Atje Keulen-Deelstra
Verhoeff, Bert / Anefo
31. des. 1938
Grove
Leeuwarden
Atje Keulen-Deelstra på Commons
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
Konkurrerte for Nederland | |||
Hurtigløp på skøyter: | |||
Olympiske leker[5] | |||
Sølv | Sapporo 1972 | 1 000 m | |
Bronse | Sapporo 1972 | 1 500 m | |
Bronse | Sapporo 1972 | 3 000 m | |
Allround-verdensmesterskap[6] | |||
Gull | West Allis SF 1970 | Allround | |
Gull | Heerenveen T 1972 | Allround | |
Gull | Strömsund S 1973 | Allround | |
Gull | Heerenveen T 1974 | Allround | |
Sprint-verdensmesterskap[7] | |||
Sølv | Oslo VH 1973 | Sprint | |
Sølv | Innsbruck O 1974 | Sprint | |
ISU-mesterskap i Sprint[7] | |||
Bronse | West Allis SF 1970 | Sprint | |
Allround-Europamesterskap[8] | |||
Gull | Inzell E 1972 | Allround | |
Gull | Brandbu R 1973 | Allround | |
Gull | Alma-Ata M 1974 | Allround |
Atje Keulen-Deelstra (født 31. desember 1938 i Grouw, død 22. februar 2013 i Leeuwarden) var en nederlandsk skøyteløper. Hun dominerte internasjonal skøytesport på begynnelsen av 1970-tallet, og ble blant annet verdensmester fire ganger.
14. mars 1970 satte hun verdensrekord på 1 500 meter med tiden 2.17,2.
Personlige rekorder
Distanse | Tid | Dato | Bane |
---|---|---|---|
500 meter | 43,78 | 2. februar 1974 | Medeo |
1000 meter | 1.28,26 | 3. februar 1974 | Medeo |
1500 meter | 2.15,84 | 2. februar 1974 | Medeo |
3000 meter | 4.49,07 | 24. februar 1974 | Heerenveen |
Se også
Referanser
- ^ «Atje Keulen-Deelstra (74) overleden (Dutch)»[Hentet fra Wikidata]
- ^ SpeedSkatingStats, SpeedSkatingStats skøyteløper ID 1938123101, besøkt 5. mai 2022[Hentet fra Wikidata]
- ^ SpeedSkatingNews.info, SpeedSkatingNews.info skøyteløper ID atje-keulen-deelstra, besøkt 5. mai 2022[Hentet fra Wikidata]
- ^ (på en) Olympedia, 2006, Wikidata Q95606922, https://www.olympedia.org/
- ^ Teigen, Magne (1. juli 2014). «Medaljevinnere i Olympiske Vinterleker - Kvinner 1960-2014» (PDF). NSF / SG. Arkivert fra originalen (.pdf) 24. september 2015. Besøkt 4. august 2015.
- ^ Teigen, Magne (8. mars 2015). «Medaljevinnere i Allround-VM, kvinner (1933-...) 1936-2015» (PDF). Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen (.pdf) 24. september 2015. Besøkt 4. august 2015.
- ^ a b Teigen, Magne (1. mars 2015). «Medaljevinnere i Sprint-VM, kvinner 1970-2015» (PDF). Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen (.pdf) 12. juli 2015. Besøkt 4. august 2015.
- ^ Teigen, Magne (12. januar 2015). «Medaljevinnere / ”Topp 3” i Allround-EM, kvinner 1970-2015» (PDF). Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen (.pdf) 15. februar 2015. Besøkt 4. august 2015.
Eksterne lenker
- (en) Atje Keulen-Deelstra – Olympics.com
- (en) Atje Keulen-Deelstra – Olympic.org
- (en) Atje Keulen-Deelstra – Olympedia
- (en) Atje Keulen-Deelstra – databaseOlympics.com (arkivert)
- (en) Atje Keulen-Deelstra – Speedskatingbase.eu
- (en) Atje Keulen-Deelstra – SpeedSkatingNews.info
- (en) Atje Keulen-Deelstra – SpeedSkatingStats.com
- v
- d
- r
- 1933: Liselotte Landbeck
- 1934: Undis Blikken
- 1935: Laila Schou Nilsen
- 1936: Kit Klein
- 1937: Laila Schou Nilsen
- 1938: Laila Schou Nilsen
- 1939: Verné Lesche
- 1940–1946: Ikke arrangert på grunn av krigen.
- 1947: Verné Lesche
- 1948: Marija Isakova
- 1949: Marija Isakova
- 1950: Marija Isakova
- 1951: Eevi Huttunen
- 1952: Lidija Selikhova
- 1953: Khalida Stsjegolejeva
- 1954: Lidija Selikhova
- 1955: Rimma Zjukova
- 1956: Sofija Kondakova
- 1957: Inga Artamonova
- 1958: Inga Artamonova
- 1959: Tamara Rylova
- 1960: Valentina Stenina
- 1961: Valentina Stenina
- 1962: Inga Voronina
- 1963: Lidija Skoblikova
- 1964: Lidija Skoblikova
- 1965: Inga Voronina
- 1966: Valentina Stenina
- 1967: Stien Kaiser
- 1968: Stien Kaiser
- 1969: Lāsma Kauniste
- 1970: Atje Keulen-Deelstra
- 1971: Nina Statkevitsj
- 1972: Atje Keulen-Deelstra
- 1973: Atje Keulen-Deelstra
- 1974: Atje Keulen-Deelstra
- 1975: Karin Kessow
- 1976: Sylvia Burka
- 1977: Vera Bryndsej
- 1978: Tatjana Averina
- 1979: Beth Heiden
- 1980: Natalja Petrusiova
- 1981: Natalja Petrusiova
- 1982: Karin Busch
- 1983: Andrea Schöne
- 1984: Karin Enke
- 1985: Andrea Schöne
- 1986: Karin Kania
- 1987: Karin Kania
- 1988: Karin Kania
- 1989: Constanze Moser
- 1990: Jacqueline Börner
- 1991: Gunda Kleemann
- 1992: Gunda Niemann
- 1993: Gunda Niemann
- 1994: Emese Hunyady
- 1995: Gunda Niemann
- 1996: Gunda Niemann
- 1997: Gunda Niemann
- 1998: Gunda Niemann-Stirnemann
- 1999: Gunda Niemann-Stirnemann
- 2000: Claudia Pechstein
- 2001: Anni Friesinger
- 2002: Anni Friesinger
- 2003: Cindy Klassen
- 2004: Renate Groenewold
- 2005: Anni Friesinger
- 2006: Cindy Klassen
- 2007: Ireen Wüst
- 2008: Paulien van Deutekom
- 2009: Martina Sáblíková
- 2010: Martina Sáblíková
- 2011: Ireen Wüst
- 2012: Ireen Wüst
- 2013: Ireen Wüst
- 2014: Ireen Wüst
- 2015: Martina Sáblíková
- 2016: Martina Sáblíková
- 2017: Ireen Wüst
- 2018: Miho Takagi
- 2019: Martina Sáblíková
- 2020: Ireen Wüst
- 2022: Irene Schouten
- 2024: Joy Beune
- 2026: tbd