Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1989
| |||
Data | 18 stycznia 1989 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Igls | ||
Liczba konkurencji | 3 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet | Andrea Tagwerker | ||
Jedynki mężczyzn | Gerhard Plankensteiner | ||
Dwójki mężczyzn | Andriej Nowickij |
31. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 1989 odbyły się 18 stycznia w Igls, w Austrii. W tej miejscowości mistrzostwa rozegrano po raz czwarty (poprzednio w 1966, 1977 i 1983). Były to ostatnie mistrzostwo przed ponad dwudziestoletnią przerwą. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli reprezentanci Włoch i ZSRR.
Terminarz
Data | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|
18 stycznia 1989 | Igls | Jedynki kobiet | Andrea Tagwerker | Jean Roos | Margit Paar |
18 stycznia 1989 | Igls | Jedynki mężczyzn | Gerhard Plankensteiner | Wilfried Huber | Alexander Bau |
18 stycznia 1989 | Igls | Dwójki mężczyzn | Andriej Nowickij Igor Ławrow | Lewan Tibiłow Kacha Wachtangiszwili | Mario Langenhan Andreas Bernhardt |
Wyniki
Jedynki kobiet
- Data / Początek: Środa 18 stycznia 1989
Medal | Zawodniczka | Narodowość |
---|---|---|
Andrea Tagwerker | Austria | |
Jean Roos | NRD | |
Margit Paar | RFN | |
4. | Petra Matechová | Czechosłowacja |
5. | Silke Kraushaar-Pielach | NRD |
6. | Barbara Niedernhuber | RFN |
7. | Irina Gubkina | ZSRR |
8. | Doris Neuner | Austria |
9. | Anke Döring | NRD |
10. | Natalia Jakuszczenko | ZSRR |
Jedynki mężczyzn
- Data / Początek: Środa 18 stycznia 1989
Medal | Zawodnik | Narodowość |
---|---|---|
Gerhard Plankensteiner | Włochy | |
Wilfried Huber | Włochy | |
Alexander Bau | NRD | |
4. | Dietmar Pirnhofer | Włochy |
5. | Mario Tomaselli | Austria |
6. | Michael Schlehstein | NRD |
7. | Andriej Roszkow | ZSRR |
8. | Daniel Pay | Stany Zjednoczone |
9. | Josef Leitgeb | Austria |
10. | Armin Zöggeler | Włochy |
Dwójki mężczyzn
- Data / Początek: Środa 18 stycznia 1989
Medal | Zawodnik | Narodowość |
---|---|---|
Andriej Nowickij Igor Ławrow | ZSRR | |
Lewan Tibiłow Kacha Wachtangiszwili | ZSRR | |
Mario Langenhan Andreas Bernhardt | NRD | |
4. | Anatolij Sawrasow Paweł Filippow | ZSRR |
5. | Steffen Skel Steffen Wöller | NRD |
6. | Yves Mankel Thomas Rudolph | NRD |
7. | Thomas Holm Marco Wagner | RFN |
8. | Radek Seffer Jan Kohoutek | Czechosłowacja |
9. | Dietmar Pirnhofer Oswald Haselrieder | Włochy |
10. | Toivo Halvorsen Morten Paulsen | Norwegia |
11. | Mathias Ehrlund Karl Lundqvist | Szwecja |
12. | Anders Söderberg Mika Kotanen | Szwecja |
13. | Erich Mayregger Hannes Egger | Austria |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Włochy | 1 | 1 | 0 | 2 |
ZSRR | 1 | 1 | 0 | 2 | |
3. | Austria | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | NRD | 0 | 1 | 2 | 3 |
5. | RFN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- European Junior Championships – Results women 1982/1989. www.the-sports.org. [dostęp 2018-03-06]. (ang.).
- European Junior Championships – Results Men 1982/1989. www.the-sports.org. [dostęp 2018-03-06]. (ang.).
- p
- d
- e