NM i friidrett innendørs 2022
NM i friidrett innendørs 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Dimna IL | ||
Vertsby | Ulsteinvik | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Ulsteinhallen | ||
Dato | 5.-6. februar | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2021 – 2023 |
Norgesmesterskapet i friidrett innendørs 2022 er en del av NM i friidrett 2022, og ble arrangert i Ulsteinhallen i Ulsteinvik fra 5. til 6. februar. Arrangør var Dimna IL.
Mesterskapet i 2021 ble avlyst grunnet koronaviruspandemien.[1] Dermed ble Dimna IL og Ulsteinvik tildelt arrangementet på nytt for 2022.
Kvinner
60 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Helene Rønningen | IL Tyrving | 7,46 |
02 | Vilde Humstad Aasmo | IK Tjalve | 7,54 |
03 | Marte Pettersen | Trondheim Friidrett | 7,62 |
4. | Alice Ulla Berg | IL Tyrving | 7,73 |
5. | Miranda Lauvstad | IL Tyrving | 7,78 |
6. | Emily Nyborg | Steinkjer FIK | 7,78 |
7. | Selma Ims | Sandnes IL | 7,80 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 23,58 |
02 | Kaitesi Ertzgaard | IK Tjalve | 24,32 |
03 | Marte Pettersen | Trondheim Friidrett | 24,59 |
4. | Marlén Aakre | Fredrikstad IF | 24,81 |
5. | Miranda Lauvstad | IL Tyrving | 25,26 |
6. | Selma Ims | Sandnes IL | 25,50 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Linn Oppegaard | Moss IL | 53,62 |
02 | Lakeri Ertzgaard | IK Tjalve | 54,06 |
03 | Kaitesi Ertzgaard | IK Tjalve | 54,83 |
4. | Nora Kollerød Wold | Fredrikstad IF | 55,64 |
5. | Jamila Isman | Fredrikstad IF | 59,50 |
6. | Emma Skibstad Bekkevik | Fredrikstad IF | 1.00,02 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malin Ingeborg Nyfors | IK Tjalve | 2.07,68 |
02 | Pernille Karlsen Antonsen | SK Vidar | 2.09,32 |
03 | Amanda Marie Grefstad Frøynes | Sem IF | 2.09,78 |
4. | Solveig Cristina Hernandez Vråle | IK Tjalve | 2.10,02 |
5. | Sigrid Alvik | IL Tyrving | 2.13,68 |
6. | Ingrid Kilvær Nilssen | Herøy IL | 2.15,73 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ina Halle Haugen | IL Runar | 4.25,03 |
02 | Christina Maria Toogood | Sandnes IL | 4.28,07 |
03 | Grethe Tyldum | Steinkjer FIK | 4.29,10 |
4. | Sara Busic | IL Skjalg | 4.31,77 |
5. | Solveig Cristina Hernandez Vråle | IK Tjalve | 4.33,01 |
6. | Christine Næss | IL Tyrving | 4.33,30 |
7. | Sigrid Alvik | IL Tyrving | 4.33,65 |
8. | Marte Hovland | Vik IL | 4.33,92 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ina Halle Haugen | IL Runar | 9.25.47 |
02 | Sigrid Jervell Våg | IK Tjalve | 9.25.92 |
03 | Kristine Eikrem Engeset | IL Runar | 9.26.79 |
4. | Christina Maria Toogood | Sandnes IL | 9.33.18 |
5. | Hanne Mjøen Maridal | Strindheim IL | 9.36.04 |
6. | Emilie Mo | SK Vidar | 9.37.48 |
7. | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund IL | 9.54.57 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andrea Rooth | Lambertseter IF | 8,34 |
02 | Marlén Aakre | Fredrikstad IF | 8,55 |
03 | Elea Jørstad Bock | SK Vidar | 8,57 |
4. | Agathe Holtan Wathne | Sandnes IL | 8,76 |
5. | Tonje Nedberg | IL Skjalg | 8,80 |
6. | Martine Hjørnevik | Norna-Salhus IL | 8,80 |
7. | Ingrid Pernille Rismark | SK Vidar | 8,80 |
3000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Maren Karlsen Bekkestad | Sturla IF | 13.48,70 |
02 | Fride Møller Flatin | Dimna IL | 14.05,21 |
03 | Malin Opdahl | Beitstad IL | 15.23,74 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Hedvig Kallåk | IL Tyrving | 1,78 |
02 | Caroline Fleischer | Trondheim Friidrett | 1,70 |
03 | Lillian Amponsah Washington | IF Hellas | 1,70 |
4. | Michelle Marie Nyberget | Askim Idrettsforening | 1,65 |
5. | Jamila Isman | Fredrikstad IF | 1,55 |
Høyde uten tilløp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Nathalie Ommundsen Johnsen | Kristiansands IF | 1,30 |
02 | Kornelia Roppen | Dimna IL | 1,25 |
03 | Emelia Tveitå | Otra IL | 1,15 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Lene Retzius | IL i BUL | 4,20 |
02 | Kitty Augusta Friele Faye | Fana IL | 3,75 |
03 | Tiril Malm Sunde | Fana IL | 3,35 |
4. | Sara Benedikte Guttormsen | SK Vidar | 3,30 |
5. | Sarah Saunes Moldskred | Dimna IL | 3,30 |
6. | Embla Matilde Njerve | Bergens TF | 3,30 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mia Guldteig Lien | Ranheim IL | 6,20 |
02 | Thale Leirfall Bremset | Stjørdal FIK | 6,13 |
03 | Hanne Berit Irgens | Sandnes IL | 5,99 |
4. | Thea Leirfall Bremset | Stjørdal FIK | 5,85 |
5. | Kornelia Roppen | Dimna IL | 5,71 |
6. | Miranda Lauvstad | IL Tyrving | 5,68 |
7. | Lisa Wilker | Tingvoll FIK | 5,59 |
8. | Emma Dahl Sørbo | IL Gneist | 5,42 |
Lengde uten tilløp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lotta Flatum | Brandbu IF | 2,62 |
02 | Tonje Nedberg | IL Skjalg | 2,60 |
03 | Gracia Thiama Kongolo | Søndre Land IL | 2,60 |
4. | Emily Nyborg | Steinkjer FIK | 2,60 |
5. | Lene Onsrud Retzius | IL i BUL | 2,56 |
6. | Ester Holt | Sturla IF | 2,53 |
7. | Selma Ims | Sandnes IL | 2,48 |
8. | Live Haugstad Hilton | Sandnes IL | 2,43 |
Nedberg hadde bedre nest lengste hopp (2,60) enn Kongolo (2,59) og Nyborg (2,57).
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Hedda Kronstrand Kvalvåg | IK Tjalve | 13,15 |
02 | Rachel Ombeni | Norna-Salhus IL | 12,40 |
03 | Lillian Amponsah Washington | IF Hellas | 12,37 |
4. | Elise Sanden Søvik | IK Tjalve | 12,35 |
5. | Mathilde Klokseth | Moss IL | 12,07 |
6. | Kristine Moland Leiknes | IL Tyrving | 11,48 |
7. | Sofie Olsvold Hausberg | Os Turnforening | 11,38 |
8. | Sigrid Forsmo Kapskarmo | Hattfjelldal IL | 11,23 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lotta Flatum | Brandbu IF | 14,04 |
02 | Emelia Tveitå | Otra IL | 12,26 |
03 | Hanna Emilie Hjeltnes | Ullensaker/Kisa IL | 12,20 |
4. | Hanna Haugsvær | Haugesund IL | 11,58 |
5. | Kristina Thunem | Gloppen FIL | 11,21 |
6. | Unni Olavsdotter Tveitå | Otra IL | 10,98 |
7. | Nathalie Ommundsen Johnsen | Kristiansands IF | 8,89 |
4 x 200 meter stafett
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IK Tjalve | Vilde Humstad Aasmo Lakeri Ertzgaard Malin Ingeborg Nyfors Kaitesi Auma Ertzgaard | 1.38,83 |
02 | Fredrikstad IF | Marlén Aakre Nora Kollerød Wold Dina Rosenvinge Aasen Ida Andrea Breigan | 1.38,87 |
03 | Ranheim IL | Mia Guldteig Lien Hannah Rebekah Murai-Ubby Agnes Elisabeth Morud Sanna Johnsen Møkkelgård | 1.41,08 |
4. | Stjørdal FIK | 1.43,40 | |
5. | IL Tyrving | 1.43,41 | |
6. | Dimna IL | 1.46,74 |
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Even Meinseth | IL Gular | 6,69 |
02 | Salum Ageze Kashafali | Norna-Salhus IL | 6,75 |
03 | Mathias Hove Johansen | IL Skjalg | 6,88 |
4. | Jonas Berggård Skåden | Sandnes IL | 6,97 |
5. | August Hemstad | Moelven IL | 7,07 |
6. | Alexander Skrede | Sandnes IL | 7,08 |
7. | Amund Høie Sjursen | IL Gneist | 7,11 |
8. | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 7,12 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mathias Hove Johansen | IL Skjalg | 21,23 |
02 | Andreas Haara Bakketun | IL Gular | 21,55 |
03 | Kenny Emi Tijani-Ajayi | IK Tjalve | 21,97 |
4. | Jonas Berggård Skåden | Sandnes IL | 22,15 |
5. | Carl Emil Kåshagen | Moelven IL | 22,16 |
6. | Filip Bøe | IL Gular | 22,18 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Fredrik Øvereng | Overhalla IL | 47,13 |
02 | Håvard Bentdal Ingvaldsen | Moelven IL | 47,49 |
03 | Andreas Grimerud | Moelven IL | 47,74 |
4. | Thomas Strønstad-Løseth | IL Gneist | 48,53 |
5. | Toralv Opsal | Dimna IL | 52,78 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigurd Tveit | Kristiansands IF | 1.49.41 |
02 | Benjamin Olsen | Ullensaker/Kisa IL | 1.54.86 |
03 | Leon Samuel Douglas Mjaaland | IL i BUL | 1.56.41 |
4. | Timmi Brandvik Anderl | IL Gular | 1.57.99 |
5. | Tobias Johansen | IK Hind | 1.58.54 |
6. | Ole Sivert Røyrhus | Ranheim IL | 2.01.92 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mats Hauge | IL Gular | 3.48,64 |
02 | Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa IL | 3.49,72 |
03 | Sondre Rishøi | Selsbakk IF | 3.50,87 |
4. | Bjørnar Sandnes Lillefosse | IL Gular | 3.52,72 |
5. | Kristoffer Sagli | Aure IL | 3.53,26 |
6. | Halvor Nymoen | IF Herkules | 3.53,53 |
7. | Sondre Arne Hoff | IL Gular | 3.54,25 |
8. | Matias Andersen Førde | IL Gular | 3.55,83 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Per Svela | Ullensaker/Kisa IL | 8.32.26 |
02 | Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa IL | 8.32.64 |
03 | Bjørnar Sandnes Lillefosse | IL Gular | 8.32.88 |
4. | Sondre Rishøi | Selsbakk IF | 8.33.00 |
5. | Andreas Fjeld Halvorsen | Ullensaker/Kisa IL | 8.33.41 |
6. | Eivind Trym Wikshåland | IL Gular | 8.33.42 |
7. | Sondre Arne Hoff | IL Gular | 8.34.29 |
8. | Halvor Nymoen | IF Herkules | 8.35.53 |
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gjert Høie Sjursen | IL Gneist | 8,28 |
02 | Antoine Gabriel Vincent | Ranheim IL | 8,35 |
03 | Olav Kvåle Gissinger | Ranheim IL | 8,92 |
4. | Jakob Slåtten | Dimna IL | 9,05 |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Magnus Græsli | Leinstrand IL | 22.52,15 |
02 | Andreas Døske | Haugesund IL | 23.44,65 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 2,08 |
02 | Vetle Raa Ellingsen | Fana IL | 2,00 |
03 | Teodor Heldal | Fana IL | 1,85 |
4. | Mathias Myrmel Herdlevær | Fana IL | 1,85 |
4. | Oscar Barikmo Stuhr | Fana IL | 1,85 |
Høyde uten tilløp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Stig Ove Dahlen Selnes | Namsen FIF | 1,60 |
02 | Kenneth Bjorvatn | Birkenes IL | 1,55 |
03 | Alexander Nyberget | Askim Idrettsforening | 1,55 |
4. | Muamba Caleb Kongolo | Søndre Land IL | 1,50 |
5. | Fredrik Johannes Haraldstad | IL i BUL Tromsø | 1,50 |
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Pål Haugen Lillefosse | Fana IL | 5,70 |
02 | Philip Andreas Kubon | Fana IL | 4,80 |
03 | Sebastian Røed Hovland | Fana IL | 4,70 |
4. | Sander Oppen | Sturla IF | 4,60 |
5. | Eskil Reier Njerve | Bergens TF | 4,50 |
6. | Olav Kvåle Gissinger | Ranheim IL | 4,30 |
7. | Simen Johan Teigstad | IL Sandvin | 4,20 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Henrik Flåtnes | Tønsberg FIK | 7,86 |
02 | Ingar Bratseth-Kiplesund | SK Vidar | 7,59 |
03 | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 7,50 |
4. | Christian André Thomassen | Aremark IF | 6,79 |
5. | Sebastian Berntsen | Tønsberg FIK | 6,77 |
6. | Marius Bull Hjeltnes | IK Tjalve | 6,75 |
7. | Carl Erik Hjellestad Landsvik | Fana IL | 6,68 |
8. | Johannes Gulbrandsen Lunde | Kristiansands IF | 6,03 |
Lengde uten tilløp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Kenneth Bjorvatn | Birkenes IL | 3,48 |
02 | Joachim Peter Skjønhaug | Bækkelagets SK | 3,24 |
03 | Ilunga Josue Kongolo | IL Gneist | 3,16 |
4. | John-Arild Steen | Hommelvik IL | 3,12 |
5. | Stig Ove Dahlen Selnes | Namsen FIF | 3,05 |
6. | Atcha Prommetta | Moss IL | 3,02 |
7. | Alexander Nyberget | Askim Idrettsforening | 2,94 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Henrik Flåtnes | Tønsberg FIK | 15,67 |
02 | Sander Aae Skotheim | IK Tjalve | 15,64 |
03 | Viljar Helgestad Gjerde | Norna-Salhus IL | 15,23 |
4. | Elias Sanden Søvik | IK Tjalve | 14,65 |
5. | Sondre Vie Ytrearne | Fana IL | 14,52 |
6. | Marius Bull Hjeltnes | IK Tjalve | 14,50 |
7. | Christian André Thomassen | Aremark IF | 14,24 |
8. | Herman Skjensvold Rosenkilde | Fana IL | 13,74 |
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Marcus Thomsen | Norna-Salhus IL | 20,87 |
02 | Mathias Andreas Reksten Dale | Gloppen FIL | 15,28 |
03 | Stig Ove Dahlen Selnes | Namsen FIF | 14,39 |
4 x 200 meter stafett
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Andreas Haara Bakketun Filip Bøe Even Meinseth Sondre Gjesdal | 1.26,91 |
02 | IL Gneist | Gjert Høie Sjursen Sindre Strønstad-Løseth Oscar Alm Harestad Thomas Strønstad-Løseth | 1.27,03 |
03 | Moelven IL | August Hemstad Carl Emil Kåshagen Mauritz Kåshagen Andreas Grimerud | 1.27,32 |
Referanser
- ^ NM 2021 - NM innandørs i Ulsteinhallen Arkivert 2. juni 2021 hos Wayback Machine., besøkt 31. mai 2021.
Kilder
- NM Inne Ulsteinvik dag 1
- NM Inne Ulsteinvik dag 2
- NM inne 2022
- v
- d
- r
- 1919
- 1920
- 1921
- 1922
- 1923
- 1924
- 1925
- 1926
- 1927
- 1928
- 1929
- 1930
- 1931
- 1932
- 1933
- 1934
- 1935
- 1936
- 1937
- 1938
- 1939
- 1940
- (1941–45 ikke arrangert)
- 1946
- 1947
- 1948
- 1949
- 1950
- 1951
- 1952
- 1953
- 1954
- 1955
- 1956
- 1957
- 1958
- 1959
- 1960
- 1961
- 1962
- 1963
- 1964
- 1965
- 1966
- 1967
- 1968
- 1969
- 1970
- 1971
- 1972
- 1973
- 1974
- 1975
- 1976
- 1977
- 1978
- 1979
- 1980
- 1981
- 1982
- 1983
- 1984
- 1985
- 1986
- 1987
- 1988
- 1989
- 1990
- 1991
- 1992
- 1993
- 1994
- 1995
- 1996
- 1997
- 1998
- 1999
- 2000
- 2001
- 2002
- 2003