Seznam medailistů na mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Seznam medailistů na mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení
Kategorie
- Junioři a Juniorky (18 - 19 let)
- chlapci a dívky kategorie A (16 - 17 let)
- chlapci a dívky kategorie B (14 - 15 let)
Výsledky juniorů a juniorek
Obtížnost J
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1992 | Pavel Samojlin Muriel Sarkany | Faycal Natech Natasa Stritih | Elie Chevieux Ian Vickers Catherine Musso | 10. Radek Ullmann — | 46 9 | ||
1994 | Fabien Mazuer François Petit Marie Guillet | — Irina Zaytseva | Pascal Gisler Larissa Buronova | 15.-16. Pavel Rýva 8.-9. Romana Karešová | 33 16 | ||
1995 | Frederic Sarkany Liv Sansoz | Christian Bindhammer Marie Guillet | Kalin Garbov Martina Čufar | — — | 41 16 | ||
1996 | |||||||
1997 | Maksym Petrenko Bettina Schöpf | Sylvain Millet Taťjana Rujgová | Thomas Feuerstein Natalia Nesterova | 12. Daniel Kadlec 14. Lucie Potěšilová | 55 23 | ||
1998 | Yves Hasbani Bettina Schöpf | Jérôme Meyer Katarina Stremfelj | David Gisler Iva Hartmann | 15. Daniel Kadlec — | 34 19 | ||
1999 | Flavio Crespi Delphine Martin | Yves Hasbani Eva Tusar | Patxi Usobiaga Lakunza Alexandra Eyer | 31. Ondřej Marčík — | 54 28 | ||
2000 | Pablo Barbero Alfonso Barbara Bacher | Michail Šalagin Nastja Guzzi | Nels Rosaasenv Jana Oman | 12. Jakub Hlaváček 20. Martina Kadlecová | 62 28 | ||
2001 | Tomáš Mrázek Olga Šalagina | Kilian Fischhuber Emilie Pouget | Son Sang-won Olga Jakovlevová | 26. Jakub Hlaváček 22. Martina Kadlecová | 49 29 | ||
2002 | Cédric Lachat Natalija Gros | Gérome Pouvreau Emilie Pouget | Fabien Dugit Olga Šalagina | 34. Petr Solanský 14. Soňa Hnízdilová | 51 33 | ||
2003 | Eduard Marin Garcia Caroline Ciavaldini | Jorg Verhoeven Maja Vidmar | Fabien Dugit Jenny Lavarda | 38. Petr Caha 28. Petra Melicharová | 53 33 | ||
2004 | Jorg Verhoeven Caroline Ciavaldini | Eduard Marin Garcia Florence Pinet | Dmitrij Šarafutdinov Stéphanie Crouvisier | 16. Jan Zbranek 26. Kristýna Ondrová | 56 35 | ||
2005 | Daniel Winkler Mina Markovič | Nicolas Badia Florence Pinet | Ivan Kaurov Fanny Conan | 5. Jan Zbranek 16. Lucie Rajfová | 56 44 | ||
2006 | Sean McColl Katharina Saurwein | Thomas Neyer Anna Stöhr | Fabien Comina Lisa Knoche | 32. Štěpán Stráník 21. Lucie Hrozová | 57 47 | ||
2007 | Sači Amma Christine Schranz | Felix Neumärker Jana Čerešněvová | Cukuru Hori Anne Hoarau | — 5. Silvie Rajfová | - - | 26 25 | 50 29 |
2008 | Jakob Schubert Akijo Noguči | Min Hjon-pin Juliane Wurmová | Martin Stráník Charlotte Durif | — 17. Silvie Rajfová | 11/2 8 | 26 26 | 54 43 |
2009 | Jakob Schubert Charlotte Durif | Gautier Supper Ana Ogrinc | Eric Lopez Mateos Amandine Loury | 8. Martin Stráník 42. Barbora Škorpilová | 8 8 | 26 26 | 70 45 |
2010 | Thomas Tauporn Alexandra Ladurner | Mario Lechner Manuela Sigrist | Anton Mardashov Dinara Fachritdinovová | 37. Stanislav Pekárek — | 65 37 | ||
2011 | Jure Raztresen Julia Serrière | Edward Hamer Johanna Ernst | Stefano Ghisolfi Sasha DiGiulian | 35.-36. Tomáš Binter 45. Michaela Zbořilová | 8 8 | 26 26 | 62 47 |
2012 | Dmitrij Fakirjanov Momoka Oda | Domen Škofic Magdalena Röck | Jure Raztresen Katharina Posch | 11. Jan Jeliga 32. Eva Křížová | 51 46 | ||
2013 | Dmitrij Fakirjanov Magdalena Röck | Sebastian Halenke Katharina Posch | Domen Škofic Manon Hily | 26. Petr Čermák 11. Tereza Svobodová | 41 31 | ||
2014 | Bernhard Röck Aja Onoe | Loic Timmermans Jessica Pilz | Martin Bergant Julia Chanourdie | — 23. Tereza Svobodová | |||
2015 | Bernhard Röck Anak Verhoeven | Jesse Grupper Jessica Pilz | Keiičiró Korenaga Julia Chanourdie | 33. Martin Jech 39.-41. Andrea Pokorná | |||
2016 | Simon Lorenzi Margo Hayes | Júki Hada Hannah Schubert | Dimitri Vogt Aika Tadžima | 33.-34. Zbyšek Černohous 22.-24. Veronika Scheuerová | 8 8 | 26 26 | 58 34 |
2017 | Jošijuki Ogata Claire Buhrfeind | Meiči Narasaki Aika Tadžima | Kai Lightner Heloïse Doumont | 29.-30. Jakub Konečný 47.-48. Michaela Matúšová | 12 8 | 27 26 | 82 59 |
Rychlost J
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1995 | C. Ciudad Olga Bibiková | | | ||||
1996 | |||||||
2001 | Maxim Stěnkovyj Olga Šalagina | Daniil Kozmine Olga Ochtchepkova | Oleksandr Salimov Olesya Saulevich | 21. Slávek Hrkal 12. Martina Kadlecová | 24 16 | ||
2002 | Sergej Sinicyn Olga Ochtchepkova | Oleksandr Salimov Olga Šalagina | Dmytro Babich Anna Stenkovaja | — — | 16 16 | ||
2005 | Jevgenij Vajcechovskij Olga Bežko | Alexander Kosterin Yana Malkova | Eduard Ismagilov Anna Galljamovová | 9. Libor Hroza — | 32 24 | ||
2006 | Sean McColl Olga Bežko | Anatoly Skripov Anna Stöhr | Eduard Ismagilov Yana Malkova | 9. Libor Hroza 8. Eliška Karešová | 34 35 | ||
2007 | Maxim Osipov Rosmery Da Silva | Egor Skachkov Jana Čerešněvová | Sergej Kokorin Anne Hoarau | — 7. Lucie Hrozová | 8/4 8/4 | 16 16 | 39 25 |
2008 | Sergej Abdrachmanov Julija Levočkinová | Maxim Osipov Alina Gajdamakinová | Čung Čchi-sin Kseniya Polekhina | — 19. Tereza Čermáková | 8/4 8/4 | 16 16 | 33 34 |
2009 | Sergej Abdrachmanov Alina Gajdamakinová | Josmar Nieves Oleksandra Bud Gusaim | Stanislav Kokorin Anastasiya Savisko | 11. Martin Šifra — | 8/4 8/4 | 16 16 | 44 27 |
2010 | Sayat Bokanov Klaudia Buczek | Bogdan Posmashnyy Anastasia Ermolaeva | Arman Ter-Minasyan Dinara Usmanova | 29. Stanislav Pekárek — | 41 24 | ||
2011 | Danijil Boldyrev Anna Cyganovová | Marcin Dzieński Stefanie Pichler | Sergiy Barkovskyy Margot Heitz | — — | 28 21 | ||
2012 | Nikita Suyushkin Anouck Jaubert | Dmitrij Timofejev Esther Bruckner | Konstantin Payl Julija Kaplinová | 31. Jan Jeliga 13. Eva Křížová | 35 20 | ||
2013 | Nikita Suyushkin Aleksandra Rudzińska | Artem Savelyev Anouck Jaubert | Sergei Luzhetskii Svetlana Okolnichnikova | — — | 21 14 | ||
2014 | Jan Kříž Svetlana Motovilova | Sergei Luzhetskii Andrea Rojas | Alessandro Santoni Alexandra Elmer | — — | |||
2015 | Georgy Artamonov Patrycja Chudziak | John Brosler Yana Lugovenko | Maksim Diachkov Jelena Markuševa | 6. Jan Kříž 27. Andrea Pokorná | |||
2016 | Ludovico Fossali Darja Kanová | Pierre Rebreyend Patrycja Chudziak | Alexandr Šikov Assel Marlenova | — — | 8/4 8/4 | 16 16 | 63 40 |
2017 | Carlos Granja Darja Kanová | I Sung-bom Elizaveta Ivanova | Michael Finn-Henry Ekaterina Barashchuk | 31. Pavel Krutil 31. Sára Urbanová | 8/4 8/4 | 16 16 | 72 51 |
Bouldering J
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2015 | Čchon Čong-won Staša Gejo | Nicolas Pelorson Miho Nonaka | Anže Peharc Jessica Pilz | 57. Štěpán Volf 44.-45. Andrea Pokorná | |||
2016 | Borna Čujić Margo Hayes | Baptiste Ometz Tara Hayes | William Bosi Franziska Sterrer | — 29. Veronika Scheuerová | 7 6 | 20 | 48 23 |
2017 | Jošijuki Ogata Claire Buhrfeind | Meiči Narasaki Maya Madere | Jan-Luca Posch Johanna Holfeld | 49.-50. Ondřej Bína 51.-53. Anna Šebestíková | 7 6 | 20 20 | 87 55 |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii A
Obtížnost A
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1992 | François Petit Olga Bibiková | Fabien Mazuer Marie Guillet | Antoine Pecher Nataliy Pashennik | — — | 38 10 | ||
1994 | David Carretero Perez Liv Sansoz | Anthony Lamiche Robert Mate Maxim Petrenko | - Irina Rouiga | 17. Miloslav Chaloupka 6.-9. Veronika Hunková | 42 17 | ||
1995 | Sylvain Millet Ameli Haager | Frédéric Tuscan Taťjana Rujgová | Markus Bock Irina Rouiga | 5. Daniel Kadlec 13. Veronika Hunková | 47 24 | ||
1997 | Julien Barbier Marharyta Usatiuk | Yves Hasbani Shena Sturman | François Auclair Beth Rodden | 27. Ondřej Marčík — | 59 32 | ||
1998 | Alexander Meikl Maria Belomestnova | Peter Szczepanski Sandrine Levet | Michail Šalagin Julija Abramčuková | — 10. Šárka Obadalová | 32 18 | ||
1999 | Tomaz Valjavec Olga Šalagina | Michail Šalagin Sandrine Levet | Kilian Fischhuber Barbara Bacher | 8. Jakub Hlaváček 31. Martina Kadlecová | 58 35 | ||
2000 | Roman Felix Natalija Gros | Fabien Dugit Olga Šalagina | Gérome Pouvreau Barbara Schranz | 15. Petr Solanský 30. Soňa Hnízdilová | 60 45 | ||
2001 | Marcin Wszolek Jenny Lavarda | Jorg Verhoeven Natalija Gros | Petr Solanský Ekaterina Korolkova | — 25.-26. Petra Melicharová | 61 36 | ||
2002 | Jorg Verhoeven Caroline Ciavaldini | Flavien Guerimand Angela Eiter | Christophe Treuilhe Stéphanie Crouvisier | 23. Jan Zbranek 9. Lucie Rajfová | 59 39 | ||
2003 | Sean McColl Alizée Dufraisse | Anthony Sapey Juka Kobajašiová | Romain Pagnoux Angela Eiter | 6. Jan Zbranek 11. Tereza Kysilková | 58 52 | ||
2004 | Sean McColl Caroline Januel | Ivan Kaurov Maud Ansade | Fabien Comina Chloé Graftiaux | 17. Jakub Volf 9. Lucie Hrozová | 63 49 | ||
2005 | Magnus Midtboe Caroline Januel | Felix Neumärker Jana Čerešněvová | Sači Amma Akijo Noguči | — 9. Silvie Rajfová | 74 49 | ||
2006 | Sači Amma Charlotte Durif | Jakob Schubert Akijo Noguči | David Lama Anne Hoarau | 5. Martin Stráník 15. Silvie Rajfová | 92 63 | ||
2007 | Jakob Schubert Charlotte Durif | Mario Lechner Marah Bragdon | Thomas Tauporn Melissa Main | 6. Martin Stráník — | 8 - | 26 26 | 47 36 |
2008 | Mario Lechner Johanna Ernst | Thomas Tauporn Katherine Choong | Eric Lopez Mateos Alexandra Ladurner | 44. Lukáš Skřejpek — | 8 8 | 28 26 | 56 45 |
2009 | Adam Ondra Katherine Choong | Max Rudigier Hélène Janicot | Julian Bautista Julia Serrière | 50. Stanislav Pekárek 54. Tereza Pivodová | 8 8 | 26 27 | 81 69 |
2010 | Jure Raztresen Hélène Janicot | Alexander Megos Katharina Posch | Stefano Ghisolfi Magdalena Röck | 40.-41. Roman Kučera 41.-42. Anna Wágnerová | 75 57 | ||
2011 | Domen Škofic Magdalena Röck | Dmitrij Fakirjanov Momoka Oda | Loic Timmermans Tina Johnsen Hafsaas | 30.-31. Petr Čermák 26. Tereza Svobodová | 84 62 | ||
2012 | Sebastian Halenke Jessica Pilz | Semen Chesnokov Anak Verhoeven | Martin Bergant Salomé Romain | 29. Petr Čermák 11. Tereza Svobodová | 69 49 | ||
2013 | Naoki Šimatani Jessica Pilz | Šin'ičiró Nomura Anak Verhoeven | Bernhard Röck Julia Chanourdie | 27. Martin Jech 26. Jana Vincourková | 53 43 | ||
2014 | Hannes Puman Hannah Schubert | Jan-Luca Posch Alina Ring | Georg Parma Kajsa Rosén | — — | |||
2015 | Sascha Lehmann Janja Garnbret | Stefano Carnati Margo Hayes | Hugo Parmentier Aika Tadžima | 9. Jakub Konečný 32. Veronika Šimková | |||
2016 | Giorgio Bendazzoli Janja Garnbret | Kai Lightner Mia Krampl | Taito Nakagami Vita Lukan | 4. Jakub Konečný 20. Lenka Slezáková | 8 8 | 26 26 | 62 51 |
2017 | Šúta Tanaka Ašima Širaiši | Nathan Martin Brooke Raboutou | Mikel Asier Linacisoro Molina Nolwenn Arc | 62. Šimon Potůček 22.-24. Eliška Adamovská | 8 9 | 29 26 | 121 101 |
Rychlost A
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2001 | Johannes Lau Olga Evstigneeva | Andrzej Mecherzynski-Wiktor Olga Losynska | Serguei Piniguine Olga Semykina | — 11. Petra Melicharová | 29 27 | ||
2002 | Denis Omeltchenko Anna Galljamovová | Olexiy Shulga Evguenia Ogandjanian | Dmitrij Šarafutdinov Olga Evstigneeva | — 5. Petra Melicharová | 16 15 | ||
2005 | Alexey Belchikov Jana Čerešněvová | Olexiy Zaychenko Alex Johnson | Maxim Osipov Olena Sheremetyeva | — — | 49 26 | ||
2006 | Maxim Osipov Jana Čerešněvová | Egor Skachkov Stefanie Kofler | Yevgen Palladiy Alex Johnson | 26. Jan Chvála 21.-22. Anna Čermáková | 63 44 | ||
2007 | Sergej Abdrachmanov Kseniya Polekhina | Gonzalo Mejia Alina Gajdamakinová | Andres Quinteros Tiffany Hensley | 16. Martin Stráník — | 8/4 8/4 | 16 16 | 33 33 |
2008 | Josmar Nieves Dinara Fachritdinovová | Isaac Estevez Yulia Troepolskaya | Nic Sutton Anastasia Ermolaeva | 26. Lukáš Skřejpek — | 8/4 8/4 | 16 16 | 48 31 |
2009 | Leonardo Gontero Dinara Fachritdinovová | Arman Ter-Minasyan Dinara Usmanova | Isaac Estevez Anna Gislimberti | 28. Stanislav Pekárek 42. Michaela Zbořilová | 8/4 8/4 | 16 16 | 47 44 |
2010 | Viacheslav Vedenchuk Anna Cyganovová | Marcin Dzieński Esther Bruckner | Yaroslav Gontaryk Aleksandra Rudzińska | 29. Michal Štěpánek 14. Anna Wágnerová | 46 32 | ||
2011 | Konstantin Payl Aleksandra Rudzińska | Artem Savelyev Esther Bruckner | Nikita Suyushkin Anouck Jaubert | 21. Michal Štěpánek 22. Eva Křížová | 35 29 | ||
2012 | Ruslan Fajzullin Anna Emets | Sergei Luzhetskii Valeria Baranova | Georgy Artamonov Nina Lach | 6. Jan Kříž 21. Tereza Svobodová | 36 22 | ||
2013 | Alessandro Santoni Jelena Markuševa | Alexandr Šikov Kayla Lieuw | John Brosler Kyra Condie | 4. Jan Kříž — | 27 19 | ||
2014 | Alexandr Šikov Darja Kanová | Lev Rudatskiy Anastasiia Klochkova | Vladislav Myznikov Anastasia Manuylova | — — | |||
2015 | Kostiantyn Pavlenko Elma Fleuret | Mehdi AliPourShenazandi Ekaterina Barashchuk | Lev Rudatskiy Elizaveta Ivanova | 28. Pavel Krutil — | |||
2016 | Gian Luca Zodda Elizaveta Ivanova | Sergej Rukin Elma Fleuret | Georgii Morozov Elisabetta Dalla Brida | — — | 65 53 | ||
2017 | Sergej Rukin Aleksandra Kalucka | Georgiy Morozov YiLing Song | JinXin Li Polina Aksenova | 73. Ondřej Hašek 22. Hana Křížová | 8/4 8/4 | 16 16 | 110 85 |
Bouldering A
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2015 | Jošijuki Ogata Janja Garnbret | Kai Harada Margo Hayes | Hugo Parmentier Asja Gollo | 50-54. Jakub Konečný 15. Veronika Šimková | 6 6 | 20 23 | 94 65 |
2016 | Keita Dohi Janja Garnbret | Kai Lightner Vita Lukan | Kai Harada Maya Madere | 19.-20. Jakub Konečný 33. Lenka Slezáková | 6 6 | 20 | 51 39 |
2017 | Filip Schenk Ašima Širaiši | Keita Dohi Luiza Emeleva | Mizuki Tadžima Brooke Raboutou | 47.-52. Jakub Skočdopole 27.-28. Lenka Slezáková | 6 6 | 20 20 | 132 94 |
2018 | Sam Avezou Laura Rogora | Eneko Carretero Cruz Lucka Rakovec | Nathan Martin Futaba Itó | 53.-54. Albert Musil 21.-22. Eliška Adamovská | 6 6 | 20 20 | 78 63 |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii B
Obtížnost B
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1992 | Laurent Lanners Kathleen Vanbellinghen | Olaw Mainardi Lydie Tuccio | Jimmy Dubuisson Mayya Piratinskaya | — — | 18 9 | ||
1994 | Frédéric Tuscan Iva Hartmann | Ulrich Lindenthal Ameli Haager | David Hume Nicola Haager | 15. Daniel Kadlec 14. Klára Hunková | 30 22 | ||
1995 | Chris Sharma Katie Brown | David Hume Katarina Stremfelj | Matt Engbring Margarita Ryzhkova | 12. Ondřej Marčík — | 39 26 | ||
1997 | Klemen Bečan Maria Belomestnova | Eric Scully Sandrine Levet | Tomaz Valjavec Marina Malamid | 13. Jakub Hlaváček 4. Šárka Obadalová | 37 33 | ||
1998 | Roman Felix Olga Šalagina | Clément Chabaud Natalija Gros | Timo Preußler Katarzyna Dlugosz | 16.-18. Petr Solanský — | 35 22 | ||
1999 | Roman Felix Natalija Gros | Adam Stack Katarzyna Dlugosz | Remi Samynv Nadine Ruh | 19. Petr Solanský 23. Petra Melicharová | 45 33 | ||
2000 | Guillaume Glairon Mondet Kinga Ociepka | Ethan Pringle Emily Harrington | Jorg Verhoeven Alexandra Balakireva | 26. Jan Zbranek 8. Lucie Rajfová | 52 41 | ||
2001 | Guillaume Glairon Mondet Kinga Ociepka | Helmut Wörz Angela Eiter | Jan Zbranek Katharina Saurwein | 17.-18. Pavel Solanský 13. Lucie Rajfová | 53 48 | ||
2002 | Gabriele Moroni Chloé Graftiaux | Štěpán Stráník Juka Kobajašiová | Kim Ča-pi Tori Allen | 5. Pavel Solanský 9.-10. Tereza Kysilková | 52 40 | ||
2003 | Fabien Comina Silvie Rajfová | Daniel Woods Caroline Januel | Ales Jurjec Tatiana Shelemeteva | — 11. Lucie Hrozová | 50 45 | ||
2004 | David Lama Charlotte Durif | Blagovest Lazarov Christina Schmid | Daniel Woods Silvie Rajfová | 4. Martin Stráník 10.-11. Anna Čermáková | 56 48 | ||
2005 | David Lama Charlotte Durif | Jakob Schubert Alexandra Malysheva | Yuriy Dzyubyak Juliane Wurmová | 6. Martin Stráník 20. Anna Čermáková | 45 41 | ||
2006 | Eric Lopez Mateos Johanna Ernst | Arman Ter-Minasyan Tiffany Hensley | Mario Lechner Katie Mah | 25. Martin Šifra 33. Monika Kuhn-Gaberová | 64 56 | ||
2007 | Adam Ondra Johanna Ernst | Masahiro Higuchi Alexandra Ladurner | Max Rudigier Sasha DiGiulian | — 16. Edita Vopatová | 8 8 | 26 26 | 35 38 |
2008 | Adam Ondra Momoka Oda | Max Rudigier Berit Schwaiger | Julian Bautista Hélène Janicot | — 24. Edita Vopatová | 8 9 | 26 26 | 44 41 |
2009 | Sebastian Halenke Katharina Posch | Domen Škofic Laura Michelard | Samuel Adolph Karoline Sinnhuber | 52. Michal Štěpánek 8. Tereza Svobodová | 8 10 | 26 28 | 73 67 |
2010 | Sebastian Halenke Jevgenia Kazbekova | Loic Timmermans Anak Verhoeven | David Firnenburg Andrea Pavlincová | 29. Petr Čermák 8. Tereza Svobodová | 69 62 | ||
2011 | Bernhard Röck Jessica Pilz | Naoki Shimatani Jevgenia Kazbekova | Keiichiro Korenaga Salomé Romain | 17. Zdeněk Ustohal 12. Andrea Pavlincová | 85 72 | ||
2012 | Anže Peharc Hannah Schubert | Hannes Puman Aika Tadžima | Georg Parma Mona Kellner | — — | 56 48 | ||
2013 | Stefano Carnati Aika Tadžima | Hugo Parmentier Emilie Gerhardt | Sascha Lehmann Miwa Oba | 19. Vojtěch Vlk — | 42 38 | ||
2014 | Kai Lightner Janja Garnbret | Rudolph Ruana Asja Gollo | I Min-jong Viktoriia Meshkova | 19. Vojtěch Vlk — | |||
2015 | Sam Avezou Ašima Širaiši | Harold Peeters Mia Krampl | Pietro Biagini Laura Rogora | 54. Aleš Maršík 7. Eliška Adamovská | |||
2016 | Sam Avezou Ašima Širaiši | Katsura Konishi Brooke Raboutou | Hidemasa Nishida Laura Rogora | — 22. Eliška Adamovská | 8 8 | 26 27 | 52 55 |
2017 | Colin Duffy Ai Mori | Alberto Ginés López Natsuki Tanii | Hidemasa Nishida Futaba Itó | 39.-40. Marek Jeliga 33.-35. Michaela Smetanová | 13 8 | 26 27 | 88 86 |
Rychlost B
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2001 | Ivan Kalinine Barbara Baumann | Olexiy Shulga Nataliia Stoliarova | Nestor Carvajal Kateryna Busheva | 14. Štěpán Stráník 7. Eliška Karešová | 38 31 | ||
2002 | Leonel De Las Salas Sean McColl Tori Allen | - Anna Stöhr | Vasily Kozlov Eliška Karešová | 15.-16. Libor Hroza — | 16 16 | ||
2005 | Alexander Stepanov Libby Hall | Jernej Kruder Kseniya Polekhina | Bence Gál Tiffany Hensley | — 14. Anna Čermáková | 29 25 | ||
2006 | Eric Lopez Mateos Dinara Fachritdinovová | Brian Furciniti Tiffany Hensley | Brian Antheunisse Cassandra Zampar | 4. Martin Šifra 39. Veronika Srholcová | 52 43 | ||
2007 | Andrey Shilenberg Dinara Fachritdinovová | Bogdan Posmashnyy Stefanie Pichler | Isaac Estevez Rossi Gabazú | — 30. Edita Vopatová | 8/4 8/4 | 16 16 | 30 34 |
2008 | Viacheslav Vedenchuk Taylor Clarkin | Ivan Spitsyn Francesca Metcalf | Josh Levin Cicada Jenerik | — — | 8/4 8/4 | 16 16 | 29 30 |
2009 | Nikita Suyushkin Aleksandra Rudzińska | Artem Savelyev Anna Wágnerová | Sergei Luzhetskii Michela Facci | 15. Michal Štěpánek — | 8/4 8/4 | 16 16 | 41 39 |
2010 | Georgy Artamonov Dana Riddle | Sergei Luzhetskii Alexandra Elmer | Alessandro Santoni Valeria Baranova | 12. Jan Kříž 14. Karolína Nevělíková | 34 35 | ||
2011 | Ruslan Fajzullin Polina Shelpakova | Georgy Artamonov Alexandra Elmer | Alessandro Santoni Anastasiia Klochkova | 4. Jan Kříž 16. Petra Vojířová | 35 33 | ||
2012 | Alexandr Šikov Liesli Romero | Danil Zakirov Nicole Mejia | Maksim Diachkov Anastasiia Klochkova | — — | 29 27 | ||
2013 | Vladislav Myznikov Darja Kanová | Lev Rudatskiy Margarita Marsanova | Kostiantyn Pavlenko Anastasia Manuylova | — — | 20 16 | ||
2014 | Carlos Granja Ekaterina Barashchuk | Petr Zemliakov Sidney Trinidad | Gian Luca Zodda Jelena Krasovská | — — | |||
2015 | Petr Zemliakov Elisabetta Dallabrida | Timur Yamaliev Karina Gareeva | Leonardo Sandrin Jelena Krasovská | 6. Matěj Burian 20. Hana Křížová | |||
2016 | Almaz Nagaev Karina Gareeva | Roman Bozhko Daria Kuznetsova | Danil Ogorodnikov Giorgia Strazieri | — — | 8/4 8/4 | 16 16 | 52 54 |
2017 | Jacopo Stefani Polina Kulagina | Anton Kulba Daria Potapova | Evgeny Kuzin Kamilla Kushaeva | 60. Albert Musil 14. Tereza Cibulková | 8/4 8/4 | 16 16 | 74 77 |
Bouldering B
rok | zlato | stříbro | bronz | další pořadí | finále | semi | počet |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2015 | Filip Schenk Ašima Širaiši | Keita Dohi Jelena Krasovská | Lukas Franckaert Vita Lukan | 39. Jakub Skočdopole 30. Sabina Večeřová | |||
2016 | Nathan Martin Ašima Širaiši | Davide Marco Colombo Futaba Itó | Katsura Konishi Brooke Raboutou | — 28.-29. Eliška Adamovská | 38 40 | ||
2017 | Rei Kawamata Futaba Itó | Semen Ovčinnikov Natsuki Tanii | Ryoei Nukui Saki Kikuchi | 41.-43. Lukáš Doleček 27. Eliška Bulenová | 6 6 | 21 20 | 90 85 |
Nejúspěšnější medailisté
Chlapci
V roce 2006 se stal Kanaďan Sean McColl nejúspěšnějším (pětinásobným) zlatým medailistou na MSJ.
Jméno | Celkem | Junioři | Kat. A | Kat. B | Disciplíny | Období |
---|---|---|---|---|---|---|
Sean McColl | 5/0/0 | obtížnost, rychlost | 2002-2006 | |||
Jakob Schubert | 3/2/0 | obtížnost | 2005-2009 | |||
Sebastian Halenke | 3/1/0 | obtížnost | 2009-2013 | |||
Nikita Suyushkin | 3/0/1 | rychlost | 2009-2013 | |||
Bernhard Röck | 3/0/1 | obtížnost | 2011-2015 | |||
Roman Felix | 3/0/0 | — | obtížnost | 1998-2000 | ||
Adam Ondra | 3/0/0 | — | obtížnost | 2007-2009 | ||
Sergej Abdrachmanov | 3/0/0 | — | rychlost | 2007-2009 | ||
Jošijuki Ogata | 3/0/0 | — | obtížnost, bouldering | 2015-2017 | ||
Jorg Verhoeven | 2/2/1 | obtížnost | 2000-2004 | |||
Maxim Osipov | 2/1/1 | — | rychlost | 2005-2008 | ||
Georgy Artamonov | 2/1/1 | rychlost | 2010-2015 | |||
Alexandr Šikov | 2/1/1 | rychlost | 2012-2016 | |||
Dmitrij Fakirjanov | 2/1/0 | — | obtížnost | 2011-2013 | ||
Eric Lopez Mateos | 2/0/2 | obtížnost, rychlost | 2006-2009 | |||
David Lama | 2/0/1 | — | obtížnost | 2004-2006 | ||
Sači Amma | 2/0/1 | — | obtížnost, bouldering | 2005-2006 | ||
Jure Raztresen | 2/0/1 | — | obtížnost | 2010-2012 | ||
Domen Škofic | 1/2/1 | obtížnost, bouldering | 2009-2013 | |||
Kai Lightner | 1/2/1 | obtížnost, bouldering | 2014-2017 | |||
Yves Hasbani | 1/2/0 | — | obtížnost | 1997-1999 | ||
Keita Dohi | 1/2/0 | ? | bouldering | 2015-2017 | ||
Thomas Tauporn | 1/1/1 | — | obtížnost | 2007-2010 | ||
Alessandro Santoni | 1/0/3 | rychlost | 2010-2014 | |||
Fabien Comina | 1/0/2 | obtížnost | 2003-2006 | |||
Sergei Luzhetskii | 0/3/2 | rychlost | 2009-2014 | |||
Artem Savelyev | 0/3/0 | rychlost | 2009-2013 | |||
Michail Šalagin | 0/2/1 | — | obtížnost | 1998-2000 | ||
Max Rudigier | 0/2/1 | — | obtížnost | 2007-2009 | ||
Arman Ter-Minasyan | 0/2/1 | obtížnost, rychlost | 2006-2010 | |||
Loic Timmermans | 0/2/1 | obtížnost | 2010-2014 | |||
Lev Rudatskiy | 0/2/1 | ? | rychlost | 2013-2015 | ||
Fabien Dugit | 0/1/2 | — | obtížnost | 2000-2003 | ||
Isaac Estevez | 0/1/2 | — | rychlost | 2007-2009 | ||
Hugo Parmentier | 0/1/2 | ? | obtížnost, bouldering | 2013-2015 | ||
Vita Lukan | 0/1/2 | ? | obtížnost, bouldering | 2015-2016 |
Dívky
- V roce 2001 získala Ukrajinka Olga Šalagina první čtyři zlaté medaile.
- V roce 2009 se stala Francouzka Charlotte Durif nejúspěšnější (pětinásobnou) zlatou medailistkou na MSJ.
Jméno | Celkem | Junioři | Kat. A | Kat. B | Disciplíny | Období |
---|---|---|---|---|---|---|
Ašima Širaiši | 6/0/0 | ? | obtížnost, bouldering | 2015-2017 | ||
Charlotte Durif | 5/0/1 | obtížnost | 2004-2008 | |||
Janja Garnbret | 5/0/0 | ? | obtížnost, bouldering | 2014-2016 | ||
Olga Šalagina | 4/2/1 | obtížnost, rychlost | 1998-2002 | |||
Dinara Fachritdinovová | 4/0/1 | obtížnost, rychlost | 2006-2010 | |||
Jessica Pilz | 3/2/1 | obtížnost, bouldering | 2011-2015 | |||
Natalija Gros | 3/2/0 | obtížnost | 1998-2002 | |||
Johanna Ernst | 3/1/0 | obtížnost | 2006-2008 | |||
Aleksandra Rudzińska | 3/0/1 | rychlost | 2009-2013 | |||
Caroline Ciavaldini | 3/0/0 | — | obtížnost | 2002-2004 | ||
Darja Kanová | 3/0/0 | rychlost | 2013-2016 | |||
Jana Čerešněvová | 2/3/0 | — | obtížnost, rychlost | 2005-2007 | ||
Margo Hayes | 2/2/0 | — | obtížnost, bouldering | 2015-2016 | ||
Magdalena Röck | 2/1/1 | — | obtížnost | 2010-2013 | ||
Caroline Januel | 2/1/0 | — | obtížnost | 2003-2005 | ||
Momoka Oda | 2/1/0 | obtížnost | 2008-2012 | |||
Hannah Schubert | 2/1/0 | obtížnost | 2014-2016 | |||
Anak Verhoeven | 1/3/0 | obtížnost | 2010-2015 | |||
Aika Tadžima | 1/2/2 | obtížnost | 2012-2017 | |||
Katharina Posch | 1/2/1 | obtížnost | 2009-2013 | |||
Marie Guillet | 1/2/0 | — | obtížnost | 1992-1995 | ||
Alina Gajdamakinová | 1/2/0 | — | rychlost | 2007-2009 | ||
Akijo Noguči | 1/1/1 | — | obtížnost | 2005-2008 | ||
Kseniya Polekhina | 1/1/1 | rychlost | 2005-2008 | |||
Alexandra Ladurner | 1/1/1 | obtížnost | 2007-2010 | |||
Hélène Janicot | 1/1/1 | — | obtížnost | 2008-2010 | ||
Anouck Jaubert | 1/1/1 | — | rychlost | 2011-2013 | ||
Futaba Itó | 1/1/1 | ? | ? | obtížnost, bouldering | 2016-2017 | |
Sandrine Levet | 0/3/0 | — | obtížnost | 1997-1999 | ||
Anna Stöhr | 0/3/0 | — | obtížnost, rychlost | 2002-2006 | ||
Esther Bruckner | 0/3/0 | — | rychlost | 2010-2012 | ||
Tiffany Hensley | 0/2/2 | — | obtížnost, rychlost | 2005-2007 | ||
Brooke Raboutou | 0/2/2 | — | obtížnost, bouldering | 2016-2017 | ||
Angela Eiter | 0/2/1 | — | obtížnost | 2001-2003 | ||
Alexandra Elmer | 0/2/1 | — | rychlost | 2010-2014 | ||
Anastasiia Klochkova | 0/1/2 | ? | rychlost | 2011-2014 | ||
Jelena Krasovská | 0/1/2 | ? | ? | rychlost, bouldering | 2014-2015 | |
Anne Hoarau | 0/0/3 | — | obtížnost, rychlost | 2006-2007 | ||
Julia Chanourdie | 0/0/3 | — | obtížnost | 2013-2015 |
Externí odkazy
- Ifsc-climbing.org - výsledky závodů na stránkách Mezinárodní federace sportovního lezení (IFSC)
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Basilej 1992 • Lipsko 1994 • Laval 1995 • Moskva 1996 • Imst 1997 • Moskva 1998 • Courmayeur 1999 • Amsterdam 2000 • Imst 2001 • Canteleu 2002 • Veliko Tarnovo 2003 • Edinburgh 2004 • Peking 2005 • Imst 2006 • Ibarra 2007 • Sydney 2008 • Valence 2009 • Edinburgh 2010 • Imst 2011 • Singapur 2012 • Saanich 2013 • Noumea 2014 • Arco 2015 • Kanton 2016 • Innsbruck 2017 • Moskva 2018 • Arco 2019 • Voroněž 2021 • Dallas 2022 • Soul 2023 | ||
seznam medailistů • čeští medailisté |
Portály: Sport