Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 200 m papallona masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | László Cseh, Hongria |
Segon | Chad le Clos, Sud-àfrica |
Tercer | Jan Świtkowski, Polònia |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 200 metres papallona masculí es va celebrar entre el 4 i el 5 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Michael Phelps, Estats Units | 1:51,51 | Roma, Itàlia | 29 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Michael Phelps, Estats Units | 1:51,51 | Roma, Itàlia | 29 de juliol de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:15.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 4 | László Cseh | Hongria | 1:53,71 | Q |
2 | 3 | 3 | Viktor Bromer | Dinamarca | 1:54,47 | Q |
3 | 4 | 4 | Daiya Seto | Japó | 1:55,60 | Q |
4 | 4 | 3 | Jan Świtkowski | Polònia | 1:55,78 | Q |
5 | 2 | 5 | Leonardo de Deus | Brasil | 1:55,83 | Q |
6 | 2 | 3 | Tyler Clary | Estats Units | 1:55,86 | Q |
7 | 4 | 5 | Masato Sakai | Japó | 1:55,97 | Q |
8 | 4 | 2 | David Morgan | Austràlia | 1:56,05 | Q |
9 | 3 | 5 | Tom Shields | Estats Units | 1:56,12 | Q |
10 | 2 | 7 | Stefanos Dimitriadis | Grècia | 1:56,23 | Q |
11 | 3 | 7 | Sebastien Rousseau | Sud-àfrica | 1:56,29 | Q |
12 | 4 | 6 | Louis Croenen | Bèlgica | 1:56,33 | Q |
13 | 3 | 6 | Joseph Schooling | Singapur | 1:56,85 | Q |
14 | 2 | 4 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 1:56,92 | Q |
14 | 2 | 6 | Grant Irvine | Austràlia | 1:56,92 | Q |
16 | 4 | 8 | Alexander Kunert | Alemanya | 1:57,28 | Q |
17 | 2 | 0 | Jan Šefl | Txèquia | 1:57,63 | |
18 | 3 | 2 | Francesco Pavone | Itàlia | 1:57,69 | |
19 | 4 | 7 | Evgeny Koptelov | Rússia | 1:58,06 | |
20 | 2 | 1 | Wang Pudong | R.P. de la Xina | 1:58,20 | |
21 | 4 | 1 | Quah Zheng Wen | Singapur | 1:58,32 | |
22 | 3 | 0 | Alexandru Coci | Romania | 1:58,43 | |
23 | 2 | 8 | Robert Žbogar | Eslovènia | 1:58,55 | |
24 | 4 | 0 | Nils Liess | Suïssa | 1:58,76 | |
25 | 3 | 1 | Hao Yun | R.P. de la Xina | 1:59,04 | |
26 | 2 | 2 | Aleksandr Kudashev | Rússia | 1:59,33 | |
27 | 3 | 9 | Gal Nevo | Israel | 1:59,45 | |
28 | 4 | 9 | Marcos Lavado | Veneçuela | 1:59,85 | |
29 | 1 | 5 | Esnaider Reales | Colòmbia | 2:01,13 | |
30 | 3 | 8 | Nuno Quintanilha | Portugal | 2:01,46 | |
31 | 1 | 3 | Sajan Prakash | Índia | 2:01,63 | |
32 | 1 | 6 | Jessie Lacuna | Filipines | 2:03,84 | |
33 | 1 | 4 | Bradlee Ashby | Nova Zelanda | 2:04,31 | |
34 | 2 | 9 | Hsu Chi-chieh | Xina Taipei | 2:04,48 | |
35 | 1 | 2 | Ayman Kelzi | Síria | 2:04,60 | |
36 | 1 | 8 | Mihajlo Čeprkalo | Bòsnia i Hercegovina | 2:05,64 | |
37 | 1 | 7 | Teimuraz Kobakhidze | Geòrgia | 2:06,19 | |
38 | 1 | 1 | Nouamane Batahi | Marroc | 2:07,54 | |
39 | 1 | 0 | Aldo Castillo | Bolívia | 2:15,38 | |
40 | 1 | 9 | Noah Al-Khulaifi | Qatar | 2:26,71 |
Semifinals
Les semifinals es van disputar el dia 4 d'agost a les 19:04.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 1:54,50 | Q |
2 | 4 | Viktor Bromer | Dinamarca | 1:54,82 | Q |
3 | 5 | Jan Świtkowski | Polònia | 1:55,42 | Q |
4 | 7 | Louis Croenen | Bèlgica | 1:55,49 | Q |
5 | 2 | Stefanos Dimitriadis | Grècia | 1:56,31 | |
6 | 3 | Tyler Clary | Estats Units | 1:56,47 | |
7 | 8 | Alexander Kunert | Alemanya | 1:57,29 | |
8 | 6 | David Morgan | Austràlia | 1:58,83 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | László Cseh | Hongria | 1:53,53 | Q |
2 | 6 | Masato Sakai | Japó | 1:54,75 | Q |
3 | 5 | Daiya Seto | Japó | 1:54,95 | Q |
4 | 2 | Tom Shields | Estats Units | 1:55,75 | Q |
5 | 3 | Leonardo de Deus | Brasil | 1:56,02 | |
6 | 1 | Joseph Schooling | Singapur | 1:56,11 | |
7 | 7 | Sebastien Rousseau | Sud-àfrica | 1:56,96 | |
8 | 8 | Grant Irvine | Austràlia | 1:57,94 |
Final
La final es va disputar a les 17:52.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | László Cseh | Hongria | 1:53,48 | |
02 | 5 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 1:53,68 | |
03 | 7 | Jan Świtkowski | Polònia | 1:54,10 | |
4 | 3 | Masato Sakai | Japó | 1:54,24 | |
5 | 6 | Viktor Bromer | Dinamarca | 1:54,66 | |
6 | 2 | Daiya Seto | Japó | 1:55,16 | |
7 | 1 | Louis Croenen | Bèlgica | 1:55,39 | |
8 | 8 | Tom Shields | Estats Units | 1:56,17 |