Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 – 1000 m mężczyzn
| |||
Data | 5–7 lutego 2022 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Pekin | ||
Miejscowość | Capital Indoor Stadium | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Ren Ziwei Li Wenlong Shaoang Liu |
Short track na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022
Bieg na 1000 m mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 odbył się 5 i 7 lutego w Capital Indoor Stadium w Pekinie[1].
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
UTC+08:00 | CET | ||
5 lutego | Eliminacje | 19:38 | 12:38 |
7 lutego | Ćwierćfinały | 19:44 | 12:44 |
Półfinały | 20:20 | 13:20 | |
Finał | 20:52 | 13:52 |
Rekordy
Rekordy obowiązujące przed rozpoczęciem igrzysk.
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Hwang Dae-heon | 1:20,875 | Salt Lake City | 12 listopada 2016 |
Rekord olimpijski | Charles Hamelin | 1:23,407 | Gangneung | 13 lutego 2018 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Park Jang-hyuk | Korea Południowa | 1:24,081 | Q |
2. | 1 | Andrew Heo | Stany Zjednoczone | 1:24,106 | Q |
3. | 1 | Itzhak de Laat | Holandia | 1:24,332 | ADV |
4. | 1 | Niall Treacy | Wielka Brytania | 1:32,243 | |
1. | 2 | Ren Ziwei | Chiny | 1:23,772 | Q |
2. | 2 | Quentin Fercoq | Francja | 1:23,917 | Q |
3. | 2 | Jens van ’t Wout | Holandia | 1:23,946 | |
4. | 2 | Farrell Treacy | Wielka Brytania | 1:24,935 | |
1. | 3 | Wu Dajing | Chiny | 1:23,927 | Q |
2. | 3 | Jordan Pierre-Gilles | Kanada | 1:24,067 | Q |
3. | 3 | Siemion Jelistratow | Rosyjski Komitet Olimpijski | 1:24,077 | |
4. | 3 | Shogo Miyata | Japonia | 1:24,367 | |
1. | 4 | Lee June-seo | Korea Południowa | 1:24,698 | Q |
2. | 4 | Pascal Dion | Kanada | 1:24,771 | Q |
3. | 4 | Adil Galiachmietow | Kazachstan | 1:24,855 | |
4. | 4 | Władisław Bykanow | Izrael | 1:24,875 | |
1. | 5 | Hwang Dae-heon | Korea Południowa | 1:23,042 | Q |
2. | 5 | Sjinkie Knegt | Holandia | 1:23,097 | Q |
3. | 5 | Li Wenlong | Chiny | 1:23,140 | q |
4. | 5 | Sébastien Lepape | Francja | 1:26,069 | |
1. | 6 | John-Henry Krueger | Węgry | 1:25,236 | Q |
2. | 6 | Furkan Akar | Turcja | 1:25,462 | Q |
3. | 6 | Kazuki Yoshinaga | Japonia | 1:25,574 | ADV |
- | 6 | Dienis Ajrapietian | Rosyjski Komitet Olimpijski | DSQ | |
1. | 7 | Shaolin Sándor Liu | Węgry | 1:25,262 | Q |
2. | 7 | Ryan Pivirotto | Stany Zjednoczone | 1:54,437 | Q |
3. | 7 | Pietro Sighel | Włochy | 2:10,039 | ADV |
- | 7 | Stijn Desmet | Belgia | DSQ | |
1. | 8 | Shaoang Liu | Węgry | 1:23,796 | Q |
2. | 8 | Brendan Corey | Australia | 1:23,908 | Q |
3. | 8 | Roberts Krūzbergs | Łotwa | 1:23,979 | |
- | 8 | Luca Spechenhauser | Włochy | DSQ |
Ćwierćfinały
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Andrew Heo | Stany Zjednoczone | 1:24,603 | Q |
2. | 1 | Wu Dajing | Chiny | 1:33,302 | Q |
3. | 1 | Park Jang-hyuk | Korea Południowa | - | ADV |
- | 1 | Pietro Sighel | Włochy | DSQ | |
- | 1 | Jordan Pierre-Gilles | Kanada | DSQ | |
1. | 2 | Lee June-seo | Korea Południowa | 1:23,682 | Q |
2. | 2 | Shaoang Liu | Węgry | 1:23,940 | Q |
3. | 2 | Quentin Fercoq | Francja | 1:24,411 | |
4. | 2 | Pascal Dion | Kanada | - | DNF |
- | 2 | Kazuki Yoshinaga | Japonia | DSQ | |
1. | 3 | Furkan Akar | Turcja | 1:25,490 | Q |
2. | 3 | Ren Ziwei | Chiny | 1:34,211 | Q |
3. | 3 | Itzhak de Laat | Holandia | 1:42,490 | ADV |
- | 3 | John-Henry Krueger | Węgry | DSQ | |
- | 3 | Brendan Corey | Australia | DSQ | |
1. | 4 | Hwang Dae-heon | Korea Południowa | 1:24,693 | Q |
2. | 4 | Li Wenlong | Chiny | 1:30,550 | Q |
3. | 4 | Shaolin Sándor Liu | Węgry | 1:55,248 | ADV |
4. | 4 | Ryan Pivirotto | Stany Zjednoczone | 2:08,364 | |
- | 4 | Sjinkie Knegt | Holandia | DSQ |
Półfinały
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Ren Ziwei | Chiny | 1:26,576 | QA |
2. | 1 | Li Wenlong | Chiny | 1:26,722 | QA |
3. | 1 | Furkan Akar | Turcja | 1:27,102 | QB |
- | 1 | Hwang Dae-heon | Korea Południowa | DSQ | |
- | 1 | Park Jang-hyuk | Korea Południowa | DNS | |
1. | 2 | Shaolin Sándor Liu | Węgry | 1:23,567 | QA |
2. | 2 | Wu Dajing | Chiny | 1:23,928 | QA |
3. | 2 | Andrew Heo | Stany Zjednoczone | 1:24,023 | QB |
4. | 2 | Itzhak de Laat | Holandia | 1:24,229 | QB |
5. | 2 | Shaoang Liu | Węgry | 1:35,384 | ADVA |
- | 2 | Lee June-seo | Korea Południowa | DSQ |
Finały
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
5. | Itzhak de Laat | Holandia | 1:35,925 | |
6. | Furkan Akar | Turcja | 1:36,052 | |
7. | Andrew Heo | Stany Zjednoczone | 1:36,140 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
01 ! | Ren Ziwei | Chiny | 1:26,768 | |
02 ! | Li Wenlong | Chiny | 1:29,917 | |
03 ! | Shaoang Liu | Węgry | 1:35,693 | |
4. | Wu Dajing | Chiny | 1:42,937 | |
- | Shaolin Sándor Liu | Węgry | DSQ |
Przypisy
- ↑ Beijing 2022 Olympic Winter Games Competition Schedule Version 9. [dostęp 2022-02-04]. (ang.).
Bibliografia
- Short Track Speed Skating - Olympic Schedule & Results. olympics.com. [dostęp 2022-02-07]. (ang.).
- Short Track Speed Skating - Men’s 1000m Heats. olympics.com. [dostęp 2022-02-07]. (ang.).
- Short Track Speed Skating - Men’s 1000m Quarterfinals. olympics.com. [dostęp 2022-02-07]. (ang.).
- Short Track Speed Skating - Men’s 1000m Semifinals. olympics.com. [dostęp 2022-02-07]. (ang.).
- Short Track Speed Skating - Men’s 1000m Finals. olympics.com. [dostęp 2022-02-07]. (ang.).
- p
- d
- e
←2018 Konkurencje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 2026→