Europese kampioenschappen baanwielrennen 2011
Europese kampioenschappen baanwielrennen 2011 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Omnisport Apeldoorn | |||||||
Gehouden in | Apeldoorn (Omnisport) | ||||||
Editie | 2 | ||||||
Jaar | 2011 | ||||||
Data | 21 t/m 23 oktober | ||||||
Sport | Baanwielrennen | ||||||
Organisator | UCI | ||||||
Evenementen | 13 | ||||||
Officiële website | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen baanwielrennen 2011 waren een editie van de Europese kampioenschappen baanwielrennen georganiseerd door de UCI. Ze werden van 21 t/m 23 oktober 2011 gehouden op de wielerbaan Omnisport in het Nederlandse Apeldoorn.
Medaillewinnaars
Mannen
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
Sprint | Kévin Sireau | Maximilian Levy | Denis Dmitrjev |
Teamsprint | Duitsland René Enders Robert Förstemann Stefan Nimke | Frankrijk Mickaël Bourgain Kévin Sireau François Pervis | Polen Maciej Bielecki Kamil Kuczynski Damian Zieliński |
Keirin | Matthew Crampton | Christos Volikakis | François Pervis |
Omnium | Edward Clancy | Bryan Coquard | Elia Viviani |
Ploegenachtervolging | Verenigd Koninkrijk Peter Kennaugh Steven Burke Ed Clancy Geraint Thomas | Denemarken Michael Mørkøv Casper von Folsach Lasse Norman Hansen Rasmus Quaade | Rusland Valery Kaykov Ivan Kovalev Evgueni Kovalev Viktor Manakov |
Puntenkoers | Rafał Ratajczyk | Silvan Dillier | Milan Kadlec |
Koppelkoers | België Kenny De Ketele Iljo Keisse | Zwitserland Claudio Imhof Cyrille Thièry | Frankrijk Vivien Brisse Morgan Kneisky |
Vrouwen
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
Sprint | Lyubov Shulika | Olga Panarina | Viktoria Baranova |
Teamsprint | Verenigd Koninkrijk Victoria Pendleton Jessica Varnish | Oekraïne Lyubov Shulika Olena Tsos | Duitsland Kristina Vogel Miriam Welte |
Keirin | Victoria Pendleton | Clara Sanchez | Sandie Clair |
Omnium | Laura Trott | Tatsiana Sharakova | Kirsten Wild |
Achtervolging | Verenigd Koninkrijk Laura Trott Joanna Rowsell Dani King | Duitsland Charlotte Becker Lisa Brennauer Madeleine Sandig | Wit-Rusland Alena Dylko Aksana Papko Tatsiana Sharakova |
Puntenkoers | Evgenia Romanyuta | Katarzyna Pawłowska | Jarmila Machačová |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigd Koninkrijk | 7 | 0 | 0 | 7 |
2 | Frankrijk | 1 | 3 | 3 | 7 |
3 | Duitsland | 1 | 2 | 1 | 4 |
4 | Polen | 1 | 1 | 1 | 3 |
Oekraïne | 1 | 1 | 0 | 2 | |
6 | Rusland | 1 | 0 | 3 | 4 |
7 | België | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Wit-Rusland | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Zwitserland | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | Denemarken | 0 | 1 | 0 | 1 |
Griekenland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Tsjechië | 0 | 0 | 2 | 2 |
13 | Italië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Nederland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 13 | 13 | 13 | 39 |
■ Gastland