Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 – drużynowo
| |||
Data | 17 lutego 2022 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Zhangjiakou | ||
Miejscowość | Snow Ruyi National Ski Jumping Centre/Zhangjiakou National Cross-Country Skiing Centre | ||
Liczba reprezentacji | 10 | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Norwegia Niemcy Japonia |
Konkurs drużynowy kombinacji norweskiej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 odbył się 17 lutego w Zhangjiakou.
Złoto wywalczyli Norwegowie w składzie Espen Bjørnstad, Espen Andersen, Jens Lurås Oftebro, Jørgen Graabak. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec - Manuel Faißt, Julian Schmid, Eric Frenzel, Vinzenz Geiger. Brąz wywalczyli Japończycy - Yoshito Watabe, Hideaki Nagai, Akito Watabe, Ryōta Yamamoto.
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
UTC+08:00 | CET | ||
15 lutego | Skoki narciarskie | 16:00 | 9:00 |
Biegi narciarskie | 19:00 | 12:00 |
Wyniki
Skoki narciarskie
Pozycja | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Odległość zawodnika | Punkty zawodnika | Punkty drużyny | Strata czasowa |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01 !1. | 8 | Austria | Martin Fritz Johannes Lamparter Lukas Greiderer Franz-Josef Rehrl | 121,0 140,0 130,0 141,0 | 101,2 125,5 121,2 127,5 | 475,4 | +0:00,0 !— |
02 !2. | 9 | Norwegia | Jørgen Graabak Jens Lurås Oftebro Espen Bjørnstad Espen Andersen | 125,5 131,0 133,5 133,5 | 112,7 114,6 122,4 119,7 | 469,4 | +0:08 |
03 !3. | 10 | Niemcy | Manuel Faißt Eric Frenzel Vinzenz Geiger Julian Schmid | 128,5 132,0 133,0 131,5 | 117,1 108,8 115,6 125,5 | 467,0 | +0:11 |
04 !4. | 7 | Japonia | Akito Watabe Yoshito Watabe Hideaki Nagai Ryōta Yamamoto | 125,0 133,5 128,5 135,0 | 109,1 124,5 111,6 121,4 | 466,6 | +0:12 |
05 !5. | 4 | Francja | Mattéo Baud Gaël Blondeau Antoine Gérard Laurent Muhlethaler | 130,0 111,0 125,5 127,0 | 114,9 81,4 103,2 110,5 | 410,0 | +1:27 |
06 !6. | 2 | Czechy | Ondřej Pažout Jan Vytrval Lukáš Daněk Tomáš Portyk | 127,5 120,5 122,0 123,5 | 105,7 101,2 97,1 99,7 | 403,7 | +1:36 |
07 !7. | 5 | Stany Zjednoczone | Jasper Good Taylor Fletcher Jared Shumate Ben Loomis | 114,5 113,0 128,0 129,0 | 80,9 85,0 108,1 113,1 | 387,1 | +1:58 |
08 !8. | 6 | Finlandia | Ilkka Herola Arttu Mäkiaho Perttu Reponen Eero Hirvonen | 118,0 116,5 123,0 123,5 | 94,7 87,6 98,7 104,1 | 385,1 | +2:00 |
09 !9. | 3 | Włochy | Samuel Costa Alessandro Pittin Iacopo Bortolas Raffaele Buzzi | 110,5 104,5 116,0 124,0 | 72,2 64,3 86,4 97,2 | 320,1 | +3:27 |
10. | 1 | Chińska Republika Ludowa | Zhao Zihe Zhao Jiawen Guo Yuhao Fan Haibin | 98,0 93,5 81,5 106,5 | 54,6 47,8 16,0 66,3 | 184,7 | +6:28 |
Wyniki końcowe
Pozycja | Nr | Reprezentacja | Zawodnicy | Strata początkowa | Bieg | Czas końcowy | Strata | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas zawodnika | Czas drużyny | Miejsce drużyny | |||||||
01 ! | 2 | Norwegia | Espen Bjørnstad Espen Andersen Jens Lurås Oftebro Jørgen Graabak | 0:08 | 12:52,3 12:34,2 12:19,5 12:51,1 | 50:37,1 | 1 | 50:45,1 | +0:00,0 !— |
02 ! | 3 | Niemcy | Manuel Faißt Julian Schmid Eric Frenzel Vinzenz Geiger | 0:11 | 12:44,7 12:41,7 12:53,5 13:09,1 | 51:29,0 | 5 | 51:40:0 | +0:54,9 !+54,9 |
03 ! | 4 | Japonia | Yoshito Watabe Hideaki Nagai Akito Watabe Ryōta Yamamoto | 0:12 | 12:44,0 12:41,8 12:26,6 13:35,9 | 51:28,3 | 4 | 51:40,3 | +0:55,2 !+55,2 |
04 !4. | 1 | Austria | Franz-Josef Rehrl Johannes Lamparter Lukas Greiderer Martin Fritz | 0:00 | 12:56,6 12:36,6 12:31,6 13:39,9 | 51:44,7 | 8 | 51:44,7 | +0:59,6 !+59,6 |
05 !5. | 5 | Francja | Gaël Blondeau Mattéo Baud Antoine Gérard Laurent Muhlethaler | 1:27 | 12:46,5 12:53,2 12:40,3 13:13,1 | 51:33,1 | 6 | 53:00,1 | +2:15,0 |
06 !6. | 7 | Stany Zjednoczone | Taylor Fletcher Ben Loomis Jasper Good Jared Shumate | 1:58 | 12:16,3 12:52,3 13:07,4 12:53,1 | 51:09,1 | 2 | 53:07,1 | +2:22,0 |
07 !7. | 6 | Czechy | Tomáš Portyk Jan Vytrval Ondřej Pažout Lukáš Daněk | 1:36 | 12:59,9 12:39,1 13:04,2 12:51,4 | 51:34,6 | 7 | 53:10,6 | +2:25,5 |
08 !8. | 8 | Finlandia | Ilkka Herola Arttu Mäkiaho Eero Hirvonen Perttu Reponen | 2:00 | >12:35,5 12:51,3 12:41,2 13:16,1 | 51:24,1 | 3 | 53:24,1 | +2:39,0 |
09 !9. | 9 | Włochy | Iacopo Bortolas Samuel Costa Raffaele Buzzi Alessandro Pittin | 3:27 | 14:00,6 13:07,4 13:13,1 13:18,9 | 53:40,0 | 9 | 57:07,0 | +6:21,9 |
10. | 10 | Chińska Republika Ludowa | Zhao Jiawen Guo Yuhao Zhao Zihe Fan Haibin | 6:28 | 13:53,2 13:42,7 14:23,0 16:08,2 | 58:07,1 | 10 | 64:35,1 !1:04:35,1 | +13:50,0 |
Bibliografia
- Wyniki konkursu skoków narciarskich. FIS. [dostęp 2022-02-17]. (ang.).
- Wyniki biegu. FIS. [dostęp 2022-02-17]. (ang.).
- p
- d
- e
←2018 Konkurencje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 2026→