Wereldkampioenschappen zwemmen 2015 – 4×100 meter vrije slag gemengd
Wereldkampioenschappen zwemmen 2015 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Gehouden in | Kazan | ||||||||||
Jaar | 2015 | ||||||||||
Data | 8 augustus | ||||||||||
Sport | Zwemmen | ||||||||||
Accommodatie(s) | Kazan Arena | ||||||||||
Deelnemers | 112 atleten uit 28 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Zwemmen op de WK zwemsporten 2015 | ||
---|---|---|
Vrije slag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | mannen | vrouwen |
1500 m | mannen | vrouwen |
Rugslag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Schoolslag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Vlinderslag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag | ||
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
Vrije slag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
4×200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
Gemengde estafette | ||
4×100 m | vrije slag | wisselslag |
De 4×100 meter vrije slag gemengd op de wereldkampioenschappen zwemmen 2015 in Kazan vond plaats op 8 augustus 2015. Na afloop van de series kwalificeerden de acht snelste ploegen zich voor de finale.
Records
Voorafgaand aan het toernooi was dit het wereldrecord:
Wereldrecord | Australië Tommaso D'Orsogna Cate Campbell James Magnussen Bronte Campbell | 3.23,29 | Perth | 1 februari 2014 |
Uitslagen
Series
Rang | Serie | Baan | Land | Namen | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 3 | Verenigde Staten | Conor Dwyer (49.47) Ryan Lochte (48.43) Margo Geer (53.12) Abbey Weitzeil (53.49) | 3:24.51 | Q |
2 | 4 | 4 | Rusland | Andrej Gretsjin (49.21) Nikita Lobintsev (47.97) Veronika Popova (54.00) Natalja Lovtsova (54.05) | 3:25.23 | Q |
3 | 3 | 5 | Italië | Luca Dotto (49.30) Filippo Magnini (48.60) Federica Pellegrini (54.35) Erika Ferraioli (53.98) | 3:26.23 | Q |
4 | 3 | 4 | Zweden | Christoffer Carlsen (49.78) Simon Sjödin (49.70) Michelle Coleman (53.35) Louise Hansson (53.77) | 3:26.60 | Q |
5 | 3 | 0 | Nederland | Sebastiaan Verschuren (49.49) Kyle Stolk (49.44) Marrit Steenbergen (55.29) Femke Heemskerk (52.69) | 3:26.91 | Q |
6 | 2 | 7 | China | Yu Hexin (49.82) Lin Yongqing (49.29) Qiu Yuhan (53.87) Tang Yuting (54.73) | 3:27.71 | Q |
7 | 2 | 4 | Canada | Yuri Kisil (49.36) Karl Krug (49.20) Sandrine Mainville (54.22) Victoria Poon (54.97) | 3:27.75 | Q |
7 | 2 | 5 | Brazilië | Matheus Santana (49.82) Marcelo Chierighini (48.43) Larissa Oliveira (54.89) Daynara de Paula (54.61) | 3:27.75 | Q |
9 | 4 | 2 | Frankrijk | Lorys Bourelly (49.94) Clément Mignon (48.20) Cloé Hache (55.33) Margaux Fabre (54.82) | 3:28.29 | |
10 | 2 | 1 | Japan | Yuki Kobori (49.69) Naito Ehara (49.90) Rikako Ikee (54.31) Misaki Yamaguchi (54.64) | 3:28.54 | |
11 | 3 | 8 | Duitsland | Christoph Fildebrandt (49.08) Marco di Carli (48.93) Alexandra Wenk (55.03) Marlene Hüther (55.95) | 3:28.99 | |
12 | 3 | 2 | Turkije | Doğa Çelik (50.30) Kemal Arda Gürdal (49.23) Ekaterina Avramova (56.21) Gizem Bozkurt (57.37) | 3:33.11 | |
13 | 4 | 7 | Singapore | Yeo Kai Quan (51.43) Amanda Lim (57.68) Quah Ting Wen (56.08) Quah Zheng Wen (49.39) | 3:34.58 | |
14 | 1 | 5 | Zwitserland | Lukas Räuftlin (51.25) Jean-Baptiste Febo (50.76) Noémi Girardet (56.70) Maria Ugolkova (56.01) | 3:34.72 | |
15 | 4 | 1 | Luxemburg | Julien Henx (50.99) Pit Brandenburger (50.85) Julie Meynen (55.51) Monique Olivier (57.84) | 3:35.19 | |
16 | 2 | 2 | Servië | Andrej Barna (51.21) Uroš Nikolić (50.24) Miroslava Najdanovski (57.98) Anja Crevar (59.23) | 3:38.66 | |
17 | 4 | 6 | Sri Lanka | Matthew Abeysinghe (51.47) Machiko Raheem (59.94) Cherantha de Silva (52.60) Kimiko Raheem (58.93) | 3:42.94 | |
18 | 4 | 8 | Dominicaanse Republiek | Jhonny Peréz (52.85) Arianna Sanna (59.04) Dorian McMenemy (58.98) Jean Luis Gómez (52.98) | 3:43.85 | |
19 | 1 | 4 | Costa Rica | Marie Meza (59.09) Esteban Araya (54.55) Helena Moreno (1:00.10) Mario Montoya (52.42) | 3:46.16 | |
20 | 4 | 5 | Bolivia | Andrew Rutherfurd (52.37) Maria José Ribera (1:01.73) Karen Torrez (57.96) Aldo Castillo (54.40) | 3:46.46 | |
21 | 2 | 6 | Jordanië | Khader Baqlah (51.81) Mohammed Bedour (53.73) Rahaf Baqleh (1:02.21) Talita Baqlah (59.59) | 3:47.34 | |
22 | 2 | 8 | Mozambique | Denílson da Costa (55.03) Jannah Sonnenschein (1:00.94) Jessika Cossa (59.86) Igor Mogne (51.77) | 3:47.60 | |
23 | 4 | 3 | Macau | Chao Man Hou (52.92) Long Chi Wai (1:01.63) Ngou Pok Man (53.28) Lei On Kei (1:00.97) | 3:48.80 | |
24 | 2 | 3 | Kenia | Emily Muteti (1:01.03) Hamdan Bayusuf (56.38) Talisa Lanoe (1:01.96) Issa Mohamed (53.49) | 3:52.86 | |
25 | 3 | 6 | Armenië | Vahan Mkhitaryan (53.85) Monika Vasilyan (1:03.33) Ani Poghosyan (1:01.29) Vladimir Mamikonyan (54.49) | 3:52.96 | |
26 | 3 | 9 | Mongolië | Yesui Bayar (1:11.46) Batsaikhan Dulguun (55.65) Enkhkhuslen Batbayar (1:05.69) Delgerkhuu Myagmar (56.05) | 4:08.85 | |
27 | 2 | 0 | Tadzjikistan | Anastasiya Tyurina (59.88) Karina Klimyk (1:05.82) Olim Kurbanov (1:11.96) Ramziyor Khorkashov (DSQ) | 8:99.99 | DSQ |
27 | 4 | 0 | Papoea-Nieuw-Guinea | Ryan Pini (50.86) Tegan McCarthy (1:06.05) Barbara Vali-Skelton (1:04.02) Sam Seghers (DSQ) | 8:99.99 | DSQ |
29 | 1 | 3 | Albanië | 9:99.99 | DNS | |
29 | 3 | 1 | Australië | 9:99.99 | DNS | |
29 | 3 | 7 | Mexico | 9:99.99 | DNS |
Finale
Rang | Baan | Namen | Land | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Ryan Lochte (48.79) Nathan Adrian (47.29) Simone Manuel (53.66) Missy Franklin (53.31) | Verenigde Staten | 3.23,05 | WR |
2 | 2 | Sebastiaan Verschuren (48.74) Joost Reijns (49.09) Ranomi Kromowidjojo (52.48) Femke Heemskerk (52.79) | Nederland | 3.23,10 | |
3 | 1 | Santo Condorelli (48.19) Yuri Kisil (48.25) Sandrine Mainville (53.60) Chantal van Landeghem (53.55) | Canada | 3.23,59 | |
4 | 5 | Vladimir Morozov (48.27) Aleksandr Soechoroekov (47.74) Veronika Popova (53.72) Natalja Lovtsova (54.48) | Rusland | 3.24,21 | |
5 | 3 | Marco Orsi (48.70) Filippo Magnini (48.19) Federica Pellegrini (54.26) Erika Ferraioli (54.11) | Italië | 3.25,26 | |
6 | 8 | Matheus Santana (48.96) Bruno Fratus (47.83) Larissa Oliveira (54.15) Daynara de Paula (54.64) | Brazilië | 3.25,58 | |
7 | 7 | Yu Hexin (49.70) Lin Yongqing (49.06) Qiu Yuhan (53.83) Tang Yuting (54.35) | China | 3.26,94 | |
8 | 6 | Christoffer Carlsen (50.03) Simon Sjödin (49.67) Michelle Coleman (53.41) Louise Hansson (53.98) | Zweden | 3.27,09 |
Bronvermelding
- (en) Uitslag series
- (en) Uitslag finale