Enkeltdistanse-NM på skøyter 1987
Enkeltdistanse-NM på skøyter 1987 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Hurtigløp på skøyter | ||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Stavanger Skøyteklubb | ||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sørmarka kunstisbane | ||
Dato | 20.–22. februar 1987 | ||
Utgavenummer | 1 | ||
Deltakere | 66 løpere (21 Kvinner og 45 Menn) | ||
Øvelser | Enkeltdistanser |
Enkeltdistanse-NM på skøyter 1987 ble avholdt på Sørmarka kunstisbane i Stavanger 20.-22. februar 1987.
Stavanger Skøyteklubb var arrangør av mesterskapet.
Medaljesammendrag
Damer
Distanse: | og Norgesmester | Tid | 02 . plass: | Tid | 03 . plass: | Tid |
0 500 m (fredag) | Edel Therese Høiseth IF Herkules | 43,07 | Else Ragni Yttredal Asker SK | 44,37 | Heidi Skjeggestad IF Fram | 44,39 |
1 000 m (lørdag) | Edel Therese Høiseth IF Herkules | 1.28,28 | Else Ragni Yttredal Asker SK | 1.30,91 | Heidi Skjeggestad IF Fram | 1.31,39 |
1 500 m (fredag) | Edel Therese Høiseth IF Herkules | 2.17,47 | Minna Nystedt IF Fram | 2.18,68 | Else Ragni Yttredal Asker SK | 2.19,90 |
3 000 m (lørdag) | Bjørg Eva Jensen IF Fram | 4.51,83 | Minna Nystedt IF Fram | 4.57,71 | Anette Tønsberg Aurskog-Finstadbru SK | 5.01,25 |
5 000 m (søndag) | Anette Tønsberg Aurskog-Finstadbru SK | 8.39,68 | Minna Nystedt IF Fram | 8.40,35 | Hanne Eriksson Verdal IL | 8.51,35 |
Herrer
Distanse: | og Norgesmester | Tid | 02 . plass: | Tid | 03 . plass: | Tid |
00 500 m (fredag) | Frode Rønning Ask SK | 38,28 | Ingemar Bredeli Ask SK | 38,93 | Bjørn Hagen Oslo IL | 39,42 |
01 000 m (lørdag) | Frode Rønning Ask SK | 1.18,92 | Bjørn Nyland Ask SK | 1.19,22 | Arne Nicander Nilsen IF Fram | 1.19,38 |
01 500 m (fredag) | Bjørn Nyland Ask SK | 2.01,17 | Geir Karlstad Ask SK | 2.01,61 | Nils Einar Aas Ask SK | 2.01,93 |
05 000 m (lørdag) | Geir Karlstad Ask SK | 7.23,33 | Frode Syvertsen Spk Ceres | 7.26,84 | Atle Vårvik Trondhjems SK | 7.34,72 |
10 000 m (søndag) | Geir Karlstad Ask SK | 14.56,54 | Henry Nilsen Kongsvinger IL | 15.30,54 | Atle Vårvik Trondhjems SK | 15.42,61 |
Resultater menn
500 meter menn
1000 meter menn
1500 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Bjørn Nyland | Ask Skøyteklubb | 2.01,17 | |
02 02 | Geir Karlstad | Ask Skøyteklubb | 2.01,61 | |
03 03 | Nils Einar Aas | Ask Skøyteklubb | 2.01,93 | |
04 4 | Ingemar Bredeli | Ask Skøyteklubb | 2.03,33 | |
05 5 | Bjørn Petlund | Hamar Idrettslag | 2.04,19 | |
06 6 | Øystein Hammeren | Rælingen Skøyteklubb | 2.04,30 | |
07 7 | Frode Syvertsen | Sportsklubben Ceres | 2.04,52 | |
08 8 | Johann Olav Koss | Strømmen Idrettsforening | 2.04,62 | |
09 9 | Tom Erik Oxholm | Idrettsforeningen Fram | 2.04,71 | |
10 10 | Atle Vårvik | Trondhjems Skøiteklub | 2.05,80 | |
11 11 | Ketil Bakke | Strindheim Idrettslag | 2.05,91 | |
12 12 | Bjørn Sand | Ask Skøyteklubb | 2.06,95 | |
13 13 | Jørn Ludahl | Oslo Idrettslag | 2.07,81 | |
14 14 | Kai Ingvar Strand | Hamar Idrettslag | 2.08,14 | |
15 15 | Frode Eidsmo | Idrettsforeningen Fram | 2.08,39 | |
16 16 | Petter Lanes | Skedsmo Idrettslag | 2.08,55 | |
17 17 | Trond Dahl Hansen | Hortens Skøiteklub | 2.08,58 | |
18 18 | Øyvind Tveter | Idrettsforeningen Fram | 2.08,78 | |
19 19 | Jan Hansen | Idrettsforeningen Fram | 2.08,84 | |
20 20 | Rune Karlsen | Lambertseter Skøyteklubb | 2.08,95 |
5000 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Geir Karlstad | Ask Skøyteklubb | 7.23,33 | |
02 02 | Frode Syvertsen | Sportsklubben Ceres | 7.26,84 | |
03 03 | Atle Vårvik | Trondhjems Skøiteklub | 7.34,72 | |
04 4 | Bjørn Nyland | Ask Skøyteklubb | 7.34,77 | |
05 5 | Tom Erik Oxholm | Idrettsforeningen Fram | 7.35,11 | |
06 6 | Nils Einar Aas | Ask Skøyteklubb | 7.39,35 | |
07 7 | Johann Olav Koss | Strømmen Idrettsforening | 7.42,65 | |
08 8 | Øyvind Tveter | Idrettsforeningen Fram | 7.44,16 | |
09 9 | Ketil Bakke | Strindheim Idrettslag | 7.45,44 | |
10 10 | Øystein Hammeren | Rælingen Skøyteklubb | 7.47,34 | |
11 11 | Torgrim Tønne | Oslo Skøiteklub | 7.49,06 | |
12 12 | Frode Eidsmo | Idrettsforeningen Fram | 7.49,97 | |
13 13 | Jan Hansen | Idrettsforeningen Fram | 7.50,01 | |
14 14 | Jon Vegard Nybråten | Kongsvinger Idrettslag | 7.50,40 | |
15 15 | Sigve Espeland | Ask Skøyteklubb | 7.53,02 | |
16 16 | Stein Oddvar Sægrov | Stavanger Skøyteklubb | 7.54,40 | |
17 17 | Carl Erik Sando | Ask Skøyteklubb | 7.55,23 | |
18 18 | Henry Nilsen | Kongsvinger Idrettslag | 7.58,79 | |
19 19 | Bjørn Sand | Ask Skøyteklubb | 7.59,46 | |
20 20 | Remi Strand | Ask Skøyteklubb | 8.01,02 |
10000 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Geir Karlstad | Ask Skøyteklubb | 14.56,54 | |
02 02 | Henry Nilsen | Kongsvinger Idrettslag | 15.30,54 | |
03 03 | Atle Vårvik | Trondhjems Skøiteklub | 15.42,61 | |
04 4 | Frode Eidsmo | Idrettsforeningen Fram | 15.49,70 | |
05 5 | Frode Syvertsen | Sportsklubben Ceres | 15.50,37 | |
06 6 | Tom Erik Oxholm | Idrettsforeningen Fram | 15.50,93 | |
07 7 | Stein Oddvar Sægrov | Stavanger Skøyteklubb | 15.52,71 | |
08 8 | Øyvind Tveter | Idrettsforeningen Fram | 15.59,73 | |
09 9 | Jon Vegard Nybråten | Kongsvinger Idrettslag | 16.03,94 | |
10 10 | Nils Einar Aas | Ask Skøyteklubb | 16.06,07 | |
11 11 | Sigve Espeland | Ask Skøyteklubb | 16.10,13 | |
12 12 | Bjørn Sand | Ask Skøyteklubb | 16.17,31 | |
13 13 | Bjørn Nyland | Ask Skøyteklubb | 16.19,43 | |
14 14 | Ketil Bakke | Strindheim Idrettslag | 16.20,32 | |
15 15 | Remi Strand | Ask Skøyteklubb | 16.24,00 | |
16 16 | Carl Erik Sando | Ask Skøyteklubb | 16.26,96 | |
17 17 | Øystein Hammeren | Rælingen Skøyteklubb | 16.28,58 | |
18 18 | Torgrim Tønne | Oslo Skøiteklub | 16.32,95 |
Resultater kvinner
500 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Edel Therese Høiseth | Idrettsforeningen Herkules | 43,07 | |
02 02 | Else Ragni Yttredal | Asker Skøyteklubb | 44,37 | |
03 03 | Heidi Skjeggestad | Idrettsforeningen Fram | 44,39 | |
04 4 | Tone Regine Hølstad | Oslo Skøiteklub | 44,97 | |
05 5 | Anne Elisabeth Hølstad | Ask Skøyteklubb | 45,25 | |
06 6 | Tanja Torbergsen | Oslo Idrettslag | 45,48 | |
07 7 | Hanne Eriksson | Verdal Idrettslag | 45,60 | |
08 8 | Linda Wolden | Skedsmo Idrettslag | 45,77 | |
09 9 | Marte-Mari Nordby | Hamar Idrettslag | 46,03 | |
10 10 | Merete Pettersen | Bossekop Ungdomslag | 46,11 | |
11 11 | Mona Fuglstad | Hol Idrettslag | 46,33 | |
12 12 | Mette Siljuberg | Frogner Idrettslag | 47,18 | |
13 13 | Elin Tveiten | Ask Skøyteklubb | 47,88 |
1000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Edel Therese Høiseth | Idrettsforeningen Herkules | 1.28,28 | |
02 02 | Else Ragni Yttredal | Asker Skøyteklubb | 1.30,91 | |
03 03 | Heidi Skjeggestad | Idrettsforeningen Fram | 1.31,39 | |
04 4= | Tone Regine Hølstad | Oslo Skøiteklub | 1.33,54 | |
04 4= | Ragnhild Tokstad | Leinstrand Idrettslag | 1.33,54 | |
06 6 | Linda Wolden | Skedsmo Idrettslag | 1.33,73 | |
07 7 | Merete Pettersen | Bossekop Ungdomslag | 1.33,88 | |
08 8 | Tanja Torbergsen | Oslo Idrettslag | 1.34,31 | |
09 9 | Anne Elisabeth Hølstad | Ask Skøyteklubb | 1.34,65 | |
10 10 | Mona Fuglstad | Hol Idrettslag | 1.34,66 | |
11 11 | Mette Siljuberg | Frogner Idrettslag | 1.36,25 | |
12 12 | Elin Tveiten | Ask Skøyteklubb | 1.37,10 |
1500 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Edel Therese Høiseth | Idrettsforeningen Herkules | 2.17,47 | |
02 02 | Minna Nystedt | Idrettsforeningen Fram | 2.18,68 | |
03 03 | Else Ragni Yttredal | Asker Skøyteklubb | 2.19,90 | |
04 4 | Ragnhild Tokstad | Leinstrand Idrettslag | 2.20,66 | |
05 5 | Marie Tollefsen | Ishavsbyen Skøyteklubb | 2.21,01 | |
06 6 | Heidi Skjeggestad | Idrettsforeningen Fram | 2.21,48 | |
07 7 | Linda Wolden | Skedsmo Idrettslag | 2.22,68 | |
08 8 | Tanja Torbergsen | Oslo Idrettslag | 2.24,71 | |
09 9 | Hanne Eriksson | Verdal Idrettslag | 2.24,87 | |
10 10 | Mette Siljuberg | Frogner Idrettslag | 2.25,11 | |
11 11 | Merete Pettersen | Bossekop Ungdomslag | 2.25,42 | |
12 12 | Tone Regine Hølstad | Oslo Skøiteklub | 2.25,69 | |
13 13 | Anne Elisabeth Hølstad | Ask Skøyteklubb | 2.25,81 | |
14 14 | Hege Karlsen | Ask Skøyteklubb | 2.26,68 | |
15 15 | Mona Fuglstad | Hol Idrettslag | 2.28,16 | |
16 16 | Elin Tveiten | Ask Skøyteklubb | 2.30,75 | |
17 17 | Mette Jenssen | Kristiansand Ski- og Skøiteklubb Oddersjaa | 2.33,83 |
3000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Bjørg Eva Jensen | Idrettsforeningen Fram | 4.51,83 | |
02 02 | Minna Nystedt | Idrettsforeningen Fram | 4.57,71 | |
03 03 | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru Sportsklubb | 5.01,25 | |
04 4 | Marie Tollefsen | Ishavsbyen Skøyteklubb | 5.01,61 | |
05 5 | Marte-Mari Nordby | Hamar Idrettslag | 5.04,62 | |
06 6 | Hanne Eriksson | Verdal Idrettslag | 5.06,24 | |
07 7 | Ragnhild Tokstad | Leinstrand Idrettslag | 5.06,82 | |
08 8 | Bente Munkerud | Nesodden Idrettsforening | 5.08,28 | |
09 9 | Merete Pettersen | Bossekop Ungdomslag | 5.08,74 | |
10 10 | Mona Fuglstad | Hol Idrettslag | 5.13,62 | |
11 11 | Mette Siljuberg | Frogner Idrettslag | 5.14,37 | |
12 12 | Tone Regine Hølstad | Oslo Skøiteklub | 5.20,85 | |
13 13 | Mette Jenssen | Kristiansand Ski- og Skøiteklubb Oddersjaa | 5.28,54 |
5000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru Sportsklubb | 8.39,68 | |
02 02 | Minna Nystedt | Idrettsforeningen Fram | 8.40,35 | |
03 03 | Hanne Eriksson | Verdal Idrettslag | 8.51,35 | |
04 4 | Marie Tollefsen | Ishavsbyen Skøyteklubb | 8.54,17 | |
05 5 | Bente Munkerud | Nesodden Idrettsforening | 9.09,60 | |
06 6 | Ragnhild Tokstad | Leinstrand Idrettslag | 9.13,36 | |
07 7 | Marte-Mari Nordby | Hamar Idrettslag | 9.25,30 | |
08 8 | Mette Jenssen | Kristiansand Ski- og Skøiteklubb Oddersjaa | 9.45,45 |
Eksterne lenker
- (en) Enkeltdistanse-NM på skøyter 1987, damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Enkeltdistanse-NM på skøyter 1987, herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Arrangører av Enkeltdistanse-NM (1987– ) / (Norgesmestere for : menn / kvinner) 0
- 1987: Stavanger SK
- 1988: Sør-Fron IL
- 1989: Hamar IL / Tynset IF
- 1990: Brandbu IF
- 1991: Savalen Spk
- 1992: Trondhjems SK
- 1993: Fana IL
- 1994: Asker SK
- 1995: Ask SK
- 1996: IF Fram
- 1997: Savalen Spk
- 1998: Hamar IL
- 1999: Fana IL
- 2000: Spk Falken
- 2001: Geithus IL / Geithus IL*
- 2002: Sør-Fron IL
- 2003: Geithus IL
- 2004: Geithus IL
- 2005: IF Fram
- 2006: Hamar IL / Norges SF / Arendal SK* / Dølemo IL*
- 2007: Hedmark Skøytekrets / Geithus IL*
- 2008: Hedmark Skøytekrets / Bjugn-Ørland SK*
- 2009: Hedmark Skøytekrets / Gol IL*
- 2010: Hedmark Skøytekrets
- 2011: Hedmark Skøytekrets / Oslo SK*
- 2012: Rogaland Skøytekrets
- 2013: Bjugn-Ørland SK
- 2014: Hamar IL
- 2015: Rogaland Skøytekrets
- 2016: Hamar IL
- 2017: Bjugn-Ørland SK
- 2018: Rogaland Skøytekrets
- 2019: Hamar IL
- 2020: Asker SK
- 2021: Hamar IL / Nord-Odal IL / Stange SK
- 2022: Stavanger Sandnes SK
- 2023: Hamar IL
- 2024: Bjugn-Ørland SK
- 2025: TBD
Norges Skøyteforbund · Norgesmestere ( * ) på 5 000 m for kvinner og 10 000 m for menn ble for 2001, 2006–2009 og 2011 kåret under Allround-NM samme sesong.
Autoritetsdata