Padling under Sommer-OL 2004 – K-4 1000 meter menn
Padling ved Sommer-OL 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
Flatvann | ||||
C-1 500 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 500 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 500 m | menn | kvinner | ||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 500 m | menn | kvinner | ||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn | |||
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner |
K-4 1000 meter for menn i padling under Sommer-OL 2004 ble arrangert i august 2004 på Schinias Olympic Rowing and Canoeing Centre i Athen.[1]
Heat
Heat 1 | ||||
1. | Slovakia (SVK) | Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača | 2:53.256 | QF |
2. | Bulgaria (BUL) | Milko Kazanov, Ivan Hristov, Petar Merkov, Yordan Yordanov | 2:54.252 | QF |
3. | Polen (POL) | Tomasz Mendelski, Rafał Głażewski, Adam Seroczyński, Dariusz Białkowski | 2:55.240 | QF |
4. | Romania (ROU) | Marian Baban, Alexandru Bogdan Ceausu, Vasile Curuzan Corneli, Stefan Vasile | 2:55.324 | QS |
5. | Canada (CAN) | Steven Jorens, Richard Dober, Ryan Cuthbert, Andrew Willows | 2:56.336 | QS |
Heat 2 | ||||
1. | Ungarn (HUN) | Zoltán Kammerer, Botond Storcz, Ákos Vereckei, Gábor Horváth | 2:51.010 | QF |
2. | Belarus (BLR) | Raman Piatrushenka, Aliaksei Abalmasau, Dziamyan Turchyn, Vadzim Makhneu | 2:52.170 | QF |
3. | Tyskland (GER) | Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm | 2:52.678 | QF |
4. | Norge (NOR) | Jacob Norenberg, Alexander Wefald, Andreas Gjersøe, Mattis Næss | 2:54.894 | QS |
5. | Usbekistan (UZB) | Aleksey Babadjanov, Dmitriy Strijkov, Sergey Borzov, Anton Ryahov | 3:01.446 | QS |
Semifinale
1. | Romania (ROU) | 2:53.994 | QF |
2. | Norge (NOR) | 2:54.350 | QF |
3. | Canada (CAN) | 2:55.926 | QF |
4. | Usbekistan (UZB) | 2:56.594 |
Finale
Ungarn (HUN) | 2:56.919 | |
Tyskland (GER) | 2:58.659 | |
Slovakia (SVK) | 2:59.314 | |
4. | Bulgaria (BUL) | 2:59.622 |
5. | Norge (NOR) | 3:01.698 |
6. | Belarus (BLR) | 3:02.419 |
7. | Romania (ROU) | 3:03.107 |
8. | Polen (POL) | 3:03.562 |
9. | Canada (CAN) | 3:07.714 |
Referanser
- ^ «Canoeing at the 2004 Athina Summer Games». sports-reference.com. Arkivert fra originalen Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 24. april 2017. «Arkivert kopi». Archived from the original on 2. desember 2008. Besøkt 24. april 2017. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- v
- d
- r
OL-vinnere i padling, K-4 1000 m, menn
- 1964: Nikolaj Tsjuzjikov, Anatolij Grishin, Vjatsjeslav Ionov, Vladimir Morozov (1940) (URS)
- 1968: Steinar Amundsen, Egil Søby, Tore Berger, Jan Johansen (NOR)
- 1972: Jurij Filatov, Jurij Stetsenko, Vladimir Morozov (1940), Valerij Didenko (URS}
- 1976: Sergej Tsjukhraj, Aleksandr Degtjarev, Jurij Filatov, Vladimir Morozov (1952) (URS)
- 1980: Rüdiger Helm, Bernd Olbricht, Harald Marg, Bernd Duvigneau (GDR)
- 1984: Grantl Bramwell, Ian Ferguson, Paul MacDonald, Alan Thompson (NZL)
- 1988: Zsolt Gyulay, Ferenc Csipes, Sándor Hódosi, Attila Ábrahám (HUN)
- 1992: Mario von Appen, Oliver Kegel, Thomas Reineck, André Wohllebe (GER)
- 1996: Thomas Reineck, Olaf Winter, Detlef Hofmann, Mark Zabel (GER)
- 2000 – 2004: Zoltán Kammerer, Botond Storcz, Ákos Vereckei, Gábor Horváth (HUN)
- 2008: Raman Pjatrusjenka, Aljaksej Abalmasau, Artur Litvintsjuk, Vadzim Makhnew (BLR)
- 2012: Tate Smith, Dave Smith, Murray Stewart, Jacob Clear (AUS)
- 2016: Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross (GER)
Autoritetsdata