Юніорський чемпіонат світу з хокею із шайбою 2000Загальні відомості |
---|
Країна проведення | Швейцарія |
---|
Час проведення | 14 - 24 квітня |
---|
Кількість команд | 10 |
---|
Міста-господарі | Клотен, Вайнфельден |
---|
Переможець | Фінляндія (другий титул) |
---|
Статистика турніру |
---|
Матчів зіграно | 31 |
---|
Відвідуваність | 33 988 |
---|
Найкращий бомбардир | Єгор Шастін (11 очок) |
---|
Попередній турнір | 1999 |
---|
Наступний турнір | 2001 |
---|
II Юніорський чемпіонат світу з хокею із шайбою приймали швейцарські міста Клотен та Вайнфельден. Турнір проходив з 14 по 24 квітня 2000 року.
Чемпіонами, вдруге поспіль, стали юніори Фінляндії, котрі в фінальному поєдинку обіграли росіян. Досить вдалим виявився турнір і для господарів змагань швейцарців, котрі зуміли пройти до півфінальної стадії. Найкращим бомбардиром турніру став російський нападник Єгор Шастін.
Команди-учасниці
Регламент змагань
Згідно з регламентом змагань, 10 команд, що поділені на дві рівні групи, проводять по чотири зустрічі всередині групи за круговою системою. За підсумками цих поєдинків, переможці груп одразу потрапляють до півфіналів, команди, що посіли 2-е та 3-є місця виходять до чвертьфіналів. Решта команд потрапляють до втішного раунду, де змагаються за право на наступний рік виступати в елітному дивізіоні.
Група А
Команда | І | В | Н | П | Ш | О | Шве | Швй | Чех | Нім | Укр |
Швеція | 4 | 4 | 0 | 0 | 21-5 | 8 | | 8:2 | 6:2 | 3:0 | 4:1 |
Швейцарія | 4 | 3 | 0 | 1 | 18-12 | 6 | 2:8 | | 3:2 | 3:1 | 10:1 |
Чехія | 4 | 2 | 0 | 2 | 15-12 | 4 | 2:6 | 2:3 | | 5:3 | 6:0 |
Німеччина | 4 | 0 | 1 | 3 | 8-15 | 1 | 0:3 | 1:3 | 3:5 | | 4:4 |
Україна | 4 | 0 | 1 | 3 | 6-24 | 1 | 1:4 | 1:10 | 0:6 | 4:4 | |
Група В
Команда | І | В | Н | П | Ш | О | Рос | Фін | Сло | Сша | Бел |
Росія | 4 | 4 | 0 | 0 | 33-4 | 8 | | 5:2 | 5:0 | 5:1 | 18:1 |
Фінляндія | 4 | 3 | 0 | 1 | 19-9 | 6 | 2:5 | | 3:1 | 3:2 | 11:1 |
Словаччина | 4 | 2 | 0 | 2 | 12-10 | 4 | 0:5 | 1:3 | | 4:1 | 7:1 |
США | 4 | 1 | 0 | 3 | 13-13 | 2 | 1:5 | 2:3 | 1:4 | | 9:1 |
Білорусь | 4 | 0 | 0 | 4 | 4-45 | 0 | 1:18 | 1:11 | 1:7 | 1:9 | |
Втішний раунд
Матчі, що відбулися на стадії групових змагань: Україна- Німеччина-4:4 та Білорусь- США-1:9 зараховуються в залік втішного раунду.
Команда | І | В | Н | П | Ш | О | Нім | Сша | Укр | Бел |
Німеччина | 3 | 2 | 1 | 0 | 17-5 | 5 | | 3:1 | 4:4 | 10:0 |
США | 3 | 2 | 0 | 1 | 16-4 | 4 | 1:3 | | 6:0 | 9:1 |
Україна | 3 | 1 | 1 | 1 | 12-13 | 3 | 4:4 | 0:6 | | 8:3 |
Білорусь | 3 | 0 | 0 | 3 | 4-27 | 0 | 0:10 | 1:9 | 3:8 | |
За підсумками змагань у втішному раунді, дивізіон найсильніших покинула юніорська збірна Білорусі.
Плей-оф
Чвертьфінали
21 квітня 15:30 |
Швейцарія | 3:0 | Словаччина | Клотен (3177) |
| | |
21 квітня 19:30 |
Фінляндія | 3:0 | Чехія | Клотен (968) |
| | |
Півфінали
22 квітня 15:30 |
Швеція | 2:4 | Фінляндія | Клотен (864) |
| | |
22 квітня 19:30 |
Росія | 4:1 | Швейцарія | Клотен (4131) |
| | |
Матч за 5-е місце
24 квітня 12:00 |
Словаччина | 4:3 (ШК) | Чехія | Вайнфелден (300) |
| | |
Матч за третє місце
24 квітня 12:00 |
Швеція | 7:1 | Швейцарія | Клотен (3633) |
| | |
Фінал
24 квітня 16:00 |
Росія | 1:3 | Фінляндія | Клотен (3288) |
| | |
Найкращі бомбардири
Найкращі голкіпери
Мінімум 120 ігрових хвилин
Гравець | ІГ | КВ | ГП | ГГ | ВК% | СМ |
Ніклас Хольм | 120:00 | 46 | 1 | 0.50 | 97.83 | 1 |
Йоні Пуурула | 112:49 | 79 | 2 | 1.06 | 97.47 | 0 |
Карі Лехтонен | 307:11 | 243 | 9 | 1.76 | 96.30 | 1 |
Тревіс Вебер | 150:39 | 50 | 2 | 0.80 | 96.00 | 1 |
Андрій Медведєв | 180:00 | 91 | 4 | 1.33 | 95.60 | 0 |
Чемпіонат Групи В
Попередній раунд
Матчі проходили у Латвії.
Група A Збірна | ЯПН | НОР | ІТА | ДАН | Ш | О | 1. Японія | | 3:2 | 3:3 | 3:0 | 9:5 | 5:1 | 2. Норвегія | 2:3 | | 8:1 | 9:4 | 19:8 | 4:2 | 3. Італія | 3:3 | 1:8 | | 5:4 | 9:15 | 3:3 | 4. Данія | 0:3 | 4:9 | 4:5 | | 8:17 | 0:6 | | Група B Збірна | АВСТР | ЛАТ | ПОЛ | ФРА | Ш | О | 1. Австрія | | 3:3 | 5:4 | 6:1 | 14:8 | 5:1 | 2. Латвія | 3:3 | | 4:4 | 5:3 | 12:10 | 4:2 | 3. Польща | 4:5 | 4:4 | | 5:4 | 13:13 | 3:3 | 4. Франція | 1:6 | 3:5 | 4:5 | | 8:16 | 0:6 | |
Фінальний раунд
Матчі за 5 - 8 місця Збірна | ДАН | ІТА | ПОЛ | ФРА | Ш | О | 1. Данія | | (4:5) | 9:4 | 5:3 | 18:12 | 4:2 | 2. Італія | (5:4) | | 2:3 | 4:1 | 11:8 | 4:2 | 3. Польща | 4:9 | 3:2 | | (5:4) | 12:15 | 4:2 | 4. Франція | 3:5 | 1:4 | (4:5) | | 8:14 | 0:6 | | Матчі за 1 - 4 місця Збірна | НОР | АВСТР | ЛАТ | ЯПН | Ш | О | 1. Норвегія | | 3:2 | 5:2 | (2:3) | 10:7 | 4:2 | 2. Австрія | 2:3 | | (3:3) | 5:2 | 10:8 | 3:3 | 3. Латвія | 2:5 | (3:3) | | 5:2 | 10:10 | 3:3 | 4. Японія | (3:2) | 2:5 | 2:5 | | 7:12 | 2:4 | |
Дивізіон Європа
Матчі проходили у Мариборі (Словенія).
Попередній раунд
Група A Збірна | ЕСТ | УГО | ЛИТ | ІСП | Ш | О | 1. Естонія | | 6:5 | 7:1 | 8:1 | 21:7 | 6:0 | 2. Угорщина | 5:6 | | 9:3 | 10:4 | 24:13 | 4:2 | 3. Литва | 1:7 | 3:9 | | 10:7 | 14:23 | 2:4 | 4. Іспанія | 1:8 | 4:10 | 7:10 | | 12:28 | 0:6 | | |
Фінальний раунд
Матч за 7 місце |
24 березня 2000 | Марибор | Румунія | – | Іспанія | | 7:2 (2:0,4:1,1:1) |
|
Матч за 5 місце |
24 березня 2000 | Марибор | Велика Британія | – | Литва | | 5:4 Б (1:2,2:1,1:1,0:0,1:0) |
|
Матч за 3 місце |
24 березня 2000 | Марибор | Словенія | – | Угорщина | | 13:0 (4:0,4:0,5:0) |
|
Фінал |
24 березня 2000 | Марибор | Казахстан | – | Естонія | | 4:2 (1:1,2:1,1:0) |
Дивізіон ІІ
Кваліфікація Дивізіон ІІ
Група А
Група В
Попередній раунд
| |
Група C Збірна | НІД | БЕЛ | ПАР | Ш | О | 1. Нідерланди | | 3:1 | 9:2 | 12:3 | 4:0 | 2. Бельгія | 1:3 | | 7:1 | 8:4 | 2:2 | 3. ПАР | 2:9 | 1:7 | | 3:16 | 0:4 | |
Фінальний раунд
Матчі за 7 - 9 місця Збірна | ПАР | ЛЮК | ІСЛ | Ш | О | 1. ПАР | | 3:1 | 3:3 | 6:4 | 3:1 | 2. Люксембург | 1:3 | | 8:5 | 9:8 | 2:2 | 3. Ісландія | 3:3 | 5:8 | | 8:11 | 1:3 | | Матчі за 4 - 6 місця Збірна | БЕЛ | ІЗР | БОЛ | Ш | О | 1. Бельгія | | 5:3 | 8:0 | 13:3 | 4:0 | 2. Ізраїль | 3:5 | | 7:4 | 10:9 | 2:2 | 3. Болгарія | 0:8 | 4:7 | | 4:15 | 0:4 | |
|
Дивізіон Азія
Азія І
Азія ІІ
Джерела
Сторінка на сайті ІІХФ(англ.)
Чемпіонати світу з хокею із шайбою серед юніорських команд |
---|
| |
|