Padling under Sommer-OL 2016 – K-4 1000 meter menn
Padling under Sommer-OL 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner | ||
Sprint | ||||
C-1 200 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 200 m | menn | kvinner | ||
K-1 500 m | kvinner | |||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 200 m | menn | |||
K-2 500 m | kvinner | |||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn |
K-4 1000 meter for menn i padling under Sommer-OL 2016 fant sted fra 19. til 20. august 2016 på Lagoa Rodrigo de Freitas i Rio de Janeiro.
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Hoff Marcus Gross | Tyskland | 2:52.836 | Q |
2 | Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka | Slovakia | 2:55.628 | |
3 | Ken Wallace Riley Fitzsimmons Jacob Clear Jordan Wood | Australia | 2:55.666 | |
4 | Fernando Pimenta Emanuel Silva Joao Ribeiro David Fernandes | Portugal | 3:01.498 | |
5 | Arnaud Hybois Etienne Hubert Sebastien Jouve Cyrille Carre | Frankrike | 3:02.376 | |
6 | Roberto Maehler Vagner Junior Souta Celso Oliveira Gilvan Bitencourt Ribeiro | Brasil | 3:04.804 | |
7 | Ilya Golendov Andrey Yerguchyov Sergii Tokarnytskyi Alexandr Yemelyanov | Kasakhstan | 3:04.883 |
Heat 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba | Tsjekkia | 2:52.027 | Q |
2 | Daniel Dal Bo Juan Ignacio Cáceres Gonzalo Carreras Pablo de Torres | Argentina | 2:55.103 | |
3 | Javier Hernanz Rodrigo Germade Oscar Carrera Inigo Pena | Spania | 2:55.514 | |
4 | Kirill Lyapunov Vasily Pogreban Roman Anoshkin Oleg Zhestkov | Russland | 2:56.662 | |
5 | Tibor Hufnagel Benjamin Ceiner Attila Kugler Tamas Somoracz | Ungarn | 3:00.369 | |
6 | Marko Tomićević Milenko Zorić Dejan Pajić Vladimir Torubarov | Serbia | 3:05.272 | |
7 | Nicola Ripamonti Giulio Dressino Alberto Ricchetti Mauro Crenna | Italia | 3:10.266 |
Semifinaler
Semifinale 1
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Ken Wallace Riley Fitzsimmons Jacob Clear Jordan Wood | Australia | 2:58.222 | FA |
2 | Fernando Pimenta Emanuel Silva Joao Ribeiro David Fernandes | Portugal | 2:58.233 | FA |
3 | Marko Tomićević Milenko Zorić Dejan Pajić Vladimir Torubarov | Serbia | 2:59.636 | FA |
4 | Ilya Golendov Andrey Yerguchyov Sergii Tokarnytskyi Alexandr Yemelyanov | Kasakhstan | 3:00.592 | FB |
5 | Tibor Hufnagel Benjamin Ceiner Attila Kugler Tamas Somoracz | Ungarn | 3:00.645 | FB |
6 | Daniel Dal Bo Juan Ignacio Cáceres Gonzalo Carreras Pablo de Torres | Argentina | 3:00.952 | FB |
Semifinale 2
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
1 | Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka | Slovakia | 2:59.362 | FA |
2 | Javier Hernanz Rodrigo Germade Oscar Carrera Inigo Pena | Spania | 3:00.237 | FA |
3 | Arnaud Hybois Etienne Hubert Sebastien Jouve Cyrille Carre | Frankrike | 3:00.896 | FA |
4 | Kirill Lyapunov Vasily Pogreban Roman Anoshkin Oleg Zhestkov | Russland | 3:01.065 | FB |
5 | Nicola Ripamonti Giulio Dressino Alberto Ricchetti Mauro Crenna | Italia | 3:03.868 | FB |
6 | Roberto Maehler Vagner Junior Souta Celso Oliveira Gilvan Bitencourt Ribeiro | Brasil | 3:09.220 | FB |
Finaler
Finale B
Finale A
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid | Evt. |
---|---|---|---|---|
01 | Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Hoff Marcus Gross | Tyskland | 3:02.143 | |
02 | Denis Myšák Erik Vlček Juraj Tarr Tibor Linka | Slovakia | 3:05.044 | |
03 | Daniel Havel Lukáš Trefil Josef Dostál Jan Štěrba | Tsjekkia | 3:05.176 | |
4 | Ken Wallace Riley Fitzsimmons Jacob Clear Jordan Wood | Australia | 3:06.731 | |
5 | Javier Hernanz Rodrigo Germade Oscar Carrera Inigo Pena | Spania | 3:06.768 | |
6 | Fernando Pimenta Emanuel Silva Joao Ribeiro David Fernandes | Portugal | 3:07.482 | |
7 | Arnaud Hybois Etienne Hubert Sebastien Jouve Cyrille Carre | Frankrike | 3:07.488 | |
8 | Marko Tomićević Milenko Zorić Dejan Pajić Vladimir Torubarov | Serbia | 3:10.241 |
Eksterne lenker
- v
- d
- r
OL-vinnere i padling, K-4 1000 m, menn
- 1964: Nikolaj Tsjuzjikov, Anatolij Grishin, Vjatsjeslav Ionov, Vladimir Morozov (1940) (URS)
- 1968: Steinar Amundsen, Egil Søby, Tore Berger, Jan Johansen (NOR)
- 1972: Jurij Filatov, Jurij Stetsenko, Vladimir Morozov (1940), Valerij Didenko (URS}
- 1976: Sergej Tsjukhraj, Aleksandr Degtjarev, Jurij Filatov, Vladimir Morozov (1952) (URS)
- 1980: Rüdiger Helm, Bernd Olbricht, Harald Marg, Bernd Duvigneau (GDR)
- 1984: Grantl Bramwell, Ian Ferguson, Paul MacDonald, Alan Thompson (NZL)
- 1988: Zsolt Gyulay, Ferenc Csipes, Sándor Hódosi, Attila Ábrahám (HUN)
- 1992: Mario von Appen, Oliver Kegel, Thomas Reineck, André Wohllebe (GER)
- 1996: Thomas Reineck, Olaf Winter, Detlef Hofmann, Mark Zabel (GER)
- 2000 – 2004: Zoltán Kammerer, Botond Storcz, Ákos Vereckei, Gábor Horváth (HUN)
- 2008: Raman Pjatrusjenka, Aljaksej Abalmasau, Artur Litvintsjuk, Vadzim Makhnew (BLR)
- 2012: Tate Smith, Dave Smith, Murray Stewart, Jacob Clear (AUS)
- 2016: Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross (GER)
Autoritetsdata