Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1966
| |||
Data | 29 stycznia 1966 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Igls | ||
Liczba konkurencji | 3 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet | Marlies Renoth | ||
Jedynki mężczyzn | Bernd Rossmann | ||
Dwójki mężczyzn | Siegfried Müller |
12. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 1966 odbyły się 29 stycznia w Igls, w Austrii. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli reprezentanci Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Polacy wywalczyli jeden medal - brąz zdobyła Małgorzata Głowaczewska w jedynkach.
Terminarz
Data | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
29 stycznia 1966 | Igls | Jedynki kobiet | Marlies Renoth | Anna-Maria Müller | Małgorzata Głowaczewska |
29 stycznia 1966 | Igls | Jedynki mężczyzn | Bernd Rossmann | Siegfried Müller | Hans Pechtl |
29 stycznia 1966 | Igls | Dwójki mężczyzn | Siegfried Müller Bernd Rossmann | Klaus Deschner Eberhard Schmidt | Jan Navrátil Jan Janata |
Wyniki
Jedynki kobiet
- Data / Początek: Sobota 29 stycznia 1966
Medal | Zawodniczka | Narodowość |
---|---|---|
Marlies Renoth | RFN | |
Anna-Maria Müller | NRD | |
Małgorzata Głowaczewska | Polska | |
4. | Annelie Darr | NRD |
4. | Christa Peck | NRD |
6. | Marita Weisenmüller | NRD |
7. | Christa Deker | NRD |
8. | Wiesława Martyka | Polska |
9. | Julia Stefaniukowa | Polska |
10. | Dana Beldova | Czechy |
11. | Hana Klapstova | Czechy |
12. | Jadwiga Szlauer | Polska |
13. | Antonia Mayr | Austria |
14. | Barbara Plank | Austria |
15. | Christa Bornemann | RFN |
16. | Teresa Dudzik | Polska |
17. | Monika Dialer | Austria |
18. | Cordula Kriegelsteiner | Austria |
18. | Margit Zanesco | Austria |
20. | Waltraud Lackner | Austria |
21. | Barbara Idzik | Polska |
22. | Maria Trottner | Włochy |
23. | Paolina Prugger | Włochy |
24. | Angelika Greguletz | RFN |
Jedynki mężczyzn
- Data / Początek: Sobota 29 stycznia 1966
Medal | Zawodnik | Narodowość |
---|---|---|
Bernd Rossmann | NRD | |
Siegfried Müller | NRD | |
Hans Pechtl | Austria | |
4. | Johann Senn | Austria |
5. | Hans Peter Borchers | RFN |
6. | Klaus Deschner | NRD |
7. | Hans Brandner | RFN |
8. | Oswald Haller | Austria |
9. | Erich Graber | Włochy |
10. | Michael Wrablik | Austria |
11. | Eberhard Schmidt | NRD |
12. | Hans Widl | RFN |
13. | Reinhard Kühne | NRD |
14. | Franz Buchner | Austria |
15. | Marek Grudziński | Polska |
16. | Stanisław Piwowarczyk | Polska |
17. | Jerzy Nasiek | Polska |
18. | Volker Schulz | RFN |
19. | Jan Twardosz | Polska |
20. | Ladislav Muzik | Czechy |
21. | Eugeniusz Kowalski | Polska |
22. | Jan Janata | Czechy |
23. | Alois Oberhofer | Włochy |
24. | Jan Navratil | Czechy |
25. | Peter Becher | NRD |
26. | Armin Gwehenberger | Austria |
27. | Johann Steurer | Włochy |
28. | Rudolf Fiegl | Austria |
29. | Karl Japeller | Austria |
30. | Klaus Schulz | RFN |
31. | Milan Kubacek | Czechy |
32. | Tomasz Underowicz | Polska |
33. | Manfred Kühnhauser | RFN |
34. | Rudolf Schmid | Austria |
35. | Michael Stadler | NRD |
36. | Janusz Chodasiewicz | Polska |
37. | Anton Schuster | Austria |
37. | Siegfried Stufflesser | Włochy |
39. | Reinhard Ott | RFN |
40. | Robert Jud | Włochy |
41. | Peter Rühle | RFN |
42. | Tadeusz Janik | Polska |
43. | Hans Leimgruber | Austria |
44. | Marcel Sikomas | Polska |
45. | Hans Csoka | RFN |
46. | Karl Welsinger | Szwajcaria |
47. | Stanisłav Walosek | Polska |
48. | Johann Wieser | Włochy |
Dwójki mężczyzn
- Data / Początek: Sobota 29 stycznia 1966
Medal | Zawodnik | Narodowość |
---|---|---|
Siegfried Müller Bernd Rossmann | NRD | |
Klaus Deschner Eberhard Schmidt | NRD | |
Jan Navratil Jan Janata | Czechy | |
4. | Hans Peter Borchers Klaus Schulz | RFN |
5. | Hans Pechtl Hans Leimgruber | Austria |
6. | Stanisław Walosek Marcel Sikomas | Polska |
6. | Manfred Mittelberger Armin Gwehenberger | Austria |
8. | Michael Wrablik Rudolf Schmid | Austria |
9. | Friedl Geyr Anton Rödlach | Austria |
10. | Hans Widl Stefan Hölzlwimmer | RFN |
11. | Peter Becher Michael Stadler | NRD |
12. | Johann Senn Peter Gstrein | Austria |
13. | Jan Twardosz Tomasz Underowicz | Polska |
14. | Hans Brandner Manfred Kühnhauser | RFN |
15. | Siegfried Stufflesser Johann Steurer | Włochy |
16. | Peter Rühle Reinhard Ott | RFN |
17. | Rudolf Gutmann Johann Eisenberger | Austria |
18. | Jerzy Nasiek Eugeniusz Kowalski | Polska |
19. | Ladislav Muzik Milan Kubacek | Czechy |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | NRD | 2 | 2 | 0 | 4 |
2. | RFN | 1 | 0 | 0 | 1 |
3. | Austria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polska | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Junior Championships – Results women 1965/1966. www.the-sports.org. [dostęp 2018-03-03]. (ang.).
- European Junior Championships – Results Men 1965/1966. www.the-sports.org. [dostęp 2018-03-03]. (ang.).
- p
- d
- e