Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009
17. Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | |
---|---|
Adam Ondra při lezení na obtížnost, MSJ 2009 ve Valence | |
Základní informace | |
Sport | sportovní lezení |
Země | Francie Francie |
Organizace | IFSC, FFME, ČHS |
Web | ifsc-climbing.org ffme.fr horosvaz.cz |
Obtížnost | |
Město | Valence |
Datum | 27.-30. srpna |
Zlato | Jakob Schubert Charlotte Durif |
Stříbro | Gautier Supper Ana Ogrinc |
Bronz | Eric Lopez Mateos Amandine Loury |
Rychlost | |
Město | Valence |
Datum | 27.-30. srpna |
Zlato | Sergej Abdrachmanov Alina Gajdamakinová |
Stříbro | Josmar Nieves Oleksandra Bud Gusaim |
Bronz | Stanislav Kokorin Anastasiya Savisko |
← 2008 2009 2010 → |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009 (anglicky: IFSC World Youth Championship) se uskutečnilo jako sedmnáctý ročník 27.-30. srpna ve Valence v lezení na obtížnost a rychlost. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]
Průběh MSJ
Jedenáct domácích závodníků získalo šest medailí.
Češi na MSJ
V lezení na obtížnost podruhé obhájil Adam Ondra titul juniorského mistra světa, tentokrát již v kategorii A. V lezení na rychlost získala druhou českou medaili v této disciplíně, stříbrnou Anna Wágnerová.
Výsledky juniorů a juniorek
Pořadatelská země
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
junioři | juniorky | junioři | juniorky |
1. Jakob Schubert | 1. Charlotte Durif | 1. Sergej Abdrachmanov | 1. Alina Gajdamakinová |
2. Gautier Supper | 2. Ana Ogrinc | 2. Josmar Nieves | 2. Oleksandra Bud Gusaim |
3. Eric Lopez Mateos | 3. Amandine Loury | 3. Stanislav Kokorin | 3. Anastasiya Savisko |
4.-6. Fabrice Landry | 4. Juliane Wurmová | 4. Ivan Novikov | 4. Klaudia Buczek |
4.-6. Mario Lechner | 5. Christina Stütz | 5. Sayat Bokanov | 5. Kseniya Polekhina |
4.-6. Thomas Tauporn | 6. Ines Dull | 6. Oleksiy Yurko | 6. Anastassiya Bryakina |
7. Victor Kozlov | 7. Mathilde Becerra | 7. Bence Gál | 7. Valeriya Leshchenko |
8. Martin Stráník | 8. Isabelle Kölle | 8. Yoann Le Couster | 8. Malgorzata Rudzinska |
— | 42. Barbora Škorpilová | 11. Martin Šifra | — |
8 finalistů | 8 finalistek | 8/4 finalistů | 8/4 finalistek |
26 semifinalistů | 26 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
70 juniorů | 45 juniorek | 44 juniorů | 27 juniorek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii A
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Adam Ondra | 1. Katherine Choong | 1. Leonardo Gontero | 1. Dinara Fachritdinovová |
2. Max Rudigier | 2. Hélène Janicot | 2. Arman Ter-Minasyan | 2. Dinara Usmanova |
3. Julian Bautista | 3. Julia Serrière | 3. Isaac Estevez | 3. Anna Gislimberti |
4. Urban Primozic | 4. Sasha DiGiulian | 4. Viacheslav Vedenchuk | 4. Rossi Gabazú |
5. Tatsumi Nitta | 5. Manuela Sigrist | 5. Máté Gál | 5. Jessica Morandi |
6. Allan Momirovic | 6. Amanda Rohner | 6. Stefano Ghisolfi | 6. Nataliia Stepanova |
7. Arman Ter-Minasyan | 7. Nikki van Bergen | 7. Azamat Yesimkan | 7. Karina Miroslaw |
8. Alexander Megos | 8. Andrea Prunster | 8. Andrey Shilenberg | 8. Stefanie Pichler |
50. Stanislav Pekárek | 54. Tereza Pivodová | 28. Stanislav Pekárek | 42. Michaela Zbořilová |
8 finalistů | 8 finalistek | 8/4 finalistů | 8/4 finalistek |
26 semifinalistů | 27 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
81 chlapců | 69 dívek | 47 chlapců | 44 dívek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii B
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Sebastian Halenke | 1. Katharina Posch | 1. Nikita Sujuškin | 1. Aleksandra Rudzińska |
2. Domen Škofic | 2. Laura Michelard | 2. Artem Savelyev | 2. Anna Wágnerová |
3. Samuel Adolph | 3. Karoline Sinnhuber | 3. Sergei Luzhetskii | 3. Michela Facci |
4. Akito Tsumori | 4. Luisa Deubzer | 4. Alessandro Boulos | 4. Dana Riddle |
5. Adrien Tribout | 5. Aja Onoe | 5. Rafal Halasa | 5. Beatrice Carpani |
6. Artem Savelyev | 6. Magdalena Röck | 6. Josh Levin | 6. Mariya Ustimenko |
7. Nikita Sujuškin | 7. Katharina Pöll | 7. Erik Noya | 7. Valeria Baranova |
8. Semen Chesnokov | 8. Tereza Svobodová | 8. Konstantin Payl | 8. Marissa Stephens |
52. Michal Štěpánek | — | 15. Michal Štěpánek | — |
8 finalistů | 10 finalistek | 8/4 finalistů | 8/4 finalistek |
26 semifinalistů | 28 semifinalistek | 16 semifinalistů | 16 semifinalistek |
73 chlapců | 67 dívek | 41 chlapců | 39 dívek |
Čeští Mistři a medailisté
Disciplína | Kategorie | Lezec/lezkyně | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
Obtížnost | Kat. A | Adam Ondra | |||
Rychlost | Kat. B | Anna Wágnerová |
Medaile podle zemí
pořadí | stát | celkem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko Rusko | 4 | 3 | 2 | 9 |
2. | Rakousko Rakousko | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Francie Francie | 1 | 3 | 2 | 6 |
4. | Česko Česko | 1 | 1 | 0 | 2 |
5. | Itálie Itálie | 1 | 0 | 2 | 3 |
6. | Německo Německo | 1 | 0 | 1 | 2 |
7. | Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Polsko Polsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Slovinsko Slovinsko | 0 | 2 | 0 | 2 |
10. | Ukrajina Ukrajina | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Venezuela Venezuela | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | Španělsko Španělsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
12. | USA USA | 0 | 0 | 1 | 1 |
12. | Ekvádor Ekvádor | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ IFSC: výsledky MSJ 2009
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2009 na Wikimedia Commons
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Basilej 1992 • Lipsko 1994 • Laval 1995 • Moskva 1996 • Imst 1997 • Moskva 1998 • Courmayeur 1999 • Amsterdam 2000 • Imst 2001 • Canteleu 2002 • Veliko Tarnovo 2003 • Edinburgh 2004 • Peking 2005 • Imst 2006 • Ibarra 2007 • Sydney 2008 • Valence 2009 • Edinburgh 2010 • Imst 2011 • Singapur 2012 • Saanich 2013 • Noumea 2014 • Arco 2015 • Kanton 2016 • Innsbruck 2017 • Moskva 2018 • Arco 2019 • Voroněž 2021 • Dallas 2022 • Soul 2023 | ||
Portály: Francie | Sport