Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2004 |
Загальні відомості |
---|
Країна проведення | Чехія |
---|
Час проведення | 24 квітня — 9 травня 2004 |
---|
Кількість команд | 16 |
---|
Міста-господарі | Прага та Острава |
---|
Призери |
---|
Чемпіон | Канада (23-й титул) |
---|
2-е місце | Швеція |
---|
3-є місце | США |
---|
4-е місце | Словаччина |
---|
Статистика |
---|
Матчів зіграно | 56 |
---|
Голів забито | 285 (5.09 за матч) |
---|
Найкращий бомбардир | Дені Хітлі 11 очок (8+3) |
---|
Глядачі | 552,097 (9,859 за матч) |
---|
MVP | Дені Хітлі |
---|
Попередній турнір | 2003 |
---|
Наступний турнір | 2005 |
---|
Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2004 — 68-й чемпіонат світу з хокею із шайбою, який проходив в період з 24 квітня по 9 травня 2004 року в чеських містах Прага та Острава. Чехія вперше приймала чемпіонат як окрема країна після розпаду Чехословаччини.
Кваліфікація
Арени чемпіонату
Прага | Острава |
O₂ Арена Глядачів: 17,900 | «ЧЕЗ Арена» Глядачів: 9,821 |
| |
Команди-учасниці
Група A | Група B | Група C | Група D |
| | | |
Регламент змагань
Згідно з регламентом змагань, на попередньому етапі 16 команд були поділені на 4 групи по 4 збірні, в яких змагалися за круговою системою. Команди, що посіли перші три місця в групі проходили в кваліфікаційний раунд. Останні команди в групах припиняли боротьбу за нагороди і потрапляли до втішного раунду, де змагалися за право залишитися на наступний рік в найсильнішому дивізіоні чемпіонатів світу.
В кваліфікаційному раунді 12 команд змагалися в двох групах (по 6 в кожній). Після ще трьох поєдинків на даному етапі, чотири перші команди в кожній групі потрапляли до чвертьфіналу. Інші чотири колективи припиняли участь в чемпіонаті.
Пари чвертьфіналістів утворювалися за наступним принципом: лідер однієї з кваліфікаційних груп грав з четвертою командою другої кваліфікаційної групи, 2-га — з 3-ю, 3-тя — з 2-ю і т. д. Переможці потрапляли до півфіналу, де розігрували путівку у фінал. Команди, що поступилися у півфінальних протистояннях грали матч за третє місце. А переможні 1/2 фіналу розігрували звання чемпіонів світу.
На попередньому етапі і кваліфікаційному раунді, за перемогу команді нараховувалося 2 очка, за нічию — 1, за поразку — команда не отримувала жодного очка.
Попередній раунд
Група A
24 квітня 2004 | Прага | Чехія | – | Латвія | 3:1 (3:0,0:0,0:1) |
24 квітня 2004 | Прага | Німеччина | – | Казахстан | 4:2 (0:0,2:1,2:1) |
|
26 квітня 2004 | Прага | Чехія | – | Казахстан | 7:0 (5:0,0:0,2:0) |
26 квітня 2004 | Прага | Німеччина | – | Латвія | 1:1 (0:1,1:0,0:0) |
|
28 квітня 2004 | Прага | Чехія | – | Німеччина | 5:1 (1:0,0:1,4:0) |
28 квітня 2004 | Прага | Казахстан | – | Латвія | 1:3 (0:0,1:0,0:3) |
Підсумкова таблиця
Група B
24 квітня 2004 | Острава | Україна | – | Словаччина | 0:2 (0:2,0:0,0:0) |
24 квітня 2004 | Острава | Фінляндія | – | США | 4:2 (0:2,2:0,2:0) |
|
26 квітня 2004 | Острава | Словаччина | – | США | 3:3 (1:0,2:3,0:0) |
26 квітня 2004 | Острава | Фінляндія | – | Україна | 4:1 (2:1,1:0,1:0) |
|
28 квітня 2004 | Острава | Словаччина | – | Фінляндія | 5:2 (2:1,1:1,2:0) |
28 квітня 2004 | Острава | США | – | Україна | 7:1 (3:0,2:0,2:1) |
Підсумкова таблиця
Група C
24 квітня 2004 | Острава | Данія | – | Швеція | 1:5 (1:2,0:1,0:2) |
|
25 квітня 2004 | Острава | Швеція | – | Японія | 5:1 (2:1,2:0,1:0) |
25 квітня 2004 | Острава | Росія | – | Данія | 6:2 (2:0,2:2,2:0) |
|
27 квітня 2004 | Острава | Японія | – | Данія | 3:4 (2:2,1:1,0:1) |
27 квітня 2004 | Острава | Швеція | – | Росія | 3:2 (1:0,0:2,2:0) |
|
28 квітня 2004 | Острава | Росія | – | Японія | 6:1 (4:1,1:0,1:0) |
Підсумкова таблиця
М | Збірна | М | В | Н | П | Ш | О |
1 | Швеція | 3 | 3 | 0 | 0 | 13: 4 | 6 |
2 | Росія | 3 | 2 | 0 | 1 | 14: 6 | 4 |
3 | Данія | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:14 | 2 |
4 | Японія | 3 | 0 | 0 | 3 | 5:15 | 0 |
Група D
24 квітня 2004 | Прага | Франція | – | Австрія | 0:6 (0:2,0:1,0:3) |
|
25 квітня 2004 | Прага | Австрія | – | Канада | 2:2 (1:0,1:0,0:2) |
25 квітня 2004 | Прага | Швейцарія | – | Франція | 6:0 (0:0,4:0,2:0) |
|
27 квітня 2004 | Прага | Канада | – | Франція | 3:0 (2:0,1:0,0:0) |
27 квітня 2004 | Прага | Швейцарія | – | Австрія | 4:4 (0:0,1:4,3:0) |
|
28 квітня 2004 | Прага | Канада | – | Швейцарія | 3:1 (0:0,2:0,1:1) |
Підсумкова таблиця
Турнір на вибування
30 квітня 2004 | Прага | Казахстан | – | Франція | 5:0 (2:0,3:0,0:0) |
30 квітня 2004 | Острава | Україна | – | Японія | 2:2 (0:0,1:0,1:2) |
|
1 травня 2004 | Прага | Японія | – | Казахстан | 3:5 (2:1,0:3,1:1) |
|
2 травня 2004 | Прага | Україна | – | Франція | 6:2 (2:1,0:0,4:1) |
|
3 травня 2004 | Прага | Казахстан | – | Україна | 2:2 (1:1,0:0,1:1) |
|
4 травня 2004 | Прага | Франція | – | Японія | 2:2 (0:2,2:0,0:0) |
Підсумкова таблиця
Кваліфікаційний раунд
Команди, що посіли перші три місця у попередньому раунді переходять у кваліфікаційний раунд. У кваліфікаційному раунді команди поділені на дві групи: команди із груп A і D у групу E, а команди із груп B і C — у групу F.
Команди, що посіли перші чотири місця в обох групах E і F переходять у раунд плей-оф.
| Команда переходить у раунд плей-оф |
| Команда припиняє подальшу участь |
Група E
30 квітня 2004 | Прага | Канада (D1) | – | Латвія (A2) | 2:0 (1:0,1:0,0:0) |
30 квітня 2004 | Прага | Чехія (A1) | – | Австрія (D2) | 2:0 (0:0,1:0,1:0) |
|
1 травня 2004 | Прага | Латвія (A2) | – | Швейцарія (D3) | 1:1 (0:0,0:0,1:1) |
1 травня 2004 | Прага | Австрія (D2) | – | Німеччина (A3) | 1:3 (0:1,0:1,1:1) |
|
2 травня 2004 | Прага | Чехія (A1) | – | Швейцарія (D3) | 3:1 (0:0,2:1,1:0) |
2 травня 2004 | Прага | Канада (D1) | – | Німеччина (A3) | 6:1 (3:0,2:1,1:0) |
|
3 травня 2004 | Прага | Латвія (A2) | – | Австрія (D2) | 5:2 (0:1,3:1,2:0) |
3 травня 2004 | Прага | Чехія (A1) | – | Канада (D1) | 6:2 (2:0,1:1,3:1) |
|
4 травня 2004 | Прага | Німеччина (A3) | – | Швейцарія (D3) | 0:1 (0:0,0:1,0:0) |
Підсумкова таблиця
Група F
30 квітня 2004 | Острава | Швеція (C1) | – | Фінляндія (B2) | 1:1 (0:0,0:1,1:0) |
30 квітня 2004 | Острава | Словаччина (B1) | – | Росія (C2) | 2:0 (0:0,2:0,0:0) |
|
1 травня 2004 | Острава | Фінляндія (B2) | – | Данія (C3) | 6:0 (2:0,2:0,2:0) |
1 травня 2004 | Острава | Росія (C2) | – | США (B3) | 2:3 (0:1,2:0,0:2) |
|
2 травня 2004 | Острава | Данія (C3) | – | Словаччина (B1) | 0:8 (0:3,0:4,0:1) |
2 травня 2004 | Острава | Швеція (C1) | – | США (B3) | 3:1 (1:0,0:1,2:0) |
|
3 травня 2004 | Острава | Фінляндія (B2) | – | Росія (C2) | 4:0 (0:0,1:0,3:0) |
3 травня 2004 | Острава | Словаччина (B1) | – | Швеція (C1) | 0:0 (0:0,0:0,0:0) |
|
4 травня 2004 | Прага | США (B3) | – | Данія (C3) | 8:3 (4:3,4:0,0:0) |
Підсумкова таблиця
Плей-оф
Чвертьфінали |
5 травня 2004 | Прага | Швеція (C1) | – | Латвія (A2) | 4:1 (3:0,0:0,1:1) |
5 травня 2004 | Прага | Чехія (A1) | – | США (B3) | 2:3 Б (0:0,2:1,0:1,0:0,0:1) |
|
6 травня 2004 | Прага | Канада (D1) | – | Фінляндія (B2) | 5:4 ОТ (0:2,3:1,1:1,1:0) |
6 травня 2004 | Прага | Словаччина (B1) | – | Швейцарія (D3) | 3:1 (0:1,2:0,1:0) |
|
|
Півфінали |
8 травня 2004 | Прага | Канада | – | Словаччина | 2:1 (0:0,1:1,1:0) |
8 травня 2004 | Прага | Швеція | – | США | 3:2 (2:0,1:1,0:1) |
|
|
Матч за 3-є місце |
9 травня 2004 | Прага | Словаччина | – | США | 0:1 Б (0:0,0:0,0:0,0:0,0:1) |
Вирішальний буліт реалізував Енді Роуч. |
|
|
Фінал |
9 травня 2004 | Прага | Канада | – | Швеція | 5:3 (1:2,2:1,2:0) |
Підсумкова таблиця
Статистика
Найкращі бомбардири
Найкращі гравці чемпіонату світу
Найкращими гравцями були обрані (Директорат турніру):
Найкращі гравці за версією журналістів:
- Найцінніший гравець
- Дені Хітлі
Див. також
- Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2004 (дивізіон I)
- Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2004 (дивізіон II)
- Чемпіонат світу з хокею із шайбою 2004 (дивізіон III)
Посилання
|
---|
| Топ дивізіон | |
---|
| Фінали | |
---|
| Дивізіон I | 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
| Дивізіон II | 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
| Дивізіон III | 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
| Дивізіон IV | 2020 · 2021 · 2022 · 2023 · 2024 · 2025 |
---|
|