NM i friidrett innendørs 2009
NM i friidrett innendørs 2009 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Stange | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Stangehallen | ||
Dato | 28. feb -1. mars | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2008 – 2010 |
Norgesmesterskapet i friidrett innendørs 2009 var en del av NM i friidrett 2009, men ble arrangert som et eget stevne i Stangehallen i Stange fra 28. februar til 1. mars 2009.
Kvinner
60 meter
Finale:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Siri Eritsland | SK Vidar | 7,65 |
02 | Hege Vold | Gjesdal IL | 7,69 |
03 | Marte Jørgensen | Strømmen IF | 7,73 |
4. | Mari Gilde Brubak | Malvik IL | 7,74 |
5. | Anne Thea Oppegaard | IL i BUL | 7,76 |
6. | Heidi Berg Sand | IL i BUL | 7,87 |
7. | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 7,88 |
8. | Heidi Hessan Næss | Tyrving IL | 7,91 |
Finale:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hege Vold | Gjesdal IL | 24,92 |
02 | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 24,99 |
03 | Mari Gilde Brubak | Malvik IL | 25,41 |
4. | Heidi Berg Sand | IL i BUL | 25,55 |
5. | Siri Eritsland | SK Vidar | 25,63 |
6. | Anne Skudal Dolvik | BFG Fana | 26,47 |
Finale:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Irene Høvik Helgesen | FRI IL | 55,62 |
02 | Cecilie Benedicte Isern | Trondheim Friidrett | 56,60 |
03 | Line Kloster | Asker SK | 57,34 |
4. | Benedikte Hauge | Kristiansands IF | 57,63 |
5. | Andrea Gaukerud Høye | Trondheim Friidrett | 58,13 |
6. | Nina Katrine Brandt | Steinkjer FIK | 58,20 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvill Hammersland Måkestad | IK Tjalve | 2:07,64 |
02 | Cecilie Benedicte Isern | Trondheim Friidrett | 2:11,06 |
03 | Ida Fillingsnes | IF Herkules | 2:12,30 |
4. | Ingeborg Løvnes | Strømmen IF | 2:13,89 |
5. | Martine Eikemo Borge | BFG Fana | 2:15,22 |
Kun finale ble avholdt, med 5 deltakere.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Løvnes | Strømmen IF | 4:43,98 |
02 | Kristin Brøndbo | Steinkjer FIK | 4:47,71 |
03 | Hilde Gjessing | IK Tjalve | 5:00,08 |
4. | Karoline Guidon | FIK Ren-Eng | 5:28,04 |
Kun finale ble avholdt, med 4 deltakere.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Brøndbo | Steinkjer FIK | 10:24,46 |
02 | Kjersti Herberg | Lillehammer IF | 10:25,43 |
03 | Hilde Gjessing | IK Tjalve | 10:35,50 |
Kun finale ble avholdt, med 3 deltakere.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Isabelle Pedersen | IL Norna-Salhus | 8,50 |
02 | Hege Vold | Gjesdal IL | 8,58 |
03 | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 8,74 |
4. | Tale Ørving | Minerva | 8,78 |
Kun fire deltakere deltok.
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Stine Kufaas | IL i BUL | 1,83 |
02 | Øyunn Grindem | IL Sandvin | 1,80 |
03 | Katarina Mögenburg | Tyrving IL | 1,71 |
4. | Britt-Elin Hjøllo | FIL Frisk | 1,55 |
4. | Kirvil Schau Odden | SK Snøgg | 1,55 |
x. | Jorunn Vaagan Hofset | Trondheim Friidrett | xxx |
Høyde uten tilløp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Stine Kufaas | IL i BUL | 1,53 |
02 | Øyunn Grindem | IL Sandvin | 1,35 |
03 | Tove Beate Dahle | IK Tjalve | 1,30 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Kristin Holte | IL Sandvin | 3,50 |
02 | Anne Storslett | Moelven IL | 3,20 |
03 | Tonje Berg | FRI IL | 3,10 |
4. | Kristine Vanem | Moelven IL | 2,90 |
4. | Ingvild Kåshagen | Moelven IL | 2,90 |
6. | Lovise Kyllingstad | Moelven IL | 2,60 |
x. | Åsta Nordsveen Sulen | Moelven IL | xxx |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 6,08 |
02 | Isabelle Pedersen | IL Norna-Salhus | 5,82 |
03 | Hilde Røsvik | Ålesunds FIK | 5,82 |
4. | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 5,70 |
5. | Hedda Utsi Onstad | Fagernes IL | 5,53 |
6. | Eline Breilid | Kristiansands IF | 5,43 |
7. | Madeleine Nissen Viken | BFG Fana | 5,04 |
8. | Trine Sjaastad | Trondheim Friidrett | 4,94 |
9. | Silje Marie Sporildnes | Steinkjer FIK | 4,37 |
10. | Jorunn Vaagan Hofset | Trondheim Friidrett | 4,11 |
Lengde uten tilløp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Stine Kufaas | IL i BUL | 2,91 |
02 | Margrethe Renstrøm | IK Tjalve | 2,75 |
03 | Alisa Andersen | Steinkjer FIK | 2,58 |
4. | Anne Storslett | Moelven IL | 2,08 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mia Haave | Tyrving IL | 12,51 |
02 | Helene Hoven | IL Sandvin | 11,94 |
03 | Lene Secher Myrmel | FRI IL | 11,57 |
4. | Madeleine Nissen Viken | BFG Fana | 11,27 |
5. | Ann Kristin Skrove | Steinkjer FIK | 10,71 |
Yva Vedralova kom på 2.-plass i konkurransen med 12,16 meter, men hun er utenlandsk statsborger, og deltok derfor ikke i NM.
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lene Emilie Falch Vik | IL Sandvin | 12,18 |
02 | Tove Beate Dahle | IK Tjalve | 12,15 |
03 | Anne Margrethe Håland | Kristiansands IF | 10,96 |
4. | Victoria Nilsen Røste | Modum Friidrettsklubb | 10,56 |
4 x 200 meter stafett
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Maria Cecilie Teigland Silje Aukrust Nina Harby Nygaard Kirsti Tomassen | 1.45,26 |
02 | Steinkjer FIK | Silje Marie Sporildnes Ann Kristin Skrove Alisa Andersen Nina Katrine Brandt | 1.46,07 |
03 . | Kristiansands IF | Malin Fransson Trine Mjåland Eline Breilid Anne Margrethe Håland | 1.50,49 |
4. | Moelven IL | Ingvild Kåshagen Åsta Nordsveen Sulen Ayla Maria Zwart Kristine Vanem | 1.51,55 |
x. | Trondheim Friidrett | Andrea Gaukerud Høye Trine Sjaastad Tonje Angelsen Cecilie Benedicte Isern | DSQ |
Menn
Finale:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 6,89 |
02 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 6,89 |
03 | Eirik Tanberg | Sigdal Friidrettsklubb | 7,01 |
4. | Thomas Wiborg | IF Herkules | 7,02 |
5. | Eivind Johan Stavang | Florø TIF | 7,05 |
6. | Andreas Kristiansen | IL Gular | 7,05 |
7. | Alexander Karlsson | IL Gular | 7,25 |
x. | Martin Wibe Rypdal | IL i BUL Tromsø | DNS |
Finale:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christian Settemsli Mogstad | SK Snøgg | 21,73 |
02 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 21,88 |
03 | Per Magnus Arjun Solli | Nesbyen IL | 22,44 |
4. | Eirik Tanberg | Sigdal Friidrettsklubb | 22,49 |
5. | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 22,95 |
x. | Alexander Dahlstrøm Winger | Moelven IL | DNF |
Finale:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mauritz Kåshagen | Moelven IL | 48,54 |
02 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 48,96 |
03 | Jørgen H. Johansen | IL Norna-Salhus | 50,02 |
4. | Carl Emil Kåshagen | Moelven IL | 50,07 |
5. | Kristian Magnussen | Haugesund IL | 50,12 |
6. | Petter Gire Døhlie | Trondheim Friidrett | 51,74 |
Samlet plassering etter to heat:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Torje Klevmo | Steinkjer FIK | 1:53,68 |
02 | Thomas Arne Roth | Ullensaker/Kisa IL | 1:53,96 |
03 | Eivind Jenssen | Steinkjer FIK | 1:55,12 |
4. | Jørgen H. Johansen | IL Norna-Salhus | 1:55,40 |
5. | Noor Jamae Adan | Lillehammer IF | 1:57,25 |
6. | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 1:58,21 |
7. | Kjetil Øygard | FIK Ren-Eng | 1:58,61 |
8. | Eivind Gausland | Trondheim Friidrett | 2:00,35 |
9. | John Henry Strupstad | FIK Ren-Eng | 2:00,76 |
10. | Thomas Arthur Bydal Jakobsen | IL i BUL | 2:02,43 |
Sluttstilling etter to heat:
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kjetil Hammersland Måkestad | IL Gular | 3:55,24 |
02 | Torje Klevmo | Steinkjer FIK | 3:56,42 |
03 | Noor Jamae Adan | Lillehammer IF | 3:58,20 |
4. | Joachim Brøndbo | Steinkjer FIK | 3:48,61 |
5. | Audun Nordtveit | Urædd | 4:01,93 |
6. | Andre Hammerø Løseth | Kristiansands IF | 4:03,26 |
7. | Johannes Alnes | Bækkelagets SK | 4:04,15 |
8. | Kristian Nedregård | IL Tyrving | 4:07,28 |
9. | Christian Søreng Bjørge | Haugesund IL | 4:13,85 |
10. | Tomas Berg Windheim | IL Gular | 4:15,43 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Joachim Brøndbo | Steinkjer FIK | 8:29,79 |
02 | Dabaya Badhaso | Skjalg IL | 8:30,16 |
03 | Einar Gauslaa Bergem | FIK Ren-Eng | 8:36,70 |
4. | Andre Hammerø Løseth | Kristiansands IF | 8:39,30 |
5. | Tommy Berland Laitinen | IL Gular | 8:45,66 |
6. | Audun Nordtveit | Urædd | 8:47,28 |
7. | Kristian Nedregård | IL Tyrving | 8:55,34 |
8. | Johannes Alnes | Bækkelagets SK | 8:57,14 |
9. | Arne Sæther Mjelde | Lillehammer IF | 8:57,78 |
10. | Christian Søreng Bjørge | Haugesund IL | 9:05,69 |
Kun finale ble avholdt.
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eivind Johan Stavang | Florø TIF | 8,13 |
02 | Vladimir Vukicevic | Ski IL | 8,25 |
03 | Anders Govasmark Lerberg | Stjørdal FIK | 8,69 |
4. | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 8,79 |
Kun fire deltakere deltok.
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Kjølv Egeland | IL i BUL | 1,95 |
02 | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 1,90 |
03 | Hilmar Magnusson | Stjørdal FIK | 1,90 |
4. | Jørgen Landsem | Namsen Friidrettsforening | 1,90 |
4. | Eirik Røe | Steinkjer FIK | 1,90 |
6. | Hans Olav Uldal | IK Grane | 1,85 |
7. | Marius Eriksrud | IL i BUL | 1,85 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Morten Nilssen Haave | Tyrving IL | 1,69 |
02 | Kristoffer Rødvei | Tyrving IL | 1,64 |
03 | Ragnar Bergheim | IL Norna-Salhus | 1,62 |
4. | Eirik Røe | Steinkjer Friidrettsklubb | 1,59 |
x. | Hilmar Magnusson | Stjørdal Friidrettsklubb | xxx |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Henning Dahl Holti | Moelven IL | 4,70 |
02 | Hans Olav Ulda | IK Grane | 4,60 |
03 | Kim Nes Leirvik | Florø Turn og IF | 4,40 |
4. | Ole Vee-Haugen | Lørenskog Friidrettslag | 3,75 |
5. | Per Mangne Florvåg | Sandnes IL | 3,75 |
x. | Stein Eirik Sollien | Mogutten IL | xxx |
x. | Marius Fauskrud | Moelven IL | xxx |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 7,30 |
02 | Rune Augdal | Steinkjer FIK | 7,03 |
03 | Pål Jostad | Moelven IL | 6,81 |
4. | Jan Olav Horten | Stjørdal FIK | 6,59 |
5. | Sindre Rørvik | Kaupanger IL | 6,25 |
6. | Lars Tangnes Frantzen | Mogutten IL | 6,25 |
7. | Øystein Sva | Mogutten IL | 6,09 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Thomas Wiborg | IF Herkules | 3,35 |
02 | Trond Erik Nilsen | Ask Friidrett | 3,26 |
03 | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 3,24 |
4. | Eivind Johan Stavang | Florø Turn & IF | 3,24 |
5. | Morten Nilssen Haave | Tyrving IL | 3,18 |
6. | Matias Borkhall | Trondheim Friidrett | 3,15 |
7. | Håkon Kvæken | Moelven IL | 3,12 |
8. | Yngve Havn | Florø Turn & IF | 3,09 |
9. | Kristoffer Rødvei | Tyrving IL | 2,92 |
Svenske Sebastian Holmberg kom på 5.-plass i konkurransen, med 3,19 meter, men deltok ikke i NM.
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lars Ytterhaug | IK Tjalve | 14,64 |
02 | Jan Olav Horten | Stjørdal FIK | 14,23 |
03 | Jesper Vestbø | Oppstad IL | 12,78 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Stian Andersen | Urædd | 15,75 |
02 | Yngve Havn | Florø Turn & IF | 15,15 |
03 | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 14,81 |
4. | Vegard Prestegård Henriksen | IK Tjalve | 14,79 |
5. | Morten Bredholt | Rakkestad IF | 14,03 |
6. | Karl Jørgen Hoff | Spydeberg IL | 13,93 |
7. | Hans Olav Uldal | IK Grane | 13,36 |
8. | Fredrik Simensen | IL Sandvin | 13,12 |
9. | Kurt Andreas Sandberg Lund | Oppstad IL | 11,67 |
4 x 200 meter stafett
Sluttstilling etter tre heat:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Moelven IL (1) | Alexander Dahlstrøm Winger Mauritz Kåshagen Martin Forbergskog Carl Emil Kåshagen | 1.29,57 |
02 | Steinkjer Friidrettsklubb | Rune Augdal Lars Eric Sæther Eivind Jenssen Torje Klevmo | 1.30,77 |
3. | Trondheim Friidrett | Alf Inge Hellevik Børge Angell-Petersen Magne Daaland Often Petter Gire Døhlie | 1.31,18 |
4. | Sandnes IL | Andres Stokka Andersen Ove Lindekleiv Kjartan Løvol Per Magne Florvåg | 1.32,44 |
5. | IL BUL-Tromsø | Kjetil Falkegård Luca Passoni (ITA) Hallstein Wågsaas Martin Rypdal | 1.32,70 |
6. | Moelven IL (2) | Håkon Kvæken Pål Jostad Marius Fauskrud Jørgen Kåshagen | 1.35,60 |
Junior
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Paul Redford | Nittedal IL | 1,66 |
02 | Frederik Jahr | Tyrving IL | 1,62 |
x. | Per Mangne Florvåg | Sandnes IL | xxx |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Frederik Jahr | Tyrving IL | 3,13 |
02 | Anders Løland | IK Tjalve | 3,12 |
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Tonje Angelsen | Trondheim Friidrett | 1,35 |
02 | Britt-Elin Hjøllo | FIL Frisk | 1,30 |
03 | Jorunn Vaagan Hofset | Trondheim Friidrett | 1,15 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mia Haave | IL Tyrving | 2,61 |
02 | Madeleine Nissen Viken | BFG Fana | 2,58 |
03 | Jorunn Vaagan Hofset | Trondheim Friidrett | 2,51 |
Kilder
- Norsk friidrett - 28/2:NM innendørs (Hedmark FIK)
- Norsk friidrett - 1/3:NM innendørs (Hedmark FIK)
- Norsk friidrett - 1/3:NM innendørs stafett (Hedmark FIK)
- v
- d
- r
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- (1941–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003