Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 – 200 m stylem klasycznym kobiet
Julija Jefimowa | |
Micah Lawrence |
200 m stylem klasycznym kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2013. Eliminacje i półfinały odbyły się 1 sierpnia. Finał rozegrano 2 sierpnia.
W tej konkurencji wzięło udział 36 (39 zgłoszonych) zawodniczek z 31 państw.
Złoty medal zdobyła Julija Jefimowa reprezentująca Rosję. Drugie miejsce zajęła Dunka Rikke Møller Pedersen, a brązowy medal przypadł Micah Lawrence ze Stanów Zjednoczonych.
Rekordy
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Rebecca Soni | 2:19.59 | Londyn | 2 sierpnia 2012 |
Rekord mistrzostw świata | Annamay Pierse | 2:20.12 | Rzym | 30 lipca 2009 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Bieg | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 2 | 5 | Micah Lawrence | Stany Zjednoczone | 2:21.74 | Q |
2. | 4 | 4 | Rikke Møller Pedersen | Dania | 2:22.20 | Q |
3. | 2 | 4 | Julija Jefimowa | Rosja | 2:23.13 | Q |
4. | 4 | 5 | Rie Kanetō | Japonia | 2:23.91 | Q |
5. | 2 | 6 | Marina García | Hiszpania | 2:24.21 | Q |
6. | 3 | 6 | Wiktorija Sołncewa | Ukraina | 2:24.65 | Q, NR |
7. | 3 | 2 | Shi Jinglin | Chiny | 2:25.73 | Q |
8. | 3 | 5 | Martha McCabe | Kanada | 2:25.91 | Q |
9. | 3 | 7 | Jessica Vall | Hiszpania | 2:26.62 | Q |
10. | 4 | 3 | Breeja Larson | Stany Zjednoczone | 2:26.90 | Q |
11. | 3 | 4 | Satomi Suzuki | Japonia | 2:27.31 | Q |
12. | 3 | 3 | Sally Foster | Australia | 2:27.41 | Q |
13. | 2 | 7 | Back Su-Yeon | Korea Południowa | 2:27.47 | Q |
14. | 2 | 3 | Yang Ji-Won | Korea Południowa | 2:27.78 | Q |
15. | 3 | 8 | Jenna Laukkanen | Finlandia | 2:28.04 | Q, NR |
16. | 4 | 7 | Hrafnhildur Lúthersdóttir | Islandia | 2:28.12 | Q |
17. | 4 | 8 | Hannah Miley | Wielka Brytania | 2:28.15 | |
18. | 4 | 1 | Martina Moravčíková | Czechy | 2:28.35 | NR |
19. | 4 | 6 | Joline Höstman | Szwecja | 2:28.41 | |
20. | 2 | 8 | Fiona Doyle | Irlandia | 2:30.49 | NR |
21. | 4 | 2 | Tera van Beilen | Kanada | 2:31.34 | |
22. | 2 | 1 | Alia Atkinson | Jamajka | 2:31.49 | |
23. | 1 | 5 | Siow Yi Ting | Malezja | 2:31.99 | |
24. | 1 | 4 | Samantha Louisa Yeo | Singapur | 2:32.55 | |
25. | 2 | 9 | Esther González | Meksyk | 2:32.82 | |
26. | 4 | 9 | Julia Sebastián | Argentyna | 2:32.88 | |
27. | 3 | 9 | Aļona Ribakova | Łotwa | 2:33.07 | |
28. | 1 | 6 | Maria Romanjuk | Estonia | 2:33.48 | NR |
29. | 2 | 0 | Raminta Dvariškytė | Litwa | 2:33.84 | |
30. | 2 | 2 | Hanna Dzerkal | Ukraina | 2:34.06 | |
31. | 1 | 3 | Tara-Lynn Nicholas | Południowa Afryka | 2:34.41 | |
32. | 4 | 0 | Ioana Alexandra Popa | Rumunia | 2:34.66 | |
33. | 1 | 2 | Daniela Lindemeier | Namibia | 2:37.47 | NR |
34. | 1 | 7 | Ireni Chrisostomu | Cypr | 2:39.65 | |
35. | 1 | 8 | Barbara Vali-Skelton | Papua-Nowa Gwinea | 2:47.99 | |
36. | 1 | 0 | Anum Bandey | Pakistan | 2:55.65 | NR |
- | 3 | 0 | Lisa Zaiser | Austria | DSQ | |
- | 1 | 1 | Ngô Thị Ngọc Quỳnh | Wietnam | DNS | |
- | 3 | 1 | Caroline Ruhnau | Niemcy | DNS |
Półfinały
- Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Rikke Møller Pedersen | Dania | 2:19.11 | Q, , CR |
2. | 5 | Rie Kanetō | Japonia | 2:23.28 | Q |
3. | 7 | Sally Foster | Australia | 2:24.14 | Q |
4. | 3 | Wiktorija Sołncewa | Ukraina | 2:24.19 | Q, NR |
5. | 6 | Martha McCabe | Kanada | 2:24.68 | Q |
6. | 2 | Breeja Larson | Stany Zjednoczone | 2:26.22 | |
7. | 1 | Yang Ji-Won | Korea Południowa | 2:27.67 | |
8. | 8 | Hrafnhildur Lúthersdóttir | Islandia | 2:29.30 |
- Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | Julija Jefimowa | Rosja | 2:19.85 | Q |
2. | 3 | Marina García | Hiszpania | 2:22.88 | Q, NR |
3. | 4 | Micah Lawrence | Stany Zjednoczone | 2:23.23 | Q |
4. | 6 | Shi Jinglin | Chiny | 2:25.52 | |
5. | 1 | Back Su-Yeon | Korea Południowa | 2:25.61 | |
6. | 7 | Satomi Suzuki | Japonia | 2:25.77 | |
7. | 2 | Jessica Vall | Hiszpania | 2:27.00 | |
8. | 8 | Jenna Laukkanen | Finlandia | 2:29.86 |
Finał
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 ! | 5 | Julija Jefimowa | Rosja | 2:19.41 | NR |
2 ! | 4 | Rikke Møller Pedersen | Dania | 2:20.08 | |
3 ! | 6 | Micah Lawrence | Stany Zjednoczone | 2:22.37 | |
4. | 2 | Rie Kanetō | Japonia | 2:22.96 | |
5. | 1 | Wiktorija Sołncewa | Ukraina | 2:23.01 | NR |
6. | 3 | Marina García | Hiszpania | 2:23.55 | |
7. | 7 | Sally Foster | Australia | 2:24.01 | |
8. | 8 | Martha McCabe | Kanada | 2:25.21 |
Bibliografia
- Women's 200m Breaststroke – Heats. omegatiming.com. (ang.).
- Women's 200m Breaststroke – Semifinals. omegatiming.com. (ang.).
- Women's 200m Breaststroke – Final. omegatiming.com. [dostęp 2014-05-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-21)]. (ang.).
- p
- d
- e
Kobiety |
| ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni |
|
Kobiety |
|
---|---|
Mężczyźni |
|
- kobiety
- mężczyźni