Junior-VM på ski 2008
Junior-VM på ski 2008 | |||
---|---|---|---|
Vertsby | Mals / Zakopane | ||
Vertsland | Italia / Polen | ||
Dato | 22. - 29. februar 2008 | ||
Antall øvelser | 14 | ||
← 2007 2009 → |
Junior-VM på ski 2008 ble arrangert i Mals i Italia og Zakopane i Polen fra 22. februar til 29. februar 2008. Langrennsøvelsene foregikk i Mals, mens kombinert og hopp ble avholdt i Zakopane.
Resultater
Langrenn
Menn
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
23. februar | Sprint fristil | Calle Halfvarsson (SWE) | Jesper Modin (SWE) | Raul Sjakirsjanov (RUS) |
25. februar | 10 km klassisk | Hans Christer Holund (NOR) | Alex Harvey (CAN) | Tim Tscharnke (GER) |
27. februar | 20 km fristil | Philipp Marschall (GER) | Petr Sedov (RUS) | Andrej Gridin (KAZ) |
29. februar | 4 x 5 km stafett | Russland | Tyskland | Kasakhstan |
Kvinner
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
23. februar | Sprint fristil | Laure Barthélémy (FRA) | Aurélie Dabudyk (FRA) | Lucia Anger (GER) |
25. februar | 5 km klassisk | Therese Johaug (NOR) | Ingvild Flugstad Østberg (NOR) | Lucia Anger (GER) |
27. februar | 10 km fristil | Therese Johaug (NOR) | Laure Barthélémy (FRA) | Lisa Larsen (SWE) |
29. februar | 4 x 3,3 km stafett | Norge | Sverige | Finland |
Skihopping
Menn
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
27. februar | Normalbakke | Andreas Wank (GER) | Shōhei Tochimoto (JAP) | Andreas Strolz (AUT) |
29. februar | Lagkonkurranse | Tyskland | Østerrike | Polen |
Kvinner
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
28. februar | Normalbakke | Jacqueline Seifriedsberger (AUT) | Elena Runggaldier (ITA) | Katja Pozun (SLO) |
Kombinert
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
29. februar | Normalbakke 5 km | Tomaz Druml (AUT) | Tommy Schmid (SUI) | Alessandro Pittin (ITA) |
27. februar | Normalbakke 10 km | Alessandro Pittin (ITA) | Tomaz Druml (AUT) | Janne Ryynänen (FIN) |
28. februar | Lagkonkurranse - Normalbakke HS 106/4x5 km | Tyskland Wolfgang Bösl Markus Förster Andreas Günter Stefan Tuss | Østerrike | Norge |
Medaljeoversikt
Junior-VM på ski 2008 i Mals / Zakopane | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Tyskland | 4 | 1 | 3 | 8 |
2 | Norge | 4 | 1 | 1 | 6 |
3 | Østerrike | 2 | 3 | 1 | 6 |
4 | Sverige | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Frankrike | 1 | 2 | 0 | 3 |
6 | Russland | 1 | 1 | 1 | 3 |
Italia | 1 | 1 | 1 | 3 | |
8 | Japan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Canada | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Sveits | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11 | Finland | 0 | 0 | 2 | 2 |
Kasakhstan | 0 | 0 | 2 | 2 | |
13 | Polen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Slovenia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 14 | 14 | 14 | 42 |
Eksterne lenker
- FIS Resultatside langrenn hos FIS-Ski.com
- FIS Resultatside hopp hos FIS-Ski.com
- FIS Resultatside kombinert hos FIS-Ski.com
- v
- d
- r
- Sainte-Croix 1977
- Mont-Sainte-Anne 1979
- Örnsköldsvik 1980
- Schonach 1981
- Murau 1982
- Kuopio 1983
- Trondheim 1984
- Täsch 1985
- Lake Placid 1986
- Asiago 1987
- Saalfelden 1988
- Vang 1989
- Strbske Pleso/Les Saisies 1990
- Reit im Winkl 1991
- Vuokatti 1992
- Harrachov 1993
- Breitenwang 1994
- Gällivare 1995
- Asiago 1996
- Canmore 1997
- St. Moritz 1998
- Saalfelden 1999
- Strbske Pleso 2000
- Karpacz-Szklarska 2001
- Schonach 2002
- Sollefteå 2003
- Stryn 2004
- Rovaniemi 2005
- Kranj 2006
- Tarvisio 2007
- Malles Venosta 2008
- Praz de Lys 2009
- Hinterzarten 2010
- Otepää 2011
- Erzurum 2012
- Liberec 2013
- Val di Fiemme 2014
- Almaty 2015
- Râșnov 2016
- Park City 2017
- Kandersteg/Goms 2018
- Lahtis 2019
- Oberwiesenthal 2020
- Vuokatti/Lahtis 2021
- Lygnasæter/Zakopane 2022
- Whistler 2023
- Planica 2024