Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 200 m lliures femení
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Katie Ledecky, Estats Units |
Segon | Federica Pellegrini, Itàlia |
Tercer | Missy Franklin, Estats Units |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 200 metres lliures femení es va celebrar entre el 6 i el 7 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Federica Pellegrini, Itàlia | 1:52,98 | Roma, Italia | 29 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Federica Pellegrini, Itàlia | 1:52,98 | Roma, Italia | 29 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 09:49.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | Katie Ledecky | Estats Units | 1:55,82 | Q |
2 | 5 | 5 | Katinka Hosszú | Hongria | 1:56,32 | Q |
3 | 6 | 3 | Missy Franklin | Estats Units | 1:56,42 | Q |
4 | 5 | 3 | Shen Duo | R.P. de la Xina | 1:56,75 | Q |
5 | 7 | 3 | Veronika Popova | Rússia | 1:57,18 | Q |
6 | 6 | 4 | Federica Pellegrini | Itàlia | 1:57,34 | Q |
7 | 7 | 5 | Emma McKeon | Austràlia | 1:57,78 | Q |
8 | 7 | 6 | Charlotte Bonnet | França | 1:57,99 | Q |
9 | 7 | 4 | Femke Heemskerk | Països Baixos | 1:58,10 | Q |
10 | 6 | 6 | Michelle Coleman | Suècia | 1:58,11 | Q |
11 | 6 | 5 | Siobhan-Marie O'Connor | Regne Unit | 1:58,27 | Q |
11 | 6 | 7 | Guo Junjun | R.P. de la Xina | 1:58,27 | Q |
13 | 5 | 2 | Viktoriya Andreyeva | Rússia | 1:58,31 | Q |
13 | 5 | 7 | Chihiro Igarashi | Japó | 1:58,31 | Q |
15 | 5 | 1 | Nina Rangelova | Bulgària | 1:58,41 | Q |
16 | 5 | 8 | Manuella Lyrio | Brasil | 1:58,68 | Q |
17 | 7 | 2 | Melanie Wright | Austràlia | 1:58,94 | |
18 | 5 | 6 | Melani Costa | Illes Balears | 1:59,00 | |
19 | 5 | 0 | Louise Hansson | Suècia | 1:59,34 | |
20 | 7 | 8 | Sachi Mochida | Japó | 1:59,35 | |
21 | 6 | 8 | Emily Overholt | Canadà | 1:59,61 | |
22 | 6 | 2 | Alice Mizzau | Itàlia | 1:59,68 | |
23 | 7 | 7 | Coralie Balmy | França | 1:59,70 | |
24 | 6 | 1 | Lisa Zaiser | Àustria | 1:59,97 | |
25 | 3 | 8 | Anna Kolářová | Txèquia | 2:00,24 | |
26 | 7 | 0 | Katerine Savard | Canadà | 2:00,30 | |
27 | 7 | 1 | Larissa Oliveira | Brasil | 2:00,35 | |
28 | 4 | 4 | Cecilie Johannessen | Noruega | 2:00,67 | |
29 | 4 | 5 | Katarína Listopadová | Eslovàquia | 2:00,69 | |
30 | 6 | 0 | Evelyn Verrasztó | Hongria | 2:00,72 | |
31 | 5 | 9 | Nguyễn Thị Ánh Viên | Vietnam | 2:00,80 | |
32 | 6 | 9 | Camille Cheng | Hong Kong | 2:00,96 | |
33 | 4 | 3 | Theodora Giareni | Grècia | 2:01,00 | |
34 | 4 | 0 | Danielle Villars | Suïssa | 2:01,03 | |
35 | 3 | 3 | Anastasia Bogdanovski | Macedònia del Nord | 2:01,28 | |
36 | 4 | 2 | Jessica Camposano | Colòmbia | 2:01,81 | |
36 | 4 | 1 | Jasmine Al-Khaldi | Filipines | 2:01,81 | |
38 | 4 | 9 | Quah Ting Wen | Singapur | 2:02,13 | |
39 | 3 | 2 | Gaja Natlačen | Eslovènia | 2:02,32 | |
40 | 4 | 8 | Kimberly Buys | Bèlgica | 2:02,54 | |
41 | 3 | 6 | Gizem Bozkurt | Turquia | 2:02,63 | |
42 | 4 | 6 | Natthanan Junkrajang | Tailàndia | 2:02,83 | |
43 | 3 | 7 | Julia Hassler | Liechtenstein | 2:03,08 | |
44 | 4 | 7 | Katarina Simonović | Sèrbia | 2:03,21 | |
45 | 3 | 1 | Monique Olivier | Luxemburg | 2:03,23 | |
46 | 3 | 5 | Elisbet Gámez | Cuba | 2:03,56 | |
47 | 3 | 4 | Sycerika McMahon | Irlanda | 2:03,89 | |
48 | 3 | 0 | Andrea Cedrón | Perú | 2:04,07 | |
49 | 2 | 3 | Sara Pastrana | Hondures | 2:06,15 | |
50 | 2 | 4 | Rebeca Quinteros | El Salvador | 2:06,75 | |
51 | 2 | 1 | Arianna Sanna | República Dominicana | 2:07,24 | NR |
52 | 2 | 5 | Lani Cabrera | Barbados | 2:07,75 | |
53 | 2 | 7 | Elena Giovannini | San Marino | 2:07,84 | |
54 | 3 | 9 | Chrysoula Karamanou | Xipre | 2:09,01 | |
55 | 2 | 2 | Matelita Buadromo | Fiji | 2:09,07 | |
56 | 2 | 6 | Lydia Musleh | Jordània | 2:09,74 | |
57 | 2 | 0 | Nadia Tudo | Andorra | 2:12,21 | |
58 | 2 | 9 | Nikol Merizaj | Albània | 2:14,58 | |
59 | 2 | 8 | Ani Poghosyan | Armènia | 2:16,22 | |
60 | 1 | 4 | Sofia Shah | Nepal | 2:18,93 | |
61 | 1 | 3 | Kaya Forson | Ghana | 2:23,72 | |
62 | 1 | 6 | Aminath Shajan | Maldives | 2:28,75 | |
63 | 1 | 5 | Nada Arkaji | Qatar | 2:30,40 | |
64 | 7 | 9 | Johanna Friedrich | Alemanya | DNS |
Semifinals
Les semifinals es van disputar al dia 4 d'agost a les 18:44.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Federica Pellegrini | Itàlia | 1:56,23 | Q |
2 | 5 | Shen Duo | R.P. de la Xina | 1:56,44 | Q |
3 | 4 | Katinka Hosszú | Hongria | 1:56,51 | Q |
4 | 6 | Charlotte Bonnet | França | 1:57,01 | |
5 | 1 | Chihiro Igarashi | Japó | 1:57,75 | |
6 | 7 | Guo Junjun | R.P. de la Xina | 1:57,79 | |
7 | 2 | Michelle Coleman | Suècia | 1:58,12 | |
8 | 8 | Manuella Lyrio | Brasil | 1:59,28 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | Missy Franklin | Estats Units | 1:56,37 | Q |
2 | 3 | Veronika Popova | Rússia | 1:56,56 | Q |
3 | 4 | Katie Ledecky | Estats Units | 1:56,76 | Q |
4 | 2 | Femke Heemskerk | Països Baixos | 1:56,91 | Q |
5 | 6 | Emma McKeon | Austràlia | 1:56,95 | Q |
6 | 7 | Siobhan-Marie O'Connor | Regne Unit | 1:57,30 | |
7 | 1 | Viktoriya Andreyeva | Rússia | 1:58,14 | |
8 | 8 | Nina Rangelova | Bulgària | 1:59,54 |
Final
La final es va celebrar a les 18:01.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 7 | Katie Ledecky | Estats Units | 1:55,16 | |
02 | 4 | Federica Pellegrini | Itàlia | 1:55,32 | |
03 | 5 | Missy Franklin | Estats Units | 1:55,49 | |
4 | 2 | Veronika Popova | Rússia | 1:56,16 | |
5 | 6 | Katinka Hosszú | Hongria | 1:56,19 | |
6 | 3 | Shen Duo | R.P. de la Xina | 1:56,27 | |
7 | 8 | Emma McKeon | Austràlia | 1:56,41 | |
8 | 1 | Femke Heemskerk | Països Baixos | 1:56,79 |