вілл Барнікоут Велика Британія | 13.45,24 PB |
10000 метрів | Рорі Леонард Велика Британія | 29.08,33 | Франческо Гуерра Італія | 29.11,86 | Мігель Байдаль Іспанія | 29.14,91 |
110 метрів з бар'єрами | Саша Зоя Франція | 13,31 | Лоренцо Нделе Сімонеллі Італія | 13,36 | Ерванн Сінна Франція | 13,47 PB |
400 метрів з бар'єрами | Ісмаїл Незір Туреччина | 49,19 | Берке Акчам Туреччина | 49,48 SB | Оскар Едлунд Швеція | 49,57 PB |
3000 метрів з перешкодами | Алехандро Кіхада Іспанія | 8.28,91 PB | Етсон Барруш Португалія | 8.32,08 | Баптіст Гійон Франція | 8.33,64 |
4×100 метрів | Італія
| 38,92 NU23R | Франція
| 38,92 SB | Польща
| 39,06 |
4×400 метрів | Італія
| 3.02,49 | Туреччина
| 3.03,04 NU23R | Велика Британія
| 3.03,12 SB |
Ходьба 20 кілометрів | Пол Мак-Грат Іспанія | 1:21.03 PB | Андреа Козі Італія | 1:23.02 | Єррі Йокінен Фінляндія | 1:24.41 NU23R |
Стрибки у висоту | Алі Ерен Унлю Туреччина | 2,22 | Роман Петрук Україна Олег Дорощук Україна | 2,19 | не вручалась | |
Стрибки з жердиною | Юхо Аласаарі Фінляндія | 5,71 =NU23R | Робін Еміг Франція | 5,66 | Пол Хеуген Ліллефоссе Норвегія | 5,66 |
Стрибки у довжину | Генрік Флотнес Норвегія | 7,96 PB | Сімон Батц Німеччина | 7,72 | Немет Матьяш Угорщина | 7,71 |
Потрійний стрибок | Сімон Гор Франція | 16,40 SB | Габріель Валльмарк Швеція | 16,24 SB | Батухан Чакір Туреччина | 16,16 |
Штовхання ядра | Тіціан Лаурія Німеччина | 19,80 PB | Ерік Майгефер Німеччина | 19,44 SB | Мухамет Рамадані Косово | 19,20 |
Метання диска | Міколас Алекна Литва | 68,34 CR | Маріус Каргес Німеччина | 62,56 | Ясьєль Сотеро Іспанія | 61,69 |
Метання молота | Михайло Кохан Україна | 77,21 SB | Мерлін Гуммель Німеччина | 75,61 | Зерен Клозе Німеччина | 73,70 |
Метання списа | Артур Фельфнер Україна | 83,04 SB | Топіас Лайне Фінляндія | 79,77 | Мікеле Фіна Італія | 77,23 PB |
Десятиборство | Маркус Роот Норвегія | 8608 CR | Сандер Скотхейм Норвегія | 8561 | Свен Розен Нідерланди | 8128 |
Жінки
Дисципліни | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 метрів | Нкетія Седо Нідерланди | 11,22 | Такач Богларка Угорщина | 11,30 | Мелісса Гутшмідт Швейцарія | 11,33 |
200 метрів | Дельфін Нканса Іспанія | 23,31 | Такач Богларка Угорщина | 23,33 | Полінікі Еммануїліду Греція | 23,41 |
400 метрів | Ємі Мері Джон Велика Британія | 51,04 PB | Генрієтте Єгер Норвегія | 51,06 NR | Кілі Годжкінсон Велика Британія | 51,76 PB |
800 метрів | Даніела Гарсія Іспанія | 2.02,96 | Веєра Маттіла Фінляндія | 2.03,14 PB | Георгія-Марія Десполларі Греція | 2.04,14 |
1500 метрів | Софі О'Салліван Ірландія | 4.07,18 PB | Сара Гілі Ірландія | 4.07,36 | Шеннон Флокхарт Велика Британія | 4.08,37 PB |
5000 метрів | Меган Кіт Велика Британія | 15.34,33 | Марія Фореро Іспанія | 15.43,22 | Аміна Матауг Нідерланди | 15.50,83 |
10000 метрів | Еліс Гудолл Велика Британія | 33.16,45 | Сара Нестола Італія | 33.17,51 | Аурора Бадо Італія | 34.12,75 |
100 метрів з бар'єрами | Дітаджі Канбунджі Швейцарія | 12,68 CR | Елена Карраро Італія | 12,97 | Тот Анна Угорщина | 12,97 |
400 метрів з бар'єрами | Андреа Роот Норвегія | 55,78 SB | Луїз Мараваль Франція | 55,83 PB | Лена Пресслер Австрія | 55,94 NR |
3000 метрів з перешкодами | Олівія Гюрт Німеччина | 9.26,98 CR | Грета Карінаускайте Литва | 9.30,96 | Марта Серрано Іспанія | 9.41,47 |
4×100 метрів | Велика Британія
| 43,04 CR | Франція
| 43,39 SB | Швейцарія
| 43,59 NU23R |
4×400 метрів | Франція
| 3.30,60 | Швейцарія
| 3.30,62 NU23R | Іспанія
| 3.31,11 NU23R |
Ходьба 20 кілометрів | Полін Стей Франція | 1:31.17 NU23R | Александріна Міхай Італія | 1:32.32 PB | Камілль Мутар Франція | 1:35.40 |
Стрибки у висоту | Олена Куліченко Кіпр | 1,91 | Панайота Досі Греція | 1,89 PB | Вікторія М'ясо Польща | 1,87 SB |
Стрибки з жердиною | Марі-Жулі Боннен Франція | 4,50 SB | Елін Векеманс Бельгія | 4,45 | Кітті Фріле Фає Норвегія | 4,40 PB |
Стрибки у довжину | Ларісса Япікіно Італія | 6,93 | Майя Оскаг Швеція | 6,73 | Тессі Ебоселе Іспанія | 6,63 |
Потрійний стрибок | Марія Вісенте Іспанія | 14,21 SB | Майя Оскаг Швеція | 13,76 | Єссіка Кяхяря Фінляндія | 13,59 |
Штовхання ядра | Аліда ван Дален Нідерланди | 18,32 SB | Серена Вінсент Велика Британія | 16,93 PB | Емілія Кангас Фінляндія | 16,75 |
Метання диска | Аліда ван Дален Нідерланди | 56,77 | Езлем Беджерек Туреччина | 55,38 | Лотта Флатум Норвегія | 54,45 |
Метання молота | Сілья Косонен Фінляндія | 73,71 CR | Шарлотт Пейн Велика Британія | 69,22 | Айлін Кюн Німеччина | 68,30 |
Метання списа | Еліна Дженго Греція | 60,73 | Гедлі Тугі Естонія | 57,62 | Анні-Ліннеа Аланен Фінляндія | 56,67 |
Семиборство | Сага Ваннінен Фінляндія | 6317 | Софі Доктер Нідерланди | 6256 | Піппі Лотта Енок Естонія | 6002 |
Медальний залік
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Велика Британія | 7 | 3 | 4 | 14 |
2 | Франція | 6 | 4 | 5 | 15 |
3 | Нідерланди | 4 | 3 | 2 | 9 |
4 | Іспанія | 4 | 2 | 5 | 11 |
5 | Норвегія | 4 | 2 | 3 | 9 |
6 | Італія | 3 | 6 | 2 | 11 |
7 | Фінляндія | 3 | 3 | 4 | 10 |
8 | Німеччина | 2 | 4 | 2 | 8 |
9 | Туреччина | 2 | 3 | 1 | 6 |
10 | Україна | 2 | 2 | 0 | 4 |
11 | Швейцарія | 1 | 2 | 3 | 6 |
12 | Греція | 1 | 1 | 2 | 4 |
13 | Ірландія | 1 | 1 | 0 | 2 |
Бельгія | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Литва | 1 | 1 | 0 | 2 | |
16 | Ізраїль | 1 | 0 | 0 | 1 |
Кіпр | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18 | Швеція | 0 | 3 | 2 | 5 |
19 | Угорщина | 0 | 2 | 3 | 5 |
20 | Естонія | 0 | 1 | 1 | 2 |
21 | Португалія | 0 | 1 | 0 | 1 |
22 | Польща | 0 | 0 | 2 | 2 |
23 | Австрія | 0 | 0 | 1 | 1 |
Косово | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (24 збірні) | 44 | 45 | 43 | 132 |
Виступ українців
До складу збірної України, яка була заявлена до участі в чемпіонаті, було включено 41 легкоатлета[2].
Із включених до складу збірної, на чемпіонаті виступили 36 спортсменів. Не вийшли на старт Андрій Атаманюк (3000 м з/п), Владислав Шепелєв (потрійний), Тетяна Чорновол (1500 м), Іванна Потапчук (1500 та 10000 м) та Марія Алєйнікова (висота).
|
|
a У дужках вказаний більш високий або «легальний» (з вітром, що не перевищував припустимої норми 2,0 м/с) результат, що був показаний на попередніх стадіях змагань.
Примітки
- ↑ Madrid awarded 2023 European Athletics Team Championships Super League. Європейська легкоатлетична асоціація. Архів оригіналу за 8 травень 2021. Процитовано 8 травня 2021.
- ↑ Склад збірної U23 на чемпіонат Європи. Федерація легкої атлетики України. Архів оригіналу за 29 червня 2023. Процитовано 29 червня 2023.
Джерела
- Сторінка змагань на вебсайті Європейської легкоатлетичної асоціації (англ.)
- Результати змагань на вебсайті Європейської легкоатлетичної асоціації (англ.)
- Прес-релізи Європейської легкоатлетичної асоціації:
- День 1: денна програма
- День 2: ранкова програма • вечірня програма
- День 3: ранкова програма • вечірня програма
- День 4: ранкова програма • вечірня програма (1) • вечірня програма (2)
- День 5: ранкова програма • вечірня програма (1) • вечірня програма (2)
- Прес-релізи Світової легкої атлетики: 1 • 2
- Прес-реліз Федерації легкої атлетики України: 1
|