Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 – 50 m stylem grzbietowym mężczyzn
Camille Lacourt | |
Jérémy Stravius | |
– |
50 m stylem grzbietowym mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2013. Eliminacje i półfinały odbyły się 3 sierpnia, a finał 4 sierpnia.
W tej konkurencji wzięło udział 52 (55 zgłoszonych) zawodników z 47 państw.
Złoty medal zdobył Camille Lacourt reprezentujący Francję. Drugie miejsce zajęli Francuz Jérémy Stravius i Amerykanin Matt Grevers.
Rekordy
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Liam Tancock | 24.04 | Rzym | 2 sierpnia 2009 |
Rekord mistrzostw świata | Liam Tancock | 24.04 | Rzym | 2 sierpnia 2009 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Bieg | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | 5 | Daniel Orzechowski | Brazylia | 24.67 | Q |
2. | 4 | 5 | Aschwin Wildeboer Faber | Hiszpania | 24.72 | Q |
3. | 5 | 4 | Jérémy Stravius | Francja | 24.79 | Q |
4. | 5 | 3 | Gerhardus Zandberg | Południowa Afryka | 24.85 | Q |
5. | 6 | 4 | David Plummer | Stany Zjednoczone | 24.91 | Q |
6. | 5 | 5 | Bastiaan Lijesen | Holandia | 24.94 | Q |
7. | 4 | 4 | Camille Lacourt | Francja | 24.97 | Q |
8. | 5 | 7 | Sun Xiaolei | Chiny | 25.01 | Q |
8. | 5 | 6 | Gaj Barnea | Izrael | 25.01 | Q |
10. | 6 | 3 | Matt Grevers | Stany Zjednoczone | 25.08 | Q |
11. | 5 | 8 | Lavrans Solli | Norwegia | 25.15 | Q, NR |
12. | 6 | 6 | Jonatan Kopelew | Izrael | 25.17 | Q |
13. | 6 | 7 | Ashley Delaney | Australia | 25.36 | Q |
14. | 6 | 2 | Paweł Sankowicz | Białoruś | 25.40 | Q |
15. | 6 | 1 | Federico Grabich | Argentyna | 25.44 | Q |
16. | 5 | 2 | Juan Miguel Rando | Hiszpania | 25.52 | Q |
17. | 4 | 3 | Mirco di Tora | Włochy | 25.54 | |
18. | 4 | 7 | Gareth Kean | Nowa Zelandia | 25.62 | |
19. | 6 | 8 | I Gede Siman Sudartawa | Indonezja | 25.68 | |
20. | 4 | 8 | Alexis Santos | Portugalia | 25.78 | NR |
21. | 4 | 2 | Cheng Feiyi | Chiny | 25.83 | |
22. | 4 | 1 | Shin Hee-wong | Korea Południowa | 25.84 | |
23. | 4 | 9 | Felix Wolf | Niemcy | 25.90 | |
24. | 4 | 0 | Charles Francis | Kanada | 26.10 | |
25. | 5 | 1 | Guven Duvan | Turcja | 26.25 | |
26. | 3 | 4 | Martin Baďura | Czechy | 26.26 | |
27. | 5 | 9 | Bilal Achelhi | Maroko | 26.27 | |
28. | 6 | 0 | Péter Bernek | Węgry | 26.36 | |
29. | 5 | 0 | Alexandr Tarabrin | Kazachstan | 26.39 | |
30. | 3 | 5 | Charles Hockin | Paragwaj | 26.41 | =NR |
31. | 6 | 9 | Mohamed Khaled | Egipt | 26.44 | |
32. | 3 | 6 | Artiom Gladun | Mołdawia | 26.93 | |
33. | 3 | 2 | Jordan Augier | Saint Lucia | 27.16 | NR |
34. | 3 | 1 | Ngou Pok Man | Makau | 27.18 | |
35. | 3 | 7 | Heshan Unamboowe | Sri Lanka | 27.23 | |
36. | 3 | 3 | Khachik Plavchyan | Armenia | 27.97 | |
37. | 3 | 9 | Hamdan Bayusuf | Kenia | 28.20 | |
38. | 2 | 8 | Mathieu Marquet | Mauritius | 28.54 | |
39. | 3 | 0 | Eisner Barberena | Nikaragua | 28.71 | |
40. | 2 | 5 | Maroun Waked | Liban | 29.31 | |
41. | 2 | 3 | Pablo Feo Mato | Andora | 29.47 | |
42. | 2 | 6 | Erdenemunkh Demuul | Mongolia | 29.82 | |
43. | 2 | 4 | Victor Torres | Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych | 30.01 | |
44. | 2 | 2 | Arnold Kisulo | Uganda | 31.08 | |
45. | 2 | 0 | Umarkhon Alizoda | Tadżykistan | 33.37 | |
46. | 2 | 9 | Storm Hablich | Saint Vincent i Grenadyny | 34.20 | |
47. | 1 | 3 | Miraj Prajapati | Nepal | 34.74 | |
48. | 1 | 5 | Ebrahim Al-Maleki | Jemen | 34.84 | |
49. | 1 | 2 | Awoussou Ablam | Benin | 35.85 | |
50. | 2 | 7 | Hamidou Seydou Lansina | Niger | 36.65 | |
51. | 1 | 6 | Sahr James | Sierra Leone | 37.36 | |
– | 3 | 8 | Samson Opuakpo Forcados | Nigeria | DSQ | |
– | 1 | 4 | Abdelrahim Mohamed Abdelrahim | Sudan | DNS | |
– | 2 | 1 | Louis Croenen | Belgia | DNS | |
– | 4 | 6 | Ryosuke Irie | Japonia | DNS |
Półfinały
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | Gaj Barnea | Izrael | 24.73 | Q |
2. | 2 | Matt Grevers | Stany Zjednoczone | 24.79 | Q |
3. | 4 | Aschwin Wildeboer Faber | Hiszpania | 24.90 | Q |
4. | 7 | Jonatan Kopelew | Izrael | 24.95 | Q |
5. | 3 | Bastiaan Lijesen | Holandia | 24.99 | |
6. | 5 | Gerhardus Zandberg | Południowa Afryka | 25.24 | |
7. | 8 | Juan Miguel Rando | Hiszpania | 25.28 | |
8. | 1 | Paweł Sankowicz | Białoruś | 25.36 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 6 | Camille Lacourt | Francja | 24.39 | Q |
2. | 5 | Jérémy Stravius | Francja | 24.45 | Q |
3. | 4 | Daniel Orzechowski | Brazylia | 24.79 | Q |
4. | 2 | Sun Xiaolei | Chiny | 24.95 | Q |
5. | 8 | Federico Grabich | Argentyna | 25.16 | |
6. | 7 | Lavrans Solli | Norwegia | 25.18 | |
7. | 1 | Ashley Delaney | Australia | 25.21 | |
8. | 3 | David Plummer | Stany Zjednoczone | 26.00 |
Finał
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 ! | 4 | Camille Lacourt | Francja | 24.42 | |
2 ! | 5 | Jérémy Stravius | Francja | 24.54 | |
2 ! | 6 | Matt Grevers | Stany Zjednoczone | 24.54 | |
4. | 7 | Aschwin Wildeboer Faber | Hiszpania | 24.58 | |
5. | 8 | Sun Xiaolei | Chiny | 24.76 | NR |
6. | 2 | Daniel Orzechowski | Brazylia | 24.87 | |
7. | 3 | Gaj Barnea | Izrael | 25.14 | |
8. | 1 | Jonatan Kopelew | Izrael | 25.19 |
Bibliografia
- Men's 50m Backstroke – Heats. omegatiming.com. (ang.).
- Men's 50m Backstroke – Semifinals. omegatiming.com. (ang.).
- Men's 50m Backstroke – Final. omegatiming.com. (ang.).
- p
- d
- e
Kobiety |
| ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mężczyźni |
|
Kobiety |
|
---|---|
Mężczyźni |
|
- kobiety
- mężczyźni