Junior-VM på ski 2010
Junior-VM på ski 2010 | |||
---|---|---|---|
Vertsby | Hinterzarten | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Dato | 24. - 31. januar 2010 | ||
Antall deltakere | (fra 39 nasjoner) | ||
Antall øvelser | 15 | ||
← 2009 2011 → |
Junior-VM på ski 2010 ble arrangert i Hinterzarten i Tyskland fra 24. januar til 31. januar 2010.
Resultater
Langrenn
Menn
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
25. jan | Sprint fristil | Tomas Northug (NOR) | Pål Golberg (NOR) | Federico Pellegrino (ITA) |
27. jan | 10 km klassisk | Pål Golberg (NOR) | Jevgenij Belov (RUS) | Petr Sedov (RUS) |
29. jan | 20 km jaktstart | Petr Sedov (RUS) | Petrică Hogiu (ROM) | Finn-Hågen Krogh (NOR) |
31. jan | 4 x 5 km stafett | Norge | Russland | Tyskland |
Kvinner
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
25. jan | Sprint fristil | Hanna Brodin (SWE) | Ingvild Flugstad Østberg (NOR) | Kari Øyre Slind (NOR) |
27. jan | 5 km klassisk | Krista Lähteenmäki (FIN) | Ingvild Flugstad Østberg (NOR) | Hanna Brodin (SWE) |
29. jan | 10 km jaktstart | Ingvild Flugstad Østberg (NOR) | Heidi Weng (NOR) | Tuva Toftdahl Staver (NOR) |
31. jan | 4 x 3,3 km stafett | Norge | Finland | Sverige |
Skihopping
Menn
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
28. jan | Normalbakke | Michael Hayböck (AUT) | Peter Prevc (SLO) | Diego Dellasega (ITA) |
30. jan | Lagkonkurranse | Østerrike | Tyskland | Slovenia |
Kvinner
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
29. jan | Normalbakke | Elena Runggaldier (ITA) | Coline Mattel (FRA) | Sarah Hendrickson (USA) |
Kombinert
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
27. jan | Normalbakke 5 km | Junshiro Kobayashi (JAP) | Marjan Jelenko (SLO) | Janis Morweiser (GER) |
29. jan | Normalbakke 10 km | Ole Christian Wendel (NOR) | Janis Morweiser (GER) | Gudmund Storlien (NOR) |
31. jan | Lagkonkurranse - Normalbakke HS 106/4x5 km | Tyskland | Norge | Slovenia |
Medaljeoversikt
Junior-VM på ski 2010 i Hinterzarten | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Norge | 6 | 5 | 4 | 15 |
2 | Østerrike | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Tyskland | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Russland | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | Finland | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Sverige | 1 | 0 | 2 | 3 |
Italia | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8 | Japan | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Slovenia | 0 | 2 | 2 | 4 |
10 | Frankrike | 0 | 1 | 0 | 1 |
Romania | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | USA | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 14 | 14 | 14 | 42 |
Se også
Eksterne lenker
- FIS Resultatside langrenn hos FIS-Ski.com
- FIS Resultatside hopp hos FIS-Ski.com
- FIS Resultatside kombinert hos FIS-Ski.com
- v
- d
- r
- Sainte-Croix 1977
- Mont-Sainte-Anne 1979
- Örnsköldsvik 1980
- Schonach 1981
- Murau 1982
- Kuopio 1983
- Trondheim 1984
- Täsch 1985
- Lake Placid 1986
- Asiago 1987
- Saalfelden 1988
- Vang 1989
- Strbske Pleso/Les Saisies 1990
- Reit im Winkl 1991
- Vuokatti 1992
- Harrachov 1993
- Breitenwang 1994
- Gällivare 1995
- Asiago 1996
- Canmore 1997
- St. Moritz 1998
- Saalfelden 1999
- Strbske Pleso 2000
- Karpacz-Szklarska 2001
- Schonach 2002
- Sollefteå 2003
- Stryn 2004
- Rovaniemi 2005
- Kranj 2006
- Tarvisio 2007
- Malles Venosta 2008
- Praz de Lys 2009
- Hinterzarten 2010
- Otepää 2011
- Erzurum 2012
- Liberec 2013
- Val di Fiemme 2014
- Almaty 2015
- Râșnov 2016
- Park City 2017
- Kandersteg/Goms 2018
- Lahtis 2019
- Oberwiesenthal 2020
- Vuokatti/Lahtis 2021
- Lygnasæter/Zakopane 2022
- Whistler 2023
- Planica 2024