Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2019 – 200 m stylem grzbietowym kobiet
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2019 | |||
| |||
Miejsce | Korea Południowa | ||
---|---|---|---|
Termin | 26 lipca 2019 (eliminacje i półfinały) | ||
Liczba ekip | 35 | ||
Liczba sportowców | 42 | ||
Złoty medal | Regan Smith | ||
Srebrny medal | Kaylee McKeown | ||
Brązowy medal | Kylie Masse |
Gwangju 2019
1 m |
|
---|---|
3 m |
|
10 m |
|
3 m |
|
---|---|
10 m |
|
Mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
50 m | |
---|---|
100 m | |
200 m | |
400 m | |
800 m | |
1500 m |
4 × 100 m |
---|
Solo |
|
---|---|
Duety |
|
Zespół |
|
Kombinacja |
|
Duety mieszane |
|
- mężczyźni
- kobiety
- pokaż
- dyskusja
- edytuj
200 m stylem grzbietowym kobiet – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2019. Eliminacje i półfinały miały miejsce 26 lipca, a finał 27 lipca.
Mistrzynią świata została 17-letnia Amerykanka Regan Smith, uzyskawszy czas 2:03,69. Dzień wcześniej, w półfinale Smith pobiła rekord świata (2:03,35). Srebrny medal zdobyła Australijka Kaylee McKeown (2:06,26), a brązowy mistrzyni globu na dystansie dwukrotnie krótszym, Kanadyjka Kylie Masse (2:06,62).
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodniczka | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Missy Franklin | 2:04,06 | Londyn | 3 sierpnia 2012 |
Rekord mistrzostw świata | Missy Franklin | 2:04,76 | Barcelona | 3 sierpnia 2013 |
Rekord świata juniorek | Regan Smith | 2:06,43 | Irvine | 26 lipca 2018 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodniczka | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
26 lipca | półfinał 2 | Regan Smith | 2:03,35 | , |
Liderki światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodniczki z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2019 r. do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata[2].
Poz. | Zawodniczka | Państwo | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Panziera, MargheritaMargherita Panziera | Włochy | 2:05,72 | Riccione | 04-06 !6 kwietnia |
2. | Masse, KylieKylie Masse | Kanada | 2:05,94 | Toronto | 04-05 !5 kwietnia |
3. | McKeown, KayleeKaylee McKeown | Australia | 2:06,35 | Brisbane | 06-14 !14 czerwca |
4. | Smith, ReganRegan Smith | Stany Zjednoczone | 2:06,47 | Bloomington | 05-18 !18 maja |
5. | Ruck, TaylorTaylor Ruck | Kanada | 2:06,70 | Toronto | 04-05 !5 kwietnia |
6. | Atherton, MinnaMinna Atherton | Australia | 2:06,82 | Brisbane | 06-14 !14 czerwca |
7. | Hosszú, KatinkaKatinka Hosszú | Węgry | 2:06,94 | Indianapolis | 05-31 !31 maja |
8. | Bratton, LisaLisa Bratton | Stany Zjednoczone | 2:07,91 | Neapol | 07-05 !5 lipca |
9. | Baker, KathleenKathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:08,08 | Des Moines | 03-08 !8 marca |
10. | Flickinger, HaliHali Flickinger | Stany Zjednoczone | 2:08,36 | Atlanta | 05-19 !19 maja |
Wyniki
Eliminacje rozpoczną się 26 lipca o 10:23 czasu lokalnego[1].
Eliminacje
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 5 | Regan Smith | Stany Zjednoczone | 2:06,01 | Q, WJ |
2. | 4 | 3 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:08,34 | Q |
3. | 5 | 4 | Margherita Panziera | Włochy | 2:08,51 | Q |
4. | 5 | 5 | Kaylee McKeown | Australia | 2:09,17 | Q |
5. | 4 | 4 | Kylie Masse | Kanada | 2:09,18 | Q |
6. | 5 | 3 | Minna Atherton | Australia | 2:09,32 | Q |
7. | 5 | 6 | Katalin Burián | Węgry | 2:09,70 | Q |
8. | 5 | 1 | Ali Galyer | Nowa Zelandia | 2:09,98 | Q |
9. | 3 | 4 | Kathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:10,08 | Q |
10. | 4 | 1 | Tatiana Salcuțan | Mołdawia | 2:10,29 | Q |
11. | 4 | 2 | Anastasija Awdiejewa | Rosja | 2:10,34 | Q |
12. | 4 | 6 | Natsumi Sakai | Japonia | 2:10,40 | Q |
13. | 5 | 7 | África Zamorano | Hiszpania | 2:10,50 | Q |
14. | 4 | 5 | Taylor Ruck | Kanada | 2:10,67 | Q |
15. | 3 | 6 | Liu Yaxin | Chiny | 2:10,72 | Q |
16. | 3 | 7 | Jessica Fullalove | Wielka Brytania | 2:11,08 | Q |
17. | 3 | 1 | Lena Grabowski | Austria | 2:11,16 | |
4 | 0 | Gabriela Georgieva | Bułgaria | |||
19. | 3 | 8 | Simona Kubová | Czechy | 2:11,29 | |
20. | 3 | 2 | Im Da-sol | Korea Południowa | 2:11,33 | |
21. | 4 | 8 | Zuzanna Herasimowicz | Polska | 2:11,57 | |
22. | 4 | 7 | Peng Xuwei | Chiny | 2:12,41 | |
23. | 3 | 3 | Darja Ustinowa | Rosja | 2:12,64 | |
24. | 5 | 9 | Ingeborg Løyning | Norwegia | 2:13,25 | |
25. | 2 | 5 | Maria Ugolkova | Szwajcaria | 2:13,26 | |
26. | 5 | 8 | Nathania van Niekerk | Południowa Afryka | 2:13,37 | |
27. | 2 | 6 | Kristina Steina | Łotwa | 2:14,00 | |
28. | 5 | 0 | Ekaterina Avramova | Turcja | 2:14,15 | |
29. | 4 | 9 | Ugnė Mažutaitytė | Litwa | 2:14,46 | |
30. | 2 | 2 | Felicity Passon | Seszele | 2:14,60 | |
31. | 5 | 2 | Rio Shirai | Japonia | 2:14,98 | |
32. | 3 | 0 | Aleksa Gold | Estonia | 2:15,24 | |
33. | 3 | 9 | Ana Herceg | Chorwacja | 2:16,29 | |
34. | 2 | 3 | Signhild Joensen | Wyspy Owcze | 2:17,30 | |
35. | 2 | 4 | Toto Wong | Hongkong | 2:17,57 | |
36. | 2 | 7 | Elizaveta Rogozhnikova | Kirgistan | 2:20,55 | |
37. | 1 | 4 | Mia Krstevska | Macedonia Północna | 2:23,13 | |
38. | 2 | 8 | Danielle Titus | Barbados | 2:25,13 | |
39. | 2 | 0 | Eda Zeqiri | Kosowo | 2:27,11 | |
40. | 1 | 5 | Claudia Verdino | Monako | 2:27,35 | |
41. | 2 | 1 | Camille Koenig | Mauritius | 2:28,32 | |
42. | 1 | 3 | Idealy Tendrinavalona | Madagaskar | 2:29,80 |
Półfinały
Półfinały rozpoczęły się 26 lipca o 20:20 czasu lokalnego[3].
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | Minna Atherton | Australia | 2:07,38 | Q |
2. | 4 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:07,48 | Q |
3. | 5 | Kaylee McKeown | Australia | 2:08,19 | Q |
4. | 1 | Taylor Ruck | Kanada | 2:08,42 | Q |
5. | 7 | Natsumi Sakai | Japonia | 2:10,11 | |
6. | 6 | Ali Galyer | Nowa Zelandia | 2:10,19 | |
7. | 2 | Tatiana Salcuțan | Mołdawia | 2:10,82 | |
8. | 8 | Jessica Fullalove | Wielka Brytania | 2:11,12 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Regan Smith | Stany Zjednoczone | 2:03,35 | Q, , WJ |
2. | 3 | Kylie Masse | Kanada | 2:06,57 | Q |
3. | 5 | Margherita Panziera | Włochy | 2:06,62 | Q |
4. | 6 | Katalin Burián | Węgry | 2:09,40 | Q |
5. | 2 | Kathleen Baker | Stany Zjednoczone | 2:09,68 | |
6. | 7 | Anastasija Awdiejewa | Rosja | 2:09,78 | |
7. | 1 | África Zamorano | Hiszpania | 2:10,54 | |
8. | 8 | Liu Yaxin | Chiny | 2:12,93 |
Finał
Finał rozpoczął się 27 lipca o 20:58 czasu lokalnego[4].
Miejsce | Tor | Zawodniczka | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Regan Smith | Stany Zjednoczone | 2:03,69 | |
2. ! | 7 | Kaylee McKeown | Australia | 2:06,26 | |
3. ! | 5 | Kylie Masse | Kanada | 2:06,62 | |
4. | 3 | Margherita Panziera | Włochy | 2:06,67 | |
5. | 1 | Taylor Ruck | Kanada | 2:07,50 | |
6. | 6 | Minna Atherton | Australia | 2:08,26 | |
7. | 8 | Katalin Burián | Węgry | 2:08,65 | |
8. | 2 | Katinka Hosszú | Węgry | 2:10,08 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2019-07-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-26)]. (ang.).
- ↑ Swimming World Ranking. Światowa Federacja Pływacka. [dostęp 2019-07-19]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. Omega Timing. [dostęp 2019-07-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-26)]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2019-07-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-27)]. (ang.).