Enkeltdistanse-NM på skøyter 2012
Enkeltdistanse-NM på skøyter 2012 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sørmarka Arena | ||
Dato | 4.–6. november 2011 | ||
Øvelser | Enkeltdistanser |
Enkeltdistanse-NM på skøyter 2012 ble avholdt i Sørmarka Arena i Stavanger 4.-6. november 2011. Rogaland Skøytekrets var arrangør av mesterskapet. Ida Njåtun og Håvard Bøkko ble mesterskapets mestvinnende med henholdsvis fire og tre gull.
Program | |
Dato og tid | Distanser |
fredag 4. november 2011 kl. 18.00 | 500m menn løp 1, 500m kvinner løp 1, 5000m menn, 500m kvinner løp 2 |
lørdag 5. november 2011 kl. 13.00 | 500m menn løp 2, 1000m kvinner, 1500m menn, 3000m kvinner |
søndag 6. november 2011 kl. 11.00 | 1500m kvinner, 1000m menn, 5000m kvinner, 10000m menn |
Aktuelle rekorder
Mesterskapsrekorder
|
|
Medaljesammendrag
Herrer
Distanse: | og Norgesmester | Tid | 02 . plass: | Tid | 03 . plass: | Tid |
2 x 500 m (fredag+lørdag) | Espen Aa. Hvammen Eidsvold TF | 72.550 (36,21+36,34) | Mikael F. Larsen Holmestrand og Botne SK | 73.110 (36,58+36,53) | Håvard H. Lorentzen Fana IL | 73.420 (36,74+36,68) |
01 000 m (søndag) | Håvard H. Lorentzen Fana IL | 1.11,56 | Kjetil Stiansen Aktiv SK | 1.11,98 | Mikael F. Larsen Holmestrand og Botne SK | 1.12,16 |
01 500 m (lørdag) | Håvard Bøkko Hol IL | 1.49,19 | Håvard H. Lorentzen Fana IL | 1.49,80 | Sverre L. Pedersen Fana IL | 1.50,08 |
05 000 m (fredag) | Håvard Bøkko Hol IL | 6.29,82 | Sverre L. Pedersen Fana IL | 6.35,54 | Kristian R. Fredriksen Geithus IL | 6.43,69 |
10 000 m (søndag) | Håvard Bøkko Hol IL | 13.37,60 | Øystein Grødum Arendal SK | 13.50,02 | Fredrik vd Horst Tønsbergs TF | 14.01,71 |
Damer
Distanse: | og Norgesmester | Tid | 02 . plass: | Tid | 03 . plass: | Tid |
2 x 500 m (fredag) | Ida Njåtun Asker SK | 80.950 (40,44+40,51) | Hege Bøkko Hol IL | 82.470 (41,10+41,37) | Hanne Haugland Austevoll IK | 82.550 (41,26+41,29) |
1 000 m (lørdag) | Ida Njåtun Asker SK | 1.19,77 | Hege Bøkko Hol IL | 1.21,37 | Hanne Haugland Austevoll IK | 1.22,80 |
1 500 m (søndag) | Ida Njåtun Asker SK | 2.02,29 | Hege Bøkko Hol IL | 2.04,37 | Mari Hemmer Aktiv SK | 2.06,18 |
3 000 m (lørdag) | Ida Njåtun Asker SK | 4.20,57 | Hege Bøkko Hol IL | 4.22,22 | Mari Hemmer Aktiv SK | 4.27,16 |
5 000 m (søndag) | Mari Hemmer Aktiv SK | 7.41,98 | Hege Bøkko Hol IL | 7.42,10 | Marit Fjellanger Bøhm Stavanger SK | 7.52,18 |
Resultater menn
500 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid 1[1] | Tid 2[2] | Sammenlagt[2] | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|
01 01 | Espen Aarnes Hvammen | Eidsvold Turnforening | 36,21 * | 36,34 | 72.550 | Mesterskapsrekord sammenlagt |
02 02 | Mikael Flygind Larsen | Holmestrand og Botne Skøyteklubb | 36,58 | 36,53 | 73.110 | |
03 03 | Håvard Holmefjord Lorentzen | Fana Idrettslag | 36,74 | 36,68 | 73.420 | |
04 4 | Christoffer Fagerli Rukke | Hol Idrettslag | 36,66 | 36,96 * | 73.620 | |
05 5 | Mats Roger Jensen | Holmestrand og Botne Skøyteklubb | 36,74 | 36,96 * | 73.700 | |
06 6 | Håvard Bøkko | Hol Idrettslag | 36,92 | 37,14 | 74.060 | |
07 7 | Kjetil Stiansen | Aktiv Skøyteklubb | 37,36 | 37,06 | 74.420 | |
08 8 | Simen Spieler Nilsen | Arendal Skøiteklub | 37,37 * | 37,44 | 74.810 | |
09 9 | Espen Tveit | Herkules Idrettsforening | 37,81 * | 37,89 | 75.700 | |
10 10 | Simen Kroken | Aktiv Skøyteklubb | 38,00 | 37,80 * | 75.800 | |
11 11 | Jørgen Tønne | Sportsklubben Falken | 38,01 * | 38,06 | 76.070 | |
12 12 | Pål Holmefjord Lorentzen | Fana Idrettslag | 38,10 | 38,12 | 76.220 | |
13 13 | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 38,10 | 38,13 * | 76.230 | |
14 14 | Daniel Vatn | Sportsklubben Falken | 38,01 * | 38,52 | 76.530 | |
15 15 | Torbjørn Ladstein Fjeld | Stavanger Skøyteklubb | 38,42 | 38,40 | 76.820 | |
16 16 | Einar Døving Agdestein | Asker Skøyteklubb | 38,58 | 38,42 | 77.000 | |
17 17 | Viktor Nybråten | Hamar Idrettslag | 38,51 | 38,54 | 77.050 | |
18 18 | Ørjan Bergum | Austevoll Idrettsklubb | 38,64 * | 38,79 | 77.430 | |
19 19 | Martin Bjertnes | Geithus Idrettslag | 38,83 | 38,62 | 77.450 | |
20 20 | Henrik Hvesser | Asker Skøyteklubb | 38,66 | 38,83 | 77.490 | |
21 21 | Anders Tandberg Nummedal | Holmestrand og Botne Skøyteklubb | 38,91 | 38,94 | 77.850 | |
22 22 | Nikolai Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 39,05 | 38,84 | 77.890 | |
23 23 | Tore Solli | Sandefjord Skøiteklub | 39,04 | 38,99 | 78.030 | |
24 24 | Erik Skavhaug Nergaard | Drammens Skøiteklub | 38,67 | 39,39 | 78.060 | |
25 25 | Johann Jørgen Sæves | Aktiv Skøyteklubb | 38,53 | 39,63 | 78.160 | |
26 26 | Espen Brask Nordfonn | Stord Idrettslag | 39,43 | 38,94 | 78.370 | |
27 27 | Sverre Lunde Pedersen | Fana Idrettslag | 37,30 * | dns | 37.300 | |
28 28 | Kim Lund Håvardsrud | Geithus Idrettslag | 37,87 * | DQ | 37.870 | |
29 29 | Kristian Reistad Fredriksen | Geithus Idrettslag | 39,04 | dns | 39.040 |
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
dns = did not start = ikke startet.
DQ = Disqualified = diskvalifisert.
1000 meter menn
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
dns = did not start = ikke startet.
DQ = Disqualified = diskvalifisert.
1500 meter menn
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
dnf = did not finish = ikke fullført/brutt.
DQ = Disqualified = diskvalifisert.
5000 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid[5] | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Håvard Bøkko | Hol Idrettslag | 6.29,82 | Banerekord og sesongbeste |
02 02 | Sverre Lunde Pedersen | Fana Idrettslag | 6.35,54 | Sesongbeste |
03 03 | Kristian Reistad Fredriksen | Geithus Idrettslag | 6.43,69 | Sesongbeste |
04 4 | Øystein Grødum | Arendal Skøiteklub | 6.43,92 | |
05 5 | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 6.46,12 | Sesongbeste |
06 6 | Thomas Henrik Søfteland | Arendal Skøiteklub | 6.48,76 | |
07 7 | Fredrik van der Horst | Tønsbergs Turnforening | 6.53,23 | Sesongbeste |
08 8 | Tore Solli | Sandefjord Skøiteklub | 6.55,39 * | |
09 9 | August Teodor Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 6.57,26 | |
10 10 | Martin Bjertnes | Geithus Idrettslag | 7.04,64 * | |
11 11 | Sindre Henriksen | Fana Idrettslag | 7.05,90 | |
12 12 | Andreas Holmen Minge | Båstad Idrettslag | 7.07,15 | Sesongbeste |
13 13 | Terje Almås | Stord Idrettslag | 7.08,10 | |
14 14 | Anders Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 7.15,68 | |
15 15 | Kristian Vårvik | Trondhjems Skøiteklub | 7.17,67 | |
16 16 | Viktor Nybråten | Hamar Idrettslag | 7.19,76 | |
17 17 | Amund Grønvold Skoglund | Skreia Skøyteklubb Toten | 7.21,22 | |
18 18 | Ole Bjørnsmoen Næss | Tynset Idrettsforening | DQ (7.06,16) | Diskvalifisert for å ha gått over streken. |
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
DQ = Disqualified = diskvalifisert.
10000 meter menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid[6] | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Håvard Bøkko | Hol Idrettslag | 13.37,60 | |
02 02 | Øystein Grødum | Arendal Skøiteklub | 13.50,02 | |
03 03 | Fredrik van der Horst | Tønsbergs Turnforening | 14.01,71 | |
04 4 | Thomas Henrik Søfteland | Arendal Skøiteklub | 14.03,68 | |
05 5 | Sverre Lunde Pedersen | Fana Idrettslag | 14.08,77 | |
06 6 | August Teodor Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 14.16,80 * | |
07 7 | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 14.26,12 * | |
08 8 | Tore Solli | Sandefjord Skøiteklub | 14.26,58 * | |
09 9 | Kristian Reistad Fredriksen | Geithus Idrettslag | 14.35,50 | |
10 10 | Sindre Henriksen | Fana Idrettslag | 15.04,28 | |
11 11 | Anders Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 15.08,09 * | |
12 12 | Terje Almås | Stord Idrettslag | 15.20,49 |
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
Resultater kvinner
500 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid 1[7] | Tid 2[8] | Sammenlagt[8] | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 40,44 | 40,51 | 80.950 | |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 41,10 | 41,37 | 82.470 | |
03 03 | Hanne Haugland | Austevoll Idrettsklubb | 41,26 | 41,29 | 82.550 | |
04 4 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 42,01 | 41,95 | 83.960 | |
05 5 | Hilde Røgeberg Pedersen | Geithus Idrettslag | 42,47 | 42,71 | 85.180 | |
05 5 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 42,47 | 42,76 | 85.230 | |
07 7 | Siri Moseng Reiersen | Arendal Skøiteklub | 42,60 | 42,66 | 85.260 | |
08 8 | Nille Martha Nordhaug Faleide | Gol Idrettslag | 42,59 | 42,71 | 85.300 | |
09 9 | Martine Ripsrud | Stange Sportsklubb | 43,22 | 42,85 | 86.070 | |
10 10 | Merete Tvedt | Asker Skøyteklubb | 43,44 | 43,49 | 86.930 | |
11 11 | Martine Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 43,52 * | 43,61 | 87.130 | |
12 12 | Marte Vatn | Sportsklubben Falken | 43,93 | 43,58 | 87.510 | |
13 13 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 44,02 | 43,51 | 87.530 | |
14 14 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 43,83 | 43,89 | 87.720 | |
15 15 | Inga Anne Vasaasen | Stange Sportsklubb | 44,16 * | 44,76 | 88.920 | |
16 16 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 44,61 | 45,25 | 89.860 |
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
1000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid[9] | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 1.19,77 * | |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 1.21,37 | |
03 03 | Hanne Haugland | Austevoll Idrettsklubb | 1.22,80 * | |
04 4 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 1.23,80 * | |
05 5 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 1.25,26 * | |
06 6 | Siri Moseng Reiersen | Arendal Skøiteklub | 1.26,98 | |
07 7 | Camilla Hallås Farestveit | Bergen Skøyteklubb | 1.27,16 * | |
08 8 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 1.27,45 | |
09 9 | Nille Martha Nordhaug Faleide | Gol Idrettslag | 1.27,47 * | |
10 10 | Hilde Røgeberg Pedersen | Geithus Idrettslag | 1.27,80 | |
11 11 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 1.28,27 | |
12 12 | Inga Anne Vasaasen | Stange Sportsklubb | 1.28,48 | |
13 13 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 1.28,58 * | |
14 14 | Thea Vestrheim Skavhellen | Fana Idrettslag | 1.28,89 * | |
15 15 | Martine Ripsrud | Stange Sportsklubb | 1.29,04 * | |
16 16 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | DQ (1.29,07) |
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
DQ = Disqualified = diskvalifisert.
1500 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid[10] | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 2.02,29 | Sesongbeste |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 2.04,37 | |
03 03 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 2.06,18 | Sesongbeste |
04 4 | Hanne Haugland | Austevoll Idrettsklubb | 2.07,95 | |
05 5 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 2.10,50 | |
06 6 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 2.12,29 | Sesongbeste |
07 7 | Camilla Hallås Farestveit | Bergen Skøyteklubb | 2.13,61 | |
08 8 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 2.13,71 | Sesongbeste |
09 9 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 2.14,36 | |
10 10 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 2.14,74 | Sesongbeste |
11 11 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 2.15,41 | |
12 12 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 2.16,65 | |
13 13 | Inga Anne Vasaasen | Stange Sportsklubb | 2.17,11 | Sesongbeste |
14 14 | Martine Ripsrud | Stange Sportsklubb | 2.17,96 | |
15 15 | Marte Vatn | Sportsklubben Falken | 2.18,26 | Sesongbeste |
16 16 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 2.19,33 |
3000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid[11] | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 4.20,57 * | |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 4.22,22 * | |
03 03 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 4.27,16 | |
04 4 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 4.32,61 | |
05 5 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 4.34,55 | |
06 6 | Camilla Hallås Farestveit | Bergen Skøyteklubb | 4.41,22 | |
07 7 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 4.44,32 | |
08 8 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 4.44,84 | |
09 9 | Inga Anne Vasaasen | Stange Sportsklubb | 4.47,39 | |
10 10 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 4.48,80 | |
11 11 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 4.54,78 | |
12 12 | Therese Verheyleweghen | Båstad Idrettslag | 4.55,22 | |
13 13 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 4.56,43 | |
14 14 | Silje Kristine Borgersen | Geithus Idrettslag | 4.58,78 | |
15 15 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 5.00,07 | |
16 16 | Henriette Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 5.00,72 |
- * = manuell tid som er gjort om til elektrisk tid.
5000 meter kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid[12] | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 01 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 7.41,98 | Banerekord, sesongbeste |
02 02 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 7.42,10 | Personlig rekord |
03 03 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 7.52,18 | Personlig rekord |
04 4 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 7.57,39 | Personlig rekord |
05 5 | Camilla Hallås Farestveit | Bergen Skøyteklubb | 8.10,65 | Sesongbeste |
06 6 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 8.15,19 | Sesongbeste |
07 7 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 8.16,70 | Sesongbeste |
Referanser
- ^ Menn 500 m (1) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 4. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ a b Menn etter 500 m (2) distanser - SAMMENLAGT RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 5. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ Menn 1000 m (5) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 6. nov 2011. Besøkt 7. november 2011.
- ^ Menn 1 500 m (4) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 5. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ Menn 5 000 m (3) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 4. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ Menn 10000 m (6) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 6. nov 2011. Besøkt 7. november 2011.
- ^ Kvinner 500 m (1) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 4. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ a b Kvinner etter 500 m (2) distanser - SAMMENLAGT RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 4. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ Kvinner 1000 m (3) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 5. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ Kvinner 1500 m (5) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 6. nov 2011. Besøkt 7. november 2011.
- ^ Kvinner 3000 m (4) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 5. nov 2011. Besøkt 6. november 2011.
- ^ Kvinner 5000 m (6) - RESULTATER[død lenke] rogalandskoytekrets.no Publisert 6. nov 2011. Besøkt 7. november 2011.
Eksterne lenker
- NMs hjemmeside[død lenke]
- (en) Enkeltdistanse-NM på skøyter 2012, Senior kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Enkeltdistanse-NM på skøyter 2012, Senior menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Norwegian Single Distances Championships 2012 på SpeedskatingResults.com
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Arrangører av Enkeltdistanse-NM (1987– ) / (Norgesmestere for : menn / kvinner) 0
- 1987: Stavanger SK
- 1988: Sør-Fron IL
- 1989: Hamar IL / Tynset IF
- 1990: Brandbu IF
- 1991: Savalen Spk
- 1992: Trondhjems SK
- 1993: Fana IL
- 1994: Asker SK
- 1995: Ask SK
- 1996: IF Fram
- 1997: Savalen Spk
- 1998: Hamar IL
- 1999: Fana IL
- 2000: Spk Falken
- 2001: Geithus IL / Geithus IL*
- 2002: Sør-Fron IL
- 2003: Geithus IL
- 2004: Geithus IL
- 2005: IF Fram
- 2006: Hamar IL / Norges SF / Arendal SK* / Dølemo IL*
- 2007: Hedmark Skøytekrets / Geithus IL*
- 2008: Hedmark Skøytekrets / Bjugn-Ørland SK*
- 2009: Hedmark Skøytekrets / Gol IL*
- 2010: Hedmark Skøytekrets
- 2011: Hedmark Skøytekrets / Oslo SK*
- 2012: Rogaland Skøytekrets
- 2013: Bjugn-Ørland SK
- 2014: Hamar IL
- 2015: Rogaland Skøytekrets
- 2016: Hamar IL
- 2017: Bjugn-Ørland SK
- 2018: Rogaland Skøytekrets
- 2019: Hamar IL
- 2020: Asker SK
- 2021: Hamar IL / Nord-Odal IL / Stange SK
- 2022: Stavanger Sandnes SK
- 2023: Hamar IL
- 2024: Bjugn-Ørland SK
- 2025: TBD
Norges Skøyteforbund · Norgesmestere ( * ) på 5 000 m for kvinner og 10 000 m for menn ble for 2001, 2006–2009 og 2011 kåret under Allround-NM samme sesong.
Autoritetsdata