Svømming under VM i svømmesport 2013 – 200 meter individuell medley menn
VM i svømmesport 2013 Barcelona, Spania | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Vannpolo | |||
|
200 meter individuell medley menn var en svømmeøvelse som ble arrangert under VM i svømming 2013 i Palau Sant Jordi i Barcelona i Spania 31 juli og 1. august.[1][2]
Medaljevinnere
Gull | Sølv | Bronse |
Ryan Lochte USA | Kosuke Hagino Japan | Thiago Pereira Brasil |
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord Mesterskapsrekord | Ryan Lochte | USA | 1.54,00 | Shanghai , Kina | 28. juli 2011[3][4] |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene ble avholdt fra 10.51.[5]
Plass | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 4 | László Cseh | Ungarn | 1:57.70 | Kvalifisert til semifinale |
2 | 4 | 4 | Kosuke Hagino | Japan | 1:57.73 | Kvalifisert til semifinale |
3 | 4 | 2 | Wang Shun | Kina | 1:57.83 | Kvalifisert til semifinale |
4 | 4 | 7 | Simon Sjödin | Sverige | 1:58.02 | Kvalifisert til semifinale med nordisk rekord |
5 | 5 | 4 | Ryan Lochte | USA | 1:58.46 | Kvalifisert til semifinale |
6 | 5 | 5 | Thiago Pereira | Brasil | 1:58.54 | Kvalifisert til semifinale |
7 | 4 | 5 | Henrique Rodrigues | Brasil | 1:58.73 | Kvalifisert til semifinale |
8 | 3 | 5 | Daniel Tranter | Australia | 1:58.76 | Kvalifisert til semifinale |
8 | 4 | 6 | Markus Deibler | Tyskland | 1:58.76 | Kvalifisert til semifinale |
10 | 5 | 3 | Conor Dwyer | USA | 1:58.78 | Kvalifisert til semifinale |
11 | 3 | 2 | Kenneth To | Australia | 1:59.21 | Kvalifisert til semifinale |
12 | 5 | 6 | Daiya Seto | Japan | 1:59.25 | Kvalifisert til semifinale |
13 | 4 | 8 | Diogo Carvalho | Portugal | 1:59.39 | Kvalifisert til semifinale |
14 | 3 | 3 | Roberto Pavoni | Storbritannia | 1:59.41 | Kvalifisert til semifinale |
15 | 5 | 1 | Mao Feilian | Kina | 1:59.68 | Kvalifisert til semifinale |
16 | 3 | 8 | Joseph Schooling | Singapore | 1:59.99 | Kvalifisert til semifinale |
17 | 4 | 3 | Jérémy Stravius | Frankrike | 2:00.00 | |
18 | 3 | 7 | Gal Nevo | Israel | 2:00.01 | |
19 | 5 | 7 | Federico Turrini | Italia | 2:00.02 | |
20 | 4 | 1 | Yakov-Yan Toumarkin | Israel | 2:00.13 | |
21 | 5 | 0 | Albert Puig | Spania | 2:00.49 | |
22 | 5 | 2 | Ieuan Lloyd | Storbritannia | 2:00.65 | |
23 | 3 | 1 | Andrew Ford | Canada | 2:01.69 | |
24 | 5 | 8 | Raphaël Stacchiotti | Luxembourg | 2:01.71 | |
25 | 2 | 3 | Jakub Maly | Østerrike | 2:01.92 | |
26 | 5 | 9 | Michael Meyer | Sør-Afrika | 2:01.96 | |
27 | 4 | 0 | Taki Mrabet | Tunisia | 2:02.22 | |
28 | 3 | 6 | Philip Heintz | Tyskland | 2:02.23 | |
29 | 2 | 0 | Mohamed Khaled | Egypt | 2:02.29 | |
30 | 3 | 9 | Jan Switkowski | Polen | 2:02.40 | |
31 | 2 | 8 | Yury Suvorau | Belarus | 2:02.60 | |
32 | 2 | 4 | Aleksey Derlyugov | Usbekistan | 2:02.79 | |
33 | 4 | 9 | Ward Bauwens | Belgia | 2:03.24 | |
34 | 2 | 2 | Maksym Shemberev | Ukraina | 2:03.49 | |
35 | 1 | 6 | Irakli Bolkvadze | Georgia | 2:03.55 | |
36 | 2 | 5 | Im Tae-Jeong | Sør-Korea | 2:03.61 | |
37 | 2 | 7 | Bogdan Knezevic | Serbia | 2:03.72 | |
37 | 2 | 9 | Ensar Hajder | Bosnia-Hercegovina | 2:03.72 | |
39 | 1 | 4 | Pavel Janecek | Tsjekkia | 2:03.83 | |
40 | 3 | 0 | Mitchell Donaldson | New Zealand | 2:03.89 | |
41 | 2 | 1 | Fran Krznarić | Kroatia | 2:04.51 | |
42 | 1 | 3 | Pedro Pinotes | Angola | 2:04.85 | |
43 | 1 | 2 | Christoph Meier | Liechtenstein | 2:05.08 | |
44 | 2 | 6 | Miguel Robles | Mexico | 2:05.43 | |
45 | 1 | 5 | Vasilli Danilov | Kirgisistan | 2:07.66 | |
46 | 1 | 1 | Marko Blaževski | Nord-Makedonia | 2:07.78 | |
47 | 1 | 8 | Bartal Hestoy | Færøyene | 2:09.46 | |
48 | 1 | 0 | Rezne Wong | Namibia | 2:09.59 | |
49 | 1 | 7 | Jean Luis Gomez | Den dominikanske republikk | 2:10.78 | |
50 | 1 | 9 | Douglas Miller | Fiji | 2:14.27 |
Semifinaler
Semifinalene ble avholdt fra kl 19.16.[6]
Semifinale 1
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kosuke Hagino | Japan | 1:57.38 | Q |
2 | 3 | Thiago Pereira | Brasil | 1:57.52 | Q |
3 | 7 | Daiya Seto | Japan | 1:58.03 | Q |
4 | 6 | Daniel Tranter | Australia | 1:58.10 | Q |
5 | 5 | Simon Sjödin | Sverige | 1:58.17 | Q |
6 | 2 | Conor Dwyer | USA | 1:58.56 | |
7 | 1 | Roberto Pavoni | Storbritannia | 1:59.44 | |
8 | 8 | Joseph Schooling | Singapore | 2:00.49 |
Semifinale 2
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Ryan Lochte | USA | 1:57.07 | Q |
2 | 4 | László Cseh | Ungarn | 1:57.41 | Q |
3 | 5 | Wang Shun | Kina | 1:57.80 | Q |
4 | 2 | Markus Deibler | Tyskland | 1:58.53 | |
5 | 6 | Henrique Rodrigues | Brasil | 1:59.47 | |
6 | 7 | Kenneth To | Australia | 1:59.54 | |
7 | 8 | Mao Feilian | Kina | 1:59.65 | |
8 | 1 | Diogo Carvalho | Portugal | 2:00.09 |
Finale
Finalen ble avholdt kl 18.13.[7]
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Ryan Lochte | USA | 1:54.98 | |
02 | 5 | Kosuke Hagino | Japan | 1:56.29 | |
03 | 6 | Thiago Pereira | Brasil | 1:56.30 | |
4 | 2 | Wang Shun | Kina | 1:56.86 | |
5 | 3 | László Cseh | Ungarn | 1:57.70 | |
6 | 1 | Daniel Tranter | Australia | 1:57.88 | |
7 | 7 | Daiya Seto | Japan | 1:58.45 | |
8 | 8 | Simon Sjödin | Sverige | 1:59.79 |
Referanser
- ^ «BCN 2013 – Swimming: Schedule». FINA. 8. juli 2013. Arkivert fra originalen 23. desember 2013. Besøkt 21. juli 2013. «Arkivert kopi». Archived from the original on 23. desember 2013. Besøkt 31. juli 2013. CS1-vedlikehold: Uheldig URL (link)
- ^ Start list
- ^ «Ryan Lochte sets world record in 200 IM». ESPN. 28. juli 2011. Besøkt 10. juli 2013.
- ^ «FINA World Championships, Swimming: Ryan Lochte Sets First Post Techsuit-Era World Record». Swimming World Magazine. 28. juli 2011. Arkivert fra originalen 16. september 2012. Besøkt 28. juli 2011.
- ^ Heats Results
- ^ Semifinals Results
- ^ Final Results
Eksterne lenker
- Barcelona 2013 Swimming Coverage
- v
- d
- r
- 1973: Gunnar Larsson
- 1975: Andras Hargitay
- 1978: Graham Smith
- 1982: Alexander Sidorenko
- 1986: Tamás Darnyi
- 1991: Tamás Darnyi
- 1994: Jani Sievinen
- 1998: Marcel Wouda
- 2001: Massimiliano Rosolino
- 2003: Michael Phelps
- 2005: Michael Phelps
- 2007: Michael Phelps
- 2009: Ryan Lochte
- 2011: Ryan Lochte
- 2013: Ryan Lochte
- 2015: Ryan Lochte
- 2017: Chase Kalisz
- 2019: Daiya Seto
- 2022: Léon Marchand
- 2023: Léon Marchand
- 2024: Finlay Knox
Autoritetsdata